10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 04. - 02:28:05 10/10 Előzmény Miki1900
(171/211)
Örülök, ha nevetsz; és persze hogy ne felejtsünk el semmit.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 04. - 02:26:19 10/10 Előzmény Miki1900
(170/211)
Majd megnézem, egyelõre túl sok volna idõben. De köszönöm.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 04. - 02:25:44 10/10 Előzmény Sir Humphrey
(169/211)
Sir Humprey, nagyon szépen köszönöm. :)
perry 2008 szept. 03. - 19:38:04
(168/211)
Igen ebbe az utcába én is besétáltam azt gondolva, hogy az egymással beszélgetés azt jelenti, hogy elmondod a véleményed, felfogok belõle valamit, átszûröm magamon aztán válaszolok és megközelítjük egymás véleményét.
Ezek után tapasztaltam azt, hogy aki csak a saját véleményét szeretné hallani és prófétai módom kinyilatkoztat az bizony egyáltalán nem kíváncsi a másik véleményére. Valamint faji, etnikai, utak mentén egyszerû dolog finoman megalázni bárkit nem kell ahhoz kimondani semmit, elég ha csak utalásokat teszünk.
perry 2008 szept. 03. - 19:24:29
(167/211)
Volt szerencsém személyes kapcsolatban lenni Ernõvel egy amatõr színházi programon keresztül. Van egy csodálatos rövidfilmje a Fejfák. Ez az elmúlás és az öregség gondolatkörét járja körül.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 szept. 03. - 18:52:55
(166/211)
Néha, amikor olvaslak olyan, mintha már megint a középiskolában lennék és relációanalízises feladatokat kellene megoldanom.
"én nem siklottam át semmin, te tényleg provokátor vagy." Ez pl. egyértelmûen E: mindkettõ hamis. De ha történetesen a két tagmondat igaz lenne, akkor sem látom be, h miképpen következik az egyik a másikból. (Vagy lehet, h mindezt csak azért írom, mert a központból rámszóltak, h, te, legyél már olyan szíves és provokálj itt a porton olyan derék embereket, mint a "Miki1900"?)

Amúgy a South Park lényegesen nívósabb,eredetibb, mint az itt emlegetett Hungarikum, csak fel akartam hívni a figyelmed a kettõ közötti hasonlóságra (ha én azt tudnám, h pl. ezzel a mondattal mit szerettél volna közölni: "ahol nincsenek ennyire durva jelenetek egyébként, és ahol ott is ugyanaz van mint itt, hehe, ez mellément Ármin, ott is vannak neoliberális "bankárok"."...).
Tényleg lehet, h jobb, ha ennyiben maradunk: "ne húzd az idõm, csocsesz". :-)
9/10
offtopic
efes 2008 szept. 03. - 18:10:25 9/10 Előzmény Heathcliff
(165/211)
Te már megint hülyeségeket beszélsz. (Hogy jön ide Pilinszky? Mivel sohasem comingoutolt, hogy jössz te álneves szarházi, hogy helyette nemi életének vélt sajátosságait citáld? Ez volt a nagy genyaság...)
9/10
offtopic
efes 2008 szept. 03. - 18:05:40 9/10 Előzmény Sir Humphrey
(164/211)
Maradok inkább Pályinál.
offtopic
Miki1900 2008 szept. 03. - 18:01:11
(163/211)
idézem Õzét az Ötödik pecsétbõl:
"Helló!"

én nem siklottam át semmin, te tényleg provokátor vagy. ne húzd az idõm, csocsesz. inkább lóbáld a demizsonod.

