Téma: X-Faktor

mulao 2012 szept. 15. - 21:16:43
(113/3153)
Szerénységi bizonyítvány nem tudni, hogy nem szimpla színészek, hanem musical színészek, vagyis van közük az énekléshez. Szabó Dávid, Mihálka Gyuri nem mondták, de musical színészek. Viszont Lass Beát csak színésznõként ismerem, de szerintem õ tényleg nem énekes, hallatszott is a hangján. A Következõ részben ha jól láttam a Gubík Petra lesz, aki most A Monte Christo grófja musicalben énekel és játszik. A zsûrinek nagy szerénységi bizonyítvány, hogy senkit sem ismernek fel, aki színész.
5/10
horipapa. 2012 szept. 15. - 20:59:31 5/10
(112/3153)
Ez kész. Ennyi színészt meg énekest aki ide jelentkezik... legalább 3-4 adásonként akiket leadnak!
Csak nem az RTL keresi fel õket és egy kis plusz pénzért felajánlja, hogy jöjjenek ide az X-factorba mert továbbjuttok. Ennyire nincs tehetség?? Amikor kezdõdtek a tehetségkutatók nem jelentkeztek színészek és énekesek... most meg szinte csak azok.. nagyon érdekes.
...és a legviccesebb, hogy õk se jók! (Bár az elõzõ adásból a Zámbó fia jó lehet, csak ne az apja dalait énekelje mindig), a színészek pedig nem ide valóak, nem pop énekesek, maradjanak színházba vagy próbáljanak szerencsét a csillag születikbe.
5/10
horipapa. 2012 szept. 15. - 20:53:23 5/10
(111/3153)
Ez most tényleg jó volt, nem gondoltam volna.
mulao 2012 szept. 15. - 20:21:45
(110/3153)
Hogy jönnek ezek ahhoz, hogy leszólják Mihálka Gyurit? A Malek Mikinek feltûnt, hogy egyébként a nõvére is musical színész? Most csalódtam a Mikiben, pedig eddig még õt tartottam a legjobb, legjózanabb mentornak. A Szabó Dávid meg szerintem mostanra ért be, mint énekes, a hangja is sokat fejlõdött.
1/10
Semprini 2012 szept. 15. - 20:18:43 1/10
(109/3153)
Megfigyeltem, amikor Gesztin múlik hogy továbbmenjen.e valaki aki a közönségnek tetszett, igent mond (népszerûséghajhászásból?) Késõbb ezeket majd szemrebbenés nélkül fogja kiejteni amennyiben nem a saját mentoráltja lesz.
Egyébként a srác aki a Bohemian rhapsodyt énekelte, sokszor nagyon hamis volt (meglepõ, hogy a zsûribõl ezt senki nem tette szóvá) és feszítetten énekel, én sem engedtem volna tovább, de a bátorsága kétségkívül dicséretes.
5/10
horipapa. 2012 szept. 15. - 20:05:00 5/10
(108/3153)
Nem túl jó a felhozatal szerintem, tehetségek vannak, de olyan aki igazán jó, aki elismert lehetne bárhol nem igen van, talán Tabáni volt az utolsó akinél ezt éreztem volna.
Jönnek szép számmal a tehetségkutatók, de a tehetségek annál kevesebbek, igazán jók pedig alig.
Bigpapa 2012 szept. 14. - 11:03:49
(107/3153)
