Téma: Vacsoracsata

1/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 14. - 14:22:37 1/10
(810/2570)
És persze, vannak esetek, amikor csecsemõs háznál, frissen lakkozott parketta meg ilyesmi esetén a vendég tudja, hogy mit kell tennie, szólás nélkül is.
1/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 14. - 14:20:40 1/10
(809/2570)
Nem nagyon gondolkoztam ezen még így el. Lehet, hogy csak mákom van. A közeli ismerõseim nem tekintik szentebbnek a tulajdonukat, mint a vendégeik jólétét. Szüleim, nagyszüleim mind így voltak ezzel. Én ebben nõttem fel. Persze, ha egy vendég visszaél a vendégjogával, akkor már valószínûleg legközelebb max. semleges terepen találkozunk.
zee944 2009 jan. 14. - 13:29:27
(808/2570)
Engem is így neveltek, de ha nem neveltek volna így, akkor is magától értetõdõnek gondolnám. Én még sokszor akkor is levetem, ha rámszólnak, hogy nem kell. Kellemetlenül érzem magam, hogy más lakásában koszos talpú utcai cipõvel flangálok.
zenzen 2009 jan. 14. - 13:27:48
(807/2570)
Évi,"vendégként soha nem adhatsz okot arra, hogy a vendéglátó kellemetlenül érezze magát". Ezt pont fordítva gondolom. Ha vendéget hívok, akkor nem várom el, hogy õ alkalmazkodjon az én szokásaimhoz > Szerintem ez a két kijelentés nem egymás ellentetje. Szerintem az elsõ mondat nem arról szól, hogy mint vendáglátó mit várok el. Ellenben éppen arról szól, hogy vendégként megpróbálom a maximumot adni. Nem értesz egyet? Andrea
1/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 14. - 12:59:19 1/10
(806/2570)
Én nem fordulnék sarkon, mert udvarias vagyok, de a következõ meghívás alól tutira kibújnék valami kifogással, és azért kifogással csupán, mert nem akarnám megbántani.
1/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 14. - 12:54:25 1/10 Előzmény kabala
(805/2570)
Igazad van. Nekem is roppant visszatetszõ.
Petrapetrus 2009 jan. 14. - 11:55:59
(804/2570)
Igazad van!
Petrapetrus 2009 jan. 14. - 11:54:55
(803/2570)
Szerintem szokás levenni a cipõt, ha bemegyünk más lakásába. Belém legalábbis ezt nevelték. Mindig le is szoktam vetni automatikusan, ha belépek az ajtón. Kivéve, ha rámszólnak, hogy nem kell...
zenzen 2009 jan. 14. - 10:58:55
(802/2570)
Rikával értek egyet. Elõször is, vendégként soha nem adhatsz okot arra, hogy a vendégláto kellemetlenül érezze magát. Másodszor is, Enikõ és Oszkár nem barátok. Ez egy félig-meddig hivatalos meghívás. Szerintem Enikõ követte el a hibát, amikor otthon nem gondolta végig, mit fog akkor csinálni, ja Oszkárnál szokás a cipõlevétel. Az a reakció miszerint "Senki sem kényszeríthet arra, hogy levegyem a cipõm" egyszerûen gyerekes. Másrészt Oszkár elmondta utólag, hogy az apró kavicsok felkarcolhatják a szép parkettát. Így is van. Felkarcolhatják. Andrea
bippo 2009 jan. 13. - 22:10:42
(801/2570)
Tényleg nem illik levetetni. Vacsorázni mennek egymáshoz, nem az unokákkal játszani a gyerekszobában.
Mellesleg parketta volt nála, nem perszaszõnyeg, meg csak nem mennek hozzá sáros cipõvel, szóval nem lett volna nagy ügy kitakarítani utána. (Más kérdés, hogy egy normális vendég meg megkérdezi, hogy levegye-e.)
Amúgy meg mind a ketten tök rugalmatlanok voltak, mindkettõ egy karót nyelt *csúnya szó*. Oszkárnak észre kellett volna vennie, hogy Enikõ nagyon nem akarja levenni, mert az az összehangolt öltözékének szerves része volt, ezért ragaszkodott hozzá, S.Enikõnek meg észre kellett volna venni, hogy Oszkár ugyanolyan kényeske, mint õ, ehelyett választottak egy nagyon gáz, de leginkább szánalmas megoldást.
Rika 2009 jan. 13. - 21:50:33
(800/2570)
Nem illik a vendéglátónak rászólni, mivel a vendégeknek illik tudni ezt.
Nálunk íratlan szabály, látják, hogy cipõ nélkül vagyunk, õk sem hagyják fönt a cipõt. Csak Karácsonykor, de nálunk még a vendégek is hoznak tiszta cipõt, hogy az örökölt x éves perzsaszõnyeget tán ne kutyakakizzák össze...

