Téma: Viharsziget

9/10
ancsa5353 2010 máj. 02. - 14:25:36 9/10
(476/1156)
Nekem tetszett,annak ellnére h már az elején gondoltam h ez lesz a vége:)mégis a film hatása alá kerültem talán a rejtélyes hangulata miatt.
6/10
Butterfly1986 2010 ápr. 29. - 14:19:39 6/10
(475/1156)
Bocsi, kihagytam, hogy SPOILER!
6/10
Butterfly1986 2010 ápr. 29. - 14:12:05 6/10
(474/1156)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nem tetszett:( Nagyok voltak-e az elvárásaim vagy ha nem azok,akkor se tetszett volna. Ezt nem tudom. Már az elején irtó gagyinak éreztem a hajós jelenetet, nagyon érezhetõ volt hogy a tenger vetített. Kb,mint a 90es években. Következett 20 perc unalom. Véget nem érõ,lassú mondatok tömkelege. Két periódusa tetszett a filmnek,az egyik amikor áramszünet volt és Leo beszökött a legveszélyesebb intézeti részbe. Az nagyon ott volt. De aztán összevisszaság, és még a holokausztos dolgot is belekeverni... A film felétõl csak az nem tudta, hogy mi lesz a vége( h. õ a 67. beteg),aki szellemi fogyatékos. Nagyon sajnáltam, hogy ez a vége, hiszen ez már millió meg egy filmben volt. Még az elsõ ilyen jellegû filmnél ez meglepõ, de így 20.jára már nem igazán. A másik rész, ami tetszett, amiben visszaemlékezett a valóságra, a gyerekei halálára. Az nagyon jól meg volt csinálva. De sajnos én sosem csak azt nézem, hogy milyen egy film vége. Hanem a közte eltelt 2 órát is, ami jelen esetben untatott. Nyemgyerebe:) Az említett 2 jelenet miatt 6/10.
5/10
akos015 2010 ápr. 29. - 14:07:05 5/10 Előzmény Hester
(473/1156)
***SPOILER*** NE OLVASSA EL OLYAN, AKI NEM LÁTTA A FILMET V NEM OLVASTA A KÖNYVET!

Teddy utolsó mondata : ½ Mi lenne a rosszabb? Szörnyként élni vagy jó emberként meghalni.½

Végre sikerült megnéznem a filmet, és egész végig hasonlítgattam h mi van a könyvben és mi nincs a filmben.Részben ez miatt is nem tetszett a film, kihagytak olyan számomra jelentõs részeket ami a könyvben benne van pl: jelentõs álmok Doloresszel, v mikor Chuck Cachley naplójában azt találta, h ½ tegnap, ma holnap, holnapután 67 beteg-bekarikázva½, vagy azt is leegyszerûsítették amit Rachel hagyott a szobájában rejtvényt, a könyben bonyolultabb, és izgalmasabb volt a megfejtés, v az erõdben egy beteg megtámadott egy rendõrt, és kitépte a szeme alatti húst és még az utolsó nap (4nap) : miután az autót felgyújtotta Teddy a beérkezõ hajóra,komphoz úszott..ez sem volt a filmben :S.
Ez cs néhány jelenet, amit kihagytak belõlle!Eggyes jelenetek viszont megváltoztattak a könyvhöz a filmhez képest pl: álmok, v igazgató és Teddy beszéde a filmben autóval történt, könyben sétáltak..
A filmnek alapjában véve érdekes hangulata van pl: a zene végett!Leonardo DiCaprio szereplésével semmi ellenvetésem nincs, jó hozta a formáját a filmben.Egyik kedvenc jelenetem h csak ne rosszat írjak a filmre, mikor Teddy látta h a gyerekei a vízbe vannak, és futott megmenteni õket, de hiába ...:(
Annak viszont örülök h a könyvet olvastam el elõsször, nem a filmet néztem meg.BÁr az is igaz ha a filmet láttam volna elõsször biztosan letaglózott volna, és akkor viszont meg az lett volna abajom h tudom mi lesz a könyv végén, v h jéé ez a jelenten nincs is a filmben a könybe meg igen.
Egyszerûen jobbat vártam az az igazság!A történet is hirtelen elkezdõdött, nagyon hama haladott, az elsõ 1 óránál már el is telt 2 nap, és még maradt 1,30 óra, ami a 3,4 napot foglalta magába.1, 2 napot nagyon elhamarkodták!