Ma vissza néztem azt a részt,amikor Keri - Kovács Erika -, a kis szõke "Britney hangú" jött be a színpadra. Keresztesen az eslõ pillanatban látszik, hogy villan a szeme,fintor a pofáján és ellenszenves neki a lány. Volt a szinpadon már sok szép,sõt, gyönyörû lány, Keri egy szerintem tök átlagos nõ,nem értettem,mi ez a féltékenység. De az, hogy 1,5 perc után leállítja a számot...,na az már köcsögség.Fõleg úgy, hogy olyan cefet szar énekeseket hagynak a számok végéig énekelni.
Ezzel nálam leírta magát.Na meg az a sok mûbõgés.
1/10
pillangókisasszony 2012 szept. 13. - 18:37:47 1/10
(106/3153)
Valaki írta,hogy a felvételek 5 hónaposak.Ez nem igaz,csak 2.Ha ott 3 hónapos volt,most 5.Szóval nem olyan elképzelhetetlen.Meglátjuk.
Ezüstliliom 2012 szept. 13. - 13:31:15 Előzmény pillangókisasszony
(105/3153)
Nekem is gyanus ez a Nóri.
Ezüstliliom 2012 szept. 13. - 13:28:56 Előzmény Bigpapa
(104/3153)
Még jó, hogy ez nem szépségverseny.:/
1/10
Semprini 2012 szept. 10. - 17:58:37 1/10
(103/3153)
"Az erdélyi rövidhajú csajnál már sokkal jobbakat elküldtek."
Ezt majdnem minden versenyzõre el lehetne mondani (a korábbi gyõzteseket is beleértve!)
akác41 2012 szept. 10. - 13:13:09 Előzmény Seven7Crown
(102/3153)
Szerintem a Kocsis Tibor is teljesen megérdemelten nyert, ezt azóta is bizonyitotta. Az új albuma nagyon szép lett, de a Wolf Kati, Janicsák Veca is ott van a könnyûzenei életben.
tompika74 2012 szept. 10. - 06:27:12
(101/3153)
A zsûri sokszor olyanokért lelkesedik, akikben én nem látok különösebb tehetséget. Pl. a leendõ kisapukát én nem engedtem volna tovább. Az erdélyi rövidhajú csajnál már sokkal jobbakat elküldtek.
Az egész adásból a Stone tetszett és a kis cigány leányka, akinek nagyon jó a hangja - igaz, néha túl mélyre ment.
Seven7Crown 2012 szept. 09. - 16:20:17
(100/3153)
Az ismert személyek sikerei ezekben a mûsorokban nem ismeretlen fogalomnak számítanak.
Talán Tabáni István volt az utolsó, aki tényleg megérdemelten nyert, mert a többi felfedezett esetleg x lábbal rendelkezik, és nem tehetséggel.
De ott volt pl. a utóbbi Csillag születik Don Pedrója is, aki szintén már ismert emberként jelentkezett háta mögött egy Simándy-díjjal, és valakinek a protekciójával, akit nem szeretnék megnevezni. Ezért a kényszeredett dicsérgetését, és így egyben nem tetszését, csak Hernádi arcáról tudtam leolvasni az értékelések folyamán, miközben a többiek álnok módon körbeudvarolták. Bár P.Róbert néha azért beszólt neki. És ezt az is jól bizonyította, hogy majdnem Tabáni nyakába ugrott örömébe, aki a a melák kis csillagot, kapásból leénekelte.
De ha már itt tartunk, akkor a Való Világ gyõzteseinek háza táján is lehetne egy kicsit vizsgálódni.

