Téma: X-akták

10/10
Marcus0911 2016 jan. 27. - 00:11:28 10/10
(1361/1721)
Még azért tetszhetett nagyon az új X-Akták a látványon és a minõségi szinkronon kívül, mert itt teljesen nyíltan beszéltek a dolgokról. Egy dolog, hogy sokat olvastam róluk, de mégis ... A hideg futkosott a hátamon, miközben néztem a filmet. Nagyon durva mondatok hangzottak el. Nem akartam elhinni, mit hallok... Le is töltöttem izibe hogy meglegyen, mielõtt törölnék.
8/10
-greghouse- 2016 jan. 26. - 23:50:55 8/10
(1360/1721)
Bocs, az elõzõ természetesen cellastonak szólt.
De ha már itt vagyok, nekem (eddig) nem is a CGI vagy más látvány tetszik, hanem a viszonylag jól megkomponált forgatókönyv. Nem ismerem hogy az eddig elkészült hat (?) rész végül mire fog kifutni (vannak spoileres oldalak külföldön, de nem akarom tudni), de különbözõ esetek nyomán mégis látszik egy szál, az eltitkolt idegen technológiák, és a hatalmi érdekek vonulata, aminek mentén nyilván több lazán kapcsolódó érdekes eset lesz.
(Ha úgy tetszik, nevezze aki akarja "összeesküvés elméletnek" hívni, ami szerintem már kicsit off-topic lenne vitatémaként, tõlem nem idegen a gondolata, de most csak mint filmtéma is szerintem jó.)
8/10
-greghouse- 2016 jan. 26. - 23:46:18 8/10
(1359/1721)
Akkor nálam lehet a baj, mert hiába próbálom az új sorozatnál (itt), csak kijön, hogy "már szavaztál..." és nem enged. Kár.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 23:32:50 10/10
(1358/1721)
Nekem az is különösen tetszett, hogy a lezuhant repülõ csészealjat nem CGI-vel gányolták oda, hanem rendesen felépítették, ahogy a werkfilmben mutatták. Én is az elsõ, kilenc évadot megért X-Aktákat láttam elõször, annak ellenére hogy 93-as vagyok, de mégis ez az új tetszik jobban, talán azért, mert többször mutatnak földönkívülieket, mint az elsõben, nem csak a történet megy.
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 23:26:26 10/10
(1357/1721)
adhatsz ra tobbet az uj sorozat topicjaban :P
nekem is bejon eddig,de a regi szeriat szerintem nem fogja felulmulni(legalabb is nalam)
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 23:12:15 10/10
(1356/1721)
Én "csak" magyarul láttam és ott nem a "lobbizás" kifejezést használták, hanem "az élelmiszeripar / agrikultúra / hadsereg átvételével" fordítást, ami "hülyén" hangzik, inkább monopol helyzetbe hozását, és monopóliumba tényleg csak és kizárólag a lobbizáson keresztül lehet jutni. Angolul is megnézhetném a Fox hivatalos oldalán, de nem, mert ahhoz állítgatni kell az internetbeállításokat (mert csak amerikai szerverrõl lehet), és ahhoz nincs kedvem / türelmem, de kerestem egy gyors átiratot:

http://transcripts.foreverdreaming.org/viewtopic.php?f=174&t=24893

Tad: And then the world itself, by any means necessary, however violent... or cruel... or efficient. By severe drought brought on by weather wars conducted secretly using aerial contaminants and high-altitude electromagnetic waves, in a state of perpetual war to create problem-reaction- solution scenarios to distract, enrage and enslave American citizens at home with tools like the Patriot Act and the National Defense Authorization Act, which abridged the Constitution in the name of national security. Tad: The militarization of police forces in cities across the U.S. The building of prison camps by the Federal Emergency Management Agency with no stated purpose. The corporate takeover of food and agriculture, pharmaceuticals and health care, even the military, in clandestine agendas, to fatten, dull, sicken and control a populace already consumed by consumerism.

Látom, mind a Chemtrail-rõl és HAARP-ról, mind a lobbizásról és társairól szó esik és így tovább.

Akkor megmagyarázom.

Az egy dolog, hogy a lobbizás ott teljesen elfogadott és legális dolog, de attól függetlenül korrupció és háttérbõl való irányítás marad, akárhogy is próbálják királylánynak beállítani a varangyot. Ugyanis ha valaki poltikai pályára lép akkor természetesen a sikere a kampányától függ nagyrészt, ami pedig egyszerûen pénzbe kerül. Fizetni kell a reklámfilmeket, az aktivistákat, a plakátokat, minden költséget. Ezért teljesen publikus lista van arról, hogy ki "adományozott" neki pénzt a kampányba. És mivel általában ezek több milliókba kerülnek, nem a politikusjelöltek fogják magukat finanszírozni, "kivéve" az üzletemberbõl politikusnak állt Donald Trump-ot, dollár milliókat kap mindenféle vállalattól, üzletembertõl, és természetesen nem sokat az egyszeri Baltimore-i gyári munkástól, mindegyik, hogy képviselje, és itt jön a különbség, amíg a vállalatoknak és vezetõ üzletembereiknek eszközök széles tárháza, pl a médiaszél generálása - áll rendelkezésre akaratuk nyomatékosítására, addig az állampolgárokénak az egyszerû szavazaton kívül más nem. Egy nagy cég négy-öt pártra is fogad - na jó, nem az USA-ban, ott ugye kicsit egyszerûbb a hatalmi felállás, mert csak két nagy párt létezik - és a bejutóval üzletel. A választások megnyerése, a hatalomra segítés után benyújták a számlát - pl cserébe a késõbbiekben a gyógyszergyár által elõnyös egészségügyi törvények kerülnek megszavazásra, az a cég fogja a legtöbb állami megrendelést kapni, csak a cég által jóváhagyott emberek kaphatnak fontos pozíciókat az országban és egyáltalán minden területen õk irányítanak.

Manapság ez nem egy céget jelent, hanem közös célokban érdekelt nemzetközi csoportokat. Mondjuk egy bankot és annak befektetõit. Mindenképpen a demokrácia csõdje az efajta hatalomra kerülés, hiszen a kormány a nemzetközi tõkét szolgálja ki, nem pedig az állampolgárok érdekeit tartja szem elõtt. Szinte mindig rejtve marad a támogató, ám nem hivatalosan mindig tudni lehet.

Lobbizás / háttérhatalom teljesen valóságos dolog, az már más dolog, hogy Alex Jones / David Icke / Szaniszló Ferenc sikerrel ragasztanak hozzá ordító ökörségeket, de baromságaik ellenére valóságosak maradnak, HAARP is valóságos, önmerényletek, mint 911 és az elhazudott háborúk (mint Irak 2003-as lerohanása) is valóságos (nem az ikertornyok miatt gondolok önmerényletre, hanem a Pentagon miatt) és a Chemtrail egyedül az, amit marhaságnak tartok.


Azt meg végül, hogy a gyógyszeriparral és társaival hogy terelik emberek millióit és mit akarnak, nem kell magyarázni.
8/10
-greghouse- 2016 jan. 26. - 23:04:54 8/10
(1355/1721)
Nem szokás ilyet mondani, majdnem mindig az "eredeti az igazi" közhely uralkodik, én kimondom, ha megköveztek is, szerintem (eddig) jobb, mint az elsõ sorozat volt. Profibb minden, és nem csak a CGI technika alkalmazása miatt, a történetvezetés, a rendezés, a szinészi játék, minden profibb, jobb. Remélem sokáig fog futni.
...Azért furcsa, hogy mikor fénykorát élte az elsõ sorozat, akkoriban születtek azok a gyerekek akik már tinik, és most újként tekintenek rá... nekem meg mintha tegnap lett volna.
Kár, hogy nem írhatom újra az akkori pontozásomat, magasabb lenne határozottan.
Drukkolok.
9/10
jani-wan 2016 jan. 26. - 22:28:55 9/10
(1354/1721)
"dömötör" írta a lobbizást, én meg arra válaszoltam.
Erre írtam hogy, "Szó sem volt semmi ilyesmirõl!"


Letöltöttem az .srt-t, hogy megnézzem már mit mondtak pontosan.
A kérdéses rész:
"The corporate takeover of food and agriculture, pharmaceuticals and health care, even the military, in clandestine agendas, to fatten, dull, sicken and control a populace already consumed by consumerism."

