Téma: Viharsziget

10/10
babybu 2010 márc. 15. - 21:07:27 10/10
(236/1156)
értem a tréfát!!!! :):):) csúcs vagy!!!!! :)
Gondolom levágtad hogy idegesít a sok bugyuta elméjû,aki nem érti:)
igen,IDEGESÍT!!!!! mert hogy a pits******ba lehet ezt a filmet kétféleképpen értelmezni?????? ez a film egy gondosan felépített remekmû, egy gyöngyszem:)
scorzééézi 2010 márc. 15. - 21:05:22
(235/1156)
és szerintem mindenki vegye be a gyógyszereit mert nagyon úgy veszem észre h kezdenek elgurulni, a sok ostoba hozzászólástól...
10/10
babybu 2010 márc. 15. - 21:04:12 10/10
(234/1156)
én is így vagyok vele,és abszolút kedvenc lett:):)
Félelmetes, a felépítése...az öreg egy ZSENI!!!!
És többször pillanatokra már kitaláltam mi is van ( hiszen ugye a feleség is vízes volt mindig),de aztán Scorsese gondolkodott róla,hogy elterelje a figyelmet....fantasztikus!!!
scorzééézi 2010 márc. 15. - 21:02:50
(233/1156)
értem.

a 3. az hogy a rendõrbírónak van egy ikertestvére aki megfigyelõként van jelen a szigeten..
ez abszolút hiteles..
10/10
babybu 2010 márc. 15. - 21:00:38 10/10
(232/1156)
Ja,és kikérem magamnak hogy az öreg nevét használod,3.verzióval:):)
10/10
babybu 2010 márc. 15. - 20:59:40 10/10
(231/1156)
Várjuk a 3. verziót...Ha röhögjek egy jót:)
Szegény Scorsese...ha ezeket itt olvasná az öreg...
:)
Mi szidjuk az amerikaikat,perdig szerintem ott mindenki elsõre felfogta a filmet.Ez is tipikus,hogy nálunk több verzió van...ha-ha
Úgy látszik lassan a filmekhez értelmezõ szótár kell majd itthon osztogatni,vagy a rendezõ által kiadott kiskönyvet,hogy "gyerekek,így gondoltam én ezt a filmet.." :) - kész....
Cameliana 2010 márc. 15. - 20:57:24 Előzmény babybu
(230/1156)
Hát halljátok, muszáj volt, már nagyon nem bírtam olvasni a '2 féle verzió is van' típusú hozzászólásokat..:)

SPOILER!!!
Amúgy még annyit akartam az elõzõhöz hozzátenni hogy nekem különösen tetszett néhány mozzanat a filmben. Az egyik az, ahogy otthagyják neki a cetlit a cellában hogy észrevegye és ezáltal is gondolkozásra késztessék a 67. rab személyét illetõen. Szinte ezzel is rá akarták vezetni hogy ha õ csak 66-ot számol akkor bizony van még egy akivel nem fog találkozni mert az õ maga.. Meg amik még marha jól meg vannak oldva a filmben azok a hirtelen rátörõ emlékképei. Szinte utalnak arra hogy nem menthetetlenül õrült, mert sokszor látja például vízesen a feleségét aminek az okát kezdetben értelemszerûen nem érti, meg a Dachaus emlékeiben is elõjön a kislány és a "megmenthettél volna", hogy ezek is jelezzék, hogy nem teljesen reménytelen az elméje, hisz képzelheti õ magát bárminek, azért néha a "fejfájásaikor" beficcen neki a valóság..
Eszméletlenül jól fölépített film...
Minél többet gondolkodom rajta annál zseniálisabbnak tartom..
scorzééézi 2010 márc. 15. - 20:48:38
(229/1156)
Sziasztok!

én most néztem meg a filmet és szerintem létezik 3. verzson isss...

