Téma: Trónok harca

tanhu 2011 máj. 26. - 18:19:27
(315/2155)
Felteszem ide valahogy,meg máshova is természetesen az eredeti fordítók nickjeit is feltüntetve mondjuk egy megauploadra,vagyis az eleje azaz h....megaupload ez lemarad, a többi sódert meg kirakom,amivel akit érdekel letöltheti.Egyedül ez a rohadt idõzítés, mármint az idõ kibõvítés okoz gondot, azzal megpróbálkoztam, de alaposan elcsúszott a cucc,úgyhogy az egy külön párizsi mise lesz vagy semmise)))).
Ha valaki megnézi többünk együttes munkáját,az tudni fogja és látni,mit kellett valóban átírnom,és melyik a helyes noha most a regénnyel nem vetettem egybe csak megfésültem a szöveget illetve kigyomláltam az olyan oda nem illõ idegen szavakat,mint dinasztia,vicc,probléma,trükk stb, valamint választékosabbá,korhûbbé is varázsoltam, fordítás mellett stb, amik helyett ízesebb és szebb is a mienk.A hosszúpuskára meg nem fogok bejelentkezni,bõven elég az a pár oldal már szerintem sok is, ahova megtettem,mert a regezést noha megértem szükségességét; kifejezetten rühellem.azonban ha valaki gondolja nyugodtan fölteheti majd oda is.De külön is elküldhetem akár Neked is összevetés végett.Még bõ 20 perc van belõle.)))
Kyoko 2011 máj. 26. - 16:36:10
(314/2155)
Bocsánat, elfelejtettem.Komolyan.
De gondolom nem ért akkora meglepetés, még ha csak az elsõ részt láttad is.Én az elejétõl számítottam arra, hogy rövidke élete nem túl szép véget fog érni néhány részen belül.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 máj. 26. - 16:20:05 10/10
(313/2155)
Az ilyen észrevételekre van a hosszupuskán direkt egy fórum! Ha jogos amit írsz akkor szerintem írd meg oda (is).
tanhu 2011 máj. 26. - 15:10:36
(312/2155)
A bordélyházi jelenetet,pl teljesen újra kellett fordítani,ugyanis sajnos teljesen másról,és máshogy szól mint amit a fiúk(gondolom én,hogy azok) lelkesen leírtak.Szerencsére megvan az angol szöveg is és a progi is úgyhogy haladok vele.Ám hozzáteszem,hogy az õ munkájuk fényévekkel jobb, életszagúbb és színesebb, mint amit az H.B.O szinkronban hallottam,legalábbis az elsõ részben,ez a fiúkra nézvést elismerés,az H.B.O-ra pedig hihetetlen szégyen.És az is tény, csak az nem hibázik aki ül a seggén,és pofázik.A trónok harca könyvben is akadnak félrefordítások,olykor valóban otrombák(pl a paripa az nem kanca, ahogy a nyílpuska sem csõre tölthetõ, annál inkább kengyellel,kulccsal felajzható fegyver, de olyat is találtam ami szöget ütött a fejembe,hogy azt a másban egyébként igen alapos író figyelmetlenségi számlájára is írhattam volna, noha éltem gyanúperrel,hogy õ a dologgal teljesen tisztában van,lévén a szövegbõl ez késõbb gyönyörûen át is jött) amiért kizárólag a szerkesztõt,-már ha volt, mert szerintem nem- kellene minimum karóba húzni de elõtte a kínzóeszköz hegyét szálkásan fûrészfogasra faragni és egy igen lassan föl- le lengõ vashevedert is odatenni,hogy emberünk abban hintázva valóban szenvedhessen és gazdagon ellátni olyan kis csapokkal amik folyamatosan mondjuk valami enyhébben maró,csípõs savat spricckolnak ki magukból elegendõ már a hangyasav is,cseppet töményebb változatban; bájosanbrutális anziksz nemde?!DDD És hogy miért nem a fordítónak szántam e fantáziaszülte rút halált? Ennek egyszerû a magyarázata,hisz egy ekkora monstrumot nagyon nehéz munka értõn visszaadni, egy olyan csalafinta nyelvi mágussal mint George R R Martin.Hozzáteszem, a szerzõ rohadtul élvezi azt a játékot,mikor egy kis vacak mondatot beleszõ a könyvbe és annak látszólag semmi lényege gondolhatnók...mi kis lelki szegény balga laikus olvasók...Aki kételkedik nézze meg egy-egy mondatát eredetiben és magyarul,vagy próbálja meg szöveghûen,hangulatosan,és a finomságaira is gondosan ügyelve hitelesen visszaadni,borítékolom nem lesz könnyû dolga.Különösen a roppant egyszerûnek,ható,ismétlem egyszerûnek ható mondataival...
