Téma: X-akták

ibacs 2010 máj. 30. - 10:56:40 Előzmény intellectuel
(841/1721)
Azért szerencse , hogy valaki belekötött abba a megállapításba, hogy a Föld lapos. És még ezerszámra lehetne sorolni, hogy miket állapítottak meg és azokat miként cáfolta meg valaki.

Ezt a "kedvedre válogatósdit" nem én hoztam fel, ne engem illes vele. Én csak a megállapított tények kõtáblába vésése ellen tiltakoztam :)

A fénymegállításhoz, mint egyszerû halandó ezt vettem figyelembe:

Megállították a fényt! - elsõ hallásra megdöbbentõ a hír. Valójában nem is ez a szenzáció, hanem az, hogy a megállított fényt újra elindították, tehát a fény mozgott, megállt, majd újra mozgott. Az amerikai fizikusok kísérletében az atomok sokasága kollektívan zárta magába egy idõre a fényre vonatkozó információkat. Az abszolút nullához közeli hõmérsékletre lehûtött, egyetlen kvantumállapotba (Bose-Einstein kondenzátum) rendezõdött rubídium atomsokaságra két olyan vörös színû lézernyalábot bocsátottak, melyeknek a színe csak kissé tért el egymástól. Késõbb a segédnyalábot kikapcsolták. Itt nem részletezhetõ kvantummechanikai folyamatok következtében ekkor megszûnt a kimenõ fényjel, az anyagban kialakult újfajta rendezettség, az ún. spinhullám tárolta a belépett fény "leírását". A segédnyaláb újbóli bekapcsolására kiszabadult az információ, és az eredeti vörös jellel teljesen megegyezõ vörös fény lépett ki a gázból. Az elsõ sikeres kísérletekben fél milliszekundum volt a tárolás idõ. Ez az atomi világban hosszú idõ, ennyi idõ alatt 150 kilométert tesz meg a fény vákuumban. Az eredmény teljes meglepetés, de nem hozott új fizikai felfedezést, a folyamat valamennyi részlete eddigi ismereteink alapján értelmezhetõ. Semmilyen eddigi ismeretet nem kell sutba dobni, és nincs szükség új törvények megfogalmazására sem. Ha sikerül egyszer majd kvantumszámítógépet építeni, akkor abban majd szerepet kaphat ez a nemrég felfedezett, a fényt megállító, tároló, újraindító megoldás is.
intellectuel 2010 máj. 29. - 23:03:16 Előzmény ibacs
(840/1721)
Te ölöd meg, ha nem veszed figyelembe a megállapításait, csak kedvedre válogatsz közölük.

A fényt azt nem lehet megállítani, nincsen nyugvó fény részecske,nyugalmi tömege ugyanis zérus. Nincsen neki.
ibacs 2010 máj. 29. - 10:05:03 Előzmény intellectuel
(839/1721)
"...hanem el kell fogadni a tényt, amit megállapítanak."

Na, ezzel meg is ölted a tudományt :)

Ja, és egyébként a csiga is gyorsabb a fénynél amióta sikerült megállítani :)
intellectuel 2010 máj. 18. - 21:02:27
(838/1721)
Szerinted a tudósok hazudnak, akkor az Einstein-Rosen hídban való utazást puszta hipotézisét miért fogadod el tényként?? Pedig az csak gyenge lábakon álló hipotézis, a hedges koponya vizsgálata pedig kísérletekkel alátámasztott tény ! Nem válogatni kell a tudósok hipotéziseiben, és a tudomány megállapításaiban, hogy ami tetszik az biztos igaz, ami pedig nem akkor biztosan hazudnak, hanem el kell fogadni a tényt, amit megállapítanak.
intellectuel 2010 máj. 18. - 19:32:43 Előzmény cupi76
(837/1721)
Ki kell húzni a mûsoridõt, és ez a sorozat még megvan, leadható mert van hozzá szerzõdésük, és nem vonz már annyi nézõt mint újkorában és leadják amikor holt idõ van.
intellectuel 2010 máj. 18. - 19:11:53
(836/1721)
"szerinted soha semmi nem utazhat semmilyen módon gyorsabban, mint a fény. Ha ismered az elméletet, akkor nem tetted volna meg az elsõ kijelentésed."

ismételten mondom NEM lehet gyorsabban utazni a vákuumbeli fénysebességnél ! A féreglyukakban az anyag nem utazik gyorsabban csak egy short cut-ot csinál, levág egy utat, amikor az autóval nem a sztrádán mész hanem egy mellékúton, pl filmekben, a kocsi sem megy gyorsabban mint ahogyan tud, csak más az útvonal.

"Éppolyan gyenge lábakon áll ez az elméleted"

A féregyluk elmélet áll gyenge lábakon.

"a relativitáselméletnek csak egy része a gravitáció leírása."

Mint írtam a relatívitás elméletének semmi a köze a kvantummechanikához, írd le szerinted hol van. Az általános relatívitás elmélet teljes egészében a gravitáció leírása, tárgyalása. a spec.rel az teljesen más, de annak sincsen köze a kvantumelmélethez.

"nem más, mint alaptalan baromság. UFO-hívés."

Éppen az az UFÓ hívés amit te hordtál össze a különbözõ perpétuum mobilékröl.

Semmiböl nem keletkeznek részecskék, egy energia tengerböl lökõdnek ki, mert fluktuál a szintje.
Nem tufom az egész fizika anyagot ide linkelni, amit nem értesz, olvass után !


"Mivel a "mozgás" energia, és mivel az energia nem veszhet el (csak átalakul), így ez pontosan másodfokú örökmozgót jelent."

Attól, hogy az energia nem vész el csak, átalakúl attól nem lesz perpétuum mobile, nézz utána thermodinamikában mit jelent a másodfajú örökmozgó. Nem lehet építeni semmiféle örökmozgót sem.

"fura számomra ez a vallásos kirohanás ellenük.
Végülis mi múlik rajtuk? Semmi."

