Téma: X-akták

Újvállalkozó 2013 aug. 08. - 19:00:47 Előzmény moti77
(1121/1721)
David D. (Mulder) több pénzt akart, de nem kapta meg, ezért felmondta a szerzõdését. Ezért az utolsó elõtti évadban teljesen nem szerepelt, viszont a bíróság arra kötelezte, hogy 14 (?) epizód erejéig meg kell jelennie a sorozatban ezért az utolsó évadban visszatért.
10/10
cellasto 2013 júl. 23. - 06:52:05 10/10
(1120/1721)
utolsó két évadban nincs asszem.
10/10
moti77 2013 júl. 22. - 23:57:26 10/10
(1119/1721)
most nézem a 9. évad 13. részét, és azt látom benne, hogy nincs Mulder. mondjuk utoljára a 4. évadnál hagytam abba,de a 7. évadtól még egy részét sem láttam. lehet letöltöm majd vmelyik torrent oldalról. kivételesen ebben a részben nincs benne, vagy már egy jó pár részében nincs benne Mulder?
boom47 2013 júl. 19. - 00:11:44 Előzmény patee
(1118/1721)
Az utolsó elõtti évad lett végül a kedvencem.
patee 2013 júl. 15. - 01:09:38 Előzmény boom47
(1117/1721)
télleg nagyon unatkozhattál! ;)) de azért én hálás vagyok, h. így összeszedted, mert sokat segít abban, h. eligazodjon az ember az X akták világában! ;) Nagy lelkesedéssel vártam minden részt még anno a királyi egyes csatornán, de miután ha jól emléxem a harmadik évadnál tovább nem jutottak akkor, én is megrekedtem ott és csak a mostani Viasat 6-os vetítésnek köszönhetõen vettem fel újra a fonalat..
boom47 2013 júl. 12. - 18:19:12
(1116/1721)
9. évad

No, a végére sikerült még néhány "monster of the weak" változatot behozni:
- idõanomália
- párhuzamos valóságok
- A Nagy Testvér Figyel (ez nem bûnözés, hanem a Kormány mindennapos tevékenysége)

Az Összeesküvés:

SPOILER

A Szuperkatona-project „40 évvel ezelõtt” beindított kormányprogram volt, ami egybeesik a Roswell-i katasztrófával. Ugyanakkor tudjuk, hogy a kormány álláspontja az idegen technológiák begyûjtése, az életben lévõ idegenek mielõbbi kiiktatása, és az egész affér titokban tartása volt. Ebbõl következik hogy a Szuperkatonák fejlesztésének semmi köze az idegenek tevékenységéhez, ezek emberi fejlesztések.
És hát nem "érdekes" hogy annál a kérdésnél "földönkívüliek-e a szuperkatonák" letiltják az alkotók a válaszadást?

Azt is tudjuk, mégpedig a Mulder által a Mount Weather Komplexumban lehívott fájlból (l. kép*), hogy a Kormány a Rosewell-i eset óta tudott az idegenekrõl, és azok megszálló terveirõl, aminek idõpontját is ugyanakkor tudták meg: 2012 dec. 12. Ezt a késõbbi találkozások során megerõsítették.

Ez, valamint hogy a kormányzati fájl az idegennek érkezését mint fenyegetõ veszélyforrást jelöli, illetve hogy ezen baj bekökövetkezésére tartalmaz forgatókönyvet és protokollt, azt mutatja, hogy a kormány továbbra sem áll összeesküvésben az idegenekkel.

„Az Igazság": „de mit ér az igazság igazságszolgáltatás nélkül?” - tették fel a kérdést korábban a sorozatban, és itt most láthatjuk ahogy a kormány „igazságot” szolgáltat a nézõnek azzal, hogy kivégzi a fõmanipulátort, a Cigarettás Férfit. Mulder és a többi FBI-ügynök meg nyugodtan mehet amerre lát.



*átirat:
2012 – the date is set for mobilisation of alien forceswhich culminates in the complete and overthrow of civilian and military forces. Date was first recorded by air general Daniel ? Miller upon receipt intelligence in Rosewell. N. M.. in 194? contact with alien forces access confirm ???
Military officiers are instructed to down and follow emergency protocol upon further instructions. It is anticipated the ??? government will be destroyed or stated messing in the transfer of FEMA, the federal emergency (management agency)
boom47 2013 júl. 09. - 21:07:40
(1115/1721)
8. évad (+ 07x22)

Ez a második évad (a harmadik évad után) ahol a fõcím-szlogen (Az Igazság Odakint Van, Csak Rá Kell Találni) nem változik meg egyszer sem.

Na itt jön a nagy kapavágás, mert eddig ugye minden egyértelmûen a szánkba volt rágva, de mostantól...

Három forrásból szerezzük mi nézõk mostantól az információkat:
- amit látunk megtörténni: ez biztos. De nem szabad légvárakat építenünk, csak azt fogadjuk el ténynek, amit ténylegesen látunk.
- amit elmondanak: de mindenki hazudhat.
- amit kikövetkeztetnek: ami csak annyira megbízható, mint a karakter alaptézisei amikre épít. Így Mulder mindenben ufo-t lát, Scully mindenben materialista - így én Doggett-ügynök nézõpontját ajánlanám, aki nem pártokl sehova, csak a tényekhez ragaszkodik.

Elsõ tény legyen, hogy maguk az alkotók (Chris Carter és tsai) SEM tudják néha mirõl fecsegnek, hiszen az elsõ filmkapcsán anno folyton azt nyilatkozgatták "Scully mostantól nem tagadhatja az ufo-k létezését", holott a film után MULDER az aki nem tagadhatja õket, Scullí igenis teheti, és TESZI IS.

A második, hogy a Cigarettás Férfi kiesett a pixisbõl. Ez nyilvánvaló következménye annak, hogy technológiát igen, de marslakókat nem tudott felmutatni. Tehát a Kormánynak NINCS kapcsolata a Megszállókkal.

A Fejvadász kilétét illetõen korábban azt hallottuk "az oroszok küldték", így mindenki hihette hibridnek, vagy az arcnélküliek fajába tartozónak, mindegy. Ami lényeges, hogy belõle mindig csak egyet láttunk, és látjuk õt meghalni, és a sorozat többi részében NEM látunk többé "Fejvadászokat". Azt is tudjuk róla, hogy 40 évvel ezelõtt már létezett, mert az ufo-baseballjátékos meséjénél(!) ez az egyetlen biztosan valós dolog ami a részben elhangzik(!). Tehát biztosan nem hibrid.
A részben amiben maghal látunk több alakot az õ külsejével, DE az egy Mulder-elrablásos jelenet, amirõl NEM tudjuk meg biztosan hogy valós eseményt, vagy puszta halluciánciókat, félelembõl szõtt kitalációkat jelent-e. És HA valóság, akkor is könnyen lehet, a baseballozó ufo meséjébõl a "halálkor felvesszük az arcot" dolog valójában az elhúnyt arcának felvéetele tiszteletbõl. Szóval egyltalán nem biztos hogy "több fejvadász" létezne.
Felmerül az a kérdés is: KI rabolta el Muldert. Mint említettem: csak abban higgyünk amit ltunk, és NEM látjuk ki rabolta el Muldert. A Kormány pedig már rendelkezik idegen-technológiával.

A Szuperkatonákat KÉT dolgot látjuk csinálni:
- megölnek néhány, a Régi Összeesküvést folytatni próbáló személyt (akik idegen hibridizációval próbálkoznak, aminek végterméke és adatai az Összeesküvés vezetõinek halálával elvesztek). És ezek a személyek EMBEREK, nem klón-idegenek, mint a kis szürkék tudósai hagyományosan.
- elmennek megézni Scully gyermekét. A "titokzatos módon" fogant gyerek eredete nem is olyan rejtélyes mint elsõ pillantásra tûnik, ugyanis Scullyt NEM rabolják el az egy alkalmat kivéve, ÉS megtudjuk hogy mesterséges megtermékenyítéssel próbálkoztak nála, ami egy Összeesküvõ orvos szerint "nem sikerült". A viselkedésükbõl és az ismert tetteik alapján azonban a Szuperkatonák azért hagyták életben Scullyt, mert a gyermek tökéletesen emberi, és nem idegen-hibrid, azaz a megtermékenyítés valójában sikeres kellett legyen, csak az idegen-DNS nem épült be.

