10/10
csuporkaxD 2010 jún. 10. - 23:31:27 10/10 Előzmény zs9302
(22/2162)
Erõsen ajánlom h nézd meg,mert igen így indul és elég 'uncsinak' tûnik az elsõ pár rész,de beindul és elég szép kis történet alakul ki!!!
Alice946 2010 jún. 10. - 21:07:53
(21/2162)
Én sem lepõdtem meg annyira azon, hogy különbözik, én azon lepõdtem meg, hogy a változtatás nem zavar, mint más adaptációknál, sõt...

Én a kalapot emeltem képzeletben a forgatókönyv írók elõtt amiért a Elena reakciója hihetõbb volt, mint Belláé. "Végre ezek tudnak valamit" - gondoltam. Az ember lánya nem omlik bele a pasi karjaiba, mikor kiderül, hogy az ragadozó... elvileg, minimum sokkol elõtte két napig, aztán omljon a pasi karjaiba, tõlem... mert hát romantikus sztori ahol össze KELL jönniük, de nem azonnal... féljen csak a lány egy kicsit.
10/10
chloeryan 2010 jún. 10. - 20:28:08 10/10
(20/2162)
Én mondjuk nem lepõdtem meg rajta, hogy semmi köze a könyvhöz. Ha vesszük a Gossip girlt, ott is ugyanez a helyzet. A könyv sokkal uncsibb, néhány személy nincs is benne a sorozatban, és egyáltalán nem követi a könyvet(esetleg egy-két mozzanatot kivéve, de az is vmilyen módon át van dolgozva).

Nekem pedig külön tetszett, ahogy Elena reagált arra, hogy Stefan vámpír. Sokkal hihetõbb volt, mint Bella reakciója...
Alice946 2010 jún. 10. - 19:46:24 Előzmény zs9302
(19/2162)
Ahha így értem, van benne valami, az is biztos, hogy az Alkonyat elsõ filmje úgy meglökte a "vámpírmániát" a tinik körében, hogy az kiakasztó aláírom. Az meg a másik, hogy az kiadók, stúdiók jól keresnek abból, hogy a régóta egy-egy romantikus fantasyval házaló írókat most szerzõdtetik ez tény (az ebben a témában alkotó íróknak is bejön most az élet).

A Vámpírnaplók három kötete úgyebár a '90-es évek terméke, az meg, hogy most kezdték el csinálni a sorozatot (mint már írtam) most jön a pénz vámpírtémában, ami érthetõ lépés volt a stúdiótól most meg csinálni.

Viszont alaposan át dolgozták a történetet (csak durván egy hónapja ismerem a sorozatot akkor került a kezembe a könyv és párhuzamban akartam nézni olvasni, lehetetlen volt. Az alapsztorin kívül semmi se olyan, mint a könyvben.) Elég sokat olvastam, már rövid életem során, de bátran állítom ez az elsõ aminek a film/sorozat változata, jobb, mit a könyv.

A sorozat elsõ pár része valóban gyenge, de szépen ível felfelé, egyre jobbak a részek, az 5-6-ik rész környékén már egészen jók a részek. (Megjegyzem valahol itt van az egyik kedvenc poénom is mikor Damon (Ian S.) kigyúnyolja az Alkonyatot :D)

A Buffy... hát ehhez nem tudok hozzá szólni, sajnos(/vagy nem? Nem tom milyen) nem ismerem.