"Hungarikum: azért veszélyes, mert olyan kultúrát támad, ami ebben az országban mindennek az alapja. ha ez nem lenne nyilvánvaló: az ilyenek lejátszása miatt az rtl klubbon sok, egyre több fiatal nõ fel úgy, hogy nem tudja mi a hazaszeretet. illetve megveti a magyarok kultúráját, de te ezt nem vagy képes felfogni,

te szeretnéd ahogy édesanyádat, prostituáltként ábrázolja egy jáksó? ugye nem.
hát van aki úgy szereti ezt az országot, ahogy te a te jó édesanyádat. "157.

veszélyes. és ha nem vagy képes felfogni, miért támogatja a politika egyik része, akkor azt mondom: mert nem ellenzi. ha bizonyos etnikumot támadja eg yfilm egy kicsit már mindjárt õrjöngenek, de mikor a magyarok kultúráját, akkor semmit sem tesznek a sok-sok elismétlen: SOK-SOK feljelentésre.
de még beszéltem a tilos rádióról is, amit Demszky kultúrálisan sokszínûnek titulál, mikor kiirtják a keresztények, fattyúzák Jézust és megvetik a kereszesztet. helló!
jó reggelt.
f*ck crismas(S)!
nem lehetséges, hogy elõtte kitalálták a massos szöveget, hogy utólag ne legyen akkora durranás, és hogy röhögjenek a markukba? hiábba kettõs csavar, hiába tûnik fantazmagóriának: bizony lehetséges.
engem nem érdekel a South park (ahol nincsenek ennyire durva jelenetek egyébként, és ahol ott is ugyanaz van mint itt, hehe, ez mellément Ármin, ott is vannak neoliberális "bankárok"). én nem tûröm el se azt, ha a te édesanyádat, ha Széchenyit ábrázolják szodomitaként (légy akármilyen etnikum tagja is). na ezt a * párt eltûri. a saját anyját nem, de a másét eltûri. ha a saját anyját kritizálják sír mint az óvodás, de ha másét, akkor csöndben van.
offtopic
Miki1900 2008 szept. 03. - 17:45:31
(162/211)
és? mit izélsz?
offtopic
Obránszky Ármin 2008 szept. 03. - 16:38:51 Előzmény Sir Humphrey
(161/211)
Azt hiszem, ezügyben valóban tartozom egy bocsánatkéréssel, kissé elragadott az indulat. Nem volt erre a mondatra semmi szükség (lehet, h jobb lett volna a "Dogville" topicban a kisregényre adott rövidke válaszod után megfogadott ígéretemhez tartom magam: nevesül, h nem elegyedek veled vitába, teljességgel értelmetlen)! Még az is elképzelhetõ, h Miki az égadta világon semmi sértõt nem akart mondani, mindössze lemagyargyûlölõzött (ezt értette az én "fajtámon"?)! :-)
Tõled sokkal könnyebb szívvel kérek bocsánatot, Lovag Úr, bár a "mely témakör érdekli, érinti a legjobbant" is nézheti az ember kissé felindulat állapotában az elõzmények tükrében egy nagyon finom "zsidózásnak"...
Mindegy, a lényeg, h tök felesleges és céltalan megnyilvánulás volt a részemrõl. Talán alaptalan is, bár az okozott felháborodást nem érzem teljes egészében õszintének.
Kár erre szaporítani tovább a szót: hülyeség volt a részemrõl, a jövõben jobban vigyázok az ilyen minõsítgetéssel, elnézést kérek, amennyiben tévedtem!
offtopic
Obránszky Ármin 2008 szept. 03. - 16:12:30 Előzmény Miki1900
(160/211)
Néha tényleg nem tudom megállapítani, h valóban azzal van-e problémád, h mások hozzászólásainak a tartalmát felfogd vagy szándékosan siklassz el bizonyos részletek felett annak érdekében, h az általad kialakított képhez idomuljon egy hozzászólás. A Hungarikumról egészen pontosan ezt írtam: "silánysága miatt végképp veszélytelen produkciócska". Ezzel nem arra utaltam, h nem etikátlan a végeredmény, csak bátorkodtam megjegyezni, h egy ilyen nevetségesen bárdolatlan, arcpirítóan primitív, szánalmasan félresikerült poénkodás senkit nem vet hátra a fejlõdésben. Nem