Ami viszont tényleg kiakasztó, amikor a versenyzõk, szánalmasabbnál szánalmasabb dumákkal állnak elõ, mert ugye az egyiknek éppen most fog megszületni a gyermeke, hát akkor lehet, hogy ezért a zsûri tovább engedi.
A másiknak, pedig sérült a testvére, és így hátha megszánják.
De az sem volt piskóta, amikor az elsõ két idióta az állítólagos saját számukkal bizonygatta, hogy a káromkodás tõlük távol áll.
Arról nem is beszélve, hogy ott plagizálás is történt, mert nem tüntették fel az a szám valódi szerzõjét, ráadásul az általuk megírt érthetetlen szöveg egy nagy kalap sz..t sem ért, pedig ezt a stílust én kimondottan szeretem:

Itt van az eredeti:

http://www.youtube.com/watch?v=ttBKXm2WNtU

És a magukénak vallott verzió:
http://www.youtube.com/watch?v=QACp0l7Zxyg

Egyébként Plazma is ebbõl merített, de õ legalább a forrást nem felejtette el benyögni:
http://www.youtube.com/watch?v=2cyfzA56YI4
perry 2012 szept. 09. - 12:02:25
(99/3153)
Megpróbáltam nem írni ebbe a topicba - nem sikerült - :), most is csak azért mert hsz-d igazán fontos kérdéseket vet fel.
Szerintem létezik képzett tehetséges , vagy olyan tehetség aki adottságainak köszönheti azt.
Természetesen jó adag "õrültségre" vagy exhibicionizmusra is szüksége van a jelentkezõnek a szereplésre.
Nem lehet figyelmen kívül hagyni azt az ellentmondást sem , hogy nagy hányad úgynevezett megélhetési vágytól hajtva jelentkezik.
Többen eltökélten tehetségük bizonyosságával.
A zsûri pedig a saját szempontjai mérlegelésével teszi a dolgát.
Azzal kell is meg lehet is egyet vagy nem egyet érteni.
Sokan leírták már, hogy ez egy média "vásár" a "nézõk" kegyeiért, én még hozzá tenném kõkemény üzlet aminek a hangzatos és deklarált elhívatottsága mellett egyetlen célja van a bevétel növelése.
A leendõ énekesek "termékek" akik a továbbiakban szerzõdéses viszonyban állnak a munkaadójukkal, oda-vissza anyagi érdekbõl.
Persze, mindig lesznek olyan elõadók akik tényleg igazán tehetségesek és a mûsor indítja el a karrierjeiket.
Abban magam semmi kivetni valót sem találok akinek pl. már van klipje vagy "munkássága" az megmérethesse magát.
Akkor viszont a mûsorszerkesztõségnek, vagy a kommunikátoroknak nem kellene harsognia a friss "hímporos" tehetségek szlogent.
Talán nem sokat tévedek, ez a mûsor tipikusan a " ..cirkuszt a népnek!." a kenyeret direkt nem említem mert az pillanatnyi információim szerint drágább lesz.
A társadalmunk elöregedése nem új keletû tény. A gyermekvállalás kitolódása, a fiatalok karrierjének érdekében történõ reprodukciós "alkotás" elmaradása (gyermek születés) tipikus hazai jelenség.
Ezáltal a családi szerkezetek is más megosztást mutatnak. Családban nevelkedõ 30-40 éves szülõk, 20 éves gyermekek, 60 éves szülõk, egyre jobban kitolódnak az idõsávok.
A fiatalok pedig saját világukat építve egyre kevesebb értéket vesznek át az egy másik kort képviselõ szülõktõl.
Szerintem ezt a "kibékíthetetlen" ellentétet max. a generációk ismétlése vagy nagyon empatikus szülõ gyermek kapcsolat képes feloldani.
Mint írtam a jelentkezõk deklaráltan ki is fejezik igényüket miért is jöttek a mûsorban: siker, pénz, csillogás jobb esetben elhivatottság, a pálya iránti alázat, megméretettség okán.
Magam is István vagyok, de hát ez a világ sora, divatok jönnek-mennek a név pedig tényleg elkísér minket a sírig, ha csak nem megyünk egy kormány ablakba és meg nem változtatjuk.
Véleményem szerint a másik mûsor sem lesz jobb vagy rosszabb, esetleg szórakoztatóbb vagy kevésbé.
Összefoglalva:
Semmi mást nem kapunk, mint koránt sem hasznos idõtöltést, lehetõséget a szereplõk utálatára vagy szeretetére.
Szórakozást vagy bosszankodást, kritikai lehetõséget példának okáért különféle fórumokon a bennünk rejlõ "feszültség" kiadására.
Végül pedig egy évvel ezelõtti kritikát idéznék mely szerintem pontosan rávilágít miért is léteznek ilyen vetélkedõk.

"Érdekes, hogy bár a zenei mûