Téma: Trónok harca

Assa 2014 jún. 09. - 10:57:35
(1495/2155)
Tudom, csak azt mondom, hogy a pletyka maga jóval korábbi, mint a Trónok harca '96-os megjelenése.
10/10
Andrew8 2014 jún. 09. - 10:48:32 10/10
(1494/2155)
Igen, de ez csak pletyka és a sorozatban nagyon sok kitalált elem volt ami nem történelmi tény! :) Láttam mind a három évadot. A 2. volt a legjobb belõle persze az se trónok harca szint. A 3. évad nagyon rossz lett sajnos nem csoda hogy kaszálták.
Assa 2014 jún. 09. - 10:44:07
(1493/2155)
A Borgiákról évszázadokon át élt a pletyka - talán már életükben is -, hogy vérfertõzõ kapcsolatuk volt egymással. Több feldolgozásban ez a nézet jelenik meg, és a legutóbbi sorozat is ezt használta fel.
10/10
Andrew8 2014 jún. 09. - 10:40:06 10/10
(1492/2155)
Gondoltam, hogy a mostani 9. rész is végig egy helyen játszódik majd és így is lett jót tett neki mondjuk most!
10/10
Andrew8 2014 jún. 09. - 10:39:30 10/10
(1491/2155)
Cesare és Lucrezia Borgia története néhány éves a trónok harca viszont 96-ban jelent meg szóval nem is tudom ki írta hogy merítettek az írok semmit se merítettek a Borgiákból ide, hanem a Borgiák merítettek a trónok harcából maximum.

Az új rész nagyon jó lett majdnem intenzívebb mint a 2. évad 9. részi Blackwater csata! Csak sajnos itt is le lett limitálva pl az óriások mammutok stb-k száma. Elõször többet akartak, de sajnos nem volt rá költség...
10/10
idõjós1010 2014 jún. 08. - 22:46:51 10/10
(1490/2155)
Sajnos a vasemberekbõl sokat nem mutattak. De jó róluk is olvasni valamit.
Tywin várát is sárkányok tépázták, ugye jól emlékszem ? Nem királyvárra gondoltam.
Assa 2014 jún. 08. - 17:25:01 Előzmény idõjós1010
(1489/2155)
A kalózokkal kicsit talán leegyszerûsítettem. Leginkább a vikingekhez hasonlítanak, õk adhatták az ihletet Martinnak a vasemberekhez.
Megvan a saját kultúrájuk, társadalmi berendezkedésük, világnézetük és életmódjuk, a saját vallásuk. Már a legkorábbi idõktõl kezdve elkülönültek a Westeros többi területén élõktõl, de azért voltak jó idõszakaik. Pár évszázada például õk uralkodtak a kontinens középsõ, kiterjedt régiója, a Folyóvidék felett, az õ királyuk építette Harrenhalt is amivel végül a sárkányok ellen nem sokra ment, mikor megkezdõdött a Targaryen-hódítás) -, nem tudom, ezt a sorozatban említették-e, mikor ott idõzött egy-egy szereplõ.

SPOILER

Egyébként nekik is megvan a maguk szála a regényekben, kérdés, mennyit vesznek át belõle a sorozatban. Ha bekerülnének a Vas-szigeteken játszódó események, jobban be lehetne mutatni a vasembereket is.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 08. - 10:31:24 10/10
(1488/2155)
Leütik, és viszik. Igen, így van. Az elsõ gondolatom nekem is az volt, amikor hisztizett. Még egy magyarázatot találok ara, hogy mért menekültek el végül. Meglepõdtek, teljesen csõdöt mondott a terv, a spontán döntésekben pedig nem túl erõsek. Nem számítottak arra, hogy Theon elmeroggyant, és arra sem, hogy idõ elõtt lebuknak szöktetés közben. Egyébként azt nem tudtam a vas szülötteirõl, hogy amolyan mezei9 kalózok csak. A sorozat nem olyan részletes mint a könyv.
10/10
nota19 2014 jún. 08. - 08:20:07 10/10
(1487/2155)
Én most kezdtem el olvasni a könyveket, mert egyszerûen nem bírtam tovább, egyébként is nagyon szeretek olvasni.

