Téma: Út a vadonba

10/10
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 07. - 00:07:10 10/10
(189/329)
OFF- olhatja aki akarja ...

... " Olyan rezsimektõl válunk függõvé az olajjal, amik instabilak vagy gyilkos diktatúrák. " ..

" Több millió évvel ezelõtti millió évekig tartó többezer fokos világégés
következményeit használjuk fel párszáz év alatt a fejlõdés nevében " ..

" Egy számítógép 30x annyi olajból készül el, egy ember pedig 10 kalóriájú szerves élõlényekbõl többmillió év alatt készülõolajból
eszik meg 1 kalória olajat ... " vagy valami ilyesmi :-` ..

Nem semmi, ez a film elég jó kiegészítése azoknak amiket eddig láttam nagyon köszönöm. Azt hiszem megmutatom ha még nem láttad a H O M E- ot ... tetszeni fog, mert valami irgalmatlanul szép felvételekbõl készült film ahol szintén alátámasztják több minden más mellett az olajról elhangzottakat :

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

elsõre ajánlom úgy a 7edik perc környékét... aztán úgy 5 percenként jönnek a nagyon komoly témák és információk az élet alapjairól amit felborítunk, az esõerdõkrõl, népességünkrõl, olajról, autóról... modern fejlett civilizáció szép új világáról :)

.. most mondjuk csak annyit emelnék ki hogy ...

" A világon most épp több ember mint a normális világunk lakossága, a teljes Földünkön minden 4bõl 1 úgy él mint az õseink 6000 éve" ...

" Egy esõerdõ fájának az elégetésével, több ezer évnyi :) pocket of sunlight- ból szervesen a fa által a földben kialakított fosszilis származékokat, szenet és természetesen olaj munkáját irtjuk ki " .. vagy még > ? ;-`

" Kínába milliós városok 40 éve még párezres halászfalvak voltak, most pedig nem emeletes házak, hanem százemeletes felhõkarcolók százaival renedlkeznek .. "

Ha mindezt egy magyar embertõl akarod látni közvetlen természetességgel akkor megnézheted ezt a nagyon kedves fizikusunkat :

http://blip.tv/file/1397572/

Valamilyen szinten meg mitológiailag és társadalmilag a ZeitGeist- eket tudom még ajánlani. Na szok még oylan filmek hogy én is gyszer néztem meg õket, de úgy kéne megnézni a három órát hogy minden héten 5 percet, hogy aztán megjegyezze és eméssze az ember mit hallott >: D ... de nagyon durvák :S .. persze akkor már említhetjük még a Michael Moore filmeket is a Kóla, Puska Sültkrumplival kezdve a Fahrenheit- en át a stb- ig .. > :-`

Nahhh hjjja annyi durva komolyságot mondtam már én is, hogy megosztok valami könnyed levezetõ dalozást :)) ) http://www.youtube.com/watch?v=B9FRZLLLhV8

Ezt meg elég sokszor kerestem már 5 évente, az akusztikus téma miatt most meg is találtam úgyhogymegmutatom. Egyszer régen már láttam fent, de most örülök hogy le is tudom szedni youtube- ról :) ..

http://www.youtube.com/watch?v=UgDWRYUwaPg
10/10
sakit felut 2010 ápr. 05. - 18:40:57 10/10
(188/329)
Chris Rea is egy nagyon jó gitáros, de nem rá gondoltam, picit keményebb egyszerû fajtára :)

A filmmel vigyázzál, ha fogékony vagy az ilyen témára. Nagyon durván drámai dolgok vannak a végén, ha annyira együtt vagy a fõszereplõ sráccal. Megüt rendesen ha fogékony vagy az ilyenre érzelmileg. Nem tudom elolvastad e angolul az alapjául szolgáló valós esetet ami a videóban volt amit belinkeltem, de ha jobban leakarsz döbbenni, ki akadni a végén akkor ne olvasd el amig nem láttad.