SPOILER
Amúgy lehet, hogy Elena beleszeret az életébe be pottyanó vámpírba, de nem fogdja olyan primán, a srác vámpírságát, mint az Alkonyat (és Edward Cullen) Bellája... sõt!
10/10
Icurami 2010 jún. 10. - 19:25:42 10/10
(18/2162)
Végre én is nagyon vártam már ,bár mondjuk én is láttam már az 1. évadot .. de szinkronnal kiváncsi vok rá .. és én Damon mellett vok :)) én is imádom az odaátot bár fõleg a Dean miatt ..;) de amugy kicsit hasonlit a 2 srác rájuk, Damon a Dean és a Stefan a Sam ..(Spoiler-->) fõleg belsõleg .. meg amiket a Sam csinált .. meg amiket a Stefan fog majd a vér miatt ebben is hasonlit .. mondjuk más is nagyon nem ..

de az a lényeg h én is nagyon várom és imádom ezt a sorozatot alig várom h szeptemberben elinduljon a 2. évad ..bár az nagyon messze van ..:D
10/10
chloeryan 2010 jún. 10. - 17:59:09 10/10
(17/2162)
Sztem ez mindenidõk legjobb vámpíros sorozata. Én még nagyon régen néztem a Buffyt és utána az Angelt, de aztán sokáig nem volt semmi ilyesmi sorozat. Aztán jött ez a szánalmas, kritikán aluli Twilight baromság(boccs mindenkitõl aki szereti, de negatív kritika is létezik) meg a True Blood, ami szintén nem nyerte el a tetszésem túlzottan. Így el is ment a kedvem a vámpíros-misztikus filmektõl/sorozatoktól. Aztán vhogy folyamatosan belebotlottam a neten és bár húztam a számat mégis letöltöttem. És milyen jól tettem! Van itt minden. Bosszú, vér, öldöklés, gonosz, jó, szerelem, barátság, testvériség. De minden csak módjával. Egyáltalán nem érzem azt, hogy csöpögne a képernyõ a szerelmes jeleneteknél(mint a Twilightban, gondoljunk csak a New Moonra ahol az egész film tömény nyál). És a karakterek igazán szépen ki vannak dolgozva. És sztem még a kivitelezés is nagyon szép. Baromi jól néz ki pl ahogy Damon vagy Stefan 'átalakul' és amikor(SPOILER!!!)a boszik varázsolnak az is nagyon látványos.
Meg amúgy melyik sorozat az, amelyiknek az elsõ 2-3 része nem unalmas? Vhogy elkell kezdeni! Be kell mutatni a szereplõket, hogy vmilyen szintû ismeretünk azért legyen. És én fiúknak is nyugodt szívvel ajánlom, hisz Damon gondoskodik jó pár izgalmas és véres jelenetrõl.
Viszont aki még nem nézte meg az inkább felirattal és eredi hangok sasolja! Elképesztõ mennyit hozzá tud tenni a hangulathoz ha a hang is eredeti... fõleg, ha az marad Stefan hangja, ami a reklámban is volt. Mert az vmi borzalom!
De hogy vmi jót is mondjak a Twilightról: annyiban jó, hogy ha nincs Twilight akkor nem lenne vámpírmánia és nem lenn The Vampire Diaries sem.
10/10
Deidara91 2010 jún. 10. - 15:34:00 10/10
(16/2162)
Rohadt jó sorozat. Amikor elõször kezdtem nézni, akkor 3-4 rész után úgy éreztem, hogy egy uncsi sorozatot kapunk, tele sablonokkal, minden hülyeséggel, de nem. Az 5. rész körül léptek dolgokat, ami miatt a sorozat nagyon is nézõssé vált, késõbb meg már a 2. kedvenc sorozatom lett az odaát után. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó kis vámpíros történetet össze tudnak hozni, pláne miután megnéztem az alkonyat 2-õt - amihez igazából semmi kedvem nem volt, de rám erõszakolták - amitõl az az érzés fogott el, hogy az összes szereplõt bepakoljam egy horrorfilmbe és igaziból lemészároljanak mindenkit brutális módon, fõleg a két nyáltengerrel töltött fõszereplõt. Visszatérve, én tudom ajánlani fiúknak is (én is az vagyok), mert a kezdeti kissé nyálas és sablonos történet ellenére is rendkívül jó sztori fog születni.
