Téma: ValóVilág 7

whitedoor41 2014 dec. 31. - 08:51:45
(62/422)
Az ünnepek miatti hajtásban csak tegnap jutottam el odáig, hogy visszanézzem az elmúlt pár nap történéseit. Nem számítottam rá, hogy pont karácsony tájékán borul a bili; érdekkapcsolatok szakadtak meg, érzelmi kitöréseknek is részesei lehettünk, a középpontban pedig ki más, mint Zsu állt. Mostanra végérvényesen megpecsételte a sorsát, a Bt-je "megszûnt", minden bizalmasát és taktikai partnerét elveszítette. Szerencsétlen nem tud kibe kapaszkodni, annak a személynek sírja el bánatát, aki kezdetek óta a rivális tábort erõsítette. Megállapítja, nem rosszabb a helyzet, mint amikor bejött, õrá nem tudnak hatni érzelmileg, nem is viselték meg a dolgok igazán, ha ezerszer lenyomják, õ ezeregyszer is feláll, úgyhogy akkora gáz nincs.
Ezzel szemben a riportszobában elérzékenyült hangon beszél, a már tõle megszokott monológot hallhatjuk,- nem szeretnek, nem értenek meg, nem állnak mellettem, de így van ez a való életben is... akár az elsõ hétrõl is bevághatnának tõle, akkor se fedeznénk fel tartalmi eltérést. Mostanra talán már a laikus nézõk számára is világossá vált milyen játékot ûz Zsuzsa, egyszer sikerült hülyére vennie egy országot, még egyszer már nem fogja tudni eljátszani a mártírt.
Néhány szót a kiválasztásról. Számomra nem igazán jön be az a forma, amikor emberek megbeszélik ki az az egy, akire rakni kell, de ennél még talán az is rosszabb, amit ezen a héten láttunk. Robin, aki nem egészen biztos magában, a társai biztatására,- vagy inkább nyomás hatására a saját lelkivilága nyugalma érdekében magára pakoltat. Hogy kit választ, kit visz ki, még nem biztos. Dórinál Ádám felõl, míg Edináéknál Zsuról érdeklõdik, nagy valószínûséggel kettejük közülük az egyikük fog vele menni és kint is marad.
7/10
idõjós1010 2014 dec. 29. - 20:28:56 7/10 Előzmény árvácskácska
(61/422)
Végülis igazad van. Aplikáción keresztül idõs nénik nemigen szavaznak, viszont azt komolyan gondolom hogy õk azok, akik szívbõl nézik. A bent lévõekhez hasonló fiatalok nemigen hiszem hogy szavaznak. Szerintem full ciki ennek a korosztálynak ez. Edina szerintem õszintén játszik. Dani pedig egyre többször foglal állást saját igazi véleménye mellett, még akkor is, ha az épp Zsu ellen való. Nekem ez most szimpatikus tõle.
árvácskácska 2014 dec. 28. - 23:41:33
(60/422)
"Akik mégis rá fognak szavazni, azok a kisfia miatt fogják, mert vannak olyan idõs nénik, akiknek a szívükig hatol az õ szomorú története."
ezt komolyan gondolod? vénasszonyok akik szavaznak?
hát én nem vagyok még túl öreg, de pont leszarom a szavazást. nem is tom, h kell! nem is érdekel persze. szted akkor vénlányok szavazgatnak? röhej :)
amúgy mindenki keveri a szart: zsu egyértelmû, de dani is egy sunyi kis féreg, sõõt edinát sem kell félteni, õ is eljácca most a nagyhalált.
