Téma: Tûzgyûrû

7/10
Viktor6665 2013 okt. 01. - 22:05:00 7/10 Előzmény Phoenixy
(281/481)
Nem csodálom, a kínaiak, koreaiak, japánok imádják a robotokat:D
offtopic
zottyo534 2013 aug. 21. - 20:51:43
(280/481)
***SPOILER***
Az mire jó, hogy 20 percig cséplik egymást és a végén beleenged egy sorozatot a plazmaizével, ahelyett, hogy repülõre/helikopterre szerelik a plazma izét és nem kell repülõvel/helikopterrel a helyszínre cipelni a plazmaizélövetûkétemberesagyhajtású-cséplõrobotot?
10/10
Phoenixy 2013 aug. 21. - 20:22:59 10/10
(279/481)
Úgy látszik Kínába/imádják ezt a/filmet, 2 hét alatt 100 millio $ bevételt hozott csak Kínában, és szerintem most a harmadik héten a 120 millio $ is meglesz.
Boros Jenõ 2013 aug. 21. - 14:54:29
(278/481)
A Transformers találkozása Godzillával.Nem vártam tõle sokat,nem is adott sokat,ki is nõttem már kicsit az ilyen filmekbõl,de egy hétfõ éjszakai darvadozáshoz tökéletes volt.Üsse kavics,néhol még élveztem is.
frenchbullie 2013 aug. 19. - 09:07:16
(277/481)
Üdv! Guillermo del Toro csinált már misztikus drámát (Ördöggerinc), drámai fantasy-t, (A faun labirintusa), amelyeken el lehetett gondolkozni, ha valaki úgy akarta. Meg szórakoztató fantasy-t is csinált,(Hellboy, Penge2.), ahol nem volt szükséges elmélkedni az élet nagy dolgain, csak nézni a pergõ képkockákat. A Tûzgyûrû is ezekhez a látványos "mesékhez" tartozik. Egy pillanatig sem ígért mély tartalmat, csak futurisztikus, akciódús látványt. És, igen, látni, nézni, azt volt mit... Kapkodtam a fejem rendesen, egy perc szünet nem akadt. Betartotta amit ígért, olyan látványvilágot kaptam, hogy csak na:-)

Ezért szeretem Toro-t, bármilyen mûfajhoz nyúl, 100%-nál alább nem adja.
zegorias 2013 aug. 11. - 20:20:59
(276/481)
Egy látványfilmtõl nyilván nem lehet elvárni mély erkölcsi mondanivalót de azért annyi elvárható, hogy legyen benne valami érdekesség. 2 órán keresztül boxolást nézni (mozifilm megnevezés alatt) manapság már nem érdekes, még akkor sem ha transformer versus godzilla küzdenek a ringben.
merkur66 2013 aug. 07. - 23:14:47
(275/481)
Nekem összességében nem volt bajom a filmmel. Úgy ültem be, hogy ebben fõleg a látvány lesz a lényeg, semmi több. És ezt megkaptam. A 2 óra bõven lekötötte a figyelmemet. Nem fogja megváltani a világot ez a film, de nem is várható, a trailer sem kecsegtetett ezzel a lehetõséggel.
A színészek alakítása egyáltalán nem jött be, az alapsztori azt hittem sokkal összecsapottabb lesz(viszonylag kellemesen csalódtam). A látványvilágával, én személy szerint, meg voltam elégedve. Az OST jól kiegészítette a jeleneteket, sõt az nagyon tetszett.
7/10
10/10
filmimádóó 2013 aug. 07. - 20:12:31 10/10 Előzmény Attila G.
(274/481)
Itt nem lehet a hozzászólást szerkezteni (sajnos). :)
10/10
Attila G. 2013 aug. 06. - 02:43:37 10/10
(273/481)
Ó, baccus, ezt nem hiszem el, ígérem az utolsó hozzászólás, legalábbis így sorozatban. Csak már régóta akartam véleményt írni a filmrõl, s most ilyen késõi idõpontra csúszott, ezért ez a kapkodás és szórakozottság.

