Téma: X-akták

10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 16:27:37 10/10
(1181/1721)
hát igen,mellesleg duchovny-ról is nehéz lesz elhinni azt a "hinni akarok"kisugárzást,ami a szériában még megvolt rendesen..
gilian meg csúnyán megöregedett

szerintem békén kéne hagyni ezt a franchise-t ahogy azt abbahagyták
no de ez az én véleményem :)
boom49 2015 jan. 19. - 16:21:31
(1180/1721)
Rosszul gondolkozol.

A társadalomra ugyan valóban veszélyesebbek holmi vallási fanatikusok, de a KORMÁNYZATRA sokkal veszélyesebbek a 9/11-esek.

A szólásszabadságról szólva:
a javaslat azon része, ami betiltaná az összeesküvéselméletek gyártását, az egy nagy marhaság. Azok ugyanis a "semmibõl" jönnek, eredetük sosincs. Mutassa nekem vki meg, ki találta ki az "albínó aligátorok a csatornában" legendát.
Vagy próbálja már vki letagadni hogy az "ufo"-khoz a kormánynak köze van (az ufo-k drónok, amit a katnosaág gyárt, tesztel, fejleszt, hasznosít).
Meg ugye bejön a probléma, hogy az is "összeesküvéselmélet" volt, hogy a Föl Mozog.

Viszont szólásszabadság ide vagy oda, bizony az egyes összeesküvéselméletek esetenkéntkomoly szervezõerõvel, és ideológiai azonosulhatósággal bírnak, így egyáltalán nem beleszólni veszélyes ostobaság, mert akkor a nyilvánvaló terroristasejtek és szélsõséges vallási/milicista csoportok is ellenõrizhetetlenné válnak, ami a társadalom mûködésképtelenéséghez vezet.

De mint mondtam a nyilatkozat egyetlen értelmes, megvalósítható javaslatot sem tartalmaz, mivel nem érti az összeesküvéeslméle-csoportok alapvetõ mûködését. Olyan, mint egy orbániai kormányzati döntés: hozzánemértõk ad-hoc agyszüleménye.

-----------

Érdekelne amúgy mi lenne a koncepció a sorozat újraindítására amúgy. Komplett reboot lenne a logikus, mert ugye minden szálat elvarrtak. Viszont nem teljesen lehetetlen továbbmenni sem, bár egyelõre számomra úgy néz ki, csak Ms. Anderson szeretné a dolgot simán pénzügyi okokból, mert az új rendezése ezek szerint nem hoz kellõen nagy pénzt (sem újabb munkákat).
Komolyan, amilyen szexszimbólum volt fiatalon, annyira kezd idegesítõ lenni...
10/10
Marcus0911 2015 jan. 19. - 13:52:04 10/10
(1179/1721)
Ami zavargások vagy merényletek eddig voltak az USA-ban, azokat hol egyszerû köztörvényesek, randalírozni akarók csinálták (mint legutóbb Ferguson-ban), vagy vallásõrültek (Waco, Texas vagy Terry Nichols merénylete). Az amerikai kormányzatnak sokkal több tartanivalója van a neoprotestáns /közismertebb nevükön pünkösdi-karizmatikus/ szektáktól, mint a 911truth mozgalomtól.

Mielõtt továbbmennénk, egy apróságra hívnám fel a figyelmet, noha biztos vagyok abban, hogy többeknek feltûnt.

Arról van szó, hogy a szerzõpárosnak eszébe sem jut felvenni az opciók közé, hogy a kormánynak egyszerûen békén kéne hagynia a konteósokat. Hogy a szólásszabadság hazájában, a sokak által példaképként felmagasztosított USA-ban a politikai hatalomnak talán nem kéne foglalkoznia azzal, hogy az általa irányított társadalom egyik csoportja sajátosan magyaráz bizonyos eseményeket és történéseket. Nem, ez nem jut eszükbe (csak poénkodnak egyet azzal, hogy a Mikulás vagy a húsvéti nyuszi története is konteó, de azt nem kell bántani), az viszont igen, hogy betiltsák (?), esetleg megadóztassák (??) a konteókat, illetve a konteósokat… Pikáns, ugye? És mindez bizony nem a legkeményebb republikánus adminisztrációhoz tartozó egyik stratéga agyából pattant ki, hanem a demokrata párt és az amerikai liberálisok nagy kedvence és reménysége, Barack Obama (újra)választott elnök egyik legközelebbi munkatársának emélete.


Ápdét:

Mai blikkben is írnak az X-Aktákról.


http://kepfeltoltes.hu/150119/1601574_896291750403634_5230861199707102435_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
boom49 2015 jan. 19. - 09:31:21
(1178/1721)
Nagy ökörség ami azon a wikilinken van.

Lévén az összeesküvéselméletek vagy megállnak a saját lábukon (mint a 9/11 elméletek), vagy igen erõsen a valláshoz hasonlítanak, így a cáfolat egyszerûen nem lehetséges, különösen nem az extrém csoportok esetében.

