Téma: X-akták

bitten 2012 jan. 14. - 10:06:02
(901/1721)
Igen, mert utána olvastam a wikipédián, meg az angol xkatákwikin, és SPOILER: ilyeneket írtak hogy már az egész galaxiszt a cigarettázó férfi irányítja, meg hasonlók. De jelenleg csak az elsõ évadot sikerült letöltenem, és a többit nem is fogom nagyon tudni, mert nem seedelik. Valaki nem tudná eljuttatni hozzám is?
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 13. - 09:40:55 10/10
(900/1721)
Én most kezdtem el nézni a részeit, az elsõ 6 részt megnéztem eddig, tervezem megnézni mind a 9 évadot. Különben az igaz, hogy az FBI titkos aktáiból készültek az epizódok? na és ezek a TITKOS akták hogy kerültek nyílvánosságra?
bitten 2012 jan. 11. - 20:08:47
(899/1721)
Kb. milyen tájékon kezd nagyon ijesztõ lenni a sorozat? Úgy a 3. évad felé, vagy még az elsõben beindul a dolog...
bitten 2012 jan. 11. - 19:23:33
(898/1721)
kisebb koromban, kétezer körül láttam belõle pár részt, na meg faterral a 98'-as mozi filmet apámmal megnéztem, de semmit nem értettem belõle. Most lehúztam és elkezdtem nézni a sorozatot, éppen most nézem a gumiemberes részt, nagyon király szerintem, végig fogom nézni, bár kicsit nagyon bonyolultnak tûnik a sztori.
barbi_112 2012 jan. 08. - 21:24:36
(897/1721)
Kiskoromban néha-néha láttam 1-2 részt titokban mikor a szüleim nézték, de akkoriban, hát...volt pár álmatlan éjszakám :D
Így 22 évesen nem tudom mire számíthatok, mert az X aktákkal kapcsolatban még mindig bennem van egy félelem, és azóta sem láttam egy részt sem. Kíváncsi leszek milyen hatást vált ki nálam ennyi év után :)
jeffero 2012 jan. 08. - 13:11:17
(896/1721)
Épp a napokban gondolkoztam, hogy mennyire megállt a sorozat dvd kiadása, ki tudja, valaha megjelennek-e az utolsó évadok, vagy ha esetleg belehúznak idén, és havonta jönne ki új évad dvd-n, akkor talán meglenne mind. Vagy talán tudatosan halogatják, aminek az oka, hogy kevesen vették meg az elsõ 3 évadot, vagy maga a 2012-es év. (Én megvettem eredetiben, rajtam nem múlik!)
Arra is gondoltam, ha ennyire csúszik a dvd kiadás, elõbb kerülhet újra a tévébe és mehet végig a sorozat, mint hogy kiadják végig.

És megtörtént, január 17-étõl a Viasat6 mûsorára tûzi, egyelõre csak keddenként 22 órakor lesz látható 2 részes adagokban, amit szerda éjjel megismételnek. De biztosan belehúznak majd késõbb, hisz ebben az ütemben 2 évig tartana míg leadnák.
Metalherceg 2011 okt. 23. - 13:07:16 Előzmény szmerci
(895/1721)
9.évad 14.rész Félelmetes szörnyek c.
szmerci 2011 okt. 09. - 19:38:22
(894/1721)
sziasztok!:)
most egy nagyobb rajongó segítségére lenne szükségem elsõsorban, aki valamilyen szinten kívülrõl tudja a részeket :D
még anno anno nagyon régen láttam egy részt ami arról szólt hogy volt egy kislány aki ha lerajzolt valamit, akkor az megis valósult vagy életre kelt vagy valami. De a végén kiderült, hogy csak akkor, és azoknak kel életre, aki hisz benne, h lehetséges. és a végén Mulder látszólag felgyújtja a házat és a kislány elájul, de valójában csak úgy csinál mintha felgyújtaná..
tudom elég homályos, de kb ennyire emlékszem. tényleg nagoyn régen láttam.
köszönöm elõre is a segítséget :)))
eynrg 2011 szept. 11. - 09:58:19
(893/1721)
Amikor részenként egy-egy témát dolgoztak fel, az egész jó, bár az elsõ sorozat után fokozatosan csökkent a hitelessége, nem tudni mennyiben valódi témát dolgoztak fel és mennyi a fikció.
De amikor az FBI és az állam titkos szövetkezéseirõl van szó, melyekben idegen lények is szerepelnek, szóval
amikor a cigarettás fazon megjelenik és akkor majdnem kiderül valami, aztán mégsem, aztán mégis, aztán megint
mégse és ez így megy az összes évadon át ááááááááááááá ez annyira fárasztó és unalmas volt már.Az önálló részek
sokkal jobbak voltak már késõbb, mert azokban még volt valami újdonság.
TrustNoOne 2011 jún. 29. - 19:18:34
(892/1721)
Sziasztok!

Aki nagy rajongó, biztos ismeri a http://www.freeweb.hu/azxaktak/ X-akták oldalt. Vettem a fáradtságot és visszaolvastam szinte teljesen, hogy anno milyen hibák voltak az oldal tartalmában. pl: kronológia.

Hosszú idõ után frissítve lett az oldal.
http://trustno1.atw.hu/

Ha hibát találtok, kérek írjatok!

Köszönöm!
Metalherceg 2011 jún. 03. - 18:21:14 Előzmény Roti1
(891/1721)
Teljesen folytatásos a 9.évadon át a hinni akarok-ig. mindig vannak utalások és visszanyúlások, de ügyesen vannak belecsempészve a dolgok, úgyhogy minden részt meg kell nézni sorban. Valóban van olyan rész, ami teljesen különálló, de összességében egy kerek történet az egész sorozat. Csak az a baj, hogy nem varrják el a cselekményszálakat, csak mindig újabbakat kezdenek, aztán meg már mikor majdnem elfelejti az ember,akkor visszahozzák és folytatják (nem mindig!)az egyik szövevényt. Van hogy évadok is eltelnek, mire folytatnak egy bizonyos sztorit. A LOST-nál is ugyanez a helyzet! A végén meg nem sikerül összefonni a dolgokat,mert már a készítõk is belezavarodnak az egészbe. Nagyjából ennyi.
tzatza 2011 máj. 27. - 08:43:52
(890/1721)
Szerintem nem gond ha úgy nézed meg,mert sokszor nem is kapcsolódnak egymáshoz a sorozatok
tzatza 2011 máj. 27. - 08:42:40 Előzmény sawyerx
(889/1721)
Micsoda megfigyelõ képességed van:)
Roti1 2011 máj. 27. - 07:44:50
(888/1721)
Hali. Én azt szeretném kérdezni, hogy az X-aktáknál fontos a sorrendiség a részek közt, vagy lehet nézni össze-vissza mint mondjuk a Columbot? Azért kérdem mert az elsõ 4 évadnak nálam szar a minõsége a többinek viszont jó és inkább azokat nézném csak már ha úgy van értelme. Köszi
west coast 2011 márc. 15. - 01:19:18
(887/1721)
kedvenc sorozatom!
4/10
sawyerx 2011 febr. 02. - 21:25:39 4/10 Előzmény luca83
(886/1721)
köszönöm, hogy nem egybõl "mitszarhülyegyerekeztél" le :D
én most fejeztem be az egész sorozatot, a végén úgy éreztem, mégiscsak hangulatosabb volt az elsõ 5-6 évad, mégha nem is tetszett annyira a sorozat. az utolsó részben az igen tetszett, hogy együtt emlékeznek vissza a korábbi évadokban történt dolgokra.
viszont amit eléggé megutáltam, hogy egy színész több különbözõ karaktert játszik.
pl. Terry O. Quinn: az elsõ évadokban játszik egy vidéki rendõrt, a filmben egy szövetségit, aki meghal a robbanásban, a sorozat végén pedig egy szuperkatonát.
a másik pedig a másik Lostból is ismert, Michael Emerson: a 6.-7. évad körül alakít egy férfit, aki azt hiszem szerencséje miatt nem tud meghalni, az utolsó elõtti részben pedig a hapsit, akinek a házában él a "Brady család".
Anyiyta 2011 jan. 22. - 09:40:30
(885/1721)
Igen, emlékeszem rá.
Amikor végignéztem, sokszor néztem végig a kedvenc részeimet :D
10/10
luca83 2011 jan. 22. - 09:22:26 10/10 Előzmény Anyiyta
(884/1721)
Pont ugyanez volt velem is :) Igaz, én már nagyobb voltam, amikor elõször ment Mo.-n, '94-ben, én akkor 11 voltam . A mai napig emlékszem, hogy hétköznap volt, egy nyári este, a nagymamáméknál voltunk, én kint a kertben játszottam, már sötétedett. Aztán vacsira bementem, a család körbeülte az asztalt, jóízûen ettünk,.... és akkor elkezdõdött az X-akták, jött a gumiember a sárga szemével, és én annyira féltem utána, hogy alig mertem közlekedni otthon a lakásban. A szobámból alig mertem kimenni a wc-re, fõleg este, sötétben. Elég sokáig álmodtam sárga szemekkel, és nem voltak szép álmok :) Utána eltelt sok év, hébe-hóba elkaptam egy-egy epizódot, mert ugye eléggé össze-viszza adták, és nem nagyon voltam képben. Most tavasszal elhatároztam, hogy egyben megnézem az elejétõl a végéig, és viszonylag hamar lenyomtam, aminek nagyon örülök, mert tényleg fantasztikus, kult sorozat.
Ja volt még egy rész, amitõl nagyon paráztam. Az a 2. évad végén volt, azt hiszem a címe A gonosz szíve. Biztos tudod, melyik rész az. (a kisfiú halott ikertestvére kinyírja az egész családot). Fú, az nagyon sokáig kísértett :)

De te sem vagy semmi, hogy 4-5 évesen ilyeneket néztél ;)
Anyiyta 2011 jan. 21. - 11:47:23
(883/1721)
Így van. Náray Erika hangja jobban illik Schully-hoz :)
Nekem is sok kedvenc van: Hiúságok Hiúsága, Rossz vér (ezen a mai napig szakadok a röhögéstõl :)), Esõkirály, Gumiember, Gumiember visszatér, Kárhozat, X márka, Terepbejárás, Egy lélegzet, A támaszport stb...
Még kicsi voltam, amikor láttam a Gumiember címû részt (4-5 éves lehettem), persze a szüleim nem engedték meg akkor, de akkor is látni akartam.
Ettõl a résztõl paráztam de nagyon. Folyamatosan néztem a kis nyílásokat és a májam közelébe tettem a kezem, amikor lefeküdtem aludni :)
Most így kicsit érettebb fejjel (20 éves vagyok), már tudom, hogy nem kell félni, hisz ez csak egy film...ill. sorozat :)
10/10
luca83 2011 jan. 21. - 10:54:36 10/10 Előzmény Anyiyta
(882/1721)
Én is pont így vagyok vele. Most nem is tudnék olyan részt mondani, ami nem tetszett. A kedvenceim a Posztmodern Prométheusz, a Háromszög, Bad Blood, az a rész, amiben házaspárként (Rob és Laura Petrieként) beköltöznek egy lakóparkba, most nem jut eszembe a címe, de azt úgy emlékszem, hogy a 6×13.rész. Kedvenc évadjaim az 5. és 6. évad, pont, amelyikben Györgyi Anna szinkronizálja Scully-t, pedig szerintem Náray Erika hangjával az igazi.