Téma: Úton

Antalka74 2013 febr. 07. - 15:30:05
(2/42)
"A fiatal író, Sal Paradise életét alaposan felkavarja a szabadszellemû ex-fegyenccel, Dean Moriarty-val és barátnõjével, Marylou-val való találkozás. Egy dolog közös bennük, vágyuk a teljes szabadság iránt. Együtt indulnak útnak, hogy átkeljenek az országon, s közben egyre jobban megismerik egymást, na meg önmagukat is."
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 07. - 23:51:38
(1/42)
A Kurt Vonnegut idézet igen figyelemreméltó:
„Csak halála elõtt nem sokkal ismertem meg Kerouacot, tehát egyáltalán nem ismertem meg õt, hiszen ekkorra már megkergült. Rövid idõre Cape Codon telepedett le. Egyik este közös ismerõsünk, Robert Boles, az író és Kerouac átjöttek hozzánk. Kétlem, hogy Kerouac tudta volna, kinek a vendége, vagy, hogy miket írtam, és hogy egyáltalán hol is van. Megháborodott. A fekete bõrû Bolest "kék ínyû niggernek" nevezte. Kijelentette, hogy a zsidók az igazi nácik, és hogy Allen Ginsberget a kommunisták beszervezték, hogy haverkodjon vele össze, tekintettel arra, hogy õ, Kerouac, az amerikai ifjúság vezetõje, rajta keresztül pedig az egész amerikai ifjúságot az ellenõrzésük alá vonhatják.” (Részlet a Virágvasárnapból)