A Szuperkatonák fiziológiájáról másik két dolgot tudunk:
- a "fémcsigolya" egyértelmûen olyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a partra mosott ufo darabjai
- a ~kifejlõdésükhöz az kell, hogy emberi életfentartó-gépekre legyenek kötve egy idõre. Ez ha idegen-alkotások, értelmetlen és valószínûtlen. Az idegenek a beszivárgóikat amúgyis hasonmások/klónok formájában szervezték, nincs szükségük ilyen váltásra.

Végsõ soron adódik a következtetés: a "Megszálló idegenek" NEM tértek vissza, a Szuperkatonák a Kormány termékei. Új Összeesküvés jön létre, de ez csak nemzetbiztonsági szigorúan titkos munka. Nincs Végsõ Nap. HA lesz Hatodik Kipusztulás, akkor azt az Ember fogja okozni, ahogy a valóban létezõ könyv írja, és nem külsõ behatás hozza el ránk.
boom47 2013 júl. 05. - 00:51:53
(1114/1721)
7. évad:
Az utolsó részt még nem néztem meg, ha van benne vmi érdekes, majd hozzácsaopm a 8-hoz.

#1 meglepõ módon az én idõ-jegyzékem a hónapokról és kezdõévrõl helytálló, függetlenül a késõbbi esertleges évszámbemondásoktól

#2 ez egy filler-évad, amiben arra várunk hogy a Maradék Nagy Mumus, a Bagósnak legyen elég ideje hogy végre csináljon valamit, illetve kiderül hogy Samantha meghalt.

#4 az egész egyre inkább átalakul valami hülye bibliai jó/gonosz közti küzdelemmé. Pfujj.

#5 szerintem a készítõk sem tudják már mit akarnak, és õk is tudták hogy az évad szar, ezért csináltak egy Ed Wood részt bele (legalább önkritikájuk volt).

Szóval ennél az évadnál alább már szerintem nem mehet alább a színvonal. Legyen igazam.


Ja, és a 9. évadról szólva: a források nem csak a sorrendben, de a részek címében sem bírnak megegyezni, így eltartott egy darabig, míg az imdb-hez igazítottam magam.
boom47 2013 júl. 03. - 20:32:48
(1113/1721)
Oh, ezt elfelejtettem:
- vmiért a 6.3-as résznek ("Háromszög") csak az elsõ 33 perce van fent általában, ki tudja miért, magyarul
- a 6. évadnál az imdb által közölt sorrend eltér a magyar rajongói oldalak által listázott sugárzási sorrendtõl. Hogy ki variált és miért nem tudni, mindenesetre idegesítõ.
boom47 2013 júl. 03. - 12:48:06
(1112/1721)
6. évad:

Erõsen komolytalanba fordult a sorozat ebben az évadban. Félreértés ne essék, a forgatókönyvírók még mindig zseniálisak – leszámítva az idõpont megadását, mert az totálisan összezavarodott -, de a részek már szürreálisba hajlanak.


Az Összeesküvés:
Az Idegenek (= a kis szürkék) nem egyszerûen más fajokat tarolnak le, hanem saját magukkal népesítenek be bolygókat, hogy aztán azokat - akár évmilliókkal késõbb - arassák le. Ahogy a Biblia írja: õ a pásztor, és ti vagytok a nyáj. Szaporodjatok és sokasodjatok az Õ örömére.
Így a "kis szürkék", az "arctalan lázadók", az emberiség, és ki tudja még mi minden valójában egy faj.
A különbség, hogy míg ezek a pánspermiumok elfejlõdgetnek lokálisan, addig az idegenek fenntartják a Tisztaságot ("Purity").