Szóval Ron Perlmant nem a pozitívumok között említeni egyszerûen hiba; már csak a stáblista utáni jelenete miatt is. Õ egyszerûen egy nagy figura.
10/10
Attila G. 2013 aug. 06. - 02:37:11 10/10
(272/481)
Jah, és Rinko Kikuchit is a pozitívumok közé sorolnám.
Amúgy kár, hogy itt nem lehet hozzászólást szerkeszteni, mint pl. facebook-on.
10/10
Attila G. 2013 aug. 06. - 02:34:26 10/10
(271/481)
Ja igen, a Godzilla kimaradt a filmek sorából.
10/10
Attila G. 2013 aug. 06. - 02:33:16 10/10
(270/481)
Nem volt tökéletes ez a film, korántsem. (3D-ben láttam kb 3 hete.)
Például nem rajongok az ilyen in medias res-kezdésekért, hogy elmesélik néhány év vagy évtized történéseit, majd nyomatják a filmet.
Néhány akciójelenet kissé 'sötétre' sikeredett.
S kicsit lapos lett a vége (a stáblista utáni jelenetet leszámítva); ami csak akkor elfogadható számomra, ha lesz folytatása.
S bár nekem is számos film eszembe jutott róla: pl. Transformers, Függetlenség napja, egyes Alien-filmek, Sötét zsaruk, Szellemirtók; Tremors - ahová lépek szörny terem; Hibrid; s még lehetne folytatni a sort (amikor kb. 3 hete láttam a filmet, még több cím volt a fejemben). - Azért hozzátenném, ennek ellenére külön, önálló filmként tudtam kezelni ezt az alkotást, szóval nem zavartak a hasonlóságok.
Alapjáraton kb. 10/8-at adnék erre a filmre.
Viszont volt jónéhány momentum a filmben, ami amolyan jó fûszerként hatott.

Például Charlie Day. Amikor elõször megláttam, azt hittem, Sam Rockwellt látom, akit egyébként bírok. S szerintem Charlie is hasonlóan õrült fazon.
Késõbb viszont elkezdett Rick Moranis Szellemirtók-beli karakterére emlékeztetni. Hasonló buzgómócsing, s amúgy Rick is nagy figura.
Jó ellensúlyozás volt Ben Gurnman is - neki is valahonnan ismerõs volt az arca -, valahogy jó párost alkottak.

Ron Perlmant leszámítva számomra is ismeretlenek voltak a filmben látható színészek. - Bár Rinko Kikuchi ismerõsnek tûnt; de kiderült, hogy összekevertem valakivel. - Azonban emiatt nem hiszem, hogy húúú de tudatlan valaki lennék.
Másrészt ez pont, hogy elõnyére vált a filmnek.

S volt egy karakter, egy színész, akit egyszerûen elnyomott a szinkronhangja. Max Martini...
Akárhányszor megláttam és hallottam, valahogy mindig úgy éreztem, mintha Mihályfi Balázst, pontosabban "Fehér Konrádot" látnám.
Félreértés ne essék, ami a külsejüket illeti, talán max a sérójuk hasonlít. Így inkább másképp fogalmazok.
Max Martini kb. olyan volt, mint egy tejbetök, mint egy jóllakott óvodás. S sokkal szívesebben láttam helyette Mihályfi Balázst. Ha már MM-nek a hangját adta, sztem Õ maga is simán beleillett volna ebbe a karakterbe; mintha rávarrták volna. Kár, hogy valószínûleg kivitelezhetetlen lett volna a szerepeltetése a filmben.

Férfiként nem szeretek férfi színész, zenész, vagy sportoló iránt rajongani; de akadnak kedvenc fazonok, s Õ is ilyen kategória lett.