SPOILER

Olvastam az 5. évad helyszíneirõl és a lehetséges szereposztásról is. Spanyolországban, Andalúziában is forgatnak, és ez valószínûleg Dorne lesz. Ha minden igaz Oberyn bátyja is szerepelni fog benne és a Homokkígyók, Oberyn fattyú lányai, hát a leírás alapján nagyon érdekesnek ígérkezik. Persze gondolom, hogy nem csak én találtam rá erre az információra.
Úgy látszik a kedvencek nagyjából mindenkinél ugyanazok. Az Arya-Véreb páros zseniális. Jaime szintén kedvenc, de igazából akkor volt a legszórakoztatóbb a számomra amikor Briennel vándoroltak. Havas Jont is szeretem, most tartok az elsõ kötet felénél, és itt sokkal határozottabbnak tûnik, mint a sorozatban. És persze Tyrion, nem hiszem, hogy van olyan nézõ, aki ne szeretné, de a karakterhez nagyon sokat ad Peter Dinklage is. Én Tywint is bírom, Charles Dance már régóta az egyik kedvencem. Sansa eddig eléggé kis szerencsétlen volt, de most úgy tûnik, hogy õ is érdekes figura lesz. Én Kisujjt is szeretem. Dany mostanában nekem sem túl szimpi.
Assa 2014 jún. 07. - 19:03:39
(1486/2155)
Jó, hát úgy néz ki, a kép nem fog mûködni...

A következõ lenne rajta (csak hogy érthetõ legyen, miért linkeltem volna):


SPOILER (a 4x05 epizódhoz):
Bran és a bandája lapulnak és nézik, mi folyik Crasternél, Jojen épp szólt Brannek, hogy ne próbálja felhívni magukra a bátyja figyelmét.
Bran szövege: But Jon's right there.
Jojen: This isn't what happens in the books, Bran.
Assa 2014 jún. 07. - 18:56:54
(1485/2155)
Talán, elég emberrel. Bár a vasembereket nem várostromra és szárazföldi csatázásra találták ki. Õk kalózok. Vízen veszélyesek - amíg nem jön ellenük egy rendes méretû flotta, hozzáértõ parancsnokkal - és elõszeretettel fosztogatják a partokat, de egy vár, fõleg erõs vár elfoglalása nagyon nem az õ asztaluk.

Ha nagyon kell nekik Theon - már csak büszkeségbõl is, és hogy mégse maradjon egy pszichopata markában -, leütik és viszik (sokkal elõbb, nem állnak le könyörögni neki). Csak nem tehették meg és Ramsaynek se "csaphattak oda" bosszúból, mert ahogy a Falon túli majdnem találkánál:
31.media.tumblr.com/5167acb030a0d61ede6d32b51f5a3cb4/tumblr_n53tbzcfFn1qa3hcso1_500.png
(Ide is illene egy ugyanilyen csak Yarával és Theonnal.)
10/10
idõjós1010 2014 jún. 07. - 18:07:49 10/10
(1484/2155)
***SPOILER PÓTOLVA***Szerintem Yara tudott volna annyi embert hozni, hogy porig rombolják rémvárat. csak ugye az emberek többsége felett az apja rendelkezett, akinek semmit sem ért volna meg a fia. Amúgy szerintem azért mentek el végül, mert Theon már agyament volt. Nem akartak érte kockáztatni semmit. Egy bomlott elméjû ember nem ért meg nekik annyit. Van abban logika amit írsz, én is elgondolkoztam ezen, de úgy érzem, hogy igazából ez volt az oké, és elég életszerû ok.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
Aribeth 2014 jún. 07. - 16:50:48
(1483/2155)
Szia! Én is vigyorogtam, amikor megláttam a neved. :)

Olvastam a könyveket, és tudtam, hogy mi fog következni, de még engem is a földhöz szegezett az a szintû brutalitás, amivel megvalósították a jelenetet. Általában gond nélkül megreggelizek egy Walking Dead/dr. Csont jellegû epizód alatt, bugyoghatnak kifele a belek és társai, de a 4x08 utolsó egy percét nem fogom túl sokszor újranézni.

A Vipera már a könyvben is az egyik kedvenc karakterem volt.