10/10
kapucíner 2010 jún. 10. - 15:12:28 10/10
(15/2162)
mindegy, aki szereti az így is, úgy is nézni fogja szerintem!
10/10
Barbie24 2010 jún. 10. - 08:20:49 10/10
(14/2162)
Kíváncsi leszek a szinkronra!!! Eredeti hang után biztosan furcsa lesz...
Egyébként örülök hogy leadják mert nagyon szeretem, igaz már láttam az elsõ évadot! :)
És igen Team Damon :D De Stefan is szerethetõ karakter ;)
10/10
cathy.1 2010 jún. 10. - 00:59:01 10/10
(13/2162)
Kellemes meglepetés, hogy ilyen gyorsan eljutott ez a filmsorozat hozzánk. Bár elég nehézkesen indul az elsõ pár rész, de mégis érdemes megnézni, mert szinte észrevétlenül lopja be magát az ember szivébe. Izgalmas, cselekményes, szeretni való:))) Tényleg más, mint a könyv.
És hogy vámpíros? Nagy ügy! Van aki csak a westernt szereti, mások a háborús filmeket, sokan pedig a romantikus sorozatokat.
10/10
Szosszenet 2010 jún. 09. - 19:46:03 10/10
(12/2162)
huh én is olvastam az elsõ kötetet de nem kötött le a film után:D:Dén is annak drukkolok hogy stef és elena de akkor is Damon a kedvencem a sorozatból:D mert a könyvben nem tetszik:S én sajnálom, hogy szinkronizálják sokkal jobb lenne ha feliratosan vetítenék mert az eredeti hangot nem fogják zudni úgysem visszaadni már pedig Damon eszméletlen jó meg Jer is:D
Cuca11 2010 jún. 09. - 18:39:00
(11/2162)
Sztem naon jó, h szinkronosan is láthatjuk. Már láttam az elsõ évadot én is feliratosan. Naon jó volt. Sztem nem hasonlít a Twilight-ra, pedig nagy rajongója vok. Jó lehetnek benne hasonlóságok, de nem ua.
filmvadász 2010 jún. 09. - 18:11:15
(10/2162)
Én örülök, hogy végre szinkronosan is láthatom a sorozatot. Már láttam feliratosan. Nekem nagyon bejött. És nem csak a „*** VÁMPÍRMÁNIA” miatt néztem meg, hanem mert elolvastam könyvben és érdekelt a sorozat. Valóban nagyon sok különbség van a könyv és a filmek között, de a könyvet sem írnám le. (nekem az is bejött). Viszont a sorozat élvezhetõbb a sok fordulattal, és extra dolgokkal. A jó pasikról nem is beszélve. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki az ilyen típusú filmeket szereti. És csak hogy Stephenie Meyer mellett szóljak, kb hét könyvet írt eddig, és abból a TWILIGHT SAGAT filmesítették meg. Hozzá teszem könyvben is olvastam, és úgy gondolom, ÉN szívesebben nézek ilyen „romantikus” fantázia filmet, mint a sok gyilkolást (akció filmet meg ahhoz hasonlókat), és bár ebben is van egy minimális erõszak még mindig elõbb megnézetném a gyerekeimmel, ha lennének, mint egy olyan filmet amiben mást sem tudnak csak káromkodni, drogozni, és verekedni, ölni, inni és még sorolhatnám. Nekem ez a véleményem. Jó szórakozást annak aki szereti! Reménykedjünk, hogy nem csak az elsõ évad lesz leadva :)
buborrek 2010 jún. 09. - 18:03:14
(9/2162)