7/10
idõjós1010 2014 dec. 28. - 19:02:55 7/10
(59/422)
Észbe kapott volna ? Ha semmikép sem akarunk róla rosszat feltételezni, akkor igen, talán errõl volt szó. Bár szerintem sokkal inkább az történt, hogy a többiek nyomására, már belátta, inkább az állna érdekében, hogy engedjen az akaratuknak. Másként újabb ellenségeket szerez, és egy újabb negatív jelzõt tudhat magáénak. Ez nem jó pont odakint sem. Arra pedig bármikor fogadni mernék, hogy a párbajban neki szavazatot csak Attila tábora adott. A következõn ki fog esni. Akik mégis rá fognak szavazni, azok a kisfia miatt fogják, mert vannak olyan idõs nénik, akiknek a szívükig hatol az õ szomorú története. Csak azon nem fognak sajnos elgondolkozni, hogy bizony nem él õ ám rosszul odakint sem, hisz egy nagyon jól fizetõ állása van a helyi tv-nél. Õ nem azért jött be, hogy el tudja tartani a kisfiát. Azért van itt, hogy a jólétbõl, egy mégjobb létbe léphessenek át.
whitedoor41 2014 dec. 28. - 15:22:33
(58/422)
Kifejtettem miért orroltak meg Zsuzsára, ennél jobban már nem tudom elmagyarázni neked, vagy ismételjem meg azt az 5-6 mondatot, amit legelõször írtam? Tudod mit, idézem magamat, mert ha nem teszem úgyis csak értetlenkedés lesz, visszaolvasni meg úgyse fogsz. ;)

"Anyuka létére már a beköltözését követõ egy-két órában rácuppant Dávidra, keményen odamondogatott és kritizált másokat majd az elsõ kiválasztás után észhez kapott, látványosan megzuhant és defenzív üzemmódra váltott. Már nem kezdeményezett párbeszédeket, nem tett megjegyzéseket másokra/másoknak és a legtöbb esetben kitért vagy hárított. Mindig diplomatikus maradt és higgadt, ezzel tovább erõsítve az ellenszenvet a többiekben, akik már forrongtak és alpári szintre süllyedtek az iránta érzett dühtõl. :p A riportszobában mindig hangoztatta, hogy nem érti mért bánnak vele úgy ahogy..."

Jó magad írtad, hogy nem bírod, ha valakire rászállnak és kiközösítik. Zsuzsa többször "elérzékenyült" a riportszobában, értetlenkedve fogadta az õt ért vádakat, de a lényeg, ami fölött a nézõk 75%-a átsuhant, hogy Õ volt az, aki mindenkinek beszólogatott az elsõ héten és NEM rendezte a kapcsolatait, természetes hogy rápakolták a jeleket,- mit kellett volna tenniük, úgy õszintén? Olyanra rakni, akivel semmi gondjuk nem volt? Mindezek után jött egy elõzõ VV gyõztes, aki felkészítette és Dani is végig mellette volt, õ tanácsolta neki, hogy végig maradjon higgadt és ne kezdeményezzen, viszont ha arról van szó védje meg magát. Õ nem igazán tette, legtöbbször hárított és kitért ezzel még jobban felbosszantva a többit, akik már nyíltan sértegették és valójában így nyerte el a nézõk sajnálatát. Kb. ennyi nagy vonalakban. Ezért írtam azt amit, hogy jó taktikus, nem alja nõ mint ahogy õk fogalmaztak, és egy percig se gondoltam, hogy te azt feltételezed, hogy én annak tartom,- egy szóval sem írtam ilyet, viszont megvette a nézõk 75%-át és ez érdem a javából! Az más kérdés, hogy hosszú távon úgyse tudja titkolni milyen valójában, a Renis próbababás szónoklatával maga alatt vágta a fát.

A hozzászólásod másik felében is próbálod védeni, hasztalan. Vegyük ezt a fránya cigis esetet, mint már lentebb taglaltam, barátként teljesen leszerepelt. Az elõzõ hozzászólásomban részleteztem miért, hadd ne másoljak. Persze az szép és jó, hogy végül engedett a nyomásnak és megvette neki, de a fõ probléma, hogy nem jutott el addig, hogy belássa mennyire nem figyelt arra az egy valakire, aki a kezdetektõl fogva mellette áll(t). Megtört és engedett a plebsznek, de még azok után is ugyanolyan homályos és érthetetlen volt számára miért kellett ezt + azt megvennie. A szomorú, hogy egy percig se jutott eszébe, hogy a másiknak 100 dinárja volt míg neki 7200! Fel kellett hívni rá a figyelmét.

