1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 16:04:48 1/10
(538/2618)
Minden tüntetés fontos, ami a jogállamot védi. De nincs az embereknek ideje mindenhová elrohangálni, meg szerintem oda fontos elmenni, aminek utánaolvasott az ember és valóban azonosul is a céljaival.
Paradox, de igaz: nem akarom, hogy az életemet teljesen a politika határozza meg - ezért igyekszem távolságot tartani tõle, de ugyanezért megyek is ki a fontosabb tüntetésekre:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 15:58:25 1/10
(537/2618)
Török Gábor egyrészt nem elutasító a jobboldal irányában, másrészt elemzési területként látja a problémát. Nem veszem magamnak a jogot, hogy bíráljam õt, de az én alapállásom más.
A nyugodt elemzésre is szükség van (fõleg a jobboldalon), de a részletek elemezgetésénél nagyobb problémát látok: nevezetesen az egyoldalú átalakítás és a friss törvények eddigi alkalmazása során a felelõsségteljes, integratív kormányzat teljes ethosza omlott össze. Ennek az útnak vége, orbán szerintem elért addig a falig...
offtopic
kõmacska 2012 jan. 09. - 15:49:39
(536/2618)
Igazad van, ez a hozzáállás teljesen oké. Például itt van egy kis cikk a "legjobb hangulatú" tüntetésrõl (persze tökéletesen sikertelen és érdektelen lett): http://index.hu/belfold/2011/12/30/halleluja_az_egyhazugyi_torveny_ellen/ Bár szerintem az ilyen megmozdulások tökfölöslegesek. "Lehet tüntetni, lehet... megunják, hazamennek..."
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 15:37:48 1/10
(535/2618)
Érdekes és történelmi ismeretekre támaszkodó, amit írsz. Ezzel együtt több ponton eltér az én véleményemtõl, viszont tényleg nem lehet/nincs értelme találgatásokról vitatkozni.
Én a konkrét jelenségeket bírálom, hogy mi van a háttérben, nem tudok mihez kezdeni vele. Ha jól értem, a fõ kérdés, ki áll orbán háta mögött. Passz.
A rezonancia jó megfigyelés, pszichológiailag igaz (rám biztosan:)) De ahogy végignéztem azt az 50ezer embert az opera elõtt, nem az indulatot rajtam láttuk (láttam rajtuk:). Az emberek alapvetõ igénye, hogy jogállamban éljen és hogy az állam ne írja elõ egy foknál jobban, hogyan kelljen élni. Aki egy csomó visszataszító, az átkost idézõ intézkedés után fellép, békés eszközökkel ezek ellen, az nem egy baloldali diktatúrát akar.
Az én megfigyelésem, hogy az igazán jellemtelen emberek tudnak indulatmentesen, kimért higgadtsággal beszélni egy válsághelyzetben, aki felelõs, az kezelhetõ mértékben indulatos is (fordítva nem igaz, hogy az indulat felelõsséget jelez - lásd szélsõjobb).
A demokrácia, gyerekeink szabad jövõje érték, aminek védelme akár dühödt indulatokat is kelthet. Ami az én indulatomat illeti, az a passzív, félreinformált emberek felébresztését szolgálja. Nem szeretek halkan ébreszteni...
:D
offtopic
kõmacska 2012 jan. 09. - 14:53:40
(534/2618)
Csak röviden, a diktatúra kiépülésének folyamatáról: egyszerûen lehetetlennek tartom, hogy a 21. sz-ban Európa kellõs közepén valaki a fejébe vehetné, hogy õ márpedig diktatorikus berendezkedést épít ki, és ez sikerüljön neki, ÖNERÕBÕL. Diktatúrát nem lehet barkácsolni, mert egy egér akkor is csak egér marad, ha ordít. Attól még nem látszik oroszlánnak.
Nem elégséges magyarázat Orbánra Ady Endre és a magyar mentalitás, meg a jobboldali szavazóbázis szidása. Megjegyzem, ha volt jellegzetesen nyakas magyar mentalitású ember, aki úri morállal köpött másokra, az éppen Ady Endre. Éppen ez a problémám az orbánizmus bírálóival is - az bírál, aki magában rezonál rá. Azt mondja ki, amit saját magában is érzékel. Ez nem csak afféle közmondás, tényleg így van. Ami annyira irritál, hogy majd felrobbanok miatta, azt magamban érzékelem.
Persze nem minden bírálóra vonatkozik ez - Török Gáborra például nem, mert õ nem indulatos.
Épp az indulatosság miatt eleve rossz minden utcai hõzöngés - mert ott épp azok hõzöngenek, akiknek a jelleme közel áll a zsarnoksághoz. (Például Gyurcsány is azonnal csatlakozott az LMP utcai megmozdulásához, holott korábban simán a tömeg szemébe követett). Persze talán lehet jó szándékkal is tömegesen az utcára vonulni, de a tömeg szerintem mindig manipulációra hajlik. Egyenesebb a személyes ellenállás (mint pl. Nagy Navarro Balázsé stb)
De, hogy visszatérjek a lényegre - itt több lehet a háttérben, mint egy ember önfejûsége, aki autokráciát barkácsol. És ezért nagyon jó, hogy szóba hoztad a hitleri modellt. Mert nyilvánvaló, hogy ott sem lett volna egy szánalmas kisegérbõl oroszlán, ha hátulról hatalmas erõk nem fújták volna fel. Például az amerikai bankárok, a Bush család és még igen sokan mások. Hogy mi érdekük fûzõdött ehhez, azt már csak találgatni lehet, mert ez nem tartozik a nyilvános történelmi emlékezethez, de mégis tény. (Nyíltan az USA nem támogatta Hitlert, tehát hogy mit mondanak nyilvánosan, meg mit csinálnak titokban, az két dolog.)
Oroszország esetében más a helyzet, mert az önmagában egy egész világ, képes volt az önellátásra. Ráadásul a cár atyuskát simán váltotta Sztálin, a történelmi hagyomány vele "szervesen" folytatódott, mint ahogy a kínai konfucianizmus szolgalelkûsége is több évezredes hagyomány, amibe a kommunista diktatúra "szervesen" illeszkedett.
De ha a mi történelmi hagyományunk a nyakas önfejûség, akkor itt nem szerves hagyomány a diktatorikus törekvés (Mátyás király központosított államát is azonnal szétverték az urak, mihelyst Mátyás meghalt. Meg is lett a böjtje, azóta is szívjuk ennek a nyakas önfejûségnek a következményeit, sajnos).
Összességében az a véleményem, hogy itt lehet valami erõs hátszél, amirõl nem tudunk. Valakik fújják, persze nem a mi érdekünkben. Van is egy-két ötletem rá, még ha hóbortos is. Pl. ebbõl a dalból kiindulva: http://www.youtube.com/watch?v=Eqm2VYOsKiA - "Itt lesz hazád" Kinek lesz itt hazája, baszki?
Seven7Crown 2012 jan. 09. - 14:49:03 Előzmény adamnagysweetmovie
(533/2618)
Azt hiszem, hogy még a Való Világ X-faktoros mega gálája is többet ér az Orbán habatyolásánál!:)