Nincsen semmilyen vallásos kirohanás, éppenhogy a tudomány vizsgálatának eredményeit közöltem !
Éppen írtam is legutóbb, hogy nem is érdemes foglalkozni a koponyákkal. Mindenhol beleékelõdött az életünkbe ezek az álltudományos maszlagok, mint ezo.tv, jóslás, asztrológis, stb. A közemben lassan mindent elhisz, a természettudományos oktatás ellenére, nem is látszik meg hogy járt a 20.századi ember iskolába:P. Éppen ezért jegyeztem meg a koponyákkal kapcsolatban, hogy amit képzelnek róluk, hogy pl UFÓK, meg aztékok csinálták évezredekig csiszolták 20 órában, meg bele van kódolva az akasha krónikája, meg a szent tudomány meg a sorsunk meg minden, ezek egyszerûen nem igazak ! Nyerészkedõ dírrablók a saját meggazdagodásuk érdekében csináltatták, semmi köze sem az aztékokhoz, majákhoz, atlantisziakhoz, még az UFÓK hoz sem.
intellectuel 2010 máj. 18. - 18:52:04
(835/1721)
Nem volt azon a szinten a tudomány, hogy megállapíthasson kapcsolatot a dohányzás és a rák között, értsd már meg végre.

"Tekintve, hogy magukat a vizsgálatokat tudósok végezték, így semmi mást nem kellett tudniuk a többieknek, mint hogy konkrétan bekapcsolnak Herr Tudósék bizonyos gépeket."

Hát nem egészen, ugyanis a tudományos laboratóriumi vizsgálat rendkívül összetett munka, ha ilyen egyszerû lenne minden, hogy bele kell pakolni a gépbe, aztán megnyomni egy gombot és mint a mosásnál kivenni a kész adatot, akkor nem kellene egyetem a folyamat kivitelezéséhez. Ott grafikonok vannak, mérési tartományok, kalibrációs görbék, kvantitatív és kvalitatív analízis..... javaslom nézz utána, aztán okoskodj ! :D

"könyve alapján tudjuk hogy az adott koponyát hitelesnek minõsítette a British Múzeum, hanem magának a British Múzeumnak a vizsgálatról szóló jelentése alapján."

Biztos emlékszel, hogy írtam, hogy, ha nekem mint British Múzeum tulajdonomban lenne egy ilyen, akkor én is azt mondanám, hogy eredeti, hogy több látogatóm legyen, ezt belátod ugye?! Nem mondanám sem egy újságírót, sem pedig a BM-ot elfogultnak.
Lényegében a BM-beli koponyáról sokkal korábban kiderült hogy hamisítvány ! 2008-ban a Hedges koponya elektronmikroszkópos vizsgálatával állapították meg annak eredetiségét, ami elbukott. Kb az 1940-1950 es évekre datálható a keletkezése.

"Vagy 15 forrás egyöntetûen ugyanarra a dátiumra hivatkozik."

Ezzel nem vitatkozok, nem tudom kik a források pl 10 újságíró + 5 exsírrabló. Azt mondtam, hogy Anna aki állítólag "megtalálta" a koponyát, az elmondásai szerint mindíg különbözõ idõpontot adott meg korábban, és ezt fel is rótták neki.

Mondtam benne volt a dok filmben, benne van az említett újságban amit neten nem biztos hogy elérsz, azt is mondtam, hol lehet utánanézni és érdeklõdni, nem ismétlem magam, olvass vissza ha érdekel.


"Csakhogy jelen témában nincsenek új adatok."

Éppen azt írtam hogy van. a tudomány fejlõdik, ezen a területen, már a British Múzeum sem vonja kétségbe egyik kopnyáról sem, hogy hamisítvány !
offtopic
twillight 2010 máj. 18. - 15:36:58 Előzmény intellectuel
(834/1721)
És a tudósok a dohánynál stb-nél egyszerûen hazudtak, mint azt a bírósági eljárásokon bizonyították a lefoglalt iratok alapján.

"Szerinted az újságírók vagy a sírrabló tulaj ért valamit, a fizika ezen területéhez? Ne viccelj! Fogalmuk sem volt, hogy mikor mit csináltak, melyik készüléket kapcsoltak be, milyen mérési tartományban dolgoztak, milyen tisztasággal stb."

Tekintve, hogy magukat a vizsgálatokat tudósok végezték, így semmi mást nem kellett tudniuk a többieknek, mint hogy konkrétan bekapcsolnak Herr Tudósék bizonyos gépeket.

""egy harmadik magánszemély koponyájáról meg mint írtam ki is derült, hogy eredeti"

igen, mert ezt olvastad az "elfogulatlan újságírók és sírrablók" által írott könyvben:D
De a hozzáértõ tudósok is megvizsgálták, és bizony egyik sem eredeti!"

Megint HAZUDSZ. Nem az újságírók, sem pedig a "sírrablók" (nevetséges a legtöbbjükkel kapcsolatban ez a kifejezés, "sírrablók", mivel legtöbbüknek másodkézbõl van a tulajdonában a kristálykoponyája) könyve alapján tudjuk hogy az adott koponyát hitelesnek minõsítette a British Múzeum, hanem magának a British Múzeumnak a vizsgálatról szóló jelentése alapján.

"Igen, mert ugyanazt a könyvet olvasod újra meg újra"

Ez is csak egy újabb képtelen hazugságod. Vagy 15 forrás egyöntetûen ugyanarra a dátiumra hivatkozik.

"A Hedges kristálykoponya is hamis, jóval 1927 után készült modern eszközökkel."

Mondod Te, de semmivel nem tudod alátámasztani ezt az állításodat. Attól, hogy sokat ismételgeted, még nem lesz igaz.

""Miért felejteném el a könyvet?"

Mert régi és mivel ezen területen sokat fejlõdik a tudomány az újságírással ellentétben, ezért elavúlt és mint szintén említettem eléggé elfogúlt kezek írták."

Csakhogy jelen témában nincsenek új adatok. Az általad adott linkeken SEM.