A cáfolat, ellenérvek csak nem-extrém csoportoknál lehetségesek, olyan esetben ahol a cáfolat olyan kikerülhetetlen tényt tartalmaz ami kizárja az összeesküvéselméletet, vagy annyivalegyszerûbb (szervezés és motiváció terén) hogy elsorvasztja a hvatalos közlés az összeesküvéselméletet.

Egy megerõsödõ és/vagy hangos csoport esetén az elsõ lépésmindig a beszivárgás, nem érdekel ki csinálja, hiába veszteget annyi pontot rá a cikkely.

Ezután el kell dönteni szükséges-e beavatkozni a csoport tevékenysége kapcsán. Ha igen, annak három módja lehetséges:

#1 a nevetségessé tétel. Olyan egyértelmûen szánalmas és nevetséges tételeirõl kell beszélnia csoportnak, ami miatt hiteltelenné válik. Legjobb ha ezekben a csoport ténylegesen hisz, de kreálható hazug állítás is, amit egyszerûen addig ismételsz amíg a közvélemény el nem hiszi (a csoportnál ellenõrizni úgysem tudják, ha mégis, ráfogjuk hogy csináltak egy kirakataktát az érdeklõdõk megtévesztésére).

#2 a csoport hitének irányítása, kisiklatása. A csoport tagjaiban értelmetlen kétségeket próbálni éleszteni, ugyanis attól az összeesküvéselmélet hívei hogy együtt élnek az összessküvéselmélettel, ebbe számtalan órát öltek, amit nem fognak föladni még ha ki is derül hogy hazugság (l. Pataki Attila és az UFO-k).
Ehelyett meg kell erõsíteni a hitüket, de olyan részletekkel kell kiegészíteni ami miatt az #1-nek megfelelõ marhaságokbankezdenek hinni, VAGY másodlagos megoldáskéntelég ha téves adatokkal látom el õket ami miatt sosem derítik ki az igazságot ami felé amúgy jó irányba haladta, VAGY arra késztetem õket hogy olyan részérefókuszáljanakaz összeesküvéselméletüknek, ami zsákutcába tereli õket.

#3 a csoport likvidálása. Hagyományosan ez valamilyen gyilkosságot jelent (látszatra ez lehet gyilkosság ami veszélyes mert mártírrá válhatnak ami erõsíti a közvélemény érdeklõdését, eltûnés, baleset, vagy a legjobb: egy banda/terrorcsoport áldozataivá válnak mely esetben mindneki emlékszika személyekre de senki az ügyükre), más esetben pedig törvényi ellehetetlenítését a kérdéshez kapcsolódó csoportok létrejöttének (erre is tudunk egyértelmû példát).
10/10
Marcus0911 2015 jan. 19. - 01:11:20 10/10
(1177/1721)
A sorozatot Kanadában és Mexikóban forgatták, oda nemigen ér el az USA idegbeteg kormányának a keze :D Vagy mégis ? Mert a közelmúltban Obama tanácsadója "hadat üzent" az összeesküvés-elméleteknek és a velük foglalkozóknak.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cass_Sunstein#.22Conspiracy_Theories.22_and_government_infiltration

http://idokjelei.hu/2010/01/obama-elnok-tanacsadoja-az-%E2%80%9Eosszeeskuves-elmeletek%E2%80%9D-ellen/
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 00:08:55 10/10
(1176/1721)
figyelj

elnézve,kik irányítanak manapság a világban és a politikában szerinted milyen irányba fog elmenni ez a sorozat,ha tényleg folytatják?
szerintem nagy csalódás lesz a régi fanoknak,viszont lehet fog szerezni új rajongókat :P
10/10
Marcus0911 2015 jan. 19. - 00:02:13 10/10
(1175/1721)
A gyors befejezésnek olyan okai is voltak, hogy pl. David Duchovny (Mulder) már régebbóta unta a szerepet, nem akarta, hogy Mulder-ként skatulyázzák be a nézõk, és ezért váltani akart. Az utolsó évadokban már alig szerepelt, saját kérésére cserélték le. És a sztori is kezdett kifújni, nehéz volt újabb csavart beletenni, miután minden kiderült. Valószínûleg úgy érezték az alkotók, hogy kihozták a sorozatból, amit lehetett. És ez sajnos nem csak alkotói kérdés, hanem gazdasági/marketing is. Talán úgy gondolták, a csúcson kell abbahagyni, és akkor a merchandise-zal még tudnak némi bevételt produkálni.

Próbáltak spin-offot csinálni, egyesek szerint nézettség hiánya miatt halt el, mások szerint meg túl sokat mondtak el a készítõk:

https://www.youtube.com/watch?v=Ji7IKTDKvyA


Idõközben termelõdött egy-két új dolog (pl. NWO, Bilderbeg, Szabadkõmûvesek, mesterséges járványok, önmerényletek) és azalapján gyárthatnának egy harmadik és a fõsztorit végképp, érdemben lezáró mozifilmet vagy néhány évadot.


