Téma: X-akták

10/10
Marcus0911 2016 febr. 12. - 20:27:45 10/10
(1486/1726)
10/10
Marcus0911 2016 febr. 12. - 20:25:20 10/10
(1485/1726)
Rosszul mondták, az kis szürkékkel nem végzett senki, hogy végeztek volna ? "Csak" a Szindikátust gyújtották fel, de közülük a Cigarettás életben maradt, meg amúgy is, ha õt is elintézték volna, akkor is kerestek volna új bandát a kis szürkék, akik kollaborálnak velük.
PuffinLekvár0909 2016 febr. 12. - 09:06:27
(1483/1726)
Az nem az idõ kegyetlensége, hanem a botox és valamelyik nem túl ügyes plasztikai sebész munkája, az idõ azért nem ilyen kegyetlen. :)
Zsul 2016 febr. 12. - 05:55:22
(1482/1726)
Még annyi: nekem a régi X-aktákból az összes évad tetszett! Nem zavartak az új évadok (8-9), noha sajnáltam Mulder eltûnését - annál inkább örültem, amikor a végére elõkerült.
T-1000-es Dáget ügynök is feltûnhetne az új évadban...:) Vajon mi lett vele azóta... s ha már itt tartunk: teljesen normális, hogy a szereplõk öregednek, hiszen a filmbeli univerzumban is telik az idõ. A modern kor, hogy a szereplõk idõsebbek, karaktereik tapasztaltabbak új lehetõségeket adnak a forgatókönyvíróknak.:) Jó volt végigolvasni a fórum néhány oldalát.
Zsul 2016 febr. 12. - 05:29:05 Előzmény jani-wan
(1481/1726)
jani-wan írta - többek között - oldalakkal ezelõtt:
"Ez sokkal inkább kapitalizmus, mint összeesküvés." - A kapitalizmus maga az összeesküvés. És nem elmélet, gyakorlat.:)
Zsul 2016 febr. 12. - 04:03:13
(1480/1726)
Pont ebben a fórumban néhány oldallal ezelõtt felvilágosítottak az x-akták végérõl. Pedig láttam a végét is évekkel ezelõtt, és mégis! Én borúlátó végre emlékeztem, de aki segített emlékezni leírta, hogy végül is sokkal jobb vége lett. Ha jól emléxem az okfejtésre akkor a ránk törõ idegeneket elintézték más idegenek. Így elmaradt a megszállás...
Ebbõl kellett kiindulni, amikor a 10. évadot elkezdték forgatni. Én még nem néztem meg... még várok vele. Várom a megfelelõ alkalmat.:)
csincsilla72 2016 febr. 11. - 19:41:25
(1479/1726)
Nagy fanja voltam a sorozatnak 20 éve, láttam az összes részt, még az utolsó két évadot sem utáltam. Engem be tud szippantani most is.:-)
Parodisztikus részek minden évadban voltak, nagyon feldobta a sorozatot, és karakterépítésnek is kiválóak voltak. Kifejezetten örülök, hogy nem csak a conteo és a szörnyek szerepelnek, hanem humor is van benne bõséggel.
Mia1234 2016 febr. 11. - 16:50:40
(1478/1726)
Valószínûleg ott lehet a baj, hogy az eddigi évadokból nem láttam túl sokat. Amiket láttam, azok pont nem ilyen elvontak és parodisztikusak voltak - emiatt egészen idáig nem tudtam eldönteni, hogy ez most valami önirónia vagy mi akar lenni.
De ha így nézem, akkor már szórakoztató is tud lenni.
csincsilla72 2016 febr. 11. - 16:04:38
(1477/1726)
Az eredeti koncepciót nem szabadott folytatni, mert a mai korban, amikor már a napközis is okostelóval szaladgál, röpködnek a drónok mindenfelé, gugliautók és mûholdak tízezrei térképezik fel a világot és minden szirsz*rt lefotóznak-levideóznak az emberek, már a nagy számok törvénye alapján is ki kellett volna derülnie, hogy léteznek idegenek, itt vannak és együttmûködnek a helyi kormányokkal. Mert a mi lehetõségeink elég korlátozottak az utazgatást és a kommunikációt illetõen. Ma már nagyon nehéz lenne ezt eltitkolni. Marad az a megoldás, miszerint már nincsenek itt, és amikor itt voltak, akkor még eltitkolható volt a dolog.
csincsilla72 2016 febr. 11. - 15:57:43 Előzmény Torolt Felhasználo
(1476/1726)
Szerintem ez hat rész összesen, és ennyi. Ennek pedig tökjó. Újabb évadoknak nincs értelme, mert a témában már nincs ennyi kraft.
PuffinLekvár0909 2016 febr. 11. - 15:56:53
(1475/1726)
Igen érdekes ez az új évad, olyan mintha tesztelnék, hogy mi tetszik a népnek. Szinte semmilyen összefüggés nincs a részek között. Elkezdték ezt az illuminátus összeesküvést, ami nagy marhaság volt mivel a 9 évad nagy igazsága az volt, hogy az idegenek a földi árnyékkormánnyal együttmûködve kísérleteznek.
Mulder 20 éven át hitte ezt és egy láthatóan kissé zakkant nõ azt mondja neki, hogy emberek rabolták el, õ meg rögtön neki hisz. Ez csak egy eset a sok millióból, semmi bizonyíték nincs rá, hogy igazat mond.
Ebbõl arra következtetni, hogy minden esetet emberek követnek el, nem túl okos dolog.
Az meg pláne nem, hogy ebbõl megállapítja azt, hogy "Az idegenek önmagukat is feláldozták az emberiség megmentéséért".
Ez az egész sorozatnak ellentmond, ebbe egy, a forgatáson dolgozó ember sem gondolt bele?
A többi rész viszont rendben volt szerintem, bár örültem volna egy David Icke féle gyíkemberes összeesküvésnek, amiben mondjuk a gyíkemberek és támogatóik harcolnak a szürkék és támogatóik ellen.
csincsilla72 2016 febr. 11. - 15:55:41
(1474/1726)
Alapvetõen tetszik az új sorozat, de sajnos túltolják egy kissé ezt a William-kérdést. Elhiszem, hogy sosem fogják kiradírozni a srácot az életükbõl, de amíg évekig együtt voltak, akkor is kétnaponta zokogtak a történtek felett?
Remélem, megtudjuk, merre jár, ha már ennyit foglalkoznak vele.
A színészek sokat öregedtek, ahogy mi is. Ebben semmi borzasztót nem találok. Dana Scully 1964-es születésû, azaz Anderson egy 52 éves nõt játszik. Annak meg teljesen oké.
Ezüstliliom 2016 febr. 10. - 21:57:53
(1473/1726)
Annyira megváltozott, hogy amikor ennek az évadnak az elsõ részét néztem, azon bosszankodtam, hogy miért nem Gillian Anderson játssza most is Scully-t. Megdöbbentem, mikor utánanézve láttam, hogy õ az.
bcsaba73 2016 febr. 10. - 21:49:15
(1472/1726)
Most kezdtem el nézni az új részeket,mindig is szerettem ezt a sorozatot. De ha Scully ügynökrõl nem tudnám,hogy nõ,simán rávágnám,hogy egy transzvesztita. Nagyon elbénázták a beavatkozásokat az arcán,ha meg nem volt,akkor iszonyat megrondúlt szegényke.
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 febr. 10. - 12:57:58
(1471/1726)
Nézd, látjuk hogy csak azért reggeltél hogy ezt a topicot trollkodd.
Látjuk hogy ezen kívül vmi venezuelai szappanoperát és Karády Katalin cár mûsorát látogattad.