Könyörgöm mi ez a marhaság megint, hogy baj egészségesnek lenni? Baromság, hogy nem lehet kaja után gyümölcsöt enni! Ezt az olyan hibbant kretén sznobok találhatták csak ki, akiknek orgazmust okoz egy-két padlizsán (de fõve és paszírozva!), körübelül ez meg a hülye egészségdivat az egyetlen hobbijuk.
A gyümölcsökben található vitaminok nagy része zsírban oldódik a legjobban, soha életemben nem puffadtam még a gyümölcstõl. Akkor voltak gyomorproblémáim, mikor nem ettem...bor és gyümölcs/ kávé és gyümölcs a legjobb levezetés. A fogaim perfektek...
kabala 2009 jan. 13. - 20:59:52
(799/2570)
Persze, kiszálltak a ház elõtt a kocsiból, az ajtó elõtt letörölték a lábukat. Nagy kárt nem tettek volna a lakásban. De még ha be is visznek valami koszt, biztosan szokott takarítani. Én speciel nem megyek olyan helyre, ahol rámszólnak, hogy itt így meg úgy szokás. A saját lakásomban is tisztaság van, mégsem szólók rá a vendégre semmiért. Egyébként sem vagyok a tárgyaim rabja, azok mind a saját kényelmemet szolgálják. Passzusok nélkül is.
kabala 2009 jan. 13. - 20:49:44
(798/2570)
Ismétlem: igen nagy neveletlenség, kisstílûség és proliság ilyet csinálni. Ez tény! Ne adjon papucsot! Ha vendéget hív, ne erõltesse a saját kényelmét, vagy kénye-kedvét rájuk. Ezt nem illik.
kabala 2009 jan. 13. - 20:39:59
(797/2570)
Ja, és még egy kivakarózott proli is! Súlyosan gyökér a csávó!!!
kabala 2009 jan. 13. - 20:37:31
(796/2570)
A legnagyobb taplóság a vendéggel levetetni a cipõt! Ne hívjon vendégeket, ha félti a lakását! Ha pedig mégis hív, takarítson ki utánuk. Ez egy paraszt!
7/10
Puskas13 2009 jan. 13. - 20:13:54 7/10
(795/2570)
nem is mondtak neki hibát és szar pontokat adtak neki... ez a sütö fuuh ki kéne találni a csajt ha nem lenne.nem képes leveni a cipöjét.áhh és elkzdi hogy oszkár külön gondolt rám ezért 6 pontot adok neki :D szánalmas.egyedül keleti andi normális és persze oszkár.
peter1980 2009 jan. 13. - 20:11:47
(794/2570)
Az egész egy nagy sz@rság!
A mult heti adásban Gyözike igaz szépen és inteligensen várta a vacsora vendégeit csak egy bibi volt benne az hogy egyáltalán nem Argentin ételt szolgált fel!A másik meg az hogy milyen szöveg az hogy:"- a Gádzsok(parasztok cigányul!) kifelejtik a hust!" Gyözõ ne legyél ennyire beképzelt!Akkor lettél volna kemény mikor eladtad a romáknak a kéglidet majd pofán-vágtak!Söt!1kg aranyért adtad el te majom!Meg a dankoros Virágot nevelnétek meg!Meg 5 millios bánatpénz ..ez igen ..akkor ki a besz@ri Gyözõ?!
VTECTHS 2009 jan. 13. - 19:57:39
(793/2570)
Ezt az unalmas kalap szar csapatot. Keleti Andreának inkább a múlt hetibe kellett volna lenni.
khekkkkkk 2009 jan. 13. - 19:15:23
(792/2570)
ez a Kinter Oszkár, tudtam, h valahonnan ismerõs
amíg meg nem néztem, h skorpió jegyû

hát épp, mint a férjem :))), s amilyen tulajdonságokat mutat és elmondanak róla, mintha a férjemet klónozták volna, pedig azt hittem, õhozzá a negatívumokban senki sem hasonlít, de mégis
idõjós1010 2009 jan. 13. - 17:55:07 Előzmény Angelo7
(791/2570)
"Valószínûleg azért nem ismered a mûvészetét mert nem voltál kíváncsi rá eddig!"
Ha mondjuk a saját magát lejárató ilyen-olyan tevékenységei helyett inkább lanttal a kezében mutatkozna, valóban csupán a kíváncsiságomon múlna hogy akarom-e hallani az õ mûvészi produkcióját.

"Évike helyében esetleg megkockáztattam volna,hogy segítek rendbe tenni a lakást és nem fikáztam volna mert az a legkönnyebb"
Mindenki hason véleménnyel volt a Benkõ lakról.
Másrészrõl pedig Benki így érzi magát jól, direkt nem takarított ki maga után, és ezért már viszont igenis felelõségre vonható.


"Vagy amikor kidobta a húst az asztalra,hogy õ biza 2kg húst tudott venni"
Nos igen, ezt így is fel lehet fogni, de fel lehet úgy is, hogy azért ennyi, mert így guszta, és szeretettel adja.
No meg úgy is hogy mindenképp nyerni akart.
Egyébként bármennyit költhetnek a vendégek vacsorájára, mert a csatorna állja a költségeket. Tehát ugyanezt bármelyikük megtehette volna, de nem tette.

(sztem)