én sem rajongok a vámpíros történetekért, nem tudom, hogy ezt miért kezdtem el nézni és az elsõ rossz rész után miért folytattam, de hatalmas csalódás volt és pozitív értelemben.az elsõ 5-6 rész valóban nem túl jó és tök sablonos, de az utána következõ részek olyan jók egészen az évadzáróig, hogy az egyik kedvenc sorozatom lett.egyáltalán nem olyan, mint az Alkonyat, az írók iszonyú kreatívak, a történet izgalmas és a színészek is jól játszanak.már csak a szinkronra vagyok kiváncsi.
1/10
offtopic
zs9302 2010 jún. 09. - 17:44:45 1/10
(8/2162)
Az a véleményem, hogy lerágott csont ez a sorozat, ez a Stepahnie Meyer vagy ki 50 vámpíros kötetet írt, azt is biztos megfilmesítik mindet. Ez a sorozat is egy adaptáció. Már emiatt sem vagyok elragadtatva, de így nem ítélem el ez alapján, de persze, hogy egy 1991-es kötetet 2009-ben kell sorozattá alakítani, amikor ez a *** vámpírmánia van. Szóval ez az egyik ok, hogy nem tud újat mutatni. Amikor megjelent a CW-n, azt mondtam, hogy egy-két ismert színész (számomra) játszik benne, Nina meg Ian, gondoltam elkezdem nézni. De mint láttam (a regényt nem olvasva, mivel még nem jelent meg, mivel a vámpírmánia most van, így csak most jelent meg nemrég) az elsõ részt láttam, hogy az abszolút szokásos sablonsztori, ami kb. a Buffy-nál is volt, hogy jujj bejön az életembe egy vámpír, azt beleszeretek. Ha ez még nem lenne elég a megvalósítás sem tetszett.
De megfogadtam, ha nem leszek álmos majd megpróbálom újra nézni, hátha megtetszik szinkronnal.
10/10
katijuli 2010 jún. 09. - 17:12:02 10/10
(7/2162)
A sorozatot én is láttam a neten nagyon tetszik,elolvastam az elsõ 2 kötetet is,de a könyv csalódás volt a film után :D Mintha nem is abból írták volna a forgatókönyvet :D Elena szõke és 1 utálatos ki ha én nem csajszi,Damon 1 szemét állat aki zsarolással dönti meg a lányt ,nincs Jer hanem egy ötéves húga van Elenának,nincsenek a sírbéli vámpírok sem,nincsenek a találmányok :D Ráadásul Stef unalomból megy a suliba és ott látja meg Elenát aki elõl menekülni kezd ,mert megijed a hasonlóságtól :S ja és a lány szinte rá erõszakolja magát D:D:D:D:D:D
10/10
rockereszter 2010 jún. 09. - 16:20:34 10/10
(6/2162)
Sziasztok!!!
Én már végignéztem az egész elsõ évadot feliratosan, és nagyon tetszik!!!
Team Stemon-os vagyok (Stefan és Damon összevonva), mert azt akarom hogy Elena Stef-fel maradjon, de imádom Damon humorát!!!
Alice946 2010 jún. 09. - 14:51:32
(5/2162)
Bocsi nem akarok szemétkedni, csak kíváncsi vagyok a véleményedre, pontosan mi a bajod a sorozattal, hány részt láttál?
Meg abban sem értek egyet, hogy fiúk kerüljék, mármint oké nem egy tipikus fiús sorozat, például az Odaát sokkal vagányabb tudom, de nem is olyan nyálas, mint az Alkonyat, szóval valahol a kettõ között áll, persze elsõdleges célközönsége ennek is a tinilányok.
10/10
totyizselé1 2010 jún. 09. - 12:05:07 10/10
(4/2162)
Na Végre!!!!Csak mi a fenéért rakták ilyen késõre???
Januárban a Pro7-en negyed tíztõl vetítették.
Nem számít, így is nézzük!
Ez egy tuti jó sorozat,csak ajánlani tudom!!!!
10/10
kapucíner 2010 jún. 09. - 10:04:35 10/10
(3/2162)
véleményem szerint meg egy nagyon jó sorozat:) csak ajánlani tudom mindenkinek a késõi idõpont ellenére is..