Téma: Végjáték

4/10
m3246 2014 febr. 01. - 15:00:56 4/10
(83/203)
Mi ez az agyatlan szarság?? A gyerekeket visszazavartam volna az oviba építõkockázni, annyira nevetséges hogy 10 éves gyerekek mentik meg a bolygót. De a történet is felfoghatatlanul gyenge. Lehet, hogy ez a film már a mostani tinédzserek szájízének megfelelõen készült, akárcsak a szintén nézhetetlen Éhezõk Viadala (amibõl még második részt is csináltak, de az is lehet hogy haramadikat :))... Nagyon rossz világ jön ha a 10 évesek fognak mindent eldönteni :) Ezt a filmet pedig nem lehet komolyan venni, állandóan a röhögés fogadott el mikor a srácok egymás között Sir Yes Sir-t játszottak, de mégsem az oviban... Sci-finek szánalmas, vígjátéknak nem jó... Trágya és mégis felpontozom 4/10
8/10
Viki1080 2014 febr. 01. - 11:01:41 8/10
(82/203)
Nekem nagyon tetszett.Tény,hogy nem tudtak mindent megvalósítani,ami a könyvben van és sok dolog kimaradt,de a lényeg és a történet megmaradt.
Jól megvalósították a könyv címét is/Végjáték 1-A népirtás/
Alig várom a másik két könyv adaptációját,ha hozza ezt a szintet elégedettek lehetünk,mert kapunk egy újabb sci-fi trilógiát.

8/10
másodikvélemény 2014 febr. 01. - 07:00:35
(81/203)
Egy újabb példa, hogy a látvány önmagában semmit sem ér, ha bugyuta és logikátlan a történet.
Ámbár meglehet, hogy 10, esetleg 11 éveseknek bejön ez a film...
porthosz 2014 jan. 31. - 22:08:22
(80/203)
Nem olvastam a könyvet, de érdekelne, hogy lett az emberiségnek 50 év alatt ilyen fejlett hadereje? Ez a könyvben jobban ki van fejtve?
Mert elnézve ezt az ûrflottát, ehhez többszáz év intenzív fejlõdés kellet volna szerintem, igy most olyan mintha a középkori ökrös szekérbõl 50 év alatt ürrepülõ lett volna.
garancsia 2014 jan. 31. - 15:14:35 Előzmény vacak91
(79/203)
A könyvben erre is jobban ki van domborítva a válasz. A hangyok (vagy inkább a királynõ) csak késõbb döbbentek rá, hogy mit tettek. Persze tudták, hogy éppen kilõnek minket, de talán csak annyira, mint amikor építkezés közben elpusztítunk egy hangyabolyt. Ezek teljesen más társadalomban éltek, telepatikusan kommunikáció stb, és mivel az embereknél nem volt ilyen, nem gondolták, hogy különösebben értelmes faj lennénk. Aztán amikor már ment ellenük a földi flotta, akkor már tudták hogy nagyon elszúrták, és nekik most valószínûleg végük lesz. Ezért lépett kapcsolatba vele a királynõ.
garancsia 2014 jan. 31. - 15:07:09
(78/203)
"hogyan tanulnak meg ezek az éppenhogy csak kamaszodó gyerekek egy flottát irányítani nevetségesen rövid idõ alatt?"

Szerintem ennek a filmnek ez a legnagyobb hibája. Mármint hogy nem jön át, hogy ezeket a gyerekeket szinte az egész életükben erre képzik, az egész gyerekkoruk ebben a programban telik el, szinte nincs is magánéletük. Emiatt szól errõl a film fele, de tényleg úgy tûnik, mintha csak pár hét alatt lezajlana az egész kiképzés.
vacak91 2014 jan. 31. - 01:31:23
(77/203)
amikor neki kezdtem ennek a filmnek, azt hittem, hogy egy könnyen emészthetõ látványos sci-fi lesz, ami kikapcsol 2 órára és jól szórakozok majd. de nem azt kaptam amit vártam, hanem annál sokkal többet.
nálam 10/10 :) a vége óta egy zombie vagyok és agyalok.

!!!SPOILER!!!

vissza olvasva a kommenteket.
azért azt ne felejtsük el, hogy a hangyok nyugodt szívvel irtottak volna ki minket, mikor támadtak. habár ennek ellenére, mikor kiderült, hogy az egész fajukat elpusztítottuk, az engem is megrázott lelkileg. de végül is õk kezdték. ha elhatározták, hogy neki mennek egy másik fajnak, hogy elvegyék a bolygójukat, akkor azért számoljanak a következményekkel. túlnépesednek és emiatt mi szívjunk...? rossz így hozzá állni, de megérdemelték. úgyhogy nem is értem miért sajnálom õket. Az meg, hogy nem sikerült nekik elfoglalni a bolygót és, akkor azt mondják, hogy "jah bocs, akkor mégse csesztetünk titeket" nem hiszem, hogy járható út, mert ez nem így mûködik. ha egyszer megtették, nem garantált hogy ne tennék meg még egyszer. lehet, hogy kellett volna még hozzá 50 év de idõvel lehet újra próbálkoztak volna, és ha mi megtudjuk oldani, akkor miért az unokáink szívjanak miatta és miért kelljen félniük, hogy ismét eljönnek? persze bevédhetnénk a bolygót, de mégis csak rettegésben élnénk. a diplomácia pedig egy ilyen esetben szerintem nem mûködik, mert hány élhetõ bolygó lehet a közelben? agresszor faj volt, ugyanolyan elcseszettek mint mi, szóval szerintem képmutatás védeni õket.

"Ne gyújtsd fel a másik házát csak mert az pár éve rád támadt egy késsel, és most bentrõl azt látod, hogy machetével ment ki kertészkedni."
Azért én nem tudnék leélni úgy egy életet, fõleg, ha család is van, hogy attól kell rettegnem, hogy a szomszéd mikor jön megint át és gyilkolja le a szeretteimet és engem. Felgyújtanám a házát, hogy biztonságban érezhessem a családomat :) és senki nem kérte anno, hogy támadjon rám egy késsel... csak mert túl sok gyereke született és kellett neki a házam. persze a gyerekeit sajnálnám, de inkább az övéi mint az enyémek.
ahogy Harrison Ford mondta... "ez egy KI-KI háború volt" az egyiknek mennie kellett. (angolul néztem)
itt nem lehetett elköltözni és elfelejteni.
Peppo 2014 jan. 30. - 19:01:33 Előzmény Vidracsobbanás
(76/203)
Az elsõ mondatban leírtad a lényeget. A könyv nélkül sajnos a film kevés. Sem a szereplõk gondolatai, egymáshoz fûzõdõ viszonyuk, sem a sztori nem jön át rendesen a filmben, és még a végén lévõ csavart is lehet sejteni, miközben a könyvet olvasva én bizony ennél a pontnál meglepõdtem rendesen.
Amúgy látványosnak látványos, és a szereplõk is jók voltak. Gyerekszínészekkel sokszor van probléma, de itt szerintem rendben voltak. És amúgy filmmel sem lenne bajom, aránylag jól van csinálva, csak túl sok dolgot kivágtak a sztoriból. Nem véletlenül tartják egy nehezen megfilmesíthetõ könyvnek a Végjátékot. Nem fér bele egy nem egész kétórás filmbe. Nem tudom, tervezik-e a folytatások megfilmesítését, de azok sem lesznek könnyebbek.

Egy pontnál azért mindenképp többet érdemel. Az IMDB hetes átlagát én is korrektnek tartom.
1/10
Vidracsobbanás 2014 jan. 29. - 17:58:12 1/10
(75/203)
Elõrebocsátom, nem olvastam a könyvet, és így számomra egy érthetetlen katyvasz volt az egész. Logikát nélkülözõ sztori, indokolatlanul felbukkanó és eltûnõ karakterek, elvarratlan szálak, unalom (konkrétan középtájon majdnem elaludtam), a látvány egysíkú, a

SPOILER

gigasáskával való empatizálás a végén meg egyszerûen abszurd. Lehet, hogy menet közben valahol bekómáztam, de most nem az volt, hogy 50 éve emberek millióit gyilkolták le ezek a sajnálatra méltó lények..? Hát biztos én vagyok morálisan kétbites, de nekem nem lenne kérdés, hogy onnantól kezdve irtandók, nem értem Nagy Erkölcsi Mondanivalót, amit páran emlegettek itt. Fõhõsünk meg nekiáll tenyészteni õket. Óriási.
Hansel 2014 jan. 28. - 13:09:07
(74/203)
Ekkora fost nagyon rég nem láttam, komolyan. Nagyon mélyen kéne kotorni az emlékeimben, hogy találjak egy ilyen színvonaltalan filmet. Ennél jobbat szarok....
Sz Peter 2014 jan. 18. - 18:33:29
(73/203)
Ha elolvasnád a könyve(ke)t talán jobban lejönne a lényeg.
1/10
Silkent 2014 jan. 18. - 10:42:20 1/10
(72/203)
Hogy ez mekkora egy überfos film... :-/
Még a tekercsért is kár, amire felvették.

A film lényege: 12 éves kisfiú 10 nap alatt a Föld egész hadseregének parancsnoka lesz. A kiképzés ûrfogócska, fagyasztófegyver, és kézi birkózás - ami majd nyilván jól fog jönni az ûrcsatában... :DDD
Komolyan mondom, h. ennél még a Xénia-láz is jobb volt Szulák Andreával...