Ez a hatalom megszerzésérõl, gyakorlásáról, megõrzésérõl, az emberek ellenõrzésérõl és irányításáról szól.
EZ AZ ILLUMINATI VILÁGURALMA.
Ez a lényege az egész monológnak.
Szerintem nem igazán kapcsolódik ez chemtrailhez, HAARP-hoz stb... Persze én is tévedhetek.
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 21:25:30 10/10
(1353/1721)
ezt írtam pont az új széria topicjába pont :D
igazi x-aktás kemény bekezdés...ahogy azt kell :D
brandistock 2016 jan. 26. - 21:17:25
(1352/1721)
NAAAA :D

Ez eddig jól kezdõdik :D Tegnap az a 911 meghogy veszélyes hogy lehallgatják õket túl evilági volt, de ez a rész nagyon jól kezdõdik :):)

ennek a résznek az eleje pont olyan hangulatú, mint a régi részek :)

lámpa lekapcs, paplan bebúj, hátradõl :D
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 21:01:37 10/10
(1351/1721)
Lobbizásra nem emlékszek, "csak" gyógyszeriparra, idõjárás manipulációra, a rendõrség militarizálódására, önmerényletekre, FEMA táborokra, konzumidiotizmusra és földönkívüliekre. Lennél kedves beidézni, hogy hogy ejtenek szót a lobbizásról ?

Egyébként úgy kapcsolódnak össze, ha már említették mindet abban a hosszú okfejtésben, hogy hogyan szerezték meg a hatalmat (lobbizás), hogyan terelik a cél felé az emberiséget (gyógyszeripar, Chemtrail/HAARP) és kik állhatnak mögötte (földönkívüliek), bár az utolsót még megpróbálom értelmezni, mert ugye elõször úgy indultak, hogy földönkívüliek esküdtek össze, aztán a Getsemáné-kert részben mégsem a földönkívüliek, aztán a Vörös és feketében megint földönkívüliekkel esküdtek össze, most meg mégse.
9/10
jani-wan 2016 jan. 26. - 19:28:46 9/10
(1350/1721)
""Idõjárás befolyásolással, melyet titkos légszennyezõ anyagokkal és elektromágneses besugárzással"

akkor mirõl beszél ? Nekem is a Chemtrail és a HAARP ugrottak be"

Elõször is "dömötör" azt mondta hogy Mulder mondta ezeket, és abban biztos voltam hogy õ nem.
De ha ahogy mondod, a másik karakter volt, akkor ezen az egyen úgy tûnik átsiklottam.
Õ egyébként a tényleg a mindent hívõ kategória, ami által nehéz õt komolyan venni, akkor is ha valamiben igaza van.
Másodszor, szó sem volt chemtrélezésrõl, vagy a lobbizásokról ami például nem is értem hogy kerül ide mert az hivatalosan létezõ dolog, és vannak hivatásos lobbisták, stb...
Harmadszor el kell ismernem hogy errõl a HAARP-ról most hallok elõször, na jó nem vagyok egy nagy összeesküvés elméletes, és mivel idézed hogy ez elhangzott ezért elhiszem, de akkor nem igazán értettem mirõl beszél, ezért ez gondolom azonnal ki is esett. Egyik fülön be másikon ki. Egyébként most hogy mondtad utánanéztem ennek a HAARP-nak, és úgy tûnik f*szságnak ahogy van.
Azonkívül nagyon nem szerencsés mindent összemosni, mert minden ilyen elméletnek van egy hihetõségi fokozata. Van amelyik hihetõbb mint a hivatalos verzió, és van ilyen is, mint a HAARP, aminek szerintem a hihetõségi fokozata erõsen közel áll a nullához, ellentétben azzal, hogy milyen hatalmuk van a kormányoknak és cégeknek, amirõl szerintem lényegében beszélt.
Egyébiránt megjegyezném hogy általában akik az ilyen földtõl szinte teljesen elrugaszkodott teóriákat mossák össze a rendkívül valószínûvel, azok szándékosan próbálják a hihetõt elhitelteleníteni, ami által az még inkább hihetõvé válik az intelligens emberek szemében.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 19:25:22 10/10
(1349/1721)
Amikor vitte helikopterével a bázisra, ahol a munkatársai pofozgatták a repülõ háromszöget, azután nem esett le, hogy nem egy SzaniszlóFerenc a Tad O'Malley, hanem egy "rivális" csapat / szervezet médiaharcosa ?