"Pontosan tudom mit jelent a féreglyuk elmélet,"

Ja. De a dolog azért merült fel, mert szerinted soha semmi nem utazhat semmilyen módon gyorsabban, mint a fény. Ha ismered az elméletet, akkor nem tetted volna meg az elsõ kijelentésed.

"Esetleg ha lenne is ilyen akkor sem lehetne közlekedni velük, legfeljebb halottan, részecskékre bomolva mert amíg belemész egy ilyenbe 100szor meghalsz !"

Mondod Te. Azonban még senki nem próbálta. Éppolyan gyenge lábakon áll ez az elméleted, mint az, miszerint a Nagy Hadronütköztetõ egy miniatûr fekete lyukat fog létrehozni, ami elnyeli az egész Földet (mint tudjuk, ez nem következett be).

"a gravitációt leíró általános relatívitás elmélethez"

Nos, a relativitáselméletnek csak egy része a gravitáció leírása.

"Van egy magas energia szintû energia tenger, ami fluktuál, mivel homogén és izotróp erért nem olyan természetû mint bármely hõmérsékleti surárzás. De mivel jelen van, ezért kidobódnak belõlük részecske-antirészecske párok, amik hamar el is bomlanak, az E mérleg miníg megmarad !"

Na ez az egész amit itt összehordtál, nem más, mint alaptalan baromság. UFO-hívés.

"Nem csináltak és nem fognak soha. Az Einstein egyenlet, azt mondja, hogy az energia és a tömeg átalakúlhatnak egymásba, semmiféle örökmozgóról nincsen szó !"

De igen. Mivel a "mozgás" energia, és mivel az energia nem veszhet el (csak átalakul), így ez pontosan másodfokú örökmozgót jelent.

"Akkor javaslom legyél ebben úttörõ, lépj is a tettek mezejére, és költözz a földkéreg mélyére, magma közelébe"

Javaslom, nézz bele egy földtani, vagy bányászatról szóló könyvbe. De lehet fizika-könyv is, mert az szépen elmeséli neked a nyomás és a hõmérséklet kapcsolatát.
Továbbá továbbra is elméleti konstrukciókról beszélünk.



A kristálykoponyákról szólva: fura számomra ez a vallásos kirohanás ellenük.
Végülis mi múlik rajtuk? Semmi.
Elvégre senki nem állította hogy a hozzájuk kapcsolt NewAge baromságok elismerését rögtön magával hozná az õsi eredetük egyértelmû bizonyítása. Ugyanakkor vitathatatlan, hogy ezen mûtárgyak léteznek.
Hogy a kisméretû (pár cm-es átmérõjû) kristálykoponyák indián kézmûvesmunka termékei Kolombusz elõttrõl, azt senki nem vitatja. Tehát az indiánok gyártottak kristálykoponyákat. Innentõl kezdve csak a méreten vitatkozunk, aminek semmilyen jelentõsége nincs meglátásom szerint.
A nagyméretû kristálykoponyák továbbá önmagukban lenyûgözõ alkotások, bárki készítette is õket.
Azaz a kérdésben nem látom az igazi fontosságot, ami ilyen vallási hevületet bír belõled kiváltani, ami miatt a józan észt, és a tényleges bizonyítékokat félredobva saját isteni kijelentésid mögé menekülve próbálod hangoztatni "hamisítvány" mivoltukat.
10/10
cupi76 2010 máj. 17. - 23:10:50 10/10
(833/1721)
Megvan bolondúlva ez a Cool tv! Mi a fenének kell össze-vissza leadni a sorozatott, ráadásúl ilyen idõkben!!! Érti ezt valaki???
intellectuel 2010 máj. 17. - 21:32:39
(832/1721)
"a "féreglyuk" teóriája pontosan azt írja le, hogy a fénynél, a fénysebesség túllépése nélkül, lehet gyorsabban utazni."

Pontosan tudom mit jelent a féreglyuk elmélet, azaz az Einstein-Rosen híd, picit jobban ismerem mint te, mivel behatóan tanulmányoztam és az elmélet korlátait és realitásának mértékét is ! Hatalmas támadás volt ezen elmélet a megalkotáásának idejében, mivel igencsak gyenge lábakon áll ! Nagyon sok része, gyenge hipotéziseken alapúl. Esetleg ha lenne is ilyen akkor sem lehetne közlekedni velük, legfeljebb halottan, részecskékre bomolva mert amíg belemész egy ilyenbe 100szor meghalsz ! Ez mégcsak lehetõség sem, mert nem tudjuk nemcsak fizikailag kivitelezni, hanem azt sem tudjuk létezik-e, gyanítom hogy nem:D

Mint említettem csak nem értetted meg, nem lehet gyorsabban közlekedni vele, mint a fénysebesség, csupán gyorsabban érsz vele a téridõ másik pontába, mint hagyományosan, de azért mert rövidebb úton mész ! Ez merõben más, olvasd el mégegyszer amit írtam legutóbb !


"Egyfelõl a háromnak van köze egymáshoz,"

Gyermekem, ha lenne köze a kvantummechanikának a gravitációt leíró általános relatívitás elmélethez, akkor nem kellene egyesített mezõ elméleteket gyártani. Nem lenne szükség Superstring elméletre, és a mai fizika már tudná átalakítani a kettõt. Roppant mértékû hiányosságid vannak !

"Azt mondtam, hogy éppúgy, ahogy a fénysebességnél lehet gyorsabban utazni (technikailag a féreglyuk pontosan ezt csinálja), "

Az Einstein-Rosen híd nem csinál semmi ilyent, sõt, semmilyen ANYAGI sem !


"ugyanúgy az említett részecskék egyszerûen jót nevetnek az energiamegmaradás törvényén, és a semmibõl spontán anyag keletkezik velük."

Aha.... Eszméletlen marhasûgot írtál !! A semmibõl nem keletkezik anyag sem, részecskék sem, sõt semmi sem !
Van egy magas energia szintû energia tenger, ami fluktuál, mivel homogén és izotróp erért nem olyan természetû mint bármely hõmérsékleti surárzás. De mivel jelen van, ezért kidobódnak belõlük részecske-antirészecske párok, amik hamar el is bomlanak, az E mérleg miníg megmarad ! A fekete lyukak közelében is azért érzékelünk sugárzást, mert az ehhez hasonló de más energiamezõböl keletkezõ részecskék hatása ezt lehetõvé teszi, ez a Penrose folyamat


"Ehhez hozzávéve a legújabb eredményeket, amik szerint az antianyag részecskék kevésbé stabilak mint az anyagi részecskék, el is jutottunk az 'elsõfokú örökmozgó" elméleti megvalósíthatóságához!
(Einstein anyag-energia ekvivalenciája (a híres e=mc2) pedig azt mondja, hogy létezik másodfokú örökmozgó, ha esetleg nem esett volna le. Newton mechanikája pedig mindössze a harmadfokút engedi meg, ezért jól meghatározott tartományon kívül egyszerûen nem érvényes. Azon belül viszont természetesen azt a legegyszerûbb használni.)"

Itt olyan emeletes marhaságokat írsz le, hogy szerintem magad sem érted azt, és nem pusztán gyermeteg fizika tudásod miatt. Semmiféle perpétum mobile nincsen ! Nem csináltak és nem fognak soha. Az Einstein egyenlet, azt mondja, hogy az energia és a tömeg átalakúlhatnak egymásba, semmiféle örökmozgóról nincsen szó ! A Newtoni mechanika éppenhogy nem enged meg semmilyen örökmozgót ! Hihetetlen vagy.


"Már miért pusztulnánk? A felszín alatt jó meleg van"

Akkor javaslom legyél ebben úttörõ, lépj is a tettek mezejére, és költözz a földkéreg mélyére, magma közelébe, természetesen jó sok fizika könyvel:)
intellectuel 2010 máj. 17. - 21:30:48
(831/1721)
A tudósok valójában azt mondták, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint, nem lehet szignifikáns korrelációt találni a magas feszültségû áramvezetékek területi eloszlása és az emberekben megjelent daganatos betegségek között,olyan szinten, hogy tudományos okot lehetne megállapítani, és ez így is van, mert akkortájt igen kevesett tudott az orvosbiológia és a sugárbiológia ezen trületekröl, ez igaz a dohányzásra is ! Igazuk is volt, mert a jelenlegi (azaz akkori) tudományos ismeretek szerint nem is volt ! Azóta fejlõdtünk. A tudósok mindíg a jelenlegi biztos ismeretekre alapozzák az érveiket.


"amik a koponyák tulajdonosai és a két oknyomozó újságíró szeme láttára történtek"

Szerinted az újságírók vagy a sírrabló tulaj ért valamit, a fizika ezen területéhez? Ne viccelj! Fogalmuk sem volt, hogy mikor mit csináltak, melyik készüléket kapcsoltak be, milyen mérési tartományban dolgoztak, milyen tisztasággal stb.


"egy harmadik magánszemély koponyájáról meg mint írtam ki is derült, hogy eredeti"

igen, mert ezt olvastad az "elfogulatlan újságírók és sírrablók" által írott könyvben:D
De a hozzáértõ tudósok is megvizsgálták, és bizony egyik sem eredeti!


"A kristálykoponyáról szóló összes cikkben Anna története ahogy én olvastam, mindíg ugyanaz."

Igen, mert ugyanazt a könyvet olvasod újra meg újra, ahelyett, hogy tudományos forrást olvasnál.Benne volt az említett dokumentum filmben is, hogy noha sokszor felkérték vitára, a koponyával kapcsolatban, mert mindíg más évet említett megtalálási idõpontnak, az apja is, mindazonáltal mindíg elutasította azt. Most már tudjuk, hogy pusztán üzleti megfontolásból tette ezt. A Hedges kristálykoponya is hamis, jóval 1927 után készült modern eszközökkel.
Gyakorlatilag nem érdemes vele foglalkozni.


"Miért felejteném el a könyvet?"

Mert régi és mivel ezen területen sokat fejlõdik a tudomány az újságírással ellentétben, ezért elavúlt és mint szintén említettem eléggé elfogúlt kezek írták.
twillight 2010 máj. 17. - 18:47:11 Előzmény intellectuel
(830/1721)
"Igazuk is volt, mert a jelenlegi (azaz akkori) tudományos ismeretek szerint nem is volt !"

E kijelentésed egyszerûen nem felel meg a tényeknek.
Nagyon is tisztában voltak azon tudósok a dolgaikkal, csak éppen a megrendelõ (dohánycégek, elektromos ipari cégek az említett esetekben, de hozhatnánk még számos példát) kedvéért meghatározott eredményre kívánva eljutni, manipulálták az adatokat, illetve szándékosan nem megfelelõ módon végezték a kísérleteket.
Ilyen "nem megfelelõ módon végzik a kísérleteket" gyakran szakmai presztízsbõl is megtörténik (egyes kutatásoknál a statisztikát rontókat szándékosan kiveszik a statisztikából, vagy mint a "Lorenzo olaja" c. filmben patkányokon végeznek kísréletet a repceolajjal, holott Indiában mindenki azt zabálja - a patkányokra az a típusú olaj halálos méreg, míg emberre idegregeneráló hatása van).


""Jelen kérdésben a "Kristálykoponyák rejtélye" 246-247. oldalain leírják, hogy a tulajdonosok szeme láttára végeztek "

Ne viccelj, mondja ezt egy elfogulatlan ? korábban mondtam már , hogy ha nekem a múzeumomban vagy bírtokomban lenne egy ilyen tárgy, akkor én is "elfogulatlanul" mondanám , hogy biz eredeti az !"

Itt egész egyszerûen - nincs rá más szó - hazudsz.
Egyfelõl a koponyák tulajdonosai a vizsgálat elõtt írásban deklarálták (l. a könyvet), hogy elfogadják bármi lesz is az eredmény.
És itt nem arról van szó, hogy ne engedték volna megvizsgálni, vagy letagadták volna a nyilvánosságra hozott eredményeket.
Itt biza arról van szó, hogy voltak eredmények, azok jellegétõl függetlenül az "elfogult" tulajdonosok hozzájárultak azok nyilvánosságra hozásához, míg a British Múzeum munkatársai a tesztek elvégzése után (amik a koponyák tulajdonosai és a két oknyomozó újságíró szeme láttára történtek) pofátlan módon azt hazudta, hogy nem is végeztek el semmilyen tesztet.

Tehát a tulajdonosok NEM állították hogy a koponyájuk eredeti (egy harmadik magánszemély koponyájáról meg mint írtam ki is derült, hogy eredeti), hanem "agnosztikus" módon álltak hozzá, azaz azt mondták "nem tudom eredeti-e vagy sem; a kérdést meg kell vizsgálni".

És ez NEM bulvár. Ez oknyomozó újságírás, amiben olyan szakértõket idéznek, mint a British Múzeum munkatársai, a Hewlett Packard munkatársai, antropológusok, régészek stb. (Annyiban merül ki a dolog bulvár-jellege, hogy néhány spiritiszta idiótát is engednek megszólalni, de minden ilyen és egyéb esetben határozottan megadják ki, mit és milyen körülmények között mondott, így nem esnek holmi UFO-magazin színvonalára.)


""Ez a kijelentésed hazugság. Anna Hedges elmondása szerint ...."

Aha, és a mese más és más. Benne volt a NGC dokumentum filmben is, hogy a hölgy mindíg mást és mást mondott a koponyáról, különbözõ évszámokat stb.... és soha sem volt hajlandó vitázni szakértõkkel. Ezt is felrótták neki, utólag tudjuk miért, mert nem volt igaz !"

Nem tudok semmilyen NGC-filmrõl. A kristálykoponyáról szóló összes cikkben Anna története ahogy én olvastam, mindíg ugyanaz.
És megint: NEM TUDJUK hogy igaz volt-e, vagy sem amit mondott, mivel NEM végeztek a koponyán vizságlatokat a British Múzeum azon vizsgálata óta, mikor a British Múzeum összehasonlította a saját koponyájával, illetve mióta a Hewlett Packard bevizsgálta. Azon vizsgálatok pedig a koponya eredetiségét állapították meg.
Amennyiben új információ van a birtokodban, azt oszd meg velünk is, feltûntetve a forrását. Mert te egyetlen cikkre hivatkoztál, aminek azonban SEMMI KÖZE a Mitchel-Hedges féle koponyához.


""A Kristálykoponyák Rejtélye, 250-251. oldal"

Szerintem felejtsd el ezt a könyvet. Ha a tudomány fejlõdik te akkor is a kõkori fizikát fogod olvasni?"

Miért felejteném el a könyvet? Mert számodra kényelmetlen a léte, mivel cáfolja hazugságaidat?
Mivel oknyomozói újságírás terméke, amiben nem mobiltelefonnal-gabonakörtvadászókat kérdeztek meg, hanem komoly tudósokat (is), így a témában szakkönyv értékû.


"Ha esetleg lennének féregjáratok, ami nem kizárható, nem igazán lehetne velük közlekedni, mert mihelyt közelmész egy Fekete lyukhoz atomjaira, részecskéire szed szét."

Gyermekem, a "féreglyuk" teóriája pontosan azt írja le, hogy a fénynél, a fénysebesség túllépése nélkül, lehet gyorsabban utazni. Erre látom magad is rájöttél.
Ezen kívül ez egy LEHETÕSÉG. Mint az is lehetõség volt, hogy az elsõ atombomba ledobáa láncreakciót indít el a Föld légkörében, és totálisan felperzseli az egész bolygót megállíthatatlanul.
A lényeg, hogy van merre elindulni. 1% esély a túlélésre is jobb mint a semmi!


""ráadásul Einstein sosem tudta felfogni a quantummechanikát, így minden kijelentése szükségszerûen korlátolt."

Még nem tartunk a kvantummechanikánál. az általános relatívitás elméletnek és a speciális relatívitás elméletnek nincsen köze a kvantummechanikához, de ez nincsen benne a kristálykoponya könyvben."

Egyfelõl a háromnak van köze egymáshoz, másfelõl miért kéne a kristálykoponyás könyvben lenniük?


"A relatívisztikus részecskék nem mondanak ellenet az energia megmaradásnak !!!!!"

Megint olyasmivel kötözködsz, amivel nem kéne.
Senki nem állította hogy ellentmond.
Azt mondtam, hogy éppúgy, ahogy a fénysebességnél lehet gyorsabban utazni (technikailag a féreglyuk pontosan ezt csinálja), ugyanúgy az említett részecskék egyszerûen jót nevetnek az energiamegmaradás törvényén, és a semmibõl spontán anyag keletkezik velük. Ehhez hozzávéve a legújabb eredményeket, amik szerint az antianyag részecskék kevésbé stabilak mint az anyagi részecskék, el is jutottunk az 'elsõfokú örökmozgó" elméleti megvalósíthatóságához!
(Einstein anyag-energia ekvivalenciája (a híres e=mc2) pedig azt mondja, hogy létezik másodfokú örökmozgó, ha esetleg nem esett volna le. Newton mechanikája pedig mindössze a harmadfokút engedi meg, ezért jól meghatározott tartományon kívül egyszerûen nem érvényes. Azon belül viszont természetesen azt a legegyszerûbb használni.)


"De elõbb elpusztulunk a te verziód szerint. ha letérne a föld a pályájáról és kiszabadulna valahogy az ûrbe, akkor mivel nem lenne a nap melege, kb egy nap alatt megfagyna minden élet, még te is."

Már miért pusztulnánk? A felszín alatt jó meleg van, a Föld anyagának súlya nem engedi megfagyni a bolygót belülrõl, így nem fagynánk meg ha elég mélyen rendezkedünk be.
Továbbá ez ismét csak egy ELMÉLETI lehetõség. Mondhattam volna azt is, hogy rögtön vigyük magunkkal a Napot is.
intellectuel 2010 máj. 16. - 01:25:40
(829/1721)
"Továbbá ismétlem: ahhoz, hogy gyorsabban haladj a fénynél, nem feltétlen kell gyorsabbnak lenned a fénynél magánál (l. pl. "féreglyukak")."