és ami a babybu hozzászólásait illeti, lefogadnám h vmi elmeháborodott mániás depressziós tud csak ilyen véleményeket alkotni.
aki kiváncsi a harmadik ra írjon..
10/10
babybu 2010 márc. 15. - 19:12:05 10/10
(228/1156)
Köszi,hogy vetted a fáradtságot,és így összefoglalva leírtad :)
Pár napja még én is gyõzködtem egy-két embert,de feladtam...
Annyira tökéletes a film,és a végén minden a helyére kerül.
Én nem szeretnék bunkónak tûnni,de azt gondolom,lassan ott tart ez az ország színvonalban,hogy egy-két filmre csak minimum,rendezõ által meghatározott IQ-val rendelkezõ embereket kellene csak beengedni:)
2 verzió??? szánalmas.....
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 17:48:53 10/10
(227/1156)
Ezt nagyon szépen összegezted. ;)
Ha ezek után sem világos valakinek, az vagy nem olvas figyelmesen, vagy neki is valami hasonló helyen van a helye :-DDDDD
Cameliana 2010 márc. 15. - 15:52:09
(226/1156)
Bocsánat, az alábbi hozzászólásom SPOILEEEERRR!!!!!!!!!!!!!!
Cameliana 2010 márc. 15. - 15:49:03
(225/1156)
***SPOILER PÓTOLVA***


Igazából nem értem azokat akik még mindig hisznek a többféle verziós meg a mindenféle összeesküvéselméleteket gyártó megoldásban. Az égvilágon semmi nem bizonyítja a filmben hogy az orvosok lettek volna a hunyók és õk akarnának rosszat a fõhõsnek azzal hogy õrültnek állítják be. Mint ahogy azt már mások is írták ezer és ezer mozzanat utal rá hogy ez az ember valóban beteg volt. Egyértelmû, hogy minden amit kitalált a védekezõ mechanizmusának a része. És erre a legfõbb bizonyíték, hogy a kitalált világában a saját és a felesége nevét is másnak adta, ezzel is hárítva a felelõsséget önmagáról. Ráadásul az elméje a saját nevének betûibõl alkotott magának új nevet, pontosan úgy ahogy a feleségének is. Andrew Laeddis az intézményben a 67. rab, hisz meg is mutatták neki a végén a dokumentumot ami ezt bizonyítja, de õ csak 66-ról tudott, nyilvánvalóan önmagát nem számította bele hisz nem volt tisztában azzal, hogy õ is egy rab ott.

Ami pedig az orvosokat illeti, jól megfigyelhetõ, hogy az egész történet folyamán segíteni próbálják õt. Caprio fölépítette magának ezt a hamis világot, õk pedig úgy döntöttek hogy belemennek a játékba és hagyják hogy õ maga jöjjön rá hogy ez a világ nem is létezik. És pontosan úgy történik ahogy elképzelték: sorra találja a bizonyítékokat arra hogy ez a világ nem valós. (Számtalanszor el is hangzik tõle, hogy "itt valami nincs rendben".) Rájön hogy nem lehetséges az hogy egy rab egy zárt szobából kijusson és csak úgy felszívódjon, rájön hogy igenis létezik a 67. rab, rájön, hogy hiába teszi tûvé az egész intézményt a felesége gyilkosa után, sosem fogja megtalálni hisz az õ maga és rájön arra is hogy bármennyire is szeretné azt hinni, nem végeznek kísérleteket a világítótoronyban. És az orvosok hagyják hogy erre rájöjjön, és ez csak úgy lehetséges ha szabad mozgást biztosítanak neki a szigeten. Hagyják, hogy nyomozzon, hagyják, hogy õ maga fedezze fel az igazságot. Zseniális pl az a momentum is amikor vitába keveredik a Max von Sydow által alakított karakterrel, és megjegyzi neki hogy nincs olyan módzser amivel el lehetne venni egy ember emlékeit. És pont ez volt a dokik célja, mintha csak azt válaszolnák neki, hogy "na igen? akkor te se bújhatsz el a sajátjaid elõl". És a terápiájuknak pont ez volt a lényege, hogy lépésrõl lépésre visszavezessék a valóságba hogy a végén Õ maga legyen kénytelen megcáfolni a világot amiben eddig élt. Hatásos a végén a világítótornyos jelenet is amikor beront hogy leleplezze a szörnyûséges kísérleteket, de ott csak az orvos várja aki szembesíti azzal, hogy mindaz amit kitalált hamis, majd levezetik neki az egész történet mindaddig amíg egyszerûen nincs más választása mint rádöbbenni hogy az élet amiben eddig élt nem létezik. Szinte visszarángatják a valóságba, és sikerül is nekik. (Bármennyire is próbálja az utolsó pillanatig tagadni :"de nekem nincs gyerekem, de a feleségem igenis a tûz miatt halt meg" stb..) Az orvosok kitûnõ munkát végeztek csak egyre nem gondoltak: hogy a betegük ezt nem kérte, hisz nem akarja elfogadni a valóságot, nem tudja feldolgozni, és nem is tud megbocsájtani magának. A döntését pedig ismerjük..lefordítva: Ez a valóság? Kösz, nem! Nekem jobban tetszik az amiben eddig éltem.

Szóval nem értem, a film 138 percébõl 138 ezt a történetet építi fel, kockáról kockára minden a helyén van, hogy lehet ebbe másik verziót belemagyarázni??
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 15:09:36 10/10
(224/1156)
kis korrigálás:

*************************************SPOILER********************************

"eleve zavarodott volt, mert tagadta még azt is, hogy a felesége tûzben ÉGETT el, ehelyett gyártotta (a társának, és tudat alatt MAGÁNAK a füstmérgezéses verziót. Pedig álmában porrá hamvadt, ott nem tudott hazudni magának"
--> DUPLÁN ZAVARODOTT volt, hisz VALÓJÁBAN NEM VOLT ÉGÉS SEM, (ugyebár nem égés volt). Nem volt 1xû eset... :P Ezt még hozzá kellett tennem, nem akarok senkit bevinni az erdõbe. :)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 14:48:04 10/10
(223/1156)
Tényleg szigorú vagy kissé. :) Nem baj, kell ilyen is.
Film témában lassan már nincs új a Nap alatt... Ez van! :) Mivel én nem olvastam sem a könyvet, sem spoiler-eket, csak a rövid leírást és trailer-t, nekem hatásos volt. :) Lehet h. biz. ért.-ben 100-ból 1, de nagyon nem tucatfilm szerintem (bár tudom, ezt nem írtad! ;)
Már csak DiCaprio, és Scorsese miatt sem, és a kép világ valóban, hátborzongatóan csodás!!! :)
De hát ha Leo-t nem szíveled alapból, akkor ÉRTHETÕ a felemás vélemény. Bizony + vagy lõve, mert ez a szerep miatta él, rá lett öntve. :)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 14:36:49 10/10
(222/1156)
Értem a problémát, amirõl írsz, és ez talán a film gyenge pontja (bár én ezen annyira nem akadtam fenn, mert ÖSSZESSÉGÉBEN LETAGLÓZOTT. :))



******************* alábbiak mind SPOILER *******************************


Szerintem, attól még, hogy az orvosok mint írtad, "felelõtlenek", hibbantak, az még nem vonja kétségbe a fõszereplõ õrült mivoltát.
(HA nem is erre akartál kilyukadni, csupán arra, ezt hogy tudták volna megoldani? Akkor BOCS) :)
Ahogy Cameliana is írta, megkockáztatták a dolgot, úgy látszik, a doki annyira bízott a felépülésében, h. Leo "lelki üdvéért" még azt életét (életüket) is kockára tette. Sokx hangsúlyozta Kingsley, mennyire fontos neki a gyógyítástudat.

Mint elõzõ hsz-emben utaltam, ha 1 picit utánagondolunk, egyértelmû JELEI vannak annak, hogy vele nincs minden rendben. pl:

- a kislány állandóan visszatérõ motívuma, ha nem volt lánya, miért kísértette volna PONT 1 kislány, a sok-sok halomra ölt fogoly közül?,
- õ maga, mint Teddy, jött rá arra, h. a veszélyes nõi fogoly cipõ nélkül szabadult ki. Ugyebár, ott a sziklákon, fõleg napokig, (v. még tovább), cipõ nélkül bolyongani, eleve kijutni szinte lehetetlenség.
- eleve zavarodott volt, mert tagadta még azt is, hogy a felesége tûzben ÉGETT el, ehelyett gyártotta (a társának, és tudat alatt MAGÁNAK a füstmérgezéses verziót. Pedig álmában porrá hamvadt, ott nem tudott hazudni magának.)
- mondani se kell, a feleség már a film elején is "kísértõ" és jelenlévõ alakja is a háborodott elmére utal.

és még sorolhatnám :) Remélem segítettem. :)

Ami számomra végképp világossá tette az 1. és EGYETLEN verziót, az babybu 199-es hsz-e. (sõt van még jópár.)
Cameliana 2010 márc. 15. - 14:16:04
(221/1156)
SPOILER!!