http://www.youtube.com/watch?v=i8R61HlaRLg&feature=related
:DD
pozsizsuzsi 2012 jan. 09. - 14:46:45
(532/2618)
Igen, már megvan, azt hittem, valami szokatlannal rukkolt elõ.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 14:36:28 1/10
(531/2618)
Link meszaq hsz-ében, árnyaló részletek az én elõzõ postomban.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 14:35:12 1/10
(530/2618)
Köszi, ez az a link. 8:55-tõl kezdõdik a hír, és oda lehet ugrani, 9:55-ig nyilatkozik Tõkés. Végülis nem olyan vészes, csak a Magyarország elleni támadásokért a jobboldali erdélyi szervezetek egy nyilatkozatban az elmúlt 8 év erõinek aknamunkáját teszik felelõssé valami petíciójukban, errõl nyilatkozik kissé vehemensen Tõkés.
Lehet csak nekem szokatlan ez a hang egy határon túli lelkésztõl, dehát õ már legalább annyira pártpolitikus - ez meg bevett hang a magyar politikában.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 14:28:48 1/10
(529/2618)
Persze, lejárató konspirációkat ki lehet találni, csak közben a valóságra felejtenek el reagálni a jobboldalon. Na kb. ezért tartunk itt.
offtopic
meszag 2012 jan. 09. - 13:40:03
(528/2618)
Ja, nyiháboltak egy párat, ha nem volt a tiedben semmi, akkor csak véletlen tûnt el a esti-hajnali néhány hsz-szel.
offtopic
drProktor 2012 jan. 09. - 13:23:35
(527/2618)
Ez az idézet gyönyörû.
Köszönöm.

