Téma: Tüskevár

fredi60 2012 nov. 04. - 12:16:57
(23/123)
Szerinted mikor játszódik?

Nézd meg Tutajos állandóan viselt sárga szilikon karkötõjét vagy a pesti utcai képeket (jármûvek, zöld mûanyag utcai szemetesek, járda szélén a "megszokott" zöld fémkarók, stb) esetleg a vonatszerelvényt.
10/10
akimaki1 2012 nov. 03. - 23:37:15 10/10 Előzmény fredi60
(22/123)
Az miért evidens, hogy 2012-ben játszódik? Ki volt írva?
fredi60 2012 nov. 03. - 16:57:46 Előzmény jnzs
(21/123)
Ha jól értem, átolvastad az eddigi kommentárokat.

Ismét figyelmedbe ajánlanám közülük a 20. sorszámút. (Pl.: "A cselekmény, a szereplõk, mind a regénybõl valók, csak épp ez a film MOST játszódik, 2012-ben. Márpedig a mai emberek, de fõleg a fiatalok nem úgy viselkednek és beszélnek, mint ahogy a film fõszereplõi.")
10/10
jnzs 2012 nov. 02. - 19:24:32 10/10
(20/123)
Hát, az elõzõeket átfutva úgy nézem, én leszek az ellenvélemény - nekem tetszett.
Elöljáróban annyit, h én a könyvet nagyon szeretem és szinte kívülrõl tudom, ellenben a régi sorozatot Matula bácsi és a régi vakációs emlékek iránti nosztalgia kivételével nem érzem különösen jónak.
Ami az újban tetszett: 1. szereplõ válogatás - különösen Nagy Marcell, Kovács Lajos és Eperjes Károly volt szerencsés választás 2. a képi világ - szép felvételek 3. bár a környezetet és néhány dolgot modernizáltak, a film az eredeti szöveget használja és követi a történetet. (Ezért nem teljesen értem "a klasszikusok meggyalázása" kommenteket.)
Kinek ajánlom? 1. aki szereti a könyvet (nem az 1967-es sorozatot!) és fel akarja eleveníteni 2. aki szeretné a gyermekeihez közelebb hozni Fekete István világát, esetleg segíteni nekik, ha köt. olvasmánnyal birkóznak 3. aki aznap éppen kellemesen, lövöldözés-üldözés / altesti humor mentesen szeretne kikapcsolódni, és ezért nem feszültségre, pörgésre vágyva ül be a moziba.
Persze, lehet benne hibát keresni, találni, de egészében véve szerintem a könyv új, minõségi, jól elkészített adaptációja.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 07:05:20 1/10 Előzmény Von Schwartz
(19/123)
Õk az ostobák nem te nem én.

Nem mi találjuk ki azt hogy meggyalázzuk a klasszikusokat, ha nincs ötlet akko ne szórakozzanak má.

Maguknak csinálják a mûsort s nem a nézõknek, ez a teljes igazság.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 07:01:04 1/10
(18/123)
Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





A Qrrva remakes hülye anyjukat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Sz.géppel azt digitalizálok, színesítek ki amit akarok.

Anyátokat gyaláztok meg a klasszikusokat!

Saját ötlet nincs akkor ne izéljenek má..

Pl. Pár iszákos akárkirõl elkészülhetett volna a Cefrevár :D
TVfunDVD-mozi!!! 2012 okt. 26. - 16:03:21
(17/123)
Számomra ez a film éppen hogy csak jó/nézhetõ volt! Mivel az egész sztorit újból majmolni kezdték, és majdnem mindent ugyanúgy csináltak benne, ezért unalmas volt. Félig azt éreztem, hogy milyen szórakoztató, de félig meg már azt vártam, hogy mikor lesz már vége, mert fárasztó volt, nem is kicsit. Fájt is a fejem! Ennek ellenére nem egy borzalom, viszont csak egy ÁTLAGOS film, amit legközelebb fél év múlva néznék meg újra....
Mr. D 2012 okt. 13. - 12:58:36
(16/123)
Jajj, ez nagyon rossz volt. A cselekmény, a szereplõk, mind a regénybõl valók, csak épp ez a film MOST játszódik, 2012-ben. Márpedig a mai emberek, de fõleg a fiatalok nem úgy viselkednek és beszélnek, mint ahogy a film fõszerelõi. Egy mai 14-15 éves tinédzser már nem úgy mûködik, hogy ha 3ast kap, akkor a szülei nem engedik el sehova, nameg a nyarat valszeg nem Matula bácsival és horgászással fogja eltölteni és a káromkodásai sem a "Csudába" és a "Fenébe" szinten merülnek ki, és valószínûleg randizni sem ilyen "plátói" módon fog. És ez rettenetesen zavaró, sõt idegesítõ. Ha nem volt pénz az utcaképek "régiesítésére", akkor inkább az elejét forgathatták volna csak szobabelsõkben, azokat azért könnyebb berendezni. Ja és ha én 14 évesen egy kitömött madárral állítottam volna be a suli elsõ napjára, valszeg inkább leperverzeztek volna, és nem áhítattal bámultak volna rám a többiek. :D
1/10
system 2012 okt. 07. - 20:25:45 1/10 Előzmény kalad
(15/123)
Hát ez valami bóóórzalom!!! Sokan mondják, hogy nem szabad a régi feldolgozáshoz hasonlítani. Persze hogy nem, mert akkor pláne kijön, hogy ég és föld különbség van a kettõ között a régi javára! Ha valami nagyon meg volt csinálva, mi a fenének egy katasztrofálisan rossz verzióval elrontani, rengeteg pénzt beleölni? Bûn rossz színészi teljesítmények vannak ebben az új feldolgozásban! Aki ezt másképp látja az vagy ízlésficamos, vagy az értékrendjével van valami gond! Fejér Tamás filmjére még több száz évig emlékezni fognak, ezt a mostanit már jövõre 3 ember SE fogja megnézni sehol! 1967-ben Kossuth-díjas színész óriások szerepeltek a filmben, most meg ripacsok, színészecskék!
fredi60 2012 okt. 07. - 18:10:44 Előzmény Fatimama
(14/123)
"de nekem is csak ködös emlékeim vannak róla"