Összegezve számomra Zsuzsa éppolyan nagy kérdõjel, mint Reni. Renirõl jóformán nem tudtunk meg semmit, többször megpróbált kiállni dolgokért, és olyankor látszott hogy jó ésszel van megáldva, jó a beszélõkéje és ha szüksége van rá jól ki is tudja fejezni magát, de mint ahogy Robin is megfogalmazta, legtöbbször csak lidércként volt jelen és teljesen felemésztette a Zsuzsa iránti gyûlölet.
Zsuzsa való énjérõl még ennyi se derült ki, mert mindvégig egy álarcot tart maga elõtt. Folyton a gyermekével jön, és hogy emiatt mennyire kényelmetlen számára a benti lét, illetve a mindent ütõ lap,- Õt mindenki utálja, ok nélkül kiközösítették. Én úgy vélem, hogy a legelsõ kiválasztásig volt önmaga, azóta pedig HAMIS az a kép, amit láttatni próbál. A Renis próbababa beszéde során megértette, hogy képes bárkin átgázolni a cél érdekében, nem törõdik azok érzéseivel, akik közel állnak hozzá - direkt nem barátot írtam, mert úgy fogalmazott, hogy neki nincs szüksége rájuk, mert csak sebezhetõvé teszik. Érdekes, hogy még a kígyó jelzõt, se vetette meg. Személy szerint már várom, hogy újra felszínre törjön az az énje, amit akkor mutatott amikor beköltözött a villába,- érzéketlen, taktikus, beszólogatós és az elsõ férfira rámászik, aki bejön neki.
fo.ma 2014 dec. 27. - 18:18:30 Előzmény whitedoor41
(57/422)
Kedves Whitedoor41!
Miért is van nekem szövegértelmezési problémám? Mit nem értettem meg abból, amit válaszoltál? Egy kicsit konkrétabban, ha lehetne! És hogy hõzöngök... Most már nem csak a Zsuzsát ért támadásokat nem értem, hanem a hozzám címzett kijelentéseidet sem! Mármint azt vágom, h rossz fényt vetett Zsuzsára, ahogy a melós héten fösvénykedett, én sem értettem, mi a fenére spórol, de hát biztos bizonyítani akart. És a lényeg, h a végén aztán mégis adott Daninak cigit, sõt kaját is vett a csapatának, úgyhogy ez a lufi szerintem kicsit túl lett fújva. Jó, lehet támadni azzal, h már csak akkor adott cigit, amikor a többiek ráförmedtek, de a lényeg, h végül észbe kapott és mégis vett Daninak cigit.
Azt sem értem, mibõl szûrted le azt, h engem bárkinek a zokogása is meghatna? Egyáltalán nincs így, sõt kifejezetten taszít amikor felnõtt emberek a taknyukat szipogják! Arról meg, h az RTL "jobban nyomatékosítja Zsuzsa kálváriáját", szerintem nem Zsuzsa tehet.
Soha nem mondtam olyat, h te alja nõnek tartanád Zsuzsát. Olvasd vissza a hsz-emet és rájössz, h te is hajlamos vagy átsiklani dolgok felett, még akkor is ha az nem egy hosszú gondolatsorba volt ágyazva.
Nem szeretném, ha félreértenél, én nem vagyok Zsu védõügyvédje, még csak nem is a kedvencem és egyáltalán nem tartom okosnak, de még csak jó taktikusnak sem. Viszont megértem, h törleszteni akar a sok szemétségért, amit kapott!
whitedoor41 2014 dec. 26. - 18:45:37
(56/422)
Kedves fo.ma!
