3/10
offtopic
_Dani_ 2010 jan. 22. - 21:06:57 3/10
(620/860)
Hát valóban eléggé túlértékelt alkotás.
A történet és mondanivaló szempontjából lényeges részek maradtak ki, helyette Zack Snyder hozta a hiperrealisztikus, véres harcjeleneteit, látszik, hogy szegénykémnek ez jelenti a fõ élvezetet egy filmben.
A befejezés pedig nagyon el lett rontva, és rohadtul nem magyarázza meg, hogy akkor most emiatt miért békült ki a két nagyhatalom.
Anno pedig a trailerek annyira tetszettek, hogy azért olvastam el a képregényt, ami messzemenõen jobb mint a feldolgozás.
5/10
offtopic
zee944 2010 jan. 22. - 18:21:06 5/10 Előzmény 3eep
(619/860)
Két darab hozzászólást írtam magamtól, a többi maximum pársoros reakció volt nekem címzett válaszokra. Neked viszont sikerült csak azért beregisztrálnod a port.hu-ra, hogy elmondd a nagy semmit. Jó vagy, öcsém.
k00001 2010 jan. 20. - 19:54:36
(618/860)
Akit érdekel az eredeti képregény:

http://www.scribd.com/doc/18207450/The-Watchmen-

Remélem nem veszi le a Port.hu
3eep 2010 jan. 20. - 00:28:01 Előzmény zee944
(617/860)
Szerintem a probléma nálad van te bonyolítod túl a dolgokat.
Nem hiszem hogy bárkit is érdekel buzgó egyhangú kritikád hisz biztos sokan hallottak már ilyet, mikor valaki napokon át képes fórumokon verni a nyálát csak hogy más kedvét elrontsa. A te problémád az hogy úgy állsz neki egy filmnek h keresed a bajt benne a hibát, mibe lehet belekötni. Te vagy az aki mást egy jobb tevékenységre biztat miközben te nem tudsz végignézni úgy egy filmet hogy ne törjön rád valami különös roham. Próbáld meg egyszer hogy leülsz a barátnõddel már ha van olyan és végig néztek egy filmet, élvezitek és nem untatod a kritikáddal:P Lehetséges hogy egy nagy elõrelépés lenen ez neked:) Mivel az ilyen filmek nem világmegváltásra készülnek hanem több millió ember szórakoztatására :)És ha ebben te egy továbbnyúló világmegváltásra vagy egyébre utaló dolgot keresel ne csodálkozz ha nem találsz benne:)




"Félresikerült film, azt hittem, jó lesz, de embert próbáló feladat volt végignézni. Ha csak 1-1 percet lát belõle az ember, akkor roppant igényes benyomást kelt a film - ilyen atmoszférájú képregényadaptáció még nem volt, kár, hogy ez minden, ami van -, de egészben megtekintve semmitmondó és értelmetlen. Olyan érzésem volt, mint a Batman Beginsnél: ott akar mélységet keresni, ahol semmi nincs, és ezáltal kicsit önmaga paródiájává válik.

Öt pontnál kevesebbet nem tudok adni a belefektetett tengernyi munka miatt. Nem láttam még ilyet, de meg nem nézném mégegyszer semmi pénzért.

5 / 10

SPOILER
Amit a "világ legokosabb embere" kitalál, az egy közröhej a titulusához mérten. Tényleg, nagyon elfáradtam tõle, hogy ez volt a nagy ötlet, én azt hittem, még lesz mögötte valami. Meg ahogy Mr. Manhattan, miután részletesen kifejtette, miért nem érdekli már a bolygó, olyan "indokkal" gondolja meg magát az egyik pillanatról a másikra (és az utolsó pillanatban), amit a bolygónyi agyával bármikor a film elõzõ két és fél órájában felfedezhetett volna, fájdalmas."
9/10
Leonidas 2010 jan. 17. - 15:20:03 9/10 Előzmény zee944
(616/860)
Vizet?
Ja, persze...sportember vagy. Már majdnem elfelejtettem.
5/10
offtopic
zee944 2010 jan. 16. - 15:48:12 5/10 Előzmény Leonidas
(615/860)
Kétszer is elolvastam, amit írtál. Mind a kétszer azt mondtam: hû. Aztán inkább ittam egy pohár vizet.
2008 2010 jan. 14. - 20:29:27
(614/860)
Megnéztem. Nem volt rossz film. A f0s pókembernél mindenképp jobb, de a Batman: A Sötét lovagot azért nem szárnyalja túl.
9/10
Leonidas 2010 jan. 14. - 01:43:30 9/10 Előzmény zee944
(613/860)
Igaz, hogy már rég írtad, amit írtál és valószinûleg ezt már nem is fogod olvasni (biztosan nõzöl, sportolsz) de egy kicsit (nagyon) kétszínûnek és ellentmondásosnak érzem amit írtál:

minden Watchmen rajongót, aki itt kifejti véleményét szubjektíven vagy épp az egész szakkörével együtt, egyfajta "kockának" próbálsz beállítani és jobb dolgokra próbálod ösztönözni õket, MIKÖZBEN pár sorral alant, annak örülsz épp, amint egyre gyûlnek a te "szakkörödhöz" tartozók...

Szóval ha esetleg még erre jársz, akkor nem mondanád el nekem, most hogy is van ez?
10/10
SlyCool 2010 jan. 13. - 22:42:04 10/10
(612/860)
En nagyon sok evvel ezelott olvastam a kepregenyt (eredetiben, akkor még szotarral, jeee:P)ezert kicsit felétem a filmes megvalositastol de nem csalodtam, sõõõt.
5/10
h.tibi91 2010 jan. 13. - 18:55:04 5/10
(611/860)
A látvány és a kivitelezés jó, de az alapsztori nekem személyszerint nem jön be
5/10
tiadam 2009 dec. 31. - 00:26:44
(610/860)
Nagyon elvont film, szeretem az ilyet. 10/10 Olyan Retro szuperhõsös képregényes:D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 23. - 11:18:58 9/10
(609/860)
Na igen, az talán még durvább is :D

Köszönöm a nagylelkü bocsánatodat :)

Nem baj, én megnéztem helyetted is, ugyanis már 6szor láttam :)
1/10
horvik 2009 dec. 23. - 09:37:45 1/10
(608/860)
El van nézve! :) De többet ilyen ne forduljon elõ! :D
Valóban nem jött át az üzenete a filmnek ebben a formában! Pedig szeretem a kritius mûveket! Viszont még egyszer nem fogom megnézni az is biztos, így már nem is fog átjönni... :P
Ha kõkemény arconcsapás kell, akkor én inkább választom a South Parkot. :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 22. - 18:30:39 9/10 Előzmény horvik
(607/860)
A logó miatt elnézést, amikor írtam nem emlékeztem, hogy mit írtál, hogy sokkolt vagy .... :D


Igen, ehhez a filmhez kell egyfajta beállítottság :)

A filmet viszont nem nevezném gyengének, csak olyan különleges témájúnak, képivilágúnak, etc, ami nem tetszhet mindenkinek, sõt sokaknak nem tetszhet.

Szerintem ez egy óriási kritika rólunk, az emberekrõl, a romlott jellemünkrõl, és a többi.

A komédiás a legnagyobb kritika, ahogy lelövi a gyermeke anyját, és a többi jó cselekedete, a világ szemében Õ mégis jónak számít.


Az a borzasztó ebben, hogy tényleg hány és hány ilyen ember lehet, aki semmiben sem különbõzik talán mondjuk a terroristáktól, csak éppen a tudományát, és ölési vágyát egy kormány szolgálatában éli ki :$


Valamint a végkifejlet, hogy tényleg meg kell ennyi embernek halni ahhoz, hogy rájöjjünk, hogy egymást írtani, és egymás ellen harcolni nem éppen a legjobb dolog :$


Maga az alap téma sablonos lehet, de ahogy ez fel van vezetve, az a jó szerintem :$
1/10
horvik 2009 dec. 22. - 09:11:56 1/10 Előzmény wukovsky
(606/860)
Szerintem sem baj, hogy nem tetszett. Gyenge filmeknél ez gyakran elõfordul.
Tény, hogy nem ismerem a történelmi hátterét, de beszélgettem olyan férfi ismerõssel, aki képben volt és mégis egy véleményen voltunk:
mégpedig, hogy ez a feldolgozás nem sikerült...
De persze ízlések és pofonok. :) Én mindenesetre nem ajánlom!

(és a lógóval kapcsolatban ne forgasd ki a szavaimat, egy percig sem állítottam, hogy gusztustalan, csak azt, hogy hirtelen sokkolt... A kettõ közel sem ugyanaz!!!)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 15:50:00 9/10
(605/860)
Igazándiból ez a film férfi film, mármint képregényeket is alapvetõen férfiak és srácok olvasnak, ezért nem is biztos, hogy baj, ha nem tetszett. Habár az én barátnõm megnézte, és neki tetszett.

Lehet, az is benne van, hogy neki a logó az örömforrás, nem pedig gusztustalanság :$


Összességében a filmhez kell egy képregény kedvelõ hozzáállás, kell a történelmi háttér, hogy igazán áttud élni azt a korszakot, amit a film felölel, és kell az a fajta agresszió megtekintésére való magasfokú hajlam, amitõl a film képi világa hemzseg a társadalom kritikák között.
5/10
aa194545 2009 dec. 21. - 03:09:24 5/10 Előzmény Indigo
(604/860)
Végigolvastam a hozzászólásokat, mert kíváncsi voltam kinek mi a véleménye. Nekem nem igazán jött be. Sõt egyáltalán nem. De talán azért, mert a képregényeket sem igazán mûveltem. Azt hiszem Indigo véleményével értek leginkább egyet. Összességében sajnálom a rászánt 3 órát. Nálam is 5/10
1/10
horvik 2009 dec. 21. - 00:08:13 1/10
(603/860)
Kis javítás, késõ van:
Meg sem..., illetve
képregény feldolgozásokkal semmi bajom! :)
1/10
horvik 2009 dec. 21. - 00:04:58 1/10
(602/860)
Sziasztok!

Meg se akartam nézni ezt a filmet, de csak berángattak rá. Borzasztó volt, a koszos maszkos csövesen és a nagy, kék emberkén kívül másra nem is emlékszem (arra is csak azért, mert ott lógatta, ami kicsit sokkolt...)!
Pedig semmi bajom a képregényekkel, Batman elsõ része a mai napig tetszik!

10/1
leggelli 2009 dec. 19. - 13:55:11 Előzmény dmars
(601/860)
A legjobb képregény adaptáció a Sin City szerintem...annak olyan a képi világa, mintha megelevenedne egy képregény. A Watchman viszont joggal pályázik a második helyre! sztem tök élvezhetõ film, és Rorschach karaktere sztem az egyik legkeményebb minden szuperlény között.