Minden évben újra leadják, ha érdekelne, meg tudnád nézni; és nem csak ködös emlékeid lennének.

"Ez nem egy remake"

Mivel ugyanazt a könyvet (történetet) dolgozza fel, igenis remake.
Fatimama 2012 okt. 07. - 16:21:02
(13/123)
Hagyjuk már ezt a siránkozást az "eredeti"-rõl. Negyven éves vagyok, de nekem is csak ködös emlékeim vannak róla, és Matula bácsit leszámítva nem feltétlenül kellemes emlékek. Adva van egy könyv, amibõl ötven évvel a sorozat után filmet is készített valaki, adjunk már annyit neki, hogy elviseljük. Nem tudom, milyen a film, még nem láttam. De meg fogom nézni, mert érdekel. Ez nem egy remake, nem tudom, minek kell állandóan a sorozathoz hasonlítgatni.
atomotnektek 2012 okt. 05. - 20:31:22
(12/123)
Hát nem tudom. Mikor megláttam szamócát alias Eperjes Károlyt... Nekem végképp elment a kedvem tőle.
8/10
kalad 2012 okt. 05. - 00:34:30 8/10
(11/123)
Premier napján, az esti utolsó elõadáson 3.-an voltunk.
Csak a magam véleményét tudom elmondani, ami teljesen ellentmond a nagy általános megítéléssel: nekem tetszett.
Hogy mást ne mondjak, baromi jól szórakoztam.
Bánhidi Laci bácsi az örök Matula, de Kovács Lajos is zseniális, higgyétek el.
Ha meg egy-két dolgot nemigazán értetek (pl: vonatszerelvény, különös megoldások, stb...), akkor legyetek kicsit nagyobb ívvel toleránsak, és meglátjátok megéri! Hogy miért? Mert a lehetõsége meglesz, hogy Ti is jól szórakozzatok.
Hogy emeljük a hangulatot: 10/8.
1/10
Von Schwartz 2012 okt. 03. - 16:58:58 1/10
(10/123)
Azonnal BETILTANÍ!!!
webulon 2012 okt. 03. - 14:34:35
(9/123)
Fekete István nem lehet visszaadni mivel ez bennünk él ,-gyerekként olvastuk .mindenkinek mást jelent .
Én pl ( álltam a zala hídjánál ahol bügyök és tutajos elkocsizott ( könyben s filmben is szerepel ) ...de nem jött az olvasási élmény....
A derengõ hajnal milyen lenne filmen ..hát szeritem semilyen ........

A másik ami miatt biztos nem nézem meg a fõszereplõk személye megnéztem az elõzetest hát egy kínos gíccs...egyszerûen nem olyan mint mikor olvstam falusi gyerekként ,- nem fogom lerombolni azt a képet ....
poth18 2012 okt. 03. - 11:12:32
(8/123)
Nem tudom mit hurrogtok, hogy gyenge...az elõzõ mai szemmel semmivel se jobb, mint ez. Fõleg, hogy például Bütyököt alakító srácnak nem is a saját hangját halljuk a sorozatban, azt utólag más ,,szinkronizálta le". A védett madarat meg az eredetiben is lelövik, hûûû persze ott nem gáz, mivel 40 éve milyen jó volt ! Egy szó mint száz : ez sem gagyibb egy fokkal se, mint az eredeti.
1/10
fraktalfreak 2012 szept. 21. - 00:56:41 1/10
(7/123)
Ma láttam a miskolci Cinefesten, ahol ez volt az egyetlen magyar film a nagyjátékfilmek versenyén, és iszonyat gyenge, nem tudok rá semmi pozitívat mondani. A dramaturgia siralmas, amikor történne valami pont a lényegi rész marad ki és hirtelen a megoldásra vág. A színészi játékról ne beszéljünk, fõleg a Bütyök gyerekrõl, aki.... na nem inkább el se kezdem, mert nem akarok annyit fikázni. Egyedül Kovács Lajos nem volt irritáló, aki szerintem azért mondhatott igent a felkérésre, mert jelenleg nem készülnek filmek Magyarországon, és valamibõl élni kell. A film tanulsága, ha spoilerezhetek kicsit annyi, hogy ha beviszel a suliba tanévkezdésre egy védett madarat kitömve, hogy azt te lõtted akkor menõ vagy.
10/10
Szantabarbi 2012 szept. 14. - 00:22:12 10/10 Előzmény ariskerase
(6/123)
Huuu jónak tûnik, én biztos beülök rá.
Seafalcon 2012 szept. 09. - 22:44:59 Előzmény Nyilasi
(5/123)
Nyilasi 2012 szept. 06. - 08:12:32 Előzmény ariskerase
(4/123)
Hol láttad?