Elõször is azzal kezdeném, hogy szövegértelmezési gondjaid vannak és/vagy sok minden felett elsiklottál, de megesik az ilyen, ha az ember fia egy hosszú gondolatsorra kíván reagálni és nem rágja át magát többször is azon, ami elõtte van. Olyan kérdéseket tettél fel, melyeket már egyszer megválaszoltam anélkül, hogy kérdezted volna. A továbbiakban nem kívánom ismételni magam, olvasd vissza amit korábban írtam, ha még ezek után is lenne valami, ami nem világos szívesen válaszolok.
Másodszor, én is ugyanazt a mûsort nézem mint te, lehet, hogy egy-két történésnek nagyobb hangsúlyt tulajdonítok, de úgy vélem mindenki döntse el maga hogyan érez, és mit gondol.
Harmadszor,- reagálva néhány dologra, egy szóval sem írtam, hogy Zsuzsának "össze kéne feküdnie Dániellel fizetségképpen", viszont ha valaki annyi megbecsülést kap egy másik személytõl, mint amennyit Õ kapott a sráctól, akkor egy doboz cigit nem kéne sajnálnia tõle és alap lenne tiszteletbe tartani a fiú érzéseit, még ha azokat nem is tudja viszonozni. Lehet hogy régimódi vagyok, de számomra még egy barátság is a kölcsönös megbecsülésen és bizalmon alapszik, amit Zsuzsa többször is figyelmen kívül hagyott. Hõzönghetsz, én csak a tényeket közöltem, a korábban írtak mind megtörténtek, csak az RTL jobban nyomatékosítja Zsuzsa kálváriáját és könnyes riportszoba jeleneteit, -és lám-lám magadnak ellent mondva, mégis meghat téged mások sírása, legalábbis az õ esetében meghatott.
Végzetül, nem tartom Zsuzsát "alja nõnek", egy kiváló játékos, nagyon rafinált és jól taktikázik. Számára mindenki egytõl-egyig ellenfél, még azok is akiket "közel tud" magához. Renit illetõen nem kívánok vitába bocsátkozni, számomra õ egy örök kérdõjel maradt.
fo.ma 2014 dec. 26. - 17:35:14
(55/422)
Milyen szerencse, h te nem vagy olyan naiv laikus mint a nézõk többsége, akik 75 % körül visszaküldték a "pincsit" és a "rosszindulatút" és kristálytisztán átlátod a helyzetet! Engem nem hat meg, sõt egyenesen irritál, h olyan könnyes búcsúkat vesznek egymástól, mintha ezer éve legjobb barátok és nem mintha mind ellenfelek lennének. Daninak elsõ perctõl tetszett Zsu, mellé is állt, de ennek nem hiszem, h az lenne a fizetsége, h Zsu összefekszik vele, még ha nem is tetszik neki. Ha azt tenné, most az volna a bajod. Én is utálom, ha valakit kipécéznek és örülök, h Reni kiesett, mert megérdemelte. A 'nagy szeretetbomba' még akkor is uszította a többieket Zsuzsa ellen, amikor visszaszólt a villába. Nem láttam minden részt az elején, de amit láttam abból nem értem miért utálták annyira Zsuzsát, miért hordták el minden aljanõnek, ha te tudsz konkrétumot, szívesen meghallgatom.
7/10
idõjós1010 2014 dec. 25. - 19:09:55 7/10
(54/422)
Jól emlékszem én arra, hogy Zsu azt mondta Daninak, hogy soha többet nem fog vele aludni, és a legutóbbi összefoglalóban mégis mellette feküdt az ágyban ? Most így a 75%-os párbajgyõzelme után újra szimpatikus lett számára régi hálótársa ?
whitedoor41 2014 dec. 25. - 17:08:43 Előzmény fo.ma
(53/422)
Amit írt idõjós abban javarészt egyetértek annyival egészíteném ki, hogy nem Dóri a legnagyobb taktikus, hanem Zsu. Anyuka létére már a beköltözését követõ egy-két órában rácuppant Dávidra, keményen odamondogatott és kritizált másokat majd az elsõ kiválasztás után észhez kapott, látványosan megzuhant és defenzív üzemmódra váltott. Már nem kezdeményezett párbeszédeket, nem tett megjegyzéseket másokra/másoknak és a legtöbb esetben kitért vagy hárított. Mindig diplomatikus maradt és higgadt, ezzel tovább erõsítve az ellenszenvet a többiekben, akik már forrongtak és alpári szintre süllyedtek az iránta érzett dühtõl. :p A riportszobában mindig hangoztatta, hogy nem érti mért bánnak vele úgy ahogy blabla... Egyedül Dani állt a pártján, aki fülig bele van zúgva, Edina pedig Dani miatt adott neki egy esélyt.