De ne gondold, hogy erre nincsenek fölkészülve, én még egy szegény(néhai)
miépes barátomtól hallottam Adyt szídni, hogy "kölcsönökbõl élt"
és ezért alkalmazkodott a zsidókhoz.
Bizony, a jobboldalt mindenre kész a válasz,
nagyon résen kell lenni.
És tarolni õket kíméletlenül.
Megzabálnak.
pozsizsuzsi 2012 jan. 09. - 13:21:23
(526/2618)
azt nyüstölöm, köszi, de nem tudom, ebben lesz-e.
offtopic
meszag 2012 jan. 09. - 13:18:06
(525/2618)
én nem hallom, de aszem ez lehet:
http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2012-01-09
pozsizsuzsi 2012 jan. 09. - 13:08:49
(524/2618)
vagy máról van szó?
offtopic
drProktor 2012 jan. 09. - 13:08:20 Előzmény dantonb
(523/2618)
Most mondd, ne csináljak be?

Úgy vélem a 609-est nekem válaszoltad tegnap késõ este.
Amit én írtam, az a többi hsz-emhez képest jellegtelen,
"szoft", szinte semmit mondó kis megnyilvánulás volt
(mint, ha azt mondanám? Hogy vagy?, enyhe tél van),
viszont megemlítettem benne nagyharang urat.
Derék rokonai, barátai és üzletfelei atzonnal kicenzurázandónak ítélték.
Még OVI-t, a kormányt, a médiahatóságot, az alaptörvényt,
a magyarokat is lehet szídni,
egyedül Nagyharang fórumozót nem lehet még említeni sem.
pozsizsuzsi 2012 jan. 09. - 13:08:14
(522/2618)
megdobhatnál egy célzott linkkel.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 12:13:03 1/10
(521/2618)
Igen. Ha akarsz véresszájú nyilatkozatot, hallgasd meg Tõkés László mr1 Kossuthon a déli krónikában elhangzott nyilatkozatát, 10 perc körül tekerni nem lehet.
A rádió archívumában elérhetõ, maradjon fenn az utókornak.
offtopic
meszag 2012 jan. 09. - 11:59:12
(520/2618)
Ja, csak az nem mindegy, meddig marad orbán a miniszterelnök, ill. ez a hintapolitika mit okoz még addig..
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 09. - 11:53:31 1/10
(519/2618)
150 éves problémával van dolgunk... Alább egy tehetséges, felelõs értelmiségi szavai. Pedig még zsidó sem volt, de "lezsidózásra" méltó:(

“Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra, látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy üresek és könnyûk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni, zsidót ütünk, ha egy kicsit már józanodni kezdünk, rögtön sietünk felkortyantani bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsõségének édes italából, látják, hogy semmittevõk és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége, szeretett úri véreim? Mert magam is õsmagyar volnék, s nem handlézsidó, mint ahogy ti címeztek mindenkit, aki különb, mint ti. A vége az lesz, hogy úgy kitessékelnek bennünket innen, mintha itt sem lettünk volna.

Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl, s menjünk vissza Ázsiába. Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk, halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot, s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.

Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betû, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk elõre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal és õsökkel! Menjünk vissza Ázsiába!…

Ady Endre

NN 1902. január 31.”