Téma: X-akták

10/10
Barbkitty 2012 máj. 24. - 21:15:55 10/10 Előzmény TrustNoOne
(981/1721)
szia,:)
nagy rajongója vagyok a sorozatnak,sajnos eddig még nem sikerult végignéznem,pedig évekkel elõbb kezdtem..csak dvd-n elérhetõ, vagy máshol is,nem tudod véletlenul van-e torrent oldal,ahonnan leszedhetném? Eredeti hanggal lenne az igazi:))
köszi
agarik 2012 máj. 09. - 18:56:03
(980/1721)
"csirkefeldolgozó üzem vezetõje" "kannibalizmus" "képes meghosszabbítani az életét" = Wallace & Gromek és az Elvetemült Veteménylény!
1/10
DrAgy 2012 ápr. 30. - 18:31:56 1/10
(979/1721)
Hatalmas film.Lerántja a leplet az álszent hazug tudósokról és a
kormányok eltussolt ügyeirõl.Kevesen tudják de a film megtörtént eseteket dolgoz fel.:)
Teljesen felesleges ülni az iskolába és matekot meg fizikát tanulni amikor már rég
itt vannak a fejlettebb civilizációk csodái csak egyesek abban érdekeltek,hogy ezt eltussolják.
Minden részt érdemes akár többször is megnézni.:DDDD
Ezüstliliom 2012 ápr. 26. - 23:54:53
(978/1721)
Hm... De ezt a részt adták tegnap is. Megint nincsenek a helyzet magaslatán.:/
Ezüstliliom 2012 ápr. 26. - 23:54:15
(977/1721)
- Mulder! Békák hullottak az égbõl!
- Talán nem nyílt ki az ejtõernyõjük. Ott tartottunk, hogy nincs ebben semmi különös...

:D
arcansas 2012 ápr. 25. - 21:46:02 Előzmény CTU
(976/1721)
szintén... :S bárcsak 1órával korábban lenne :(
10/10
CTU 2012 ápr. 19. - 19:40:17 10/10
(975/1721)
Imádom ezt a sorozatot.

Hála a VIASAT 6-nak hogy vetíti. Láttam már minden részét, de esténként mindig ezt nézem elalvás elõtt.

Csak kár hogy ilyen késõn megy.

Nem kéne sokkal korábban, mondjuk ha egy órával elõbb menne, az már csúcs lenne.

Így sajnos nagyon késõn megy és az elsõ rész felénél szoktam bealudni.:(

(de legalább van csatorna amelyik vetíti...)
9/10
borkasztik 2012 ápr. 17. - 20:21:47 9/10
(974/1721)
Úgy szeretem ezt a sorozatot de olyan késõn van én addigra már bealszok :/
Pár hónappal ezelõtt nem 10-tõl kezdõdött a dupla rész?
Most meg éjfélkor nem tudom hogy gondolták ezt :/
greghouse 2012 ápr. 13. - 16:28:51
(973/1721)
Ez nagyon sok helyen így van ismételt sorozatoknál, ugyanez a rend a Jóbarátoknál, vagy a Két pasi meg egy kicsinél is, mindnél ahol egymás után kettõ van.
arcansas 2012 ápr. 12. - 19:51:06
(972/1721)
Csak ne lenne mindig ilyen késõn :@
agarik 2012 ápr. 09. - 23:03:20
(971/1721)
Na hogy szakadjon meg. Egy rész van amit megnéznék ismételve, és persze hajnal 1-kor kezdõdik egy olyan napon mikor minden bajom van. De mit panaszkodok, végülis legalább kiszúrtam.
lanuko 2012 márc. 22. - 22:36:13 Előzmény bitten
(970/1721)
hát én körbenéztem az interneten, de valószínûleg eddig még nem csináltak olyan változatot, elkezdtem nézni a másik szinkronnal és szerencsére pár rész után már tök megszoktam :)
bitten 2012 márc. 20. - 19:20:38 Előzmény lanuko
(969/1721)
Jaja. Asszem a mostani DVD-ken is ez lesz. Furcsa, de állítólag meg lehet szokni. Én még egy olyan részt se láttam. Majd mesélhetnél róla, hogy milyen a fordítás, meg ilyenek.
lanuko 2012 márc. 15. - 00:49:18
(968/1721)
Létezik olyan 5-6. évad, ahol Scully hangja Náray Erika?
bitten 2012 febr. 25. - 22:12:45 Előzmény TrustNoOne
(967/1721)
Jaja, vágom, mulder tesúja
TrustNoOne 2012 febr. 20. - 10:39:20 Előzmény bitten
(966/1721)
:D
SPOILER:
Samantha 14 évesen tûnik el végleg.
1987-be hunyt el.
bitten 2012 febr. 19. - 20:01:45
(965/1721)
Spoiler: Samantha az az új nõszemély aki Scully helyére jön, amég az gyesen van?:D
TrustNoOne 2012 febr. 19. - 09:51:51 Előzmény bitten
(964/1721)
Pontosan.
SPOILER A körforgás címû részben van szó róla hogy hogyan lehetséges az, hogy gyereke legyen Scullynak.
Többet errõl nem mondok, meg kell nézni.:)
Valóban a Spender Mulder igazi apja. Nem kérdezted hogy végül mi lett Samantha sorsa.:D
SPOILER vége,
bitten 2012 febr. 18. - 20:59:36 Előzmény TrustNoOne
(963/1721)
Köszi!