Elõbb-utóbb lehet, hogy felszínre jön a való énje, de jelen pill. tudja, hogyha áldozatot játszik és diplomatikus marad, akkor egészen a döntõig menetelhet. A részeg Dani féltékenységi rohamát követõen keményen kiosztotta a fiút, ekkor ismét bebizonyosodott, hogy számára minden egyes perc csak játék és nem lehet/kell komolyan venni azt amit csinál vagy mond. Erre a vallomásra akkor került sor mikor közönséges módon viselkedett, bugyiban bemászott két fiú közé és odapukizott Dani pedig féltékenységtõl ittasan le f*sszopó ribancozta.
Most újfent célzott arra, hogy õ nem barátkozni jött, hanem játszani mikor is Reni próbababájával beszélt. Idézek:
"Az hogy kígyó vagyok, ilyen kígyó, meg olyan kígyó, hát nézd... arról nem tehetek, hogy én igenis taktikázom. Te a szívedet használod hozzá én inkább az eszemet és próbálom a szívemet kint hagyni."
Nem ítélem õt el, végül is errõl szól a játék, csak idegesítõ a sok blöd kommentet olvasni mindenhol,- szegény Zsu és sunyi, gonosz, rosszindulatú Reni... Már-már fizikálisan fáj az emberi butaság. Hogy a p*csába lehet olyan mentalitással élni, hogy valaki csak jó, míg a másik csak rossz lehet? A sok laikus nézõ meg bekajál mindent, de arra nem gondolnak, hogy miért van az hogy a csajt az elsõ héten mindenki utálta 1 kivételével? Aztán amikor visszatért az igazi "napraforgók" Laci és Ádám hozzácsapódtak. Nem azért mert õt várták vissza, hanem azért mert 75%-os aránnyal ment vissza. Az, hogy Dani is hasonló aránnyal ütötte ki Renit még inkább megerõsíti a két "erõs jellemût" és még inkább kimutatják a foguk fehérjét a másik oldalnak.
Visszatérve Zsuhoz, nem tetszik, hogy fölényeskedõ, legalább mutathatna egy kis gyengédséget aziránt a nyomoronc Dani iránt. Érzéketlen húzás volt a részérõl, hogy még a cigire való pénzt is sajnálta tõle, amikor a "pincsi" mindenét odaadná neki. Jelen pillanatban Edinát tartom a legemberibb játékosnak, õ is taktikázik, de sose süllyed egy bizonyos szint alá és tiszteli a másikat. Még egy dolog jutott az eszembe, az amikor Zsu büntetést rótt ki az indián csapatra (ami, nem is teljesen volt helytálló, ezt a saját csapatából is megállapították páran), ekkor õ szerette volna megalázni Macit, hogy általa gyengítse a másik csapat tagjait, de Edina és Dani nem tudtak lesüllyedni és ekkor látszott a tekintetén, hogy meg tudná gyilkolni Danit, amiért Õ ezt mondta neki. :p
Edinán kívül még Robint kedvelem, õ egy jóérzésû és jóindulatú srác, aki nem igen tud azonosulni azzal ami bent történik, nem igazán találja a helyét, de talán inkább Zsu felé húz, pont azért mert õ diplomatikusabb "kifelé".