Ám az idegeneket az arcatalanok úgy tûnik legyõzték, és a filmben a Földön állomásázó/várakozó idegenek mind elhagyták a baolygót.

A Bagós, az eredeti Összeesküvés egyetlen túlélõje ugyan megpróbálja újáteremteni a szervezetét - de úgy tûnik, ezt a Nagy Semmire teszi hataloméhségbõl és a konspirációra való hajlamától hajtva.
boom47 2013 júl. 01. - 16:26:13
(1111/1721)
Fight the Future

SPOILER:
Az Összeesküvés:
A méhek a Fekete Rákot terjeszteni hivatottak, nem a hibrid-vírust.
Az Összeesküvés eredetileg azt hitte, a Fekete Olaj csak "zombisítja" az alanyokat; továbbá a Vakcinát közvetlen kémiai hadiszernek fejlesztették (afféle mustárgáznak).
boom47 2013 júl. 01. - 12:01:04
(1110/1721)
Az 5. évadról (és a sorozatról) szólva:
van néhány zseniális alakítás, pár figyelemreméltó vendégszereplõ híresebb színész, de amúgy már kissé fárasztó.

A sorozat a "független" részekben az alábbi témákkal foglalkozik (nem hiszem hogy újabb kategória elõkerülne):
- ember-szerû mutánsok (ideértve a telepátiát is a sorozat szerint): ezek hol emberi, hol állati eredetûek, nagyjából humanoid és értemes lények. Lassan annyi van belõlük, hogy a hagyományos emberek számára nem is marad hely... És valahogy az összes Nagy Konspirációból kimaradnak.
- fennmaradt kultúrák: olyan õsi emberi, õsemberi törzsek, amik rejtve fennmaradtak
- a testtõl függetlenül létezni tudó elme: szellemek, pszichokinézis, iker-szindróma stb.
- sci-fi technológia: ideértve a msterséges inteligenciákat kütyük, és ami kütyükkel kifejleszhetõ
- pandora doboza: õi korok újra elszabadult kórokozói, jelenségei
- pirokinézis: nem vagyok benne hova sorolnám. Valószínûleg a mutációk közé.
- gabonakörök: az egyik idegen-fajtával kapcsolatos
- vámpírok: hogy ezek most "mutánsok", vagy mifenék, az rejtély; plusz a sorozat ilyen részei nem konzekvensek
- õrültek: az elkövetõ valamilyen x-aktás jelenség tévképzetétõl hajtva cselekszik, de amúgy nem történik valódi jelenség
- bûnözõk: itt semmilyen x-aktás jelenségnek még csak nyoma sincs se a magyarázatban, se a nyomozás során
- démonok, mágia, vallás: ezeket ötlet szintjén kifejezetten nem szeretem, mert itt nincs mit nyomozni.
- belsõ föld?: az "utazás a Föld középpontja felé" ötlete látszik itt feltûnni egy rész erejéig...

SPOILER:

Az Összeesküvés:
A "kis szürkék" - akiket még mindig nem láttunk cáfolhatatlanul a sorozatban - többmilliárd éve léteznek.
Parazita faj lévén más fajokra van szükségük a szaporodáshoz, az egyedfejlõdésükhöz, ezért körbejárják a galaxis(oka)t, és idõnként egész civilizációkat "aratnak le" elrablással, és a kezdetleges formájukkal, a "fekete rákkal" történõ fertõzés útján.
A Marson feltehetõleg létezett értelmes let, és az - ismét csak feltehetõleg - az idegenek ezen ügyködésének következtében teljesen eltûnt.
A Föld, az emberiség végzete közelinek tûnik, ám az emberek - egy szûk csoportja - tárgyalt az idegenekkel, és volt mit felajánlaniuk: a klónozás ugyanis ismeretlen volt a "kis szürkék" elõtt.
Ezen technológiával ember-idegen hibridek ("zöldvérûek") elõállításán dolgoznak - záros határideig, mert ha nem sikerül eredményt felmutatni, bekövetkezik a szokásos gyarmatosítás.
A hibridizáció elõnyös az idegeneknek, mert úgy nem lenne szükségük gazdatestekre a szaporodáshoz. Az emberek azért ajánlották fel, hogy idõt nyerjenek a "fekete olaj" okozta ~fertõzés gyógyítására, visszafordítására, ami sikerül is. Az idegenekkel való hibridizáció további elõnye, hogy a földi betegségekre az új szervezet immunitást nyújtana.
Az így kifejlesztett génterápia-fertõzést ami nagy számban változtatná át az embereket méhekkel vinnék végbe, amik egy módosított himlõ-vírussal fertõznek.
Idõközben egy másik idegen faj, az "arcnélküliek" harcot kezdett a "kis szürkékkel", ami tökéletes alkalom lenne, hogy az emberiség megszabaduljon a gyarmatosítóktól...

