10/10
Greylupus 2011 máj. 16. - 10:26:24 10/10 Előzmény sziszabo
(1782/2162)
Én is az egyik szünet alkalmával vágtam bele a könyvekben. Öreg hiba volt.
Szerintem ég és föld a filmsorozat és a könyvsorozat, ami nem lenne baj, mert nem kötelezõ a kettõnek egyeznie.
A könyvben akkor bõdületes baromságok vannak, néhol annyira idegesítõ az egész, hogy szó szerint kínzásnak érzem, hogy a 6. részt végig kell olvasnom.
Egyedül Damon ér benne valamit, miatta érdemes elolvasni a könyvet. Minden más idõpazarlás. Én csak azért nem raktam le, mert egyrészt nem szoktam félbehagyni könyveket, másrészt most már kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége.

De aki nem kezdte el még a könyvet, azt minden erõmmel lebeszélném róla.
10/10
Greylupus 2011 máj. 16. - 10:20:54 10/10 Előzmény Szilu32
(1781/2162)
A Caroline - Tyler párosítást én is nagyon szeretem. Több tûz van bennünk, mint a Matt-Caroline párosban bármikor is.
Bár annak az esélye szerintem kicsi, hogy õk együtt legyenek, mert talán valahol Julie írta még anno, hogy nincs rá sok esély, hogy egy vérfarkast és egy vámpírt összehozzanak egy szerelmi szál elejéig..

Pedig megnézném õket, mert imádom õket együtt látni:). (Tylernek pedig kifejezetten jót tett a távollét, nagyon jó pasi lett belõle:))).
10/10
Greylupus 2011 máj. 16. - 10:17:37 10/10 Előzmény Szilu32
(1780/2162)
Barcelonában:)
06.11-12-én lesz egy TVD találkozó (BloodyNight Convention) és ott lesznek õk is:).
Timy1206 2011 máj. 14. - 18:49:41 Előzmény mro26
(1779/2162)
Én is többször meg szoktam nézni a részeket. Arra is gondoltam, hogy amikor Katherine azt mondta Elenának, hogy nem baj, ha mindkét srácot szereti, õ is ezt tette.. Eszembe jutott, hogy talán Elenát ez elgondolkodtatta és abszolút nem fog úgy viselkedni a késõbbiekben, mint anno Kath. Még annyit fûznék hozzá ehhez a témához, hogy ha esetleg jövõben Elena és Damon összejönne, akkor az legalább fokozatosan történjen, ne egyik epizódról a másikra, bár ettõl még én abszolút nem fogom megszeretni a párost. Remélem értitek mire céloztam.
10/10
mro26 2011 máj. 14. - 18:46:50 10/10
(1778/2162)
Mondhatja valaki azt hogy valakit örökké szeret, meg jobban szeret bárkinél is, pont az ilyenekbõl lesz az hogy egy pillanatról a másikra már másért van úgyanúgy oda, és ez a valóság, nem az hogy valakit örökké szeret valaki ( ott van Damon, aki 145 évig "szerette" Kat-et aztán hopp már Elenába szerelmes)
10/10
mro26 2011 máj. 14. - 18:42:17 10/10
(1777/2162)
Hát nem volt erõltetve ez a dolog hogy csak Stefan, hanem nem erõltették a Damon iránti dolgait olyan erõsen, de mivel mostanában 2x is végignéztem mindkét évadot vannak olyan jelenetek amiket csak sokadszorra nézéstõl lehet észrevenni hogy...
Timy1206 2011 máj. 14. - 17:10:50
(1776/2162)
Ez igaz, de ha jobban megfigyeljük végig az ment, hogy Elena nem hasonlít Katherine-re a két fiú esetében és csak és kizárólag Stefanért van oda. Szvsz én csalódnék, ha Elena Damont szeretné, de ez csak az én véleményem.
10/10
mro26 2011 máj. 14. - 16:52:51 10/10
(1775/2162)
Lehet hogy csalódnál, de a valóságban is milliószor elõfordul hogy valaki azt hiszi szeret valakit annyira hogy örökké tartson, de aztán mégis másba szeret bele vagy kiábrándul az illetõbõl és ez sokkal valóságosabb és emberibb dolog mint az az abszurdum hogy valakit örökké lehet szeretni.
Timy1206 2011 máj. 14. - 16:19:29
(1774/2162)
Nem tudom, de én nagyon nagyot csalódnék, ha Elena beleszeretne Damonbe. Mert ha a következõ évadban elkezdene ingadozni, az baromira sokat rontana az imidzsén, ugyanis eddig váltig állította és azt próbálták a nézõkbe verdeseni, hogy Elena csak és kizárólag Stefant szereti - hogy mindig is õt fogja szeretni. Nem kellene Elena karakterénél ekkorát rombolni, inkább maradjon meg ez a szerep a vámpíroknak, hogy tudnak pozitívak és negatívak is lenni.
10/10
mro26 2011 máj. 14. - 11:43:25 10/10
(1773/2162)
SPOILER!!!!
Jeremy NEM HALUCINÁLT!!!! meghalt a részben majd a boszorkányok szellemei segítettek visszahozni az életben és említették is hogy lesznek következményei ami annyit jelent hogy Jeremy látja majd elhunyt szerettei szellemét...ennyi ;)
10/10
Szilu32 2011 máj. 14. - 11:15:06 10/10
(1772/2162)
Igen - hosszú ,de kibírjuk. Nem lehet mindig amit mi szeretnénk. A színészeknek is kell egy kis pihenõ,hogy újult erõvel vághassanak bele megint. A kevesebb is több - erre annyit reagálnék,hogy nekem bõvel elég volt az is,hogy Elena végre megcsókolta Damont. EL voltam tõle ájulva, és el leszek vele telve még jó pár hétig. Az elõzõ részben tetszett mikor Car odabújt Tylerhez, remélem láthatjuk õket a következõ évadban is . Szeretem ezt a párosítást is .
sziszabo 2011 máj. 14. - 09:25:26
(1771/2162)
Hosszú lesz a 3 hónap az biztos...