vino-et-veritas 2014 dec. 24. - 12:12:33 Előzmény fo.ma
(52/422)
"Ez egy komoly névtelen feljelentés volt..." (Bacsó - A Tanú)
fo.ma 2014 dec. 24. - 11:18:29
(51/422)
:D :D :D
7/10
idõjós1010 2014 dec. 23. - 23:18:32 7/10
(50/422)
Robin egy jó lelkû gyerek. Viszont Dórit én sem tartom jó nõnek. Teste szép, de a fejére húznék egy zacskót.
offtopic
árvácskácska 2014 dec. 23. - 21:39:38
(49/422)
nem vagy te kicsit mizantróp?
fo.ma 2014 dec. 22. - 21:57:22
(48/422)
Jézusom ez a Dóri, ahogy zabál és csámcsog a nagy hurka szájával mint egy sertés! Ez egy jó nõ? És ez a Robin... Pont egymáshoz valók!
7/10
idõjós1010 2014 dec. 20. - 13:28:31 7/10
(47/422)
Fura ezt így olvasni egy neve elhallgatását kért idegen leadott nyilatkozata alapján, de elhiszem. Köszönöm a linket.
fo.ma 2014 dec. 20. - 10:28:35
(46/422)
7/10
idõjós1010 2014 dec. 19. - 13:44:05 7/10
(45/422)
Ha nemrég volt a tv-ben, akkor még friss a szakítás. Éppen ezért nem érzem kamunak az egészet. ha az lett volna, akkor már odakint egy napig sem folytatódik.
7/10
idõjós1010 2014 dec. 19. - 13:40:34 7/10
(44/422)
Dóri azért szokott elég keményen állást is foglalni valaki mellett, vagy épp ellen is. Laci mellett sem maradt taktikus okokból. Zsu-nak viszont párbaja után nem ígért emlékeim szerint örök hûséget. Valami olyasmit mondott neki, hogy utálni nem utálta õt eddig sem, és ezután sem fogja. Törekszik vele a normális viszonyra. Talán ez is egy taktika része, nem tudom, viszont távol áll a manipulációtól. Õ nagyon energiát nem fektetett abba, hogy megkedveltesse magát Zsuzsával. Edina magyarázkodásai meg inkább csak arról szólnak, hogy ne kelljen mindenképp állást foglalnia valaki ellen, akit egyébként ugyanúgy szeret, mint másik villatársát, akivel barátnõjének konfliktusa van. Nem tudok abban hinni, hogy csak az lehet õszinte, aki tud annyira gyûlölni is, mint amennyire szeretni. Ami Renit illeti, nem tudom õt hová tenni. Én is inkább a nemszeretem kategóriába tenném, viszont van neki esze, jól tud beszélni, és õszinte. Ez most nagyon átjött a kihívásnál. Macit szerintem kedvelik a nézõk. Én egy vegyes karakternek tartom. Dennis-bõl kinézem hogy a fináléig viszi. Bár nem zavarna ha kiesne.
fo.ma 2014 dec. 19. - 11:34:58 Előzmény idõjós1010
(43/422)
Dóri???? Szerintem õ az egyik legtaktikusabb (legsunyibb) játékos! Saját magán kívül igazán senki nem érdekli, úgy evickél, h próbál mindenkivel jóban lenni (Lacit kivéve), a Vikcsu-csapatból õ volt az egyetlen, aki odament Zsuzsához gazsulálni csak azért, mert felismerte (és meg is mondta), h a nagy utálkozásuk Zsuzsát erõsíti. Egyáltalán nem egy õszinte ember!!!
Edina próbál az lenni, de teljesen õ sem az, mert fél teljesen kiadni magát, nehogy felfalják a farkasok. Sokszor magyarázkodik a véleménye miatt. Egy õszinte ember belemondja a pacekba és slussz, nem vár megerõsítést. Mindamellett nekem eddig még õ a legszimpatikusabb szereplõ.
Félre ne érts, nem vagyok szerelmes Zsuzsába, de vannak a házban olyan emberek, akik sokkal jobban idegesítenek. A legjobban Reni, Maci és Dennis áll távol tõlem, na az õ pofájukat szívesen fogom nézni, ahogy kiesnek!