S az is pozitívum volt, hogy nem egy xaros multiplexben láttam a filmet - ahová általában csak azért járok, mert Budapesten ezeken és a sorra bezáró Art mozikon kívül nincs más -, hanem, egy a maga nemében egyedülálló moziban, az egri Uránia 3D-s termében... Mondjuk... 10 évvel ezelõtt még a film kezdése elõtt egy pohárkába mogyorót, s egy másikban kólát szolgáltak fel az ott lévõ "bárasztalkákra", ami benne volt a jegy árában. S 10 év alatt elfeledkeztem errõl a jó szokásról...
Mégis pozitívum volt a szokásostól eltérõ helyen látni a filmet. Ráadásul vagy nem volt bekapcsolva a székek alatt levõ klíma, vagy csak egyszerûen jó helyen ültem.

Amikor még a Horrorra akadva 5 megtekintése elõtt láttam eme film elõzetesét; tudtam, hogy eme filmet meg akarom nézni, látnom kell. S nem csalódtam.

Többek közt az iménti momentumok miatt - amik amolyan + pontként szolgálnak - tudok 10/10-et adni a filmre. S mint írtam, bízom benne hogy lesz folytatás.
greeen 2013 aug. 05. - 06:19:32
(269/481)
Már nagyjából lenyomatták Kínában a filmet és most már nem veszteséges. Olyan null szaldó körül járhat és innentõl kezdve profitálhat is. Bár a jelenlegi hírek szerint a Legendary Pictures még nem adott zöld utat a projektnek de már esélyes a folytatása ennek tükrében...
AvatáR Gil Maerth 2013 aug. 03. - 09:05:04
(268/481)
a függetlenség napjából is nyúltak. Godzilla: vemhesség. Mitõl? :)
AvatáR Gil Maerth 2013 aug. 02. - 09:36:10
(267/481)
Godzilla + Gundam Wing + Transformers + Mátrix egyes részei = Tûzgyûrû... :)
greeen 2013 júl. 31. - 14:17:22
(266/481)
Ja akkor rosszul fogalmaztam. A korhatár azért nem szab határt a minõségnek...
5/10
Bogoj 2013 júl. 31. - 08:14:26 5/10 Előzmény greeen
(265/481)
akkor bocs, én úgy értelmeztem, amit írtál, hogy a 12-es besorolás alatt érted az értelmes történet nélküli agyatlan cgi-mészárlást...
ha ebbõl kiemeljük az ilyeneket (godzilla és hasonlók), akkor nyilván igazad van...
:-)
greeen 2013 júl. 30. - 16:25:07
(264/481)
Ebben a mûfajban amit ez képvisel, tehát a szokásos, Transformers, Bionicle, Godzilla stb. Óriások, titánok hakeszolása, és CGI CGI az elõtérben, én még sosem láttam olyan sztorit aminek bármiféle értelme is lett volna, vagyis úgy mondom, hogy természetesen mindegyik filmnél van egy konstans történet de mindenféle olyan csavar nélkül, ami valamiféle intellektuális élmény is nyújtana:)De kíváncsi vagyok te miben találtad ezt meg. Írj már le egy kettõt mert eskü akkor megnézem.
5/10
Bogoj 2013 júl. 30. - 08:35:47 5/10
(263/481)
a 12-es korhatárbesorolás nem egyenlõ az "Egyszerû, intrikáktól mentes sztori"-val.
láttam már jónéhány 12 éven felülieknek való filmet, ahol azért a történetet is rendesen kidolgozták, nem csak látvány volt. de gondolom, ilyen is kell. nincs is ezzel semmi probléma, a gyerekemnek tetszett :-)
greeen 2013 júl. 29. - 15:45:40
(262/481)
A film 12 éves korhatár besorolású. Egyszerû, intrikáktól mentes sztori. Sõt annál is egyszerûbb. Mikor egy ilyen filmre beülsz, akkor általában mire számítasz, hogy mirõl fog szólni? Ha felülsz egy hullámvasútra a vidámparkban akkor mire számítasz, hogy esetleg gyönyörködni fogsz a Grand Canyonban, vagy a Kárpátok havas bércein? Itt egyszerû konstans élményre kell számítani! Ne gondolkodj, csak a szemed tartsd nyitva , ennyire egyszerû:)