És persze nem tagadom én is követtem már el hibát,egyébként egyértelmû a fáradtság volt a ludas a dologban,mert mikor pihenten elolvastam,fogtam a fejemet,hogy honnan szedtem ekkora marhaságotDDD aztán persze kijavítottam.
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 13:25:00 9/10
(311/2155)
Szerintem tökéletes Halamitáék felirata, kérlek szépen hárman csináljak, abszolút igényes, tökéletes munka. Sokan másoktól is szedtek le, és fórumokon óva intettek azoktól, mindenki Halamitáékét ajánlja, mondjuk abszolút jogosan. Nagyszerû, gyors, precíz munka.
mdzsonsz 2011 máj. 26. - 12:55:18 Előzmény Kyoko
(310/2155)
A jó életbe, miért nem írsz "Spoiler"-t!!!??? Van olyan, aki még csak most kezdte nézni a sorozatot!!!
tanhu 2011 máj. 26. - 09:15:50
(309/2155)
Irulok -pirulok, de bevallom férfiasan ez nagyon komolyan meglepett, egyébként sem értek a nethez,géphez csak használom.a 20 darab linkbõl amit sikerült letöltenem és G.o.T 1x7 titulus alatt futott egyik sem az volt,úgyhogy ne is csodálkozz rajta)))Pontosabban kettõ az volt és remekül is ment,csodás képpel,hdtv minõségben csak az volt a baj,hogy az elsõ rész futott alatta.Viszont ez most még csak áthidaló megoldás)))De azon az oldalon találtam mad évadokat is,zengett a ház a röhögéstõl ütött rendesen az is.))))))))))
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 máj. 26. - 08:59:41 10/10
(308/2155)
Mert nekem nem hiszel hogy fenn van a 7. rész?? Már két napja leírtam! Ejnye!! :DD
tanhu 2011 máj. 26. - 07:56:54
(307/2155)
Gyönyörû volt!))) Már fésülöm a feliratot hozzá akinek kell szóljon, ez a kész magyar felirat alapján,és hallás után javított,megfésült változat.Amit természetesen majd az eredeti angol felirattal felirattal is összevetek majd,és az pillanatok alatt elkészül majd.De elég gyorsan haladok ezzel is.Ez a program valami isteni.)))
tanhu 2011 máj. 26. - 03:45:24
(306/2155)
Jó lenne az eredeti angol felirat, akkor elkészíteném a magyart is, mert ami fent van számomra nagyon hétköznapi,noha a gyorsaságát tekintve tisztességes iparosmunka, ha megvan megköszönöm,ha nincs akkor maradok az eredeti mellett,felirat nélkül.Fejhallgatóval úgyis ki lehet hallani mindent)))Mivel a film valóban mesteri noha még csak Ned és Cersei párbeszédénél járok.Köszönöm ismét,és igaz nem szoktam ilyen minõségben filmet nézni,de ez joggal képez kivételt.Nagy örömet szereztél vele!Köszönöm még egyszer.))))
tanhu 2011 máj. 26. - 02:56:44
(305/2155)
köszönöm
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 02:35:49 9/10
(304/2155)
piratebay.
beírod, hogy s01e07, és kiad egyetlen találatot. felirat pedig Halamita blogján van. Gondolom majd ma napközben kerül csak fel hosszúpuskára.
tanhu 2011 máj. 26. - 02:22:40
(303/2155)
hol lehet letölteni?
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 02:15:47 9/10
(302/2155)
Nem kell itt semmit megbeszélni privátban, megnéztem a 7. részt és tetszett. Majd a nap folyamán megerõsítést nyersz, mikor többen írják a véleményüket :-)
tanhu 2011 máj. 26. - 01:52:31
(301/2155)
Gondolom a 6.-at láttad.Ha a hetediket,amit azért kétkedve fogadok, akkor azt privátban megbeszéljük, azt hiszem meg tudnálak lepni valami hasonló valóban értékes westerosi dologgal cserébe; de mintha késõbb azt mondanád, hogy lehet fent van a 7. is,innen a gyanú,hogy csak a 6.-at láthattad.