Ez logikai lehetetlenség ! látszik, hogy nem érted.
Figyelj !!!!!

A fénynél, maradjunk a vákuumbeli fénysebességénél ( c ), nem mehet anyagi részecske gyorsabban.

Lássuk ; féreglyukak........

Õ ; a Hawkingi avantgart fizikai elképzelések, barátom sokkal messzebb vannak a valóságtól, mint az Einstein spec.rel elmélet esetleges korlátai !

Ha esetleg lennének féregjáratok, ami nem kizárható, nem igazán lehetne velük közlekedni, mert mihelyt közelmész egy Fekete lyukhoz atomjaira, részecskéire szed szét. Olyan mint a tornádóban is van egy belsõ kb nyugost övezet ahol nincsen olyan szélvihar, csak mire eljutsz odáig szétbomlasz. Nagyon sokan bírálták emiatt ezt az elméletet, tudnillik igen gyenge lábakon áll.

Nézzük ;...... ha lenne féregjárat, akkor sem lépnénk túl a fénysebességet, de nem ám !! ha összehajlítasz egy papírt egymásra a két végét és egfy kukac átfúrja akkor hamarabb ér a papír két végére, mint ha rajta közlekedne, de akkor sem tudja átlápni saját sebességét, a fénysebességet.

"ráadásul Einstein sosem tudta felfogni a quantummechanikát, így minden kijelentése szükségszerûen korlátolt."

Még nem tartunk a kvantummechanikánál. az általános relatívitás elméletnek és a speciális relatívitás elméletnek nincsen köze a kvantummechanikához, de ez nincsen benne a kristálykoponya könyvben.


"Einstein spec. relativitáselméletének is megvannak a maga korlátai"

Biztosan !! mindennek vannak valszeg, ezzel tisztában van mindenki, csak nem biztos hogy hol. ezen a téren nem.



"Senki nem mondta, hogy az energiamegmaradás ne lenne érvényes. Azt mondtam, megkerülhetõ, mint ahogy úgy is van (l. relativisztikus részecskék, vagy mi volt a nevük)."

Ez ugyanazt jelenti, csak gondold végig, de elõbb olvasd el mit jelentenek.
A relatívisztikus részecskék nem mondanak ellenet az energia megmaradásnak !!!!!

Sõt.... semmi sem.


"Newton törvényei mára messze elavultak. Frissítsd a könyvtáradat."

nem avultak el, a hatás - ellenhatás miníg igaz, a szuperpozíció elve is. szerintem neked kellene frissíteni a könyvtáradat.

"Ismét ismétlem: ittmaradni egyenlõ a biztos pusztulással"

Ez utóbb. De elõbb elpusztulunk a te verziód szerint. ha letérne a föld a pályájáról és kiszabadulna valahogy az ûrbe, akkor mivel nem lenne a nap melege, kb egy nap alatt megfagyna minden élet, még te is. Ez általános iskolai termodinamikával levezethetõ. És még sorolhatnám, de nincsen erõm.
intellectuel 2010 máj. 16. - 01:09:12
(828/1721)
"Ám tudósok igenis, folyton hazudnak egyes kérdésekben. Lásd "a dohányzás nem okoz tüdõrákot", "a magasfeszültségû áramvezetékeknek semmi köze a daganatos megbetegedésekhez" és hasonló kijelentéseket."

Ez nem hazugság, mivel nem ezt nem mondta senkisem, csupán a média fordította ki ! A tudósok valójában azt mondták, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint, nem lehet szignifikáns korrelációt találni a magas feszültségû áramvezetékek és a rák, nomeg a dohányzás és a rák között. Igazuk is volt, mert a jelenlegi (azaz akkori) tudományos ismeretek szerint nem is volt ! Azóta fejlõdtünk. A tudósok mindíg a jelenlegi biztos ismeretekre alapozzák az érveiket. A koponyák eredetiségének megállapítására 2008-ban nyílt lehetõség, akkor nyílt alkalom hogy hiteles vizsgálattal el lehessen dönteni az eredetiségét. Hamisnak bizonyúlt.


"Jelen kérdésben a "Kristálykoponyák rejtélye" 246-247. oldalain leírják, hogy a tulajdonosok szeme láttára végeztek "

Ne viccelj, mondja ezt egy elfogulatlan ?:D korábban mondtam már , hogy ha nekem a múzeumomban vagy bírtokomban lenne egy ilyen tárgy, akkor én is "elfogulatlanul" mondanám , hogy biz eredeti az ! Mert nem fûzõdne hozzá hasznom:)
ugye?!

Ne bulvárt olvass...



"Ez a kijelentésed hazugság. Anna Hedges elmondása szerint ...."

Aha, és a mese más és más. Benne volt a NGC dokumentum filmben is, hogy a hölgy mindíg mást és mást mondott a koponyáról, különbözõ évszámokat stb.... és soha sem volt hajlandó vitázni szakértõkkel. Ezt is felrótták neki, utólag tudjuk miért, mert nem volt igaz !

"A Kristálykoponyák Rejtélye, 250-251. oldal"

Szerintem felejtsd el ezt a könyvet. Ha a tudomány fejlõdik te akkor is a kõkori fizikát fogod olvasni?
ugye nem !
twillight 2010 máj. 16. - 00:12:02 Előzmény intellectuel
(827/1721)
"a tudomány nem hazudott soha a kristály koponyákról, sõt semmiröl sem soha ! Bizonyítsd is ha tudsz ilyenröl."