Én úgy vészeltem át az elõzõ szünetet, hogy olvastam a könyveket.
Most épp a 6. kötet következik, így talán elviselhetõbb lesz. Nem mindtha volna párhuzam a film és a könyv között, de érdemes olvasni is, a könyvben is vannak itt-ott jó kis részek.

A sztori kapcsán arra tippelek, hogy a 3.évadban most jön a váltás: Delena - hogy a Damon rajongók is örüljenek, mivel most Damon lesz a jófiú, és a halál kapujában most Elena talán beleszeret... Stefan pedig újra szörnyeteg lesz egy idõre, és esetleg összefognak Kathriennel - aminek során talán újra összejönnek??? Persze gondolom aztán majd úgyis egymásra/visszatalálnak Elenával a régi útra. De szerintem Damon is megérdemelne egy kis boldogságot, én néha úgy sajnálom, hogy reménytelenül szerelmes. :) Vagy csak én inkább ennek örülnék? Szerintem nem mindig baj az, ha picit kiszámítható a történet, attól még érdekesen és izgalmasan is meg lehetne csinálni egy-egy jelenetet.
Néha olyan hülye csavarokat tesznek bele - amitõl azt gondolják ütõs lesz - de azt kell mondjam talán igaz lehet, hogy a kevesebb/egyszerûbb néha több... Na mindegy. Gondolom ebben az is benne van, hogy minél több évadot tudjanak kihozni, nyújták ameddig csak tudják, hiszen sokan nézik.
xzibit2010 2011 máj. 14. - 00:33:22
(1770/2162)
Vicky - Anna sztem csak hallucináció volt!

Elijah-t nagyon sajnáltam.
Tutira vettem ,hogy a tesója csak hazudik neki. :(
Kár érte, pedig már megkedveltem...

Stefan-ért is kár, most nem tudom mi lesz vele, de hát ez van a forgatókönyvben.
Damon meg talán megmenekül is, bízom benne, õ a kedvenc! :D

Jeremy visszatérésével meg alapból bûzlött valami, de most....



Hogy a fenébe bírok ki 3 hónapot új VD rész nélkül????
Egy hét is nehéz volt, nem hogy 3 hónap!!!!
10/10
Szilu32 2011 máj. 13. - 21:22:47 10/10
(1769/2162)
Igen az elõzõ rész sokkal jobb volt, viszont már nagyon vártam a Delenás jeleneteket és a csókot. Elijaht megszerettem és sajnálom,hogy ennyire bedõlt a testvérének.Vickyt kifejezetten utálom ( bocs attól aki szerette), kár volt visszahozni. Nem hiszem ,hogy feltámadtak volna, szerintem csak halucinál.
10/10
Szilu32 2011 máj. 13. - 19:43:04 10/10 Előzmény Greylupus
(1768/2162)
Élõben ? Hol találkozol vele ?
10/10
tunde1011 2011 máj. 13. - 19:02:26 10/10
(1767/2162)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX SPOILER XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Bocsi mindenkitõl ha véletlen lelõttem a poént, de olyan mérges voltam hogy elfelejtettem kiírni. Sorry
10/10
tunde1011 2011 máj. 13. - 18:58:34 10/10
(1766/2162)
hrámkava kurim vnhabsa hdssséaéááááááááááááá
Magyarul áááááááááááááááááááááááááá!!!!

Hát ez egy hihetetlenül szszszszszszszszar rész volt, nem hittem hogy ilyet fogok írni valaha is, de sajna ez tényleg egy szar rész volt. Bocs ha kicsit közönségesen fogalmazok. Ennél már az én verzióm is nézhetõbb lett volna. Ezis mekkora egy hülyeség h Klaus vére az ellenszer, ami egyébként egy logikus húzás volt, de akkor is, könyörgöm. Voltak részletek amik összességében jók voltak, de még mindig nem térek magamhoz, hát ez hihetetlen. De az külön felháborít hogy az a hülye, depis, drogos, az életem egy kalap szart sem ér, de már vámpír vagyok, juhé, mindent megtehetek, jaj Jeremy de szereltek, majd megeszlek Viki Donovant mi a francért kellett visszahozni a sorozatba????????????????????????????????????????????????????????????????????? ááááááááááááááááááááááá
Úgy örültem hogy végre kiírták, de még ha csak egy két részre is hozták vissza, akkoris MIÉRT??????