(Apropó, ha már kedvencek, sokan vannak, az olyan nagy fanfavoritokat, mint Tyrion, Arya és Jon is kedvelem, de Brienne, Sansa, Jaime, Oberyn és Sanyi talán a legkedvesebbek szívemnek. Valamint Theon/Reek ötödik kötetes - itt vastagon elõrehozott - története is abszolút le tud kötni. A negyedik könyvbõl spoilerezni nem akarok, ezért csak annyit mondok, hogy Oberyn bátyját is nagyon érdekesnek tartom.
Dany talán az egyetlen, akit eleinte bírtam, drukkoltam neki, mára viszont már agyhúgykövet kapok tõle.)
Assa 2014 jún. 07. - 15:28:55
(1482/2155)
SPOILER (ha olyan téved erre, aki még nem látta az adott részeket)

Valószínû ugyanaz volt az elv, mint mikor Theon ment Deres ellen. Kevesebb ember, sötétben: mozgékonyabbak, könnyebb észrevétlennek maradni - ha meg az nem sikerül, nagyobb a meglepetés ereje -, már eleve addig, míg eljutnak a falakig. Meg a cél csak Theon kihozása volt, nem Rémvár elfoglalása. Sokkal több embere nem is lehetett Yarának, végül is csak egy hajóval ment. (Vagy többel? Nem emlékszem.)
Az a vicces, hogy még így is jobb helyzetben voltak odalent a pincében, csak normális taktika kellett volna, pl. kihasználni, hogy pajzsaik vannak. Így viszont hülyén jött ki, hogy simán megfutamodtak a félmeztelen Ramsay elõl, akit pedig vígan halálra sebezhettek volna. De neeem, szépen megvárják, hogy rájuk engedje a kutyáit, aztán meg futnak...
Persze nem szabadott elhozniuk Theont, az borította volna a teljes késõbbi eseménysort (a mentõakció teljes egészében sorozatos kreálmány), de meg lehetett volna ezt csinálni életszerûbbre is.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 07. - 15:08:06 10/10
(1481/2155)
A Yara-féle mentõakció valóban érdekes volt. Már eleve azt sem értettem, mért éjjel, és mért lopakodva, mért csak egy maréknyi emberrel mennek be érte.
10/10
nota19 2014 jún. 07. - 14:08:12 10/10
(1480/2155)
Én nagyon bírtam Oberynt a 31. résztõl kezdve, Pedro Pascalt szintén. Szerintem tökéletes választás volt. Az elsõ videó nagyon vicces volt, látszik, hogy a srácnak van humorérzéke rendesen. A második, hát az eléggé giccsesre sikeredett, de persze hozott anyagból kellett dolgozni :D Szerintem a párbaj alatt lenyûgözõ volt Oberyn stílusa, elképesztõ volt a könnyedsége, az elegancia, talán ezért is ütött akkorát a kontraszt utána. A brutalitástól eltekintve is egyszerûen szó szerint lefagytam a végére.
10/10
offtopic
nota19 2014 jún. 07. - 13:56:38 10/10
(1479/2155)
De jó, hogy itt is találkozunk. :D
Assa 2014 jún. 07. - 12:10:19
(1478/2155)
Nem is az emelte ki nálam az õ szálukat, amit történt, hanem az, ahogyan történt.
Végig jól megírt és remekül eljátszott jeleneteik voltak szerintem, azt meg úgyse vártam, hogy begyorsul a sztori. (Bár Sansa esetében még így is kivégezték a Martin által eddig megírt eseményeket...)

SPOILER

A fenti alól egyetlen kivétel a Yara-féle mentõakció. Ott se maga Theon volt gond, de harc-menekülés terén elég furán sikerült megoldani azt a jelenetsort.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 07. - 12:02:19 10/10
(1477/2155)
Nem. A hetedik résznél tartok, de 10 részes az évad, és ha eddig halottak voltak az említett karakterek, akkor az már bõven késõ, (spoiler) ha Bûzösbõl esetleg újra Theon-t farag a gazdája, ahogyan errõl már szóvolt valahol az ötödik rész táján.
offtopic
Sz Peter 2014 jún. 07. - 11:50:04
(1476/2155)
Megnézted te egyáltalán a legutóbbi részt? ;)