Téma: X-akták

TrustNoOne 2012 szept. 04. - 19:06:03
(1061/1721)
Ha végig olvastad volna amit írtam, láthatnád, hogy azt is hozzátettem, hogy tovább is kapcsoltam arról a csatornáról.
Egy hulladék az a szinkron.
Lala87 2012 szept. 04. - 17:43:44
(1060/1721)
Akkor ez hogy volt akkoriban? Magyarországon melyik évadig mutatták? Én fiatalon néztem, aztán túl félelmetesnek találtam pár epizódot, alig mertem elaludni ezért nem néztem tovább :D
De egy valami bosszant. Õk ketten az FBI-nál dolgoznak, ennek ellenére állandóan akadályozzák õket, nehogy bármi is kiderüljön az kis zöld emberkékrõl. Gondolom õket is köti valami titoktartás, nem mehetnének az újságokhoz kitálalni. Muldert tudom hogy igazából a huga eltûnése motiválja, ezért kezdett el kutatni. Nevetségesnek érzem hogy a saját ügynökeiket lehallgatják és keresztbe tesznek nekik. Mintha olvastam volna hogy persze a kormánynak is köze lesz a kislány eltûnéséhez, ezt nyilván nem akarják hogy megtudja, de akkor is furcsa ez motívum az egész sorozatban.
Lala87 2012 szept. 04. - 12:16:43 Előzmény TrustNoOne
(1059/1721)
Aranyos? Azt hallottam hogy Scully hangja már más és ez eléggé zavaró.
TrustNoOne 2012 szept. 04. - 08:37:26
(1058/1721)
Nos, belenéztem. Megint az-az aranyos szinkron szólt alatta.
Gyorsan tovább is kapcsoltam.
TrustNoOne 2012 aug. 31. - 22:36:22
(1057/1721)
A szinkronra leszek majd nagyon kíváncsi.
jack12 2012 aug. 31. - 18:17:26
(1056/1721)
Egyébként szeptember 3-án 23.00-tól az 5.évad premier lesz a Viasat6-on(persze csatorna premier).Én most nyáron kezdtem el nézni ezt a sorozatot az 5.évadig jutottam,és eddig nagyon jó,a két film is remek,bár az elsõ az jobb,mert illeszkedett a sorozatbeli eseményekhez,de a második is jó volt.
TrustNoOne 2012 aug. 31. - 17:21:10
(1055/1721)
Ha valakinek segítségre, információra van szüksége, akkor ezt ajánlom: http://trustno1.atw.hu/

Nagyon sok hasznos infó van a sorozatról.
10/10
CTU 2012 aug. 30. - 23:33:10 10/10
(1054/1721)
Kimondhatatlanul örülök, hogy van Magyarországon egy értelmes csatorna, ami vetíti az X-aktákat!

Köszi Viasat 6. Minden este nézem, egyszerûen megunhatatlan!

Csak végre jöhetnének szépen sorjába az újabb részek, ne mindig csak az 1. és 2. évad...
Lala87 2012 aug. 30. - 23:07:36
(1053/1721)
Már megint miért nem folytatják szeptember 5. után a 2. évadot?
bitten 2012 aug. 02. - 21:59:00 Előzmény agarik
(1052/1721)
Hmmm, érdekes. Egyszer megnézem valamelyik megfilmesített, és vágatlan változatot, bár nem nagyon rajongok az ilyenekért. Sajnos már azt értem hogy az X-Akták sem az én korosztályomnak való, sõt, mitõbb, én már ebbõl kezdek kinõni....Na midnegy, kár, mert most kb. megnéztem 7 részt a 8. évadból, de mivel nem volt Mulder, nem érzem azt hogy néznem kéne tovább. A mostani rész meg ami lesz a Viasat 6-on egyenesen fos, a kísértet a computerben....
bitten 2012 aug. 01. - 14:24:47
(1051/1721)
Tegnapé n is néztem a TV-6on, jó volt újra látni Muldert....
agarik 2012 júl. 31. - 15:37:06 Előzmény bitten
(1050/1721)
Grimm mesék és a vágott változat közti különbség:

- Piroska és a farkas. Eredeti változat: a farkas megeszi Piroskát (a nagyi után) ééés kész. A Grimm-gyûjteményben jön a vadász, felvágják a farkast, telirakják a gyomrát kövekkel, aztán amikor felkel a kútba fullad. A vágott változatban jön a vadász és kész.
- Hamupipõke: a Grimm-változatban jön a királyfia cipõvel házhoz, mire az egyik lány a sarkát, a másik a nagylábujját vágja le, de a királyfi kiszúrja a vért, így nem veszi el õket. A vágott (pl. WaltDisney) változatban nincs vagdosás, egyszerûen nem fér bele a lábuk.
stb. stb. stb.

Az Andersen-mesékre példa a Féllábú ólomkatona, amiben az ólombaba és a papírbaba egymásbaszeret, de sose érhetik el egymást alapból sem (mert babák), majd a macska gonoszságból bepöcköli a katonát a csatornába, ahonnan miután elõkerül mindkét baba elég.
Vagy a Kis Gyufaárúslány, ami egy tizenegykét éves lányka monodrámája, aki gyufaárulásból próbálná eltartani magát hajléktalanként a -20 fokos havazásban a kihalt utcán. Természetesen vevõ nincs, ám ha lenne se tudna nekik eladni semmit, mert szép lassan elhasználja az összes gyufáját hogy ne fagyjon meg az éjszaka.
bitten 2012 júl. 30. - 23:12:20
(1049/1721)
A Grimmesék nincsennek megfilmesítve? Emlészem hogy 10-11 éve volt még valami grimm mesés sorozat valamelyik gyermekcsatornán, kiskoromban.

Egyébként lehet hogy rávetem magam a Milleniumra, bár megvenni tuti nem fogom, akárohogyan is hangzik ez. Még az X-Aktákat is csak akkro venném meg gyûjtõi pakkban ha milliomos lennék, vagy csak szimplán teljesen hülye(inkább vagyok az mint milliomos....).

Mostanában filmeket már nem is nézek, inkább sorozatok, érdekes hogyan változik az ember ízlése.
bitten 2012 júl. 29. - 15:59:52 Előzmény agarik
(1048/1721)
A Millenium nem inkább a szellemvilágra koncentrál? Nekem ijesztõbbnek tûnt, azalapján amit a Youtubeon láttam. Õk mi utána nyomoznak tulajdonképpen? Mert érdekelne, lehet hogy azt is megnézném, csak most idõ, meg hely szûkében vagyok sajnos.

Off: Ezek között a mesék között nagyon sose tudtam mi a különbség, a Grimm mesék durvák, most viccen kívül? Mert én már rohadt régen nem hallottam még hírbõl sem grimm mesét....
agarik 2012 júl. 27. - 14:22:11
(1047/1721)
A Millenium tényleg sötétebb, de teljesen más témát üt meg. Az a rész, ami az X-akták keretében került leadásra, a Milleniukm sorozat zárórésze egyúttal, a 3. (utolsó) évad DVD-kiadásánál (ami Agyarországon persze nem jött ki, csak az elsõ kettõ) mellékelték is.
Bár ha összehasonlítanám a kettõt, akkor az X-akták a Grimm mesék (a vágatlan változat), míg a Millenium az Andersen-mesék.
Ebbõl a legislegkedvencebb részem az egyik évad haloweeni része, amiben egy csapat démon összeül egy gyorsétteremben, és arról beszélgetnek kinek hogy-s-mint megy a kísértés :D


X-atkák kedvenc epizódok:
- Gumiember
- az, amiben a Három Geek meghal
- a féregember
- amiben az antarktiszi állomáson kiásnak vmi kukacot ami erõszakos õrületbe kergeti akibe belemászik

Kérdés: a fõcím-wishben van egy rész, amikor olyan kék gömböclények ormányt növesztenek. Azt nem tudja vki végül benne lett-e a sorozatban, vagy mi volt egyáltalán?
bitten 2012 júl. 27. - 13:47:57
(1046/1721)
Bocsi hogy duplázok, de vicces mert: Elvileg Mulder nem iszik, valójában meg a nagyfilmben is részegen megy Scullyhoz:D meg amikor az a két középiskolás sátánista két kiscsaj gyilkolászik, és Scully féltékeny (bent bagózik a szobában:D kb. a 4. évadban van:D), Mulder meg piál:D vannak benne vicces, meg beteg humorú részek. a Kedvenceim a: 3x21 Amikor Mulder egymás után eszi a pitéket, Bad Blood (5x11), Hogyan lopták el a szellemek a karácsonyt, Árkádia ( Asszony, követelem hogy csinálj egy szendvicset:D), Esõkirály, Hazafutás. Gyakorlatilag az összes poén rész a kedvenceim között van, de a komolyabbakat is szeretem, A gazdatest, vagy mi volt az, a második évadból, a Gumiember mind két része, a csótányok, akkor azok az erdei rovarok, az X-Zsaruk, az X-Márka, Az X-páciens volt asszem az, ahol ilyen okkultista szertartásokat tartottak az orvosok, és megölték a betegeket, na az is nagyon király volt, és még mennyi mindent megtudnék említeni, ha a remek epizódoknál járunk. Mégegyszer mondom, nagyon irigylem azokat, akik még csak most kezdik el nézni:) Ja, és bocsi hogy ennyit írtam.

Akinek nincsennek meg DVD-n az évadok, az írjon nekem privát üzenetet, tudok segíteni mind a két nagy filmben, és mind a 9 évadban.

Kinek mi a kedvenc epizódja(i)?
bitten 2012 júl. 27. - 13:42:14
(1045/1721)
Igen igen, elszántam rá most magam, tegnap két olyan erõs részt láttam. Jaja, olvastam hogy Mulder 9 részre, vagy 11-re, -már nem emlékszem pontosan- írt alá a 2001-ben játszódó évadra.

Off: A milleniumot nézi valaki? Tudjátok, a 7. évad ezredfordulós részében volt szó a millenium csoportról. Elvileg az X-Akták ahhoz képest egy Andersen mese.

Amugy nem tudom ki kérdezte, de igen, nekem is feltünt hogy kezdetben Mulder is, meg Scully is szemcsis(hemüveg:)) de aztán mind a ketten elhagyták.
TrustNoOne 2012 júl. 27. - 11:50:31 Előzmény bitten
(1044/1721)
Már megválaszolták.
Majdnem tökéletesen.:)
TrustNoOne 2012 júl. 27. - 11:49:32 Előzmény agarik
(1043/1721)
T-1000 meghal?
Lehet nem egy sorozatról beszélünk, de Doggett ügynök nem halt meg.
agarik 2012 júl. 27. - 09:34:03
(1042/1721)
Most látom (a gumiember részt okés, megnéztem megint) Mulder kezdetben szemcsis volt? Mikor tûnt ez el a soriból?