Nagyon szép felvételekkel rendelkezik, gondolatteli, izgalmas, emberi egy film a természetrõl és az azt civilizáló ember értelmérõl, ártalmáról, amit látni kell, de viszont készülj fel hogy nem minden fog jól formálódni, sokan betegnek is tartják a fõszereplõt életmódja miatt .. :-`
10/10
vedder 2010 márc. 27. - 21:34:37 10/10 Előzmény sakit felut
(187/329)
Viszont aki nem látta filmet és tud angolul az inkább ne nézze meg!
10/10
vedder 2010 márc. 27. - 21:33:13 10/10 Előzmény sakit felut
(186/329)
Ja! és klassz volt a link!
10/10
vedder 2010 márc. 27. - 21:31:21 10/10 Előzmény sakit felut
(185/329)
Én csak most néztem meg. Vedder miatt figyeltem fel a filmre. Eredetileg azt hittem ez vmi lájtos kis történet, és nem tudtam, hogy valós a sztori. Ez számomra csak a legvégén derült ki ami kb megtízszerezte az egyébként is nagyon erõs és jól sikerült katarzist, már ha illik így fogalmazni jelen filmnél. A történet önmagában is döbbenet, de Sean Penn és tsi kihozták a maximumot, és bár filmnézés közben úgy éreztem, kicsit nyúlósra sikerült néhol a forgatókönyv, végül is azt gondolom egy jelenet se volt fölösleges, vagy értelmetlen. A fõszereplõ is nagyon jó volt. Hasonlóan hozzád én is valahogy tudat alatt nagyon drukkoltam a heppi endnek, vagy legalábbis a szülõkkel való találkozásnak. Tényleg nagyon nagyhatású film. Sean Pennt és Eddie Veddert eddig is nagyon szerettem, de Emile Hirsch is nagyot nõtt a szememben (eddig csak egy tinifilmben láttam).
9/10
akkika 2010 márc. 25. - 22:33:18 9/10
(184/329)
Szabad ember volt, míg barangolt. Ezt hívják a nagybetûs szabadságnak.
Szabad akaratából ment el és járta útját. Nem függött senkitõl és semmitõl.
Ezzel pár embernek fájdalmat okozott, de ha törõdött volna velük, már nem
lett volna olyan szabad többé.
A legtöbb ember csak álmodik a szabadságról miközben a mindennapi lét
béklyóiban vergõdik. És nem mer lépni. Õ megtette,egy drasztikus lépéssel,
ami nagy bátorságra vall.
10/10
sakit felut 2010 márc. 17. - 01:25:40 10/10 Előzmény vedder
(183/329)
Csak elismerték globe- álisan a rövid saját lemezt filmzenébõl, amire felkerült egy kevés Vedder otthoni rituál, gitározásából, indián orditásaiból ? >: ) Csak a filmzene egy része az övé, de nagyon komoly, pont jó a történet gondolataihoz... azóta nagyon szeretem a dalokat hjaa .... az õ szava a Long, a road után most a legjobb dal a nights :-`

... a fõ az hogy én is megnéztem már a filmet fél éve, és nagyon durva, veszélyes, rendesen a hatása alá karmolt... Kiváncsi lennék vannak- e az eredeti emberekkel felvételek hogy ez valóban igy történt, és azt lehetett így megcsinálni, az öreg a végén már nagyon fura volt .. a kép a film végén eredeti.

Érdekes hogy voltak e olyan részek, amiket kitaláltak hozzá, bár úgy se kisebb film. Kevés olyan film van, aminek a végén szerettem, akartam volna a hepi endet, így ennél még erõsebben hatott rám a film vége, nem semmi dolgokat tettek bele...

http://www.youtube.com/v/Q-d8q6qDTKQ&hl=en_US&fs=1

mondjuk eszerint nagyon hiteles minden, amit hozzáír ez a klipp, az már valami ... nem is kevés, tényleg meg volt a határozott jelleme, fizikuma és volt pár helyen .. .