***SPOILER VÉGE***
offtopic
Marcipáncica_ 2010 ápr. 29. - 10:36:59
(472/1156)
Leo már nagyon-nagyon rég kinõtt a Titanicból! (szerencsére!)
10/10
Hester 2010 ápr. 28. - 21:43:29 10/10
(471/1156)
ma végreeee sikerült eljutnom a moziba, és megnéztem! nekem nagyon tetszett!!:) már meg van a könyv is, szval nemsokára nekiállok annak is. még régebben írta valaki, hogy leo utolsó mondata miatt már érdemes volt megnézni. nagyon koncentráltam az utsó mondatra egész filmen, de persze elfelejtetettem odafigyelni rá. esetleg nem tudná valaki leírni? nagyon megköszönném!^^
offtopic
Marcipáncica_ 2010 ápr. 28. - 18:45:26 Előzmény akos015
(470/1156)
na most már tényleg kiváncsi vagyok.
anno a könyv után én is kb ennyire lelkes voltam.
aztán eltelt 1-2 év, ez némileg csitult, de azért a kellemes emlékek miatt rögtön rohantam a moziba mikor megjelent a film. a többit meg már korábban leírtam... ;)
majd írj ha láttad!
5/10
offtopic
akos015 2010 ápr. 27. - 22:42:12 5/10 Előzmény Marcipáncica_
(469/1156)
megkerestem neten e book formátumba,(ha már senki sem segítt) mert hétfõig nem tudtam volna várni h megjöjjön a könyv (újra), minden bizonnyal nem hibássan :)
elolvastam ..ZSeniális, ilyen jó, fantasztikus, izgalmas könyvet, ami ennyire lekötötte a figyelmemet még nem találkoztam hozzá hasonlóval, mint ez ,..és a végkifejlett pfhuuu fenomenális.
Lehane annyira ügyes író, és ez a könyv...azt ajánlom h olvassák el,olvassátok el, mert ilyet nem szabad kihagyni!!!!!!!
a filmet, ha idõm engedi akkor holnap megnézem, és akkor újra véleményt nyilváníttok, cs akkor a filmrõl! ha könyvet lehetne értékelni akkor a maximum pontszámot kapná!
Crush 2010 ápr. 26. - 22:35:47
(468/1156)
Érdekes egy film volt, nekem bejött. :-)
Marcipáncica_ 2010 ápr. 26. - 22:09:48
(467/1156)
és siker? :)
ha elolvastad kiváncsi vagyok a véleményedre.
nekem a könyv jobban bejött mint a film, de ki tudja talán a sorrendiség is fontos. ha Te elõbb láttad mint olvastad akkor ez lehetséges hogy nálad nem így lesz.
5/10
offtopic
akos015 2010 ápr. 26. - 21:41:19 5/10
(466/1156)
pontosan ezt tettem! :)
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 25. - 23:27:11 Előzmény akos015
(465/1156)
apa tudod mit csinálj osonj vissza a boltba és biztos barátságos bátorsággal kérd meg az eladónénit, hogy leghyen már olyan jó, hogy kicseréli, mert te sem egy fél ötezrest tettél le az asztalra... ha nincs meg a számlád akkor is! meg fognak ismerni, ha nem akkor fordulj a kiadóhoz!

sok sikert!
5/10
akos015 2010 ápr. 25. - 09:33:57 5/10
(464/1156)
sziasztok! nekem kellene a Viharsziget e book formátum-ba!!!! valaki segítsen :( megvettem pénteken a könyvet, és hiányzik a könybõl 30 oldal, mérges vagyok!! :@ ha tudtok segítteni akkor erre írjatok: akos015@citromail.hu
10/10
The_Boss 2010 ápr. 25. - 03:24:16 10/10
(463/1156)
Nagyon komoly film volt, hasonló nagy kedvencem az Uninvited (Hívatlan vendég) amelynek a kerettörténete egy az egyben ugyanez, mégsem esett le, annyira jól meg volt csinálva. A képek a zene és a színészek mind nagyon ott voltak.
***SPOILER***
Amikor a nácikat halomra lõtték, és a viharjelenet az két olyan volt hogy a hideg kirázott, nagyon komoly látvány és hang!
***
A történet tökéletesen lett lezárva, még napokig gondolkodik utána az ember és emészti. Visszagondolva, ki mit mondott a filmben, teljesen más értelmet nyernek egyes párbeszédek, így hogy már képben vagy. Érdemes többször megnézni. 10/10 erõsen ajánlott!
miskah 2010 ápr. 24. - 15:09:41
(462/1156)
Hát én akkor akartam megnézni, csak nagyon nagy sor volt :O
10/10
ZoLiZ 2010 ápr. 24. - 14:13:22 10/10
(461/1156)
Tegnap néztem meg a mozifanatikusok éjszakáján a filmet !!! Szenzációs, óriási film !!!!!!!!!!! Annyira csavaros, és a szereplõk is nagyon jól játszották a szerepüket !!! A film zenéje is komoly:) És azt látni, ahogy DiCaprio a filmben hogyan örül meg, azis faszára sikeredett !!!:) 10bõl 10 !!!:)
10/10
samg 2010 ápr. 22. - 21:40:00 10/10
(460/1156)
nekem is nagyon tetszett ez a film:D legutoljára, ami ennyire tetszett az az "Elcserélt életek" voltak, az is klassz volt, de ez még azt is túlszárnyalta. az is biztos, hogy moziban jobb nézni!:D nekem a film zenéje is nagyon tetszik! nagyon passzolt hozzᢢ egyébként nekem egybõl egy régi film jutott eszembe, a Más világ, ott is ez a váratlan fordulat volt a végén:D
**SPOILER**
a film vége a legjobb:D én is azon a véleményen vagyok, hogy akkor már kitisztult az elméje, de nem akart azzal a tudattal tovább élni, hogy õ ölte meg a feleségét¢¢ "Szörnyként tovább élni" és inkább továbbjátszotta, hogy beteg,hisz az öreg mondta neki, hogy ez az utolsó esélye. és inkább meghal rendõrbíróként, mint továbbéljen gyilkosként! én így értelmeztem:D de mindenki maga dönti el XD
**SPOLIER VÉGE**
egyszer meg kell nézni mindenkinek! még ha nagyon ijedõs is az illetõ!
8/10
h.tibi91 2010 ápr. 21. - 19:20:08 8/10
(459/1156)
A film az elejétõl a végéig magvál ragadja a nézõt. Nem unalmas és nem áll le a történet az elejétõl a végégig. Nagyon tetszettek benne a zenék, a képi megjelenítés is egyedinek mondható, a színészek alakítása pedig valóban lenyûgözõ. Egyet kell értenem az elõttem szólókkal, hogy Di Caprio valóban jó színésszé nõtte ki magát és magtanult a szereppel élni. Engem a gesztusai és az arca néha A szökés 4. évadából Wntworth Millert juttatta eszembe, párszor annyira, hogy már-már azt hittem, õ van a vásznon, nem tudom minek köszönhetõ, de nagyon hasonlítottak egymásra.