10/1...
Tényleg 0-t lehet adni, mert az a film a f*spermet és a sz*r között egy átmenet...
skeletoncrew 2014 jan. 16. - 19:05:58
(71/203)
Annyira nem öreg(te is leszel talán)és aki jó öregen is jó.Aki szar fiatalon is az.
10/10
antiszudorika 2013 dec. 29. - 20:35:51 10/10
(70/203)
rohadt jó volt!!ennyiii :)
7/10
beo71 2013 dec. 12. - 11:12:23 7/10
(69/203)
Nem olvastam a könyvet, sõt elõzetesen a filmre sem készültem, Harrison Ford neve és a filmkínálat miatt ültem be rá ( egy Mozi Maraton keretén belül láttam ) és nem okozott csalódást, 7/10 , valami mégis hiányzott, talán a tudás, ismeret magáról az alapanyagról vagy csak a hangulat, hogy értékelni tudjam, ezt a javarészt elméleti síkon mûködõ sci-fi-t. A film megtekintése során szórakoztatott, jó volt, de a színészi játék nem tetszett, a kissrác számomra olyan színtelen-szagtalan, Ford öreg, a többi sem érdekes. A szimulátor tetszett, a vége is, éreztem, hogy most nagyon akartak mondani nekem valamit, de nem mozgatott meg.
A könyv ismeretében biztosan értelmesebben tudnám értékelni, úgysem az én véleményem alapján fogjátok megnézni vagy kihagyni, az viszont elmondható : profin megcsinálták, csak én nem értem, minek.
7/10
bercesnagy 2013 dec. 11. - 18:11:36 7/10
(68/203)
Kifejezetten jó kis film, csak ajanlani tudom mindenkinek. Harrison Ford is jól alakítja a szerepét és a gyerek színészek is. Hanyatt nem fog ugyan esni tõle senki, de egy kellemes, pörgõs film. 7/10
palpalpal 2013 dec. 11. - 12:13:38
(67/203)
Részemrõl minden mondat és cselekedet helye, jelentõsége ismert volt a teljes idevonatkozó OSC írásmûvekbõl. Megérte megnézni, köszi mozi, köszi OSC!
10/10
johnnyc 2013 dec. 11. - 09:43:08 10/10
(66/203)
Tegnap láttam a filmet moziban, és azt kell, hogy mondjam, tökéletes sci-fi, sõt megmerem kockáztatni, hogy az év sci-fi alkotása. Nem megyek bele filozófiai boncolgatásba, ezt már sokan megtették elõttem, inkább arról az oldalról vélekedek, hogy én egyáltalán nem ismertem a könyvet, a történetet és így is nagyot ütött. Nem sok hiányzott, hogy ne nézzem meg, mivel picit hagytam magam befolyásolni, hogy jobb a könyv stb. stb., de szerencsére megnéztem és ha a könyv csak fele ilyen jó (nyilván jobb, mint a film), tényleg érdemes lehet elolvasni.
Mind mögöttes tartalmában, mind látványvilágban hozza, amit kell. Végig lekötött, sõt magába szippantott. Bevallom, ha a felénél vége lett volna, akkor is pozitívan állok fel és vártam volna a második részt, de így hogy végig vitték a történetet, ráadásul viszonylag hosszan, még inkább tetszett.
Záráskánt csak azt tudom mondani, hogy minden sci-fi rajongónak kötelezõ darab és ne hagyja magát eltéríteni, nézze meg moziban, amíg még vetítik.
8/10
medwyn 2013 dec. 09. - 00:50:51 8/10
(65/203)
...most pedig megyek, és elõkerítem a könyvet (köszönöm mindenkinek, aki szólt, hogy van ennek könyv alakja is) - gondolom, az írott változat sokkal drámaibb, már ami a belsõ monológokat és önreflexiókat illeti, amit egy filmben nehéz igazán kidomborítani. Más mûfaj.
Szóval nagyon tetszett, egészében különösen, egyes részleteit még rágom, mint a gittet.
Furcsa dolog ez az emberi moralitás, nehéz ennél komplexebb faji tulajdonsággal elõrukkolni az élõvilágban. A kérdésfelvetések minden oldalról jogosak lehetnek, miközben a gyomrunk felfordul, de ugyanez a moralitás igazolja is a végkimenetelt, akármi legyen is az. Az, hogy egyszerre van jelen bennünk az egyén és a közösség fogalma, értékrendje, ami morálisan nem sok manõverezési lehetõséget hagy ugyanazon a terepen, szinte kizárják egymást.
Aztán itt ez a "amint megismered, meg is szereted"-dolog, illetve a megfordítása, "ha nem szereted, meg sem tudod ismerni" - ezekkel is el lehet labdázni, és ebben a világban ez ki is derül: amikor túlélni kell, senki nem tudja, hogyan kell élni, még akkor sem, ha már lehetséges lenne...
Szóval most megyek és elõkerítem a könyvet...
Vagyis? 2013 nov. 22. - 22:48:51
(64/203)
*** SPOILER 18+

Másik változat:
End. : - De miért támadjuk meg a hangyokat, ha már nem támadnak?
Ezr. : - Ugyanazért, amiért te is tovább támadtad a társadat.
End. : - Mert b4r0m vagyok?

*** SPOILER 18+