Szerintem még fogok írni. Dew akkor most ha jól értem, röviden és tömören: a cigarettázó férfi Mulder apja, Scullynak nem lehetne gyere, de mégis lesz egy gyereke Muldertõl(ezt érdekes módon miért nem mutatták egyik filmben sem?:D), az ufók teremtették meg az embereket, és csak itt hagyták a bolygót, de vissza akarnak jönni 2012. December 21.-én, és ekkor kezdõdik meg a megszállás? Elvileg megakarnák ölni az embereket, és megint övék a bolgyó?
TrustNoOne 2012 febr. 17. - 19:31:59 Előzmény bitten
(962/1721)
Gyors dióhéjban.:)

EXTRA MEGA SPOILER - Hol is kezdjem? Az egész azzal kezdõdött, hogy1947 júliusában lezuhant egy UFO Roswell mellett. A hadsereg eltakarította a roncsokat, illetve testeket. Szeptemberben a világ vezetõ hatalmai megállapodást kötnek, hogy bármely ország területén UFO zuhan le, annak az országnak a dolga végezni a földönkívüliekkel. (1 évad - Földönkívüli)
53. augusztusában a Zeus Faber utolsó életben maradt tagját kihallgatja Bill Mulder és a Cigarettázó Férfi. A Fekete Olajról kérdezik. - ezt azért fontos kiemelni, mert a fekete olaj az egyik olyan eszköz, amely az emberiség kipusztításához fog kelleni - (3 évad - Apokrif iratok)
Most jön a lényeg: 1973. október 13. - a kormány rájön, hogy a földönkívüliek a bolygó megszállását akarják. A Szindikátus tárgyalni kezd a földönkívüli fajjal, és idõt nyernek addig, amíg kidolgozzák az ember-földönkívüli hibridet, mely szolgálni fogja az UFO-kat, ha azok megérkeznek. Továbbá kitalálják hogy hogyan lehet a fekete rákot elterjeszteni. (6 évad - Két apa, Egy fiú) Az idegenek az emberek rendelkezésére bocsátanak eredeti DNS-eket, ez az ún. forrás. (1 évad - Lombik)
Az embereknek biztosítékot kell adni - mindenkinek 1 családtagot. Eredetileg Bill Mulder Foxot akarta, de döntését megváltoztatta, mivel rájön hogy a fia az egyetlen, aki leleplezheti az egészet. (3 évad - A Gemkapocs-akció)
1973. november 23. eltûnik Samantha Mulder. (2 évad - Apró zöld emberkék)
1991 decemberében Mulder megkapja az X-aktákat, és elsõ aktája a húga elrablása lett.
Amikor Danat elrabolják (elõször azt hisszük hogy az UFO-k, de késõbb kiderül hogy a hadsereg mûve - 3 évad. Félemberek) kiderül hogy egy olyan DNS-t jutattak a szervezetébe ami inaktív, de bármikor aktívvá válhat. (ez az amikor kiveszik a chipet a nyakából - 3 évad: Áldást hozó ének)
Ezután lesz rákos, és csak a másik chip beültetésével tud meggyógyulni. Közbe kiderül hogy pl. Dana elrablásáért és sok másról is Blevins tehet, aki tégla. (5 évad - Redux 1, 2)

Na most a Fekete rák az egyik olyan anyag, amivel az emberiség pusztulását akarják, a másik pedig a méhek, melyek a himlõ vírust hordják. (4 évad - Minden meghal, 4 évad - Kör bezárul, illetve az elsõ film)
A kormány rengeteg kísérletet végzet az idegen DNS teszteléssel: amikor gyerekeknek adtak be idegen DNS-t. (2 évad: Vörös Múzeum)

Ember - UFO hibridekrõl néhány szó: számtalan kísérlet volt a történet során, amikor klónozást próbálták, illetve beteg embereket gyógyítottak meg idegen DNS beadásával, plusz dolgoztak a tökéletes hibriden. A szuperkatona projekt is ilyesmi, de az már végülis egy újabb verzió elvileg.
(1 évad: Lombik, 2 évad: Látogatók, Végjáték, 3 évad: Vonat, Félemberek, 3 évad: Leányka, kelj fel, 4 évad: Minden meghal, 5 évad: Karácsonyi ének, Emily, X páciens, Vörös és fekete, Vége, 6 évad: Két apa, Egy fiú, 8 évad: Három szó, Lényeg, Létezés 9 évad: Ma nem történt semmi említésre méltó 1,2, Ne bízz senkiben, Az igazság.)

Mulder elrablása is ott van ugye: elviszik, fél év múlva tér vissza, és teljesen egészséges. Korábban ugyanis volt egy rendellenes agyi tevékenysége, ami miatt már haldoklott az elrablása elõtt. (6 évad: Az élet eredete, 7 évad: A hatodik kipusztulás, Végzetes szerelem, Rekviem, 8 évad: Ellopott lelkek 1,2, Ez nem lehet igaz, Élõholtak)

Ugye ott a Mulder Scully gyermek is. Jah azt nem mondtam, de kiderül hogy Scullynak az elrablása miatt nem lehet gyereke. (4 évad: Készülj a halálra, 8 évad: Körforgás)
Hogy-hogy születik meg végül? Ez a sorozat egyik nagy kérdése.

Késõbb az is kiderül hogy a Cigarettázó fazon igazi neve: C.G.B Spender. (Két apa)
Mint késõbb kiderül, õ Mulder igazi apja. Volt egy viharos kalandja Teena Mulderrel.
Õ Jeffrey Spender apja. Jeffrey így Mulder féltestvére. (9 évad: William)

Az utolsó évadban derül ki hogy a szuperkatonákat csak egy módon lehet legyõzni: egy speciális kõzettel, aminek nagyon magas a mágneses tartalma. Így zuhant le az UFO Roswellnél is. (Anasazi) (9 évad: Ne bízz senkiben, Az igazság)
Az utolsó részben derül ki hogy a földönkívüliek visszatérnek a Földre. Tehát ez a bolygó az övéké, csak itt hagyták, és létrehozták az embert. (6 évad: Az élet eredete, 7 évad: A hatodik kipusztulás, Végzetes szerelem, 9 évad: Az igazság)
A dátum: 2012. december 22.
EXTRA MEGA SPOILER VÉGE

Ez tényleg csak nagy vonalakban a fõszál. Lehet hagytam ki részeket. De emellett rengeteg minden van még, annyi mellék szál, ami említést érdemelne, de már ez az írás is piszok hosszú.:)

Ha kérdésed lenne, írj!