* * * S P O I L E R * * *
A film igazából kicsit talán zavarosan indul, nem érti a nézõ, hogy mi miért van, és amikor már összeállnának a dolgok újra minden szétesik.
Láthatjuk szenvedni hõsünket, aki mind a valós mind a képzelt életében vív bizonyos dolgokkal, kitalált énjében sem tud megbékélést, harmóniát teremteni. A film vége a felszínesen nézõknek talán kicsit szürreálisinak tûnhet(de lehet, hogy nem csak nekik).
* * * S P O I L E R V É G E * * *

Összességében nem, rossz film és szerintem ahhoz, hogy mégértsük benne az apró dolgokat is (illúziók stb.) nem árt másodjára is leülnünk hozzá.
Láttunk már jobbat, de rosszabbat annál inkább.
Egy mozijegyet és 138 percet megér.
8/10
10/10
beo71 2010 ápr. 21. - 17:42:28 10/10
(458/1156)
Ma újra megnéztem és nem változott a véleményem,ez nekem egyértelmûen 10-es.Sõt,bizonyos tekintetben a másodszori nézés még jobban megerõsített:ugyanúgy élveztem,mint szûz szemmel,ami ritka.Ez is olyan film lesz,amit nem lehet nem nézni,ha véletlenül nyomja valamelyik csatorna és oda tévedek,egyszerûen nem tudok tovább kapcsolni(pl.Ponyvaregény,Mint a kámfor,Gladiátor stb.sorolhatnám sokáig.)
Lehet csak belemagyarázás így utólag,de
SPOILER
az õrült nõ tekintetétõl nehezen szabaduló DiCaprio egy pillanatra,mint ha úgy nézne:ezt a nõt már láttam valahol(2 éve itt él ugyebár)és a többiek nem néznek rá ilyen kihívóan,mivel mindenki a játék részese,a nõ(totál zakkantnak néz ki)talán az egyedüli,aki nem ketté szakadt emberünket látja.A végét is lehet többféleképpen értelmezni és ez is tetszik.Nekem az jön le,hogy kitisztult,de nem akar már ezzel az ésszel élni,inkább eldobja megszenvedett lelkét.
SPOILER vége
A hangulat miatt moziban ajánlanám vagy otthon totál sötétben,jól felhangosítva,megszakítás nélkül:hatásosabb.
spermophilus lateralis 2010 ápr. 20. - 10:45:22 Előzmény beo71
(457/1156)
az én véleményemnek megfelelõen, nekem egy picit tulzó (picit, mert tényleg nincs a filmel igazából nagy hiba) a véleményed (pontszámok), de a hsz. -ed elején szerintem kimondtál valami tényleg fontosat a feelinggel kapcsolatban. jól megfogtál egy lényegi momentumot, ami még nem hangzott itt azt hiszem elõtte el.

SPOILER
jucus... ja a kopasz nõ tényleg picit dermesztõ volt, de nem rossz és ott volt
SPOILER the END