A kormányokról csak annyit, hogy mindig is fenyegetésként tekintettek minden földönkívülire, kapcsolatot nem kívántak felvenni velük (legalábbis míg a világûrt meg nem hódítottuk, nyilván), csak a technológiájuk foglakoztatta õket.
boom47 2013 jún. 29. - 23:49:39
(1109/1721)
Nos, a 4. évadnak érdekes lezárása lett, mint ahogy az is érdekes, hogy a gyártók valamiért egyre inkább elfeledkeznek az apró részletek számontartásáról, mint pl. hogy a sori saját idõszámítása szerint 1998-ban kell járjon, és 1992-ben kezdõdött, mégis 4 év együttes munkáról halandzsázik mindkét fõszereplõ.

Mindenki motivációiról tudunk meg többet ebben az évadban, és egyre halmozódnak az olyan túlzások, mint a Fallout 3 mintájára atombombaként felrobbanni, majd újra összeállni képes idegenek, vagy a magukat az üvegen is átrágú darazsak...
Azt még megértem hogy helyenként szükség van a nyilvánvaló képtelenségekre (mint a darazsak a vírus terjesztõjeként, vagy a himlõ mint a fertõzõ ágens), de van ami akkor is túlzás szvsz.

Az is tökéletesen nyilvánvaló, hogy éjszakai mûsornak gyártották a sorit, mert szinte minden rész erõsen alulvilágított, ami fényben nehezen nézhetõvé teszi.

Az Összeesküvésrõl:
- a legtöbb, a soriban megjelent idegen életformát sikerült hellyel-közzel összekapcsolniuk
- az idegenek elõször a Marsot hódították meg(?)
- 40+ évvel késõbb senki nem hallott idegen invázióról vagy világégésrõl. Az emberiség vían éli napjait. Tehát Mulderék sikerrel fognak járni.

PS: a gólem-es rész valamiért nincs fent általánosan a neten, és az 5-7, 9 évadok nincsenek, vagy nagyon hiányosan vannak fent a legkönnyebben elérhetõ forrásokon. Sebaj, megtaláltam ám õket. És még régrõl megvannak a filmek is, szóval ahogy Skinner mondta: "seggel elõre szállunk mint a döglött elefánt" :D
boom47 2013 jún. 27. - 06:10:19
(1108/1721)
A 3. évad végeztével már kaptunk egy olyan részt is, ahol sima bûnözõk után kellett kajtatniuk (akik még csak nem is õrültek), plusz személyes szálak is kezdenek bekeveredni (nyilván térkitöltõnek).

Viszont Az Összeesküvéssel kapcsolatban be kell vallani, még nem láttuk a "kis szürkéket", az egy idegen-embrió az 1. évad végén még racionalizálható holmi mutáns-kölyökként.
Viszont elõkerült a Fekete Olaj.

És Scully Halhatatlan.