sorry but you got trapped in the wild ... picit megszállott a srác, nem ? : )
8/10
Spooner 2010 febr. 26. - 12:48:21 8/10
(182/329)
A film nézése közben többször megfordult a fejemben, hogy nem nézem végig.. Végülis megnéztem (több részletben) és így, hogy láttam elejétõl a végéig úgygondolom megérte.. Frankó történet ez csak egy kissé túl lassúnak éreztem.. Mostanában biztos nemfogom megnézni újra, de ettõl függetlenül ez egy remek film :)
10/10
vedder 2010 febr. 18. - 23:26:07 10/10
(181/329)
Hoppá! megkaptam a Golden Globe-ot!
10/10
Szike00 2010 febr. 18. - 13:00:31 10/10
(180/329)
kifejtenéd?
zampano 2010 febr. 18. - 12:42:29
(179/329)
Tökéletesen értelmetlen, tulajdonképpen hazug film. A film fõszereplõje meg egyszerûen ostoba.
10/10
rapala fanatic 2010 febr. 18. - 12:33:25 10/10
(178/329)
-az este neztem meg es.........hatalmas film,egy szep tortenetet mesel el ami lellesleg nagyon tanulsagos is....mindenkinek erdemes megnezni ......de foleg azoknak akik beleszurkultek a hetkoznapok mokuskerekeibe (tobbekozt en is)es nem veszik eszre h igazabol milyen gyonyoru a vilag korulottunk......az erzekeink egyre kevesbe mukodnek sajnos a szep es egyszeru dolgok eszreveteleire....
10/10
csicsi87 2010 febr. 08. - 02:42:40 10/10
(177/329)
Épp most fejeztem be. Szerintem nagyon jó film!
9/10
csenerezi 2010 jan. 03. - 01:36:39 9/10 Előzmény la fille.
(176/329)
Már eltelt egy kis idõ, mióta megnéztem, de azóta is emlegetem. Vannak filmek, amiket elfelejt az ember, hogy látott. Ez sokszor eszembe jut.
Aggerawayter 2009 dec. 11. - 00:18:31 Előzmény zsiráfgomb
(175/329)
Ezt a könyvet olvastam régen és már akkor írták, hogy meg fogják filmesíteni. Nagyon szerettem. Megszerzem.
De mi az a zsiráfgomb?
9/10
Botka009 2009 dec. 05. - 16:25:51 9/10 Előzmény Babapopó
(174/329)
hasonló érzések futottak át rajtam is! igazán megindító film! nagyon jó a rendezés, egyedül csak a végével nem vagyok kibékülve, de szerintem ezzel mindenki ígyvan!
zsiráfgomb 2009 nov. 02. - 13:36:50
(173/329)
De nemcsak a szüleinek nem szólt, írt, telefonált, hanem a húgának sem. Teljesen egyedül akarta megoldani a nehézségeit, így biztosan nem fordult vissza. Fizikailag Alaszka elõtt is sokszor pokoli lehetett, de mint a mesében és szerencsére a valóságban is, mindig talált a szegénylegény egy-egy barátot. Nekem nagyon tetszett, hogy életszakasz címeket adtak a fejezeteknek. Vándorként is meg-születik az ember és fel is nõ. Engem nagyon idegesített a hazatérési próbálkozása utáni, befejezõ szakasz. Szerintem nem gondolta át elõre az alaszkai életét, itt nemcsak a 10 font rizsre és mellé 400 töltényre gondolok. A dél-dakotai vadász másként készíti ki a húst, mint az alaszkai. Miért nem olvasott errõl és a növényekrõl, éghajlatról legalább annyit, mint Jack Londontól? Persze könnyû okosnak lenni és a szabadságról szól a film, a megtisztulásról. Chris sok értékesnek mondott tulajdonságból feladta a leckét nekünk. A történet megosztó is. Az idealisták és racionálisok vitatkozhatnak, de azt hiszem, mindenképp becsülendõ, hogy Chris kiválasztotta és végigvitte a saját útját.
10/10
Babapopó 2009 nov. 01. - 14:51:25 10/10
(172/329)
Szerintem nagyon nagy ez a film én szinte egymás után 3* megnéztem látszik h Sean Penn a rendezõ. Elgondolkodtató ez a film legszívesebben a film után én is elmentem volna!
10/10
beryll 2009 okt. 26. - 16:21:52 10/10 Előzmény Rahar
(171/329)
Viszont igazából a "végeredmény" ugyanaz. Tehát akkor számít a mód?
Kreszcencia 2009 okt. 07. - 21:24:10 Előzmény Rahar
(170/329)
ja és az imént erre válaszoltam.:)