hiszem, h akkora összeesküvés állna az egész hátterében, mint ahogyan te hiszed. Sokkal inkább arról lehet szó, h valakik a South Park népszerûségén felbuzdulva azt gondolták, h botrányos, céltalan trágársággal egy teljesen poéntalan ostobaságot is el lehet majd adni. Az ilyen csak akkor nem tûnik el megérdemelten a süllyesztõben, ha valakik a valós jelentõsségénél nagyobbat tulajdonítanak neki (ezt teszed pl. te azzal, h folyton reklámot csinálsz neki)vagy ha kellõ médiahátszelet kap (mivel te voltál a harmadik ember, akitõl hallottam errõl a Hungarikumról, így azt hiszem, ez nem áll).
Ha pedig arra vagy kíváncsi, h szerintem is megengedhetetlen-e, h Szûz Máriát vagy Széchenyi Istvánt ilyen gyalázatos szituációkban jelenítsék meg, akkor azt mondom, h igen. Szerintem, erre már eddig is éppen elég szót vesztegettünk!
Obránszky Ármin 2008 szept. 03. - 15:24:16 Előzmény perry
(159/211)
Igen, Az antropológia keresésében is benne van, most, h mondod, bár én nem ott olvastam az is biztos. Köszönöm a segítséget! ;-)
(Kunt Ernõ: Emlékezés és felejtés, avagy a halál három kalapja amúgy az ominózus cikk, amirõl beszéltem. Ha jól emlékszem, akkor a rendszerváltás után egy nemzetközi konferencián elhangzott anyag írott változata.)
offtopic
Miki1900 2008 szept. 02. - 20:19:58
(158/211)
én csak azt mondtam h nem jobbos, de fõleg nem konzervatív!
de mindenki tudhatja, h a pártokban lévõ etnikumok nem arról híresek, hogy konzervatívok. milyen szépen mondtam a kollaboráns. ezzel is céloztam Ármonra, de egyértlemû kijelentét nem tettem.
ugye, magyargyûlõlõk a magyarok között is akadnak. különben nem lenne megosztva az ország.
perry 2008 szept. 02. - 20:14:22 Előzmény Obránszky Ármin
(157/211)
AZ ANTROPOLÓGIA KERESÉSE
A komplex kultúrakutatás és az identitás között
Feljegyzések a kultúra kutatásáról és oktatásáról
Gondolom erre teccet gondolni. :)
offtopic
Sir Humphrey 2008 szept. 02. - 20:04:49
(156/211)
Ezt írta nekem egy hsz-ában az Obránszky: "lezsidóznak, lecigányoznak (burkoltan, mint te vagy nyíltan, mint Miki) totál ismeretlen embereket". Olvastad?
Na, most meg kell Tõled kérdeznem, tényleg szoktál ilyet tenni? Még nem találkoztam ilyen hsz-sal, se a Te részedrõl, se az enyémrõl.
Mit néz OÁ? Gyanítom, h bohócot akar csinálni magából. Épp jó helyen jár. Karinthy Frigyes segítségével ezt megkaphatja.
offtopic
Miki1900 2008 szept. 02. - 16:08:18 Előzmény Heathcliff
(155/211)
felejteni? a konzervatívok nem felejtenek.
de nyugi, többet nevetek egy nap, mint mérgelõdök.
felejtsük el Trianont is?
offtopic
Miki1900 2008 szept. 02. - 16:02:31 Előzmény Obránszky Ármin
(154/211)
én rohadtul érdemben válaszoltam.
és a politikai hozzáállásod egyértelmû. nem jobb az biztos. akinek el kell magyarázni miért sértõ a jáksós hungarikum, az nem jobb.
offtopic
Miki1900 2008 szept. 02. - 15:59:24 Előzmény Miki1900
(153/211)
és csak a pros.-t hoztam fel. a szodomitával meg nem is példáloztam. rendes tõlem.
megköszönhet a töri hallgató
offtopic
Miki1900 2008 szept. 02. - 15:57:38 Előzmény Heathcliff
(152/211)
amerikai tanácsadó, zsidó, de áttért keresztényre.
http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE
http://www.youtube.com/watch?v=Q3Wokz2H9Ck&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ouXF2DLyPhY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aQD0Xdtjwvc&feature=related

érdekes, van is benne igazság, meg kisebb tévedések, de hogy az egész igaz-e? a jó ég tudja.