Egyébként én "csak" azt találtam furcsának, hogy nem õrizték sehogyan a bázist, és így betörhettek oda a vélhetõen újjászervezett Szindikátus egyik rohamosztagja és felrobbanthatták az egészet.
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 19:02:34
(1348/1721)
@Torolt Felhasználo

Már ne is haragudj, de k*rvára össze vissza beszélsz.

Ezt írtam:
"Kicsit olyan érzésem van, mint a Star wars-al kapcsolatban, hogy a készítõket csak az motiválta, hogy a jól hangzó névrõl lehúzzanak még 1 bõrt."

Ha neked ebbõl az jön le, hogy szerintem az SWVII a király, hát akkor nálad valami nem OK. Egyébként meg az SWVII fórumba leírtam arról a filmrõl is a véleményemet, ami cseppet sem volt hízelgõ.

Illetve ha szerinted nem hemzseg a lyukaktól a forgatókönyv, akkor adjál már választ az 1463-as hsz-emben feltett kérdésekre. Mármint olyat, ami kiderült a filmbõl, nm pedig olyat amit te költöttél hozzá.


@Marcus0911

"Amint láthattad, a mûsorvezetõ nem egy magányos bolond volt, hanem egy, a Szindikátussal rivális csapat médiaharcosa és neki is csepegtettek információkat, és õ rekrutálni akarta Mulder-t a csapatjukba."

Ne haragudj, de nem láthattam. Ez a filmbõl baromira nem derül ki. Ami a filmben 1-2 alkalommal elõ jön, pl. amikor Obama-t mutatják a showban, akkor a Demokrata-Republikánus ellentétekre utalnak. Ilyen szindikátussal versengõ csapatról szó sincsen. És a filmben Mulder-ék segítségét kéri a lánnyal kapcsolatban, nem beszervezni akarja Mulder-t.
De, hogy mennyire nem egyértelmû O'Malley karaktere, meg, hogy õ honnan tudja a dolgokat, azt jól mutatja, hogy egy másik hozzászóló meg azt magyarázta, hogy neki szivárogtatják az infókat, hogy a médián keresztül nyilvánosságra hozza.
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 jan. 26. - 17:46:19 Előzmény dörmögö_dömötör
(1347/1721)
Volt egy véleményed. Közölted. Mi ezt elmondtuk miért nem vesszük figyelmebe. Te erre BETROLLKODTAD hofgy márpedig te megmndtad a tutit, és a Swii a király.

B*zd meg öreg. Nem fogsz meg a saját cuccommal.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 17:24:42 10/10 Előzmény jani-wan
(1346/1721)
@ dörmögõ dömötör

"De az a wtf kategória, hogy õ egy mûsorvezetõként honnan tud olyan dolgokat, amikre Mulder több, mint 10 évnyi X aktás múlttal nem jött rá."

Amint láthattad, a mûsorvezetõ nem egy magányos bolond volt, hanem egy, a Szindikátussal rivális csapat médiaharcosa és neki is csepegtettek információkat, és õ rekrutálni akarta Mulder-t a csapatjukba.



@ jani-wan

"Sem gyakorlatilag, sem elméletileg, sem szinte már-már, sem sehogy nem jön elõ ilyesmivel! Szó sem volt semmi ilyesmirõl!
És egyszerûen f*szság összekeverni egy mondatba a gyógyszerlobbit a chemtrail-t és az idegeneket.
Nem kéne itt is ilyen baromságokat gyártani. Épp elég volt stenimore/ondok hasonló jellegû elmebeteg ámokfutását olvasni egy másik topikban."