A "tudomány" nem is, mivel a tudomány egy módszer. Ám tudósok igenis, folyton hazudnak egyes kérdésekben. Lásd "a dohányzás nem okoz tüdõrákot", "a magasfeszültségû áramvezetékeknek semmi köze a daganatos megbetegedésekhez" és hasonló kijelentéseket.
Jelen kérdésben a "Kristálykoponyák rejtélye" 246-247. oldalain leírják, hogy a tulajdonosok szeme láttára végeztek bizonyos teszteket azon két koponyán is az ötbõl, amikrõl aztán a British Múzeum egész egyszerûen végül letagadta bármilyen teszt elvégzését. Azaz a British Múzeum dolgozói egész egyszerûen hazudtak.
Ezzel állításom bizonyítást nyert.

"A Hedges kopnyát Anna állítása szerint egy õsi dél amerikai indián falu rablása során találta 1927 a 17. születésnapján úgy, hogy ráült."

Ez a kijelentésed hazugság. Anna Hedges elmondása szerint a koponya megtalálása apja egyik ásatásán történt, mikor egy délután felmászott az egyik piramisra. A napfényben meglátott valamit megcsillanni a falak egy repedésén át, amit aztán hetekig bontottak a munkások, míg végül a születésnapján nyitották meg annyira a rést, hogy valaki leereszkedhetett a tárgyért (apuci meg megengedte Annának hogy õ legyen az). Az állkapcsot három hónappal késõbb találták meg a piramis alaposabb feltárása nyomán (l. A Kristálykoponyák Rejtélye, 28-29. oldal).
Mivel az ásás nem egyik napról a másikra történt, nyugodtan feltételezhetõ, hogy apuci volt oly szíves a munkálatokat elnyújtani úgy, hogy épp a lánya születésnapjára essen az idõ, amikor az ismeretlen tárgy hozzáférhetõvé vált.

"Mint azonban kiderült a 2008-as elektronmikroszkópos vizsgálatból keletkezése jóval késõbbre tehetõ, továbbá 20 századi eszközökkel munkálták meg. Leközölték tudományos szaklapok is amik nincsenek fennt jóllehet neten, bár ki tudja. A sorozatban tételesen cáfolják tudósok MINDEN koponya eredetiségét !"

Ismételten csak az általad hivatkozott linkre tudok hivatkozni, ami NEM EMLÍTI a Mitchel-Hedges féle koponyát, és pusztán annyit állapít meg, hogy a British Múzeum és a Smithonian Intézet koponyáját korongos megmunkálással készítették el. Azonban ez NEM BIZONYÍTJA hogy ezen koponyák modernkori hamisítványok lennének, mivel a közép-amerikai indiánok ismerték ezt a fajta megmunkálási módszert (l. A Kristálykoponyák Rejtélye, 250-251. oldal).
Azaz hazugságon vagy kapva ismételten!

Továbbá SEMMIFÉLE FORRÁST NEM ADSZ álításaidra vonatkozóan, és nem várhatod komolyan, hogy elhigyjem, miszerint akár Egely, akár az ELTE vizsgálta volna a Mitchel-Heges féle kristálykoponyát.

Az 50 km/h úgy jön ide, hogy anno azt is átléphetetlennek tartották.

Einstein spec. relativitáselméletének is megvannak a maga korlátai. Éppúgy lehet téves, mint amikor azt mondták, hogy a hangsebesség átléphetetlen, fizikai képtelenség.
Továbbá ismétlem: ahhoz, hogy gyorsabban haladj a fénynél, nem feltétlen kell gyorsabbnak lenned a fénynél magánál (l. pl. "féreglyukak"). Ez Einstein elméleteibõl is következik, ráadásul Einstein sosem tudta felfogni a quantummechanikát, így minden kijelentése szükségszerûen korlátolt.

Senki nem mondta, hogy az energiamegmaradás ne lenne érvényes. Azt mondtam, megkerülhetõ, mint ahogy úgy is van (l. relativisztikus részecskék, vagy mi volt a nevük).

A termodinamika törvényei csakis a hõtanra vonatkoznak, nem az energiamegmaradásra. Ráadásul ha azt vesszük, hogy az Univerzum létezik, bizonyítottnak vehetjük ezen "törvények" kijátszhatóságát.

Newton törvényei mára messze elavultak. Frissítsd a könyvtáradat.

A Föld pályájáról pedig: még mindíg nem érted hogy azt mondom MOST nem vagyunk képesek. Ez nem jelenti, hogy soha nem lehetünk rá képesek.
Ismét ismétlem: ittmaradni egyenlõ a biztos pusztulással, tehát nem is keresni a távozás módját egyenlõ az öngyilkossággal. Akár most rögtön felkötheti magát aki az általad propagált módon gondolkodik.
Ugyanis a Föld záros ideig képes csak létezni, biztosítani a földi típusú élet feltételeit.
intellectuel 2010 máj. 15. - 17:53:27 Előzmény twillight
(826/1721)
"Nem azt mondtam, hogy tudjuk mdosítani a Föld röppájáját. Azt mondtam, reális lehetõséget látok benne hogy ez legyen egy csillagközi utazási mód."

Aha, ez kissé ellentmodásos. ha nem tudjuk a pályát elhagyni hogyan bolyonganál vele?
Mint említettsem, sajnos nem is lenne érdemes, a világûr tele van mérges gázfelhõkkel, gázködökkel, csillagközi porral, csillag kitörésekkel, meteorokkal, fekete lyukakkal. Valójában jobb itt nekünk, innen is lehet kémlelni az eget és vizsgálódni szerteszét.

Legjobb itt maradni.
intellectuel 2010 máj. 15. - 17:47:42 Előzmény twillight
(825/1721)
a 50 km/h nem tudom hogyan jön ide, az nem ütközik fizikai korlátokba.

Nem lehet, már bebizonyosodott túllépni a vákkumbeli fénysebességet sehol sem az egész univerzumban. Semmi még anyagi részecske sem mehet soha gyorsabban. Gyakorlatilag a fénysebesség eléréséhez is végtelen energia kellene. Soha semmilyen tudós nem állította ennek ellenkezõjét. Ajánlom figyelmedbe Einstein Speciális Relatívitás elméletét ezzel kapcsolatban.