Megvolt az örömöd, ideje lelépned.
offtopic
Mia1234 2016 febr. 10. - 12:09:17
(1470/1726)
Miért, te ezen a fórumon valami megmondóember vagy?
Amúgy meg miért is beszélsz más nevében is? Tán felkért erre valaki?
Vagy királynõnek gondolod magad?
..."Talán nem is akarjuk ismerni ezeket a szavakat.
Inkább maradnánk a magyar nyelvnél."...

Másoknak miért nem szólsz be? Nem mersz?
Csak az elmúlt pár hsz. is tele van ilyenekkel: random, spoiler, feeling, lájkol.
Vagy netán csak a hájpol szót nem ismered és ettõl lettél ilyen frusztrált? :DDDD
Torolt Felhasználo 2016 febr. 10. - 11:54:54
(1469/1726)
Az a baja hogy zavaros.

A 3. rész nem tudta eldönteni hogy mit akar:
- gyíkembert hogy visszazökkentse Muldert?
- vérfarkas megharapta gyíkembert a poén miatt?
- vmi fordított vérfarkas megharapta Dr Who-gyíkembert társadalomkritikaként?

A 4. részmeg most ez mi?
- tulpa
- gólem
- életre keltett graffiti a Mistfitsbõl?
És mit akar?
- megvédeni a hajléktalanokat
- megölni bárkit aki odamerészkedik
- vagy csak úgy egy szörny?

A bevágások s régi életükbõl is nagyon random, és bár csak 6 rész, mégis az egyetlen összekötõkapocs kb. eza William-dolog. Nincs igazán fejlõdés felmutatva, nincs Nagy Összeeskövés minden részben. Az egész teljesen random.
Így sem rossz, még mindig kijön 6-7/10-re, de a tendencia nem mutat hosszútávra. 2-3 évad, azok is inkább 13 résszel, de utána valószínûleg megútálnánk.
10/10
cellasto 2016 febr. 10. - 10:15:47 10/10
(1468/1726)
az elsõ három rész azért jól hozta a régi hangulatot
sõt a 4. is,csak ez valamiért olyan üres volt

mondjuk anno sem volt jó az összes rész,szóval még lehet itt bármi :)
vino-et-veritas 2016 febr. 10. - 08:02:47
(1467/1726)
Gonosz leszek: Scully, "érett", fénylõ arcával Spéter Erzsébetre hajaz, ha még valaki emlékszik rá...

Folytatva.
Az eltelt részek alapján nekem egyelõre elmarad a legtöbb elsõ szériás darabtól.
Nehéz ott/úgy folytatni, ahol/ahogyan befejezték. A két korszak (90-es évek, most a 10-es évek) nagyon eltér szinte mindenben, a szereplõk "öregedésérõl" nem is beszélve...