Egyébként ne ítélj korán Kisujjal kapcsolatban,olykor szélkakas, de mást is fog még mutatni,és egy kedvelhetõ titoknok arc.)))Én egyetlen szereplõt rühelltem végig teljes szívembõl az pedig Cersei. SPOILER KEZD Remélem megarút halála lesz,SPOILERR VÉGE az apjától sem voltam elragadtatva Tywintól,de õbenne legalább van valami,és az esze se nesze semmi,noha hatalmas szarkavaró,és azt is meg kell adni, egy ilyen genya kellett ahhoz,hogy Tyrion az lehessen aki...))))
Sansát is pofán rúgtam volna, mert adja a hülye 3.14csát, no meg egy rohadék is, de majd meglátod.))))
Spoiler KEZD... Ned pedig eleve bukásra volt ítélve,ott követte el a legnagyobb hibát,hogy megölte a rémfarkast (Cersei helyett)ami házának szigillje,armálisa,azaz címerpajzsa,és ezzel együtt isteni jel is volt, erre utal pl Bran megmentése meg még annyi minden,(persze az annyi mindenrõl könnyen pofázok)de a többit szem elõtt kellett volna tartsa, különösen úgy hogy,az csak Cersei bosszújának volt a játéka,azaz , a többi hibát pedig ott,hogy a maga tisztességes mércéje szerint ítélt meg olyanokat akik nem érdemelték volna meg,illetve fordítva.Radikálisabban kellett volna fellépnie,és nem akkor heveskedni amikor már nem tehetett semmit.A helyében én Cerseit azonnal kivontam volna a forgalomból, vagy eljátszom,hogy teljesen vele vagyok, aztán meg mikor ideje jõ akkor töröm le a szarvát.Ez sikerült is volna neki mikor az a rohadék ribanc kóstolgatni kezdte, akkor lazán behúzhatta volna a csõbe a dögöt...Illetve kiépítettem volna idejekorán egy olyan "vakondokból" alvó ügynökökbõl álló besúgóhálózatot,ami mindenrõl és mindenkirõl idõben jelent,amíg én leszek a Segítõ,mert azér' ez nem érte váratlanul Nedet, anélkül,hogy a többiek csak sejtenék,hogy szemek figyelik õket.Ezt egyébkén elõzetesen Folyam Brynden is így teszi a Dunk és Egg sorozatban,vagyis a Blackfyre,Setétláng felkelés,és következményei kiváló elõtanulmányul szolgálhatott volna Ned számára....Aztán a többieket bevonva amennyire kell akár tudtukon kívül is, alkalmaztam volna õket Varyst és Kisujjat mindenféleképpen.És ezzel a tudással tönkretettem volna a Lannistereket,mármint a férgesét könyörtelenül kiirtva.SPOILER VÉGE
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 00:46:01 9/10
(300/2155)
Egyébként most, hogy kicsit -úgymond- lehiggadtam (már a sorozat hatása miatt), leírnám, hogy azért lehetséges, hogy fenn van a neten a 7. epizód, mert egyes HBO elõfizetõknek volt valamiféle speciális akciójuk, ezáltal megnézhették a 6. rész után egybõl a 7.-et is. Valaki pedig volt olyan leleményes, hogy feldobta a világhálóra.
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 00:39:27 9/10
(299/2155)
Egyébként teljesen letaglózott ez a befejezés, Baelish emberileg egy hányás, de ezt már akkor sejtettem, mikor megláttam. Abszolút antipatikus már a fizimiskája is, de úgy látszik a felszín alatt sem jobb.

Ja, még valami: kiderült, hogy Drogo a szexen kívül még szónokolni is elég jól tud :D
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 00:24:48 9/10
(298/2155)
Perfekt, természetesen. :-)
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 00:24:14 9/10
(297/2155)
MIt tartasz kizártnak? Már meg is néztem!
Meg kell mondjam, erre nem számítottam, Ned nem való ebbe a királyi közegbe, de ezt már Õ is elismerte, belátta, mikor Királyvárba érkezett!
Brutális befejezés ismét, bár gondolom, ezt mondani sem kell! Perkeft! :-)
tanhu 2011 máj. 25. - 23:55:55 Előzmény Stevie19
(296/2155)
Ezt küldtem csak: ))) lehet nem ment át,hát most olvashatod.Nem kívántam több szót fecsérelni a dologra.Fõleg nem itt.Da ha nem ment át, akkor sajnos kénytelen vagyok.