Igaz, eddig is a sorozat és a valóság között volt elég nagy átfedés, csodálom, hogy eddig hogy sugározhatták a 9 évadot ? :D

- árnyékkormány léte
- valósabb földönkívüli észlelésekkel és annak kinézõ leletekkel való nem foglalkozás és téma nevetségessé tétele állami megrendelésre
- titkos katonai projektek (pl. MK-ULTRA)
- földönkívüliek és az árnyékkormány embereinek kapcsolata
- kormányszervek érdeklõdése UFO esetek iránt (különbözõ, komolyabb kormányok ezt kormányzati honlapjaikon keresztül ismerték el)
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 18. - 23:12:53 10/10
(1174/1721)
jó nagy baromság..
talán inkább nem kellett volna kiirni muldert a 7.évad közepén és folytatni kellett volna még pár évadon keresztül..
ez már nem lesz az igazi,az biztos
10/10
Marcus0911 2015 jan. 18. - 23:07:41 10/10
(1173/1721)
A Fox megerõsíti az X-Akták újraindítását:

http://time.com/3672893/xfiles-reboot-scully-mulder-fox/
10/10
breeder 2015 jan. 17. - 22:50:07 10/10
(1172/1721)
Szinte minden részben voltak ilyen Mulder-féle beszólások. Fõleg, amikor már Scullyval nagyon unták a nyomozást, és nem volt valamire magyarázat, akkor szúrtak egymásnak oda. =)
10/10
breeder 2015 jan. 17. - 22:43:28 10/10
(1171/1721)
Ha olyan tréül lesz megcsinálva, mint az új Dallas sorozat (ami számomra nézhetetlen lett - szemben a régi klasszikus részekkel), akkor nagy valószínûséggel maradok a régi epizódok újranézésénél. :)

A Knight Rider-t is mekkora blõdség volt visszahozni 2008-2009-ben.
Persze van, akinek az is tetszik, de a magam részérõl (a filmeket és sorozatokat tekintve) nem vagyok se remake, se újragondolás párti.
10/10
Marcus0911 2015 jan. 17. - 20:36:47 10/10
(1170/1721)
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 17. - 15:46:15 10/10
(1169/1721)
szerintem is jó,hogy csináltak pár ilyen laza részt
volt az is,amikor valami kisértet házba mennek,a két szellem meg hülyét csinál belõlük :))
azt hiszem azelõtt volt nemsokkal,hogy muldert kiirták a soriból
blacknet 2015 jan. 17. - 15:35:17
(1168/1721)
Örültem, amikor talán a negyedik évadban elõször felbukkantak ezek az epizódok, amikor nem veszik magukat komolyan a sorozat készítõi, ezzel hivatalosan is kiszakítva az X-aktákat az UFÓ-hívõk bibliájából, és elhelyezve magukat ott, ahol a valódi helyük van, a szórakoztató televíziós produkciók sorában.

Ugyanígy a valódi összeesküvés-elmélet gyártóknak odagrimaszolva egy jelenet, amikor Mouldert autóban túszként fogva tartja egy folyamatosan zsidózó tag, és Moulder az üzemanyagszint-jelzõre rápillantva megszólal: "A Nemzetközi Cionista Összeesküvés nevében jelzem, fogytán a benzinünk".
10/10
cellasto 2015 jan. 17. - 14:19:54 10/10
(1167/1721)
a vámpiros rész sem volt semmi,amelyik valamelyik nap volt
könnyesre röhögtem magam scully arckifejezésein :D
blacknet 2015 jan. 17. - 13:57:51
(1166/1721)
Spoiler!

De a legnagyobb flash, amikor az egyik önreflexiós paródiaepizódban a bagós náci tisztet játszik. Visítottam, amikor megláttam német katonai zubbonyban.
10/10
breeder 2015 jan. 17. - 03:13:19 10/10 Előzmény cellasto
(1165/1721)
Igen, igen, érdekesek is meg néha tanulságosak is a részek.

A konspirációs részek is jók (legalábbis én azokat is kedveltem), bár néha már követni sem lehetett, hogy ki kivel van.... =)
10/10
cellasto 2015 jan. 16. - 09:26:47 10/10
(1164/1721)
általában mindegyik rész érdekes szerintem
bár,amikor már tulzottan gyártják az összeesküvés elméleteket,az már nem annyira bejövõs
alapjában jó kis sorozat
rengetegszer láttam már,nagyon szeretem :)
10/10
breeder 2015 jan. 16. - 00:36:04 10/10
(1163/1721)
Érdekes ez a vak, látnok lányról szóló rész...
10/10
Marcus0911 2015 jan. 13. - 14:06:08 10/10
(1162/1721)
Hogy adhatnának méltó folytatást és befejezést az X-Aktáknak a készítõk, a fõtörténet (földönkívüli összeesküvés / invázió ) mentén ?


https://www.nerdist.com/pepisode/nerdist-podcast-gillian-anderson/