Elsõ felindulásomba most nem is írok többet, ezt még meg kell hogy emésszem. :'(:'(:'(
Timy1206 2011 máj. 13. - 18:14:17
(1765/2162)
Nos.. nekem is vegyes érzéseim vannak az utolsó résszel kapcsolatban.

***SPOILER***

Ismét megmutatkozott, hogy Stefan mennyire szereti a testvérét. Képes volt feláldozni érte az eddigi életét és Elenát. Lehet szidni a srácot, hogy folyton mártírkodik és hõsködik, de megint bebizonyította, hogy bármit megtenne Damonért! Sosem bírtam Stefant, de most megszerettem. :D Klaus eszméletlen milyen mocsok. Megígérte Elijahnak, hogy visszaadja neki a családját, erre megöli. Bár erre lehetett számítani. Szegény Elijah harmadszor is meghalt. Katherine-t szokás szerint imádom, nagyon aranyos volt most. Amikor Klaus megharapta, azt hittem hirtelen, hogy direkt csinálta, hogy megölje. Utólag kapcsoltam, hogy csak azt akarta megmutatni a kliensének, hogy a vére az ellenszer. Lehetett amúgy sejteni, hogy Klaus vére lesz a gyógyír. És amikor mondta Katherine-nek, hogy vigye el az ellenszert Damonnek, majd térjen vissza.. imádom azt a jelenetet! Klaus lesheti, hogy Kath visszamenjen hozzá. Igazán elengedhetné már, az átok megtört, békénhagyhatná már szerintem. Arra azért kíváncsi lennék mit akar vele kezdeni azon kívül, hogy majd meg akarja ölni. És amikor Katerina odaadta Damonnek az ellenszert.. tök rendes volt, látszik, hogy azért még ha egy picit is, de szívén viseli a sorsát. Elena és Damon aranyosak voltak: Delena fanok lehet örülni, Stefan átadta magát Klausnak, ráadásul volt Delena csók is. Ez az Elena mekkora egy.. :D Pedig mintha eleinte még azt akarták volna érzékeltetni, hogy Elena más, mint Katherine. Elena önszántából megcsókolta Damont, ennyi meg egy bambi, nem hiszem, hogy sokáig érdekes lesz még a rajongóknak, fõleg ha összejönnek a harmadik évadban. Ennyit errõl. Azért a végén bírtam Kathet: "Nem baj, ha mindkettõt szereted. Én is ezt tettem".. Gondolom egy ideig õt sem látjuk viszont. Alaricet sajnáltam, szegényemnek nincs szerencséje a nõkkel. Jeremy pedig.. hát wow. Bárcsak az az idegesítõ Bonnie halt volna meg helyette, vagy a seriff. Apropó, bírtam amikor Jer beszólt Bonnienak. A vele kapcsolatos fordulatnak pedig kifejezetten örültem, fõleg, hogy láthattuk Annát, de Vicky már kevésbé volt boldogító. Kíváncsi vagyok mivel fogják ezt magyarázni. Két dolog foglalkoztat még: vajon mi lesz Stefan és Katherine sorsa? Bárcsak összejönnének majd.. :D

***SPOILER VÉGE***

Összességében nem volt rossz epizód, de az elõzõ sokkal jobb évadzáró lehetett volna. Voltak benne fordulatok, de nem hidaltam le tõlük. Haláleseteket ígértek, erre megint nem tartották be lényegében. Észrevettem, hogy azért Julie Plec nagyon jól tudja ajnározni a soron következõ epizódokat. Más téma, hogy a dícséretek nem mindig megérdemeltek. Hogy õszinte legyek, nem várom tûkön ülve a harmadik évadot, de kíváncsi vagyok rá. :))
10/10
mro26 2011 máj. 13. - 16:14:18 10/10
(1764/2162)
Az elõzõ résznél említettem hogy számomra az simán felért egy évadzáróval.
Ezt most is tartom, nekem az volt az évadzáró ez a mostani rész nekem inkább olyan "köztes" epizód, a csúcspont (az rituálé) utáni levezetés, ami egyben felvezetés, megalapozva a 3.évadot
10/10
mro26 2011 máj. 13. - 16:12:19 10/10
(1763/2162)
Spoiler!!

Szerintem elég valószínûtlen, fogadni merek rá hogy arról van szó, hogy Jeremy meghalt, és visszajött a túlvilágról (ezért is keresett errõl a neten) már képes látni a halott szeretteit, vagy olyan lesz mint a Hatodik érzékben Bruce Willis ;)