De vajon kicsoda Lord Kimbot?
boom47 2013 jún. 23. - 18:08:00
(1107/1721)
- érdekes hogy egy-egy évad több évet ölel fel, így az idõ nyilvántartása is mókás lehetõség (mert amúgy ritkán közlik).
- idegesítõek az olyan apróságokban elkövetett bakik, mint Scully, gyakorló tudós létére kísérleti állatokat kíván megsimogatni, vagy mikor Mulder Mr. X-et találkozóra hívja úgy, hogy Mr. X. kifejezetten leszögezte hogy kizárólag õ kezdeményez egyoldalúan kapcsolatot, vagy hogy 1972-ben vagy '73 ban rabolták-e el Samanthát
- a sori izgalmasabb attól , hogy a 2. évad közepétõl már nem tudni az elsõ pertõl, mit fog tartalmazni a rész
- Elfelejtettem elõzõleg írni: Az 1. rész még elég gagyi, Gillian Andersont pl. csak a 2. részre küldték el fodrászhoz. Rutinos színész pedig csak a 17-re lett, a karrierjét meg így utólag a 21-nél döntötte romba azzal, hogy erõltette a régi önmaga hazsnálatát A sorozat amúgy a 10-résznél látszik hogy befutott (bizonyos szóhasználattal kikacsintás a nézõ felé), és a 3. résznél kapott rendes minõségû filmet a kamerába.

Az Összeesküvés új részletei a 2. évadból:
- az összeesküvés világméretû
- Az Összeesküvés idegen-ember hibridek kifejlesztésén munkálkodik
boom47 2013 jún. 23. - 08:36:42 Előzmény sixpack1989
(1106/1721)
Lehet még a 02x14.
Abba ugyan nincs lebilincselve, de egyébként stimmel.
boom47 2013 jún. 22. - 12:40:18 Előzmény sixpack1989
(1105/1721)
cím: Signs and wonders


MÁS:
Mérhetetlen unalmamban elkezdtem ténylegesen végignézni a sorit, most értem el az 1. évad végéig.

Eddig 5 "aktát" nyitottam ezeken a címeken hogy ne zavarodjak bele az eseményekbe:
- az összeesküvés
- az összeesküvõk
- Samantha
- az idegenek (ugyanis csak ebben az évadban 5-féle idegen lõfrál)
- jelenségek: a fentiekhez nem kapcsolódó részeknek fenntartva. Érdekes hogy elég szûk tartományra vissza lehet vezetni ezeket (p. az X-akták univerzumában létezik egyfajta "lélek" ami nem spirituális, hanem az agy terméke, m mégis képes a fizikai testtõl függetlenül is létezni)

Eddig Az Összeesküvésrõl ennyit látszunk tudni:
- az idegenek léteznek
- az idegenek nem jószándékúak
- a kormány tud az idegenekrõl
- az idegenekkel kapcsolatban a teljes képet csak egy rejtett csoport tudja
- az idegenek kísérleteznek az emberiségen
- az emberiség techológiát szerez/lop/kap az idegenektõl
- az idegen-ember kapcsolatot az emberi oldalról a résztvevõk próbálják hátráltatni
- az idegen-ember kapcsolatot mindkét fél igyekszik titokban tartani
- az idegenek már régóta itt vannak
- az idegenek megállítására egy esély van, és az csak hõsies önfeláldozással valósítható meg. Ez a hõs Fox Mulder kell legyen. (ez a legutolsó a sorozat tematikájából következik, kimondva nincs)
sixpack1989 2013 jún. 18. - 10:41:15
(1104/1721)
sziasztok,azt nem tudja valaki melyik rész,amikor kígyó van benne? még kiskoromban láttam,és csak annyi rémlik,hogy egy pasas oda van bilincselve a pincébe,és lemegy érte a kígyó. :D
10/10
cellasto 2013 jún. 17. - 10:09:25 10/10
(1103/1721)
a karácsonyos-kísértetházas nekem is az egyik kedvencem.
amelyik rész még szerintem nagyon jó,az a blood-címû.
akárhányszor megnézem,leköt :)
nocadlee 2013 jún. 17. - 09:46:33
(1102/1721)
A hétvégén nosztalgiáztam kicsit, és eszembe jutott egy csomó régi kedvenc epizód.
Írtam is róluk egy cikket:
http://nocadlee.sfblogs.net/2013/06/16/a-top-10-legfurcsabb-x-aktak-epizod/