Téma: Viharsziget

tigerland 2010 júl. 26. - 20:04:14
(616/1156)
Nem leszek népszerû itt, ha azt mondom, nekem NEM jött be a film. Ettõl rengeteg, kötelezõ fordulattól már szédülök, a vége sem volt nagy meglepetés, és tele volt hibával a film (na jó, aprókkal, de akkor is; injekciós tû tartása, kéz a fajen, vagy a rácson; azért a rendezõtõl/operatõrtõl/vágótõl többet vártam volna).
A hangulat mindenesetre kitõnû, akárcsak a színészek, vagy a zene, de a történet nekem mesterkélt, túl direkt a haláltáboros múlt, mindebbe beletuszakolva a családi dráma.
Egyedibbet vártam, vagy csak jobbat ennél. Habár lekötött a film elejétõl a végéig, és még napokig fogok morfondírozni rajta, de sem a kritikák, sem az itt olvasható hozzászólások nem térítettek jobb belátásra, és nem fogom még egyszer megnézni sem.
SpencerBarnes 2010 júl. 25. - 18:24:18
(615/1156)
Szuper volt
Valóban visszaköszönnek filmek, de ha így vennénk alapul,
akkor egy akciófilm amiben lõttek, már nem jó, mert más filmben is lõttek...
7/10
Édesangyal 2010 júl. 24. - 12:10:54 7/10 Előzmény androcles
(614/1156)
***SPOILER PÓTOLVA***
Ebbõl a szempontból igen, felgyógyult ha felgyógyulás alatt azt értjük, hogy emlékezett és nem akarta elfojtani a traumát,viszont én az igazi felgyógyulásra gondoltam, hogy visszatér a normális életbe, beilleszkedik dtb....
8/10
Boby57 2010 júl. 23. - 17:01:08 8/10
(613/1156)
Nagyon jó film. Még egyszer nem nézném meg, de tetszett. Elgondolkodtatott picit. Sokat segítettek a spoilerek. :D 10/8
1/10
mimzy 2010 júl. 23. - 13:50:30 1/10
(612/1156)
Én jobban szerettem volna, ha megörül és akkor nem lenne bennem az az érzés, hogy a semmire, a képzelgéseire vesztegettem el az idõm, mikor egy krimit akartam megnézni. Ilyen erõvel a Predators végén is felébredhetne az ágyában Adrien Brody!
10/10
androcles 2010 júl. 23. - 12:18:19 10/10
(611/1156)
***SPOILER PÓTOLVA***
Pontosan az volt a lényege, hogy felgyógyult, csak úgy tett, mintha továbbra is tudathasadása lenne...mert nem akart tovább élni ezzel a szörnyû emlékkel,inkább választotta, hogy megmûtsék az agyát,és elfelejtsen mindent örökre...az utolsó mondata a lényeg : -Elgondolkodtat ez a hely, mert nem tudom mi a rosszabb, szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni... amikor elindul, a fiatal pszichiáter még utánaszól, megpróbálja ,megállítani, de a fõshõs még utóljára körbenéz, megszemléli a mostmár valóságos világot, de elindul önként az agymûtétre, mert elég volt neki a szenvedésbõl.
karan 2010 júl. 23. - 08:38:28
(610/1156)
Szerintem ez egy kiváló film...
****SPOILER****
Elsõ sorban azoknak, akik nem megsértõdve, hanem kalapot emelve képesek felállni a székbõl, ha a film egy "átverés" volt. A történetben az a szép, hogy az ember próbálja bogozni a szálakat, és amikor már elhiszi, hogy kristálytiszta a történet, a film végén kap egy pofont.
Az volt az érzésem az egész film alatt, hogy ezt a borús hangulatú és látványvilágú történetet csak egy ember tudta volna még Scorsesenél is jobban visszaadni. David Lynch. És mit ad Isten, a film végén csattanó pofon csak megerõsített ebben, hisz gyakorlatilag ugyanezt élheti át a nézõ, ha megnézi Lynch egyik (nem írom le, melyik) filmjét.
Ettõl függetlenül...
****SPOILER VÉGE****
...Scorsese nem meglepõ módon remek kis filmet dobott össze. A zene szerintem zseniális, mint ahogy a fényképezés is. Di Caprióval annyira még nem vagyok kibékülve, valahogy minden filmben ugyanazt játssza az én szememben, de nem volt rossz.
Nem a "Látni kell" kategória, de érdemes rászánni 2 órát.
7/10
Édesangyal 2010 júl. 23. - 07:29:33 7/10
(609/1156)
A film végén ugyanazt éreztem mint a K-Paxnál,azt a furcsa hiányérzetet, hogy most miért is volt ez az egész? Mert sajnos a fõhõs nem gyógyult föl mert egy ilyen traumából nem lehet fölgyógyulni......
Próbálkozni persze lehet,de hiába....nem volt rossz, de nyomot nem hagyott bennem.....
offtopic
baaani 2010 júl. 23. - 01:14:26
(608/1156)
Meglepõen jó film volt.
Kellemesen borzongató, és szerintem Leonardo DiCaprio is nagyon jót alakít benne (miatta álltam neki a filmnek kétkedve).
Én a végén másra számítottam :)
Nekem 8/10.
7/10
cupidaone 2010 júl. 21. - 22:53:49 7/10
(607/1156)
amit írok, kicsit spoileres lehet.

szóval..

