Téma: Wonder Woman

7/10
domo.robi 2017 jún. 02. - 14:20:49 7/10
(11/111)
"Azért tartod Copynak az egészet ( mert ez jön le a mondandódból) mert a mozikban elõbb jött ki a Marvel filmek mint a DC? "

Igen, errõl is van szó. Vannak viszont olyan tervezési hibák, amelyek szerintem el lettek szúrva a DC részérõl. Mondok kettõt:

1. A DC univerzum rendezõ bázisú, és nem karakter bázisú. Van két rendezõ: Christopher Nolan és Zack Snyder, rajtuk kívül a többiek inkább felejtõsek. A rendezõk fontossága onnan is látszik, hogy a Nolan-féle Batman széria után Snyder kapott egy lehetõséget, hogy újrabootolja Batmant. Összehasonlítva ezen a téren a Marvel univerzum ügyesebben építkezik, karakterekhez és koncepciókhoz rendeli hozzá a rendezõket. Iron Man - John Favreau (de a 3. részben Shane Black is szépen odatette magát), Captain America - Anthony és Joe Russo, de az Avengers 1-2 - ami a sok karakter miatt már más dinamikával dolgozik, mint egy one man show, már Joss Whedon kezébe került. A Galaxis Õrzõit James Gunn kapta meg, míg a 3 Thor filmet 3 különbözõ rendezõ csinálhatta meg.

Mi lett ennek az eredménye Marveléknél? Iron Man 1 - 585, Iron Man 2 - 623, Iron Man 3 - 1214, Captain America 1 - 370, Captain America WS - 714, Captain America CW - 1153, Avengers 1 - 1518, Avengers 2 - 1405, Galaxis Õrzõi - 773, Galaxis Õrzõi 2 - 799, Thor - 449, Thor 2 - 644 millió dolláros bevételt hozott. Ha csak a szorosan Avengers tagok filmjeit nézzük, akkor ez 8,6 milliárd dollár, kiegészítve a harmatos Incredible Hulk filmmel (amely csak a karaktert tartotta meg, a színészt nem), 8,9 milliárd dollár.
DC-éknél mindeközben Batman Begins - 374, The Dark Knight - 1004, The Dark Knight Rises - 1084, Man of Steel - 668, Batman vs. Superman - 873 millió dolláros bevétel, összesen 4 milliárd dollár.

2. Az elõzõ pontból már látható, hogy a Marvel kb. 10 filmet csinált az Avengers tagjaival, mindezt pedig úgy, hogy az Iron Man 1-2 - 2008,2010, The Incredible Hulk - 2008, Captain America - 2011, Thor - 2011 idõben megelõzték és felvezették a 2012-es Avengerst, ami ezért is durrant akkorát. De ezt nem csak egyszer csinálták meg, hanem dupláztak is, mivel Iron Man 3 - 2013, Thor - The Dark World - 2013, Captain America: The Winter Soldier - 2014 is szépen felvezette az Avengers: Age of Ultront, ami 2015-ben kaszált nagyot. Mindeközben a DC úgy csinálja meg a Justice Leaguet, hogy csak Batman, Superman és Wonder Women filmeket csinál, Aquamanrõl majd 2018-ban kapunk saját filmet, Flashrõl pedig akkor sem, pedig arra lennék a legkíváncsibb.

Összegezve: a Marvel okosan építkezett, karakterekre és nem rendezõkre alapozva, ezért 2 alkalommal fel tudta vezetni az Avangers filmeket a csapattagok elõzményfilmjeivel. Meg is lett az eredmény: 8,9 milliárd dollár bevétel. A DC ezzel szemben nem építkezett, hanem 2 rendezõre tette fel az ügy sikerét, így 5 filmmel és egy félig felvezetett Justice League-gel egyelõre 4 milliárdnál jár. Azt pedig már be sem kell mutatnom, hogy mennyivel jobban szeretik a mozinézõk a Marvel karaktereket, és mennyire utálják például Zack Snydert.
7/10
cellasto 2017 jún. 02. - 11:30:02 7/10
(10/111)
hopp, ezt nem ide szántam :D
7/10
cellasto 2017 jún. 02. - 11:27:11 7/10
(9/111)
ja, és a skotokat meg kiütötte szingapúr :D
úgyh nem jött be a holland-skót döntõ jövendölésem
7/10
cellasto 2017 jún. 02. - 11:10:10 7/10
(8/111)
aki látta, attól kérdezném:

kapcsolódik valamennyire az igazság ligájához, vagy a batman vs superman-hez?
vagy ez csak ww-rõl szól teljes egészében?
10/10
Boba88 2017 jún. 02. - 09:10:07 10/10
(7/111)
Családi mozizás volt hatan néztük 10 évestõl a 45-ig. Mindenkinek tetszett, szerintem az egyik legjobban sikerült DC film.
Az WW karakter koppintásáról annyit, hogy az egész szuperhõs témakört a DC kezdte 1934-ben, a Marvel 5 évvel késõbb kezdte el építteni saját univerzumát. WW képregények kb. 20 évvel elõzték meg Thort vagy a Vasembert.
10/10
Rotetee 2017 jún. 01. - 23:17:49 10/10
(6/111)
Nekem pozitív csalódás volt a film. Vicces volt, akciódús, romantikus, szomorú, látványos... Nagyon, NAGYON tetszett! 10/10
8/10
avsk 2017 jún. 01. - 21:01:00 8/10
(5/111)
Ugye tudod, hogy most egy elég nagy hülyeséget írtál? Azért tartod Copynak az egészet ( mert ez jön le a mondandódból) mert a mozikban elõbb jött ki a Marvel filmek mint a DC? Én mind a 2-t preferálom, nem is arrol van szó, hogy most bevédeni akarom, de a képregények idõszakában amikor mind a 2 egymásból szerzet ihletet ez általános volt. Most, hogy filmre viszik a képregényeket csak azért érzõdik ( számodra is ) copynak, mert a Marvel elõbb kezdte el ezt a folyamatot. Az igazság az, hogy mind a 2 a DC. is és a Marvel is "lopott" ötleteket egy kis csavarral.

A filmrõl. Kifejezetten jól választották meg a nõi fõszereplõt szerintem sõt a férfi fõszerep is ideális lett , fõleg a drámaibb beszédekben. A szinkron meg nagyon odatette magát ennél a jeleneteknél, ez külön plusz pont. A csatajelenetek a toppon voltak és azért volt egy -két igen érdekes meglepetés. Úgy isten igazából két negatívumot tudnék mondani ( abból az elsõ csak részben az): 1., a szerelmi szállak lehettek volna ennél is jobban háttérbe szorulva annak ellenére, hogy való igaz tényleg nem erre voltak kihegyezve a szerepek. Szerintem nem hiányzott ebbõl a filmbõl ha esetleg teljesen elvetik. Mély barátságok köthetnek de így tisztára úgy jön le, hogy a naiv kislányt mindenrõl leveszik a lábáról. 2. meg a 3 mellékszereplõ akik mellettük voltak. Háát szerintem észre sem veszem ha váratlanul eltûnnek a színpadról. SPOILER. Azt kifejezetten hülyeségnek tartottam, hogy még életben is maradtak. Hogy õszinte legyek szerintem még drámaibb lett volna ha õk is bepurcannak erre mi történik? Tisztára mint a szuper csapat sorozatból számtalan robbanás és alkatrészek zuhataga közepette kimásznak a törmelék alól... na neee, minek? Miéért?SPOILE VÉGE.
Én a filmet egy 10/7-re értékelem.De egy erõs 7-re.
7/10
domo.robi 2017 jún. 01. - 13:27:55 7/10
(4/111)
*** SPOILER ***

Rájöttem, hogy a DC jelentése Direct Copy, mert mostanában az a stratégiájuk, hogy egy az egyben lemásolják a Marvel sikerkarakterek karakterét, és remélik, hogy így majd a sikert is sikerül lemásolni. Hát, majd meglátjuk. Mindenesetre a másolásszag olyan penetránsan terjengett a moziban, hogy én egy ideig csak a Thorra és a Bosszúállókra tudtam gondolni.

Miért Thor másolat a WW?
- Apuka az egyik mitológia fõistene? Pipa.
- Fõellenfél a rossz útra tért tesó? Pipa
- Egyik tesó eljön az emberek közé, hogy megmentse az emberiséget a másiktól, és az általa képviselt háborútól? Pipa
- Mit érez ilyenkor a nézõ? Pipa.

Én is pipa voltam, pedig ebben a nõben a Thor sztorin felül még benne van a teljes Bosszúállók csapata is!
- Háborúban harcol a németek ellen, pajzzsal, mint Amerika Kapitány
- Nyilaz, mint Sólyomszem, bár ezt késõbb abbahagyja
- Alulöltözött és akrobatikus nõi karakter mint a Fekete Özvegy. És õ is fekete. És a végkifejletre õ is özvegy lesz...
- Isteni származása és egy csomó plusszos fegyvere van mint Thornak.
Igazából csak a Vasemberre nem hasonlít, de a milliárdos kütyügyáros pozíció már foglalt a DC-nél, ebben a szerepben tetszeleg Batman, aki már ebben a filmben is megjelenik, az Igaz Liga'z elõhírnökeként.

A történet sokszor látott elemekbõl épül fel: Tengersziklaszigeti Diána útra kel, így lesz belõle Vándorvumen, pedig a lakhelyéül szolgáló szigeten mindenféle csoda nõ. Temzekajütáni Distencia elõször Londonba látogat, ahol rájön, hogy az angol nõk nem harcolnak, de legalább felöltöznek. A férfiak pedig annyira intelligensek, hogy a sumér+török írás felismeréséhez (amit bárki felismer érettségi nélkül is) Transzlátorüáni Decrypta segítsége kell nekik. Ja, és harcolni õk sem akarnak. Temperamentümoszi Duhajdában ettõl felmegy a pumpa, és saját maga indul el, hogy a háborúból kivegye Árészét. Tesztoszteronsziai Delila közben összebarátkozik a férfi fõszereplõvel, amelynek köszönhetõen - hibái ellenére - megmentendõnek minõsíti az emberi fajt, amolyan Ötödik Elemesen. (Mondj egy szót W-vel , ami nem war! Hát Wonderwoman!!!) Termonükleoszi Deuterina ezért szembeszáll a fõellenséggel, és ezek ketten atomcsapás szerû hangulatot varázsolnak maguk köré, de szerencsére Teslatekercsiai Dielektrika alkarvédõje kondenzátorból van, és kiválóan hárítja a villámokat. A párbajban õ jut tovább, mert megvan benne az X-faktor, amit a kezeivel meg is mutat mindenkinek.

Már most várom a folytatást, Árész után a "B" részt, és az újabb kalandokat és szuperképességeket, amelyeket még soha nem láttam, leszámítva azt a 30 filmet, amelyet szintén ezek az elemek vittek el a hátukon...
Karl800110 2017 jún. 01. - 01:47:27
(3/111)
7/10
caseyjones 2017 ápr. 29. - 22:00:16 7/10
(2/111)
sornersby 2016 aug. 10. - 19:10:06
(1/111)
A Comic-Conon megérkezett a Wonder Woman elsõ elõzetese Gal Gadot fõszereplésével, amely ismét egy komor hangulatot hoz a DC világából.

A történet szerint megismerjük Diana-t, az amazon hercegnõjét, akit harcosnak neveltek, egy titokzatos szigeten. Ám amikor egy amerikai pilóta lezuhan a szigeten és beszámol a hatalmas világégésrõl, az elsõ világháborúról, akkor Diana úgy dönt, hogy az emberek közé merészkedik és segít megállítani a háborút.

A produkciót Patty Jenkins rendezi, a fõbb szerepekben Gadot-on és Pine-on kívül feltûnik még Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston és Lucy Davis is, producerként Zack Snyder és felesége, Deborah Snyder, valamint Geoff Johns és Charlies Roven támogatják a filmet.

Official Comic-Con Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=5lGoQhFb4NM

Bemutató dátuma: 2017. június 1.