Az egy dolog, hogy mit gondolsz ezen elméletekrõl, de amikor Tad O'Malley mondja, hogy

"Idõjárás befolyásolással, melyet titkos légszennyezõ anyagokkal és elektromágneses besugárzással"

akkor mirõl beszél ? Nekem is a Chemtrail és a HAARP ugrottak be, akármennyire szkepszissel fogadom a kemtrélt.
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 15:23:18 10/10
(1345/1721)
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=61414

itt az új széria topicja,kéretik oda szõni a véleményeket,ez maradjon meg a réginek inkább :D
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 15:17:35 10/10
(1344/1721)
ez a"sokkal jobb,mint a régi",pont olyan kijelentés,hogy mint a"szar az egész"
egy rész után :D

szerintem az elsõ 5 évadot lehetetlen lesz ûberelniük,de ne legyen igazam :P
9/10
jani-wan 2016 jan. 26. - 15:12:57 9/10
(1343/1721)
"De az a wtf kategória, hogy õ egy mûsorvezetõként honnan tud olyan dolgokat, amikre Mulder több, mint 10 évnyi X aktás múlttal nem jött rá."
Onnan hogy ha a valaki tud valamit és ki akarja szivárogtatni, akkor nem egy õrültnek tartott FBI ügynökhöz fordul hanem egy jelentõsebb személyhez a médiában.

"Mulder a nagymonológjában gyakorlatilag elõjön a chemtrail-tõl kezdve az olaj/gyógyszerlobbin keresztül egészen a HAARP-ig mindennel."
Sem gyakorlatilag, sem elméletileg, sem szinte már-már, sem sehogy nem jön elõ ilyesmivel! Szó sem volt semmi ilyesmirõl!
És egyszerûen f*szság összekeverni egy mondatba a gyógyszerlobbit a chemtrail-t és az idegeneket.
Nem kéne itt is ilyen baromságokat gyártani. Épp elég volt stenimore/ondok hasonló jellegû elmebeteg ámokfutását olvasni egy másik topikban.
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 15:03:57
(1342/1721)
Már ne is haragudj, de szomorú ha a hozzászólásaimból neked ennyi jött le.

ad1)annyival elintézni, hogy "jaj nekem semmi sem jó", hogy a sorozat alapmûfaját megváltoztatják (ami te magad is elismertél), és így az egész hangulata - ami a korábbi sorozat egyik meghatározója volt - megváltozik, szerintem téged minõsít.

ad2)az ûrhajós jelenettel csak arra próbáltam meg felhívni a figyelmet, hogy a forgatókönyvet borzalmasan elnagyolták/összecsapták. Nem tehetek róla, hogy nem vagyok 5 éves, és bennem kérdéseket vet fel, hogy egy TV-s mûsorvezetõ honnan a fenébõl tud a szigorúnál is szigorúbban titkos dolgokról, amire Mulder 10 évnyi X aktás múlttal nem jött rá. Vagy szerinted kapunk arra magyarázatot pl.: hogy kik építették azt a földi UFO-t, amit Mulder nézeget? Kik õk, miért építették, mibõl építették?? Nem b*zd meg csak úgy a semmibõl ott van egy hangárban.
Vagy az mennyire hihetõ Mulder hátterét ismerve, hogy csak úgy "hirtelen" megvilágosodik, hogy "bakker, mégse az UFO-k voltak".
Ráadásul a filmben az hangzik el, hogy "sohasem az UFO-k voltak", és ezt nem magyarázza az sem amit mondogatsz, hogy a földönkívülieket a korábbi sorozatban legyõzték (amit viszont Mulder nem is tud az elmondásod szerint). És tegyük hozzá, hogy Mulder személyes okokból hisz az UFOk-ban (mert elrabolták a hugát), ilyen értelemben egyáltalán nem szükségszerû, hogy bármilyen conteo-ban amit az "orra elé tesznek" higgyen.
Nem tehetek arról, hogy csalódott vagyok amiatt, hogy 0 kreatív ötletet látok abból, hogy amikor Mulderben összeáll a kép, akkor nagyjából random módon felsorolja a mostanában divatos conteo-kat.

ad3) arra adjál már nekem választ, hogy az elsõ részben mi olyan dolog történt, aminek nyomán az FBI-nak el kellett volna oda jutnia, hogy újranyitják az X aktákat? Az, hogy Mulder dumcsizott egyet Skinerrel?