Gondolom az egész intézmény tisztában volt az elmeállapotával, hisz errõl szólt az egész film. Pont ezt váltotta ki a traumája, pont azelõl a tény elõl próbált meg menekülni hogy õ egy gyilkos. Jól megfigyelhetõ, hogy számtalanszor elhangzik a szájából, hogy "én nem vagyok gyilkos, nem akarok megölni senkit", ezt bizonygatta mindenkinek az egész történet folyamán. Ebben az állapotában az égvilágon senkit sem akart bántani.
Az orvosa pedig végig mellette volt, hogyha esetleg idõ elõtt "fölébredne" a maga kis világából, legyen aki hatástalanítsa.
Szerintem értettek az orvosok és a pszicháterek ahhoz amit csináltak..
Jumboo 2010 márc. 15. - 13:32:33
(220/1156)
BOCSI, SPOILER voltam,ne olvass ha nem láttad! :)
Jumboo 2010 márc. 15. - 13:06:44
(219/1156)
Sziasztok!

Láttam, tetszett. Számomra nem a golyó/vér aránytól jó vagy rossz a thriller. Hajlok arra hogy az általatok I. verziónak nevezett történetben higyjek, de minden ezt alátámasztani akaró gondolatmenet belefullad egy marha nagy hibába,

***SPOILER PÓTOLVA***
ami erõsen megkérdõjelezi az "õrült veterán" változatot.

tények(?)a filmbõl, õrült version:

- Andrew Laeddis (Leo) õrült, és erõszakos. Látjuk hogy a sziget "szocializált" lakói is csak lábbilinccsel mehetnek az udvarra. Andrew veszélyesebb a többinél. A többi veszélyes a "C" épületben senyved és szarik rájuk mindenki. Mr. Leaddis-t két éve kezelik, megjárta a "C" blokkot, õrült, hallucinációi vannak és veszélyes. (bocsánat a sok "veszélyes"ért, de számomra ez fontos)

Kérdésem: Ki az a hibbant és felelõsséget minden szinten mellõzõ orvos aki egy ilyen VESZÉLYES és HALLUCINÁLÓ ÕRÜLTet elenged egy phszihiáterrel egyedül egy baromi nagy vihar közepén egy szigeten? Ki az az orvos aki leülteti a saját pecójában (ami tele van fegyverként használható tárggyal) és neki háttal kvaterkázik vele? Ki az a kórházigazgató aki beülteti a kocsijába ápolók nélkül és már a nézõ számára is idegesítõ és arrogáns módon próbálja összezúzni a nyilvánvalóan roppant törékeny "illúzió-búráját"?
Ez nekem marhamód nem áll össze. Mert ugye simándiban kinyírhatta volna Sir Bent-t, aztán von Sydow-t, de akár Ruffalo-t és Levine-t is.

Kövezzetek meg, de ha belegondoltok lehetséges? :)
6/10
kispalissaci 2010 márc. 15. - 12:37:13 6/10
(218/1156)
Az tetszett, hogy tényleg a mi pszichénkkel is játszik a film, Leo ezúttal sztem is nagyot alakított (pedig én vmiért nem szoktam tudni a szenvedõs ábrázatát elviselni:D). A trailer nem lõtte le a csattanót, ami értékelendõ, de mint csattanó nagyon elcsépelt volt, több száz film épül erre a sémára... A képek viszont emelték a film színvonalát. Nekem 10/6 és tudom, szigorú vagyok :)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 10:34:38 10/10
(217/1156)
"az egyik legjobb (ha nem a legjobb) filmje."
Lassan már én is ott tartok, pedig nagyon sok elsõrangú szerepe van, de talán ez elviszi mind közül a pálmát! :)

Rápihenve a filmre, már letisztult bennem a kép.
Tényleg kipihenve, frissen és odafigyelve érdemes nézni ezt a filmet, ügyelve a részletekre.


***SPOILER***
Sok kisebb és NAGYOBB utalás, történés világít rá arra, hogy bizony szegény feje volt a "hunyó", csak alapból annyira "drukkoltam" neki majdnem végig, hogy próbáltam gyártani a mentõ teóriákat. :)) Ezért - is - mindenképpen újranézem majd, érdekes lesz más szemmel végigkövetni a történetet. :)
***SPOILER VÉGE***


Páran írták, hogy a Trailer alapján MÁST vártak... Számomra nem volt megtévesztõ, bár tény, hogy nem lövi le a film csattanóját. (még jó!!!)
Akcióra, krimire vagy hasonlóra tényleg ne számítson senki.
Viszont vérbeli "Leo-s" szerep, mintha neki írták volna a forgatókönyvet. :))