én ugye könyvben is elolvastam. természetesen a könyv ezerszer jobb volt. a legnagyobb hiányosság a könyvhöz képest az, hogy teljesen kimaradt a filmbõl az, hogy éppen kire terelõdik a gyanú. szóval elõször gyanús mindenki, aztán már Chuck is. Aztán Chuck mégse. stb. ha ezt meg tudták volna jeleníteni filmen is, sokkal jobb lett volna. ennek ellenére zseniális alkotás.
8/10
Rahar 2010 júl. 21. - 13:05:54 8/10 Előzmény Csengõ-zoli
(606/1156)
Nincs olyan téma, mivel bármit is írsz azt már az ókori görögök rég ismerték :)
gondolom ismerõs az általános iskolai tankönyvekbõl ez a szöveg :)
10/10
Katyu93 2010 júl. 21. - 11:01:16 10/10
(605/1156)
Nagyon tetszett. DiCaprioból fantasztikus színész lett szerintem. Nekem ez a film 10/10 :)
MirP 2010 júl. 21. - 01:46:24
(604/1156)
Nekem 10/9

****SPOILER****

Szerintem is Teddy bolond volt. Nagyon sok utalás van rá, amit már elõttem többen leírtak...
Talán kiegészíteném azzal, hogy amikor Teddy kihallgatást tart a személyzetnél így all-in, akkor elõször nem akarják összehívni a személyzetet, majd némelyik nõvérke ki is neveti amikor a kihallgatást tartja. Ha a sziklán elolvasta volna azt a beutalót, lehet rájött volna a dolgokra, de az úgy valahogy zsebrevágás után eltûnt...
10/10
Arkagyin 2010 júl. 20. - 17:35:27 10/10
(603/1156)
Maximálisan egyetértek veled. Ez a film egy zseniális alkotás :D
9/10
Adry88 2010 júl. 20. - 15:20:14 9/10
(602/1156)
Igen, teljesen egyetértek veled, kivéve a befejezést illetõen... Mert ennek sztem pont ez a pikantériája, hogy így fogalmazzak:) Az utolsó mondat pedig összefoglalja az egész film lényegét, fantasztikus.
És az Eredet-et már én is nagyon várom, Leo pedig lassan a kedvenc színészem lesz úgy érzem:P
Babca 2010 júl. 20. - 15:05:03
(601/1156)
Nekem nagyon tetszett ez a film és a könyv is, amibõl készült. Csak ajánlani tudom mindkettõt.
Henci8 2010 júl. 20. - 14:57:51
(600/1156)
Na te aztán jól leoltottál mindenkit. =) A legszebb, hogy igazad is van!
A filmrõl el kell mondani, hogy egy nagyon jó mozi. Persze mint mindig most is akadnak kötekedõk, de ez a film jócskán feladja nekik a leckét, mert nehéz belekötni. Azt mondani pedig róla, hogy sz*r és semmire sem jó, az nyilván az embert minõsíti, aki ilyet mond. Az nézzen Teletabit.
Azt felsorolni, hogy mi tetszett a filmben nehéz, hiszen nagyon sok minden. A zene, a képek, a színészi játék és még sorolhatnám. Ezért inkább azt mondom ami nem tetszett.
Elõször is sok volt a vontatott visszaemlékezés és álomkép. Kb. a fele elég lett volna. A végén viszont a fõ álomkép v. visszaemlékezés, ahogy vesszük nagyon jóra sikerült.
Én még mindig olyan vagyok, hogy szeretem ha valami fekete vagy fehér. Értem ez alatt, hogy ne legyen egy film szájbarágós, de azért nagyjából legyen egy befejezése, ami elfogadható. Ez, hogy ennyire a nézõre van bízva a döntés, valójában mi is történt, nem az igazi. Értem én, hogy ebben pont ez a lényeg, de én azért ülök le egy filmet megnézni, hogy tanuljak is belõle és így nem sokat tudtam, hogy rámbízták a végkifejletet.
A lényeg akkor is az, hogy piszkosul jó film, ez a Leonardo gyerek meg már most színészóriás. Lehet ezen vitatkozni, de nem érdemes. Már alig várom az Eredetet.

10/9
9/10
Adry88 2010 júl. 20. - 10:35:00 9/10
(599/1156)
Úgy szeretem, mikor egyesek azzal jönnek, hogy jaj ez tökre hasonlít erre meg arra a filmre....
Elmondanám, hogy amióta a Mátrix nevû filmet megalkották, nincs olyan akció meg sci-fi amibõl kihagynának mátrixos jeleneteket... És akkor mi van, ha hasonlít? Attól még lehet jó film.
Aki meg nem érti, hogy mit miért, az nézze meg többször, hátha megérti.
9/10
Bence17 2010 júl. 20. - 08:12:26 9/10
(598/1156)
Tegnap este sikerült végre megnéznem.A film tetszett jó téma,jó színészek.A film felénél bár kezdtem gondolni,hogy DiCaprio nem lesz végig nyomozó.A film viszont arra mindenképp jó volt,hogy elolvassam majd a könyvet,mert kedvet adott hozzá.10/9 a film.
Italo Balbo 2010 júl. 19. - 20:24:49
(597/1156)
Nem erre számítottam, hanem inkább vmilyen nyomozós-thrillerre. (Kis SPOILER) Ha már õrületesdi, akkor a K-Pax sokkal jobb