A fizikai törvényeket NEM LEHET MEGKERÜLNI ! Soha senki nem tudta, és nem is fogja ezek univerzálisak, mint a relatívitás,mindenhol egyaránt érvényesek.

Nincsen semmiböl való anyagkeletkezés. max az ufómagazinban olvashatsz róluk, olyanoktól akik soha nem olvastak fizika könyvet.

Ezzel kapcsolatban idézek egy korábbi hozzászólásomból, inkább ezt olvasd mint a bulvárt.

-Energia megmaradás. Az E mindig megmarad zárt rendszerben! Semmiféle jelenség és tárgy nincsen ami megcáfolná.

Pár évvel ezelött 90 évek végén, volt egy magyar azt hiszem kertész mérnök outsider, aki írt egy olyan könyvet aminek a címe, az E megmaradás sérülése hullámtérben. Beleolvasván a könyvbe teljesen nyakatekert rossz számítások voltak. Téves alkalmazások. Azóta a szerzõ visszavonta a könyvét, õ is belátta, hogy félreszámólt.

-Impulzusmegmaradás. Ez is mindig megmarad, zárt rendszerek esetében.

-Leptontöltés, Barion töltés mindig megmarad
A paritás nem marad meg.

-termodinamika 1 & 2 tétele, értelmében nincsen perpetuum mobile, sem elsõ sem másod fajú. Mindenféle örökmozgó tartozik ide. Az mind tévedés! soha nem lehet ilyet csinálni.

-Newton törvényei, hatás – ellenhatás, ez mindig igaz. Nincsen ami megcáfolná.
intellectuel 2010 máj. 15. - 17:38:12 Előzmény twillight
(824/1721)
a tudomány nem hazudott soha a kristály koponyákról, sõt semmiröl sem soha ! Bizonyítsd is ha tudsz ilyenröl.

A Hedges kopnyát Anna állítása szerint egy õsi dél amerikai indián falu rablása során találta 1927 a 17. születésnapján úgy, hogy ráült. Mint azonban kiderült a 2008-as elektronmikroszkópos vizsgálatból keletkezése jóval késõbbre tehetõ, továbbá 20 századi eszközökkel munkálták meg. Leközölték tudományos szaklapok is amik nincsenek fennt jóllehet neten, bár ki tudja. A sorozatban tételesen cáfolják tudósok MINDEN koponya eredetiségét !

Azért mert nincsen fenn a wikiben vagy máshol a neten , még nem jelent semmit. Régi kedves barátom prof.Pál Lénárdról sincsen semmi a wikiben és a neten is elég csekély amit találhatsz róla, mindazonáltal igen jelentõs tudományos érdemei vannak, a fizikában. Kb a Budó Kísérleti Fizika könyvben több van róla, mint a google találatok elsõ oldalán, pedig egy igazi tudományos talentum volt, nem úgy mint pl; Egely, Kisfaludy stb. akiknek a forrásait olvasod a témában.

Ne azokat a hiteltelen könyveket olvasd ha valódi megismerésre vágysz, hanem az igazi tudományt.

Esetleg utána lehetne érdeklõdni errõl a forrásról az ELTE-TTK geológiai tanszékén vagy a könyvtárában ahol minden ilyen jellegû jelentõsebb tudományos folyóírat meg van a kezdetektõl. Én megelégszem ezzel is.
twillight 2010 máj. 15. - 00:11:24
(823/1721)
Még egyszer átolvastama cikket, és nem elég hogy érdektelen koponyákról szól, de érdektelen téves információkat is terjeszt.

A releváns rész:
"Elec­tron mi­cro­scope anal­y­sis for tool marks found both skulls were carved with ro­ta­ry disc-shaped tool, a tech­nol­o­gy the an­cient Mex­i­cans didn’t have. Anal­y­sis of the quartz in the Brit­ish Mu­se­um skull sug­gests it was quar­ried from Bra­zil or Mad­a­gas­car – far out­side the An­cient Mex­i­cans’ trad­ing links."

Namost:
- Nem igaz, hogy a korongos megmunkálás ismeretlen volt a mezo-amerikai kultúrákban.
- Az analízisbõl nem kideríthetõ egyértelmûen, honnan származik egy bizonyos kvarckristály. Csak nagy valószínûség adható meg, így nem kizárt hogy mégsem az adott területrõl származik a NYERSANYAG. És az is fontos, hogy mivel bizonyíthatóan importáltak a Közép-Amerikai indián kultúrák Braziliából nyersanyagot, így nem kizárható, hogy importáltak kristályt is.

Így hiába a high-tech kütyû, ezt a vizsgálatot már elvégezték korábban, ugyanezeket az eredményeket kapták, és az eredmények még mindíg ugyanúgy érdektelenek (bár irányadók), mint akkor, amikor elõször elvégzetek a fentiekre vonatkozó vizsgálatokat.


Egyszóval: tévesek az információid.
twillight 2010 máj. 15. - 00:03:06
(822/1721)
Megjegyezném, eszem ágában nem volt soha a kristálykoponyákhoz kapcsolt mindenféle New-Age mizériát valósnak elismerni a koponyák eredetiségének kérdése kapcsán.

Pusztán azt mondtam, hogy 2 koponyáról kiderült hogy hamis (a British Múzeumé és a Smithonian Instituté), egyrõl hogy abszolút autentikus, egyrõl hogy az eredete kérdéses de egyébként autentikus (a Mitchels-féle koponya), és kettõrõl hogy a vizsgálatok eredményeit titkosították még a tulajdonosaik elõtt is.

Ezen kívül egyébként akad még pár kristálykoponya szerteszét, van amelyikrõl tudni hogy hamis (egy ilyet használtak a British Múzeum 5 koponyás vizsgálata során +1 összehasonlító példányként), és van amelyiket valószínûleg sosem vizsgált meg senki. Nem is beszélve a számtalan apró méretû - így a "13 valós méretû kristálykoponya legendája" tárgykör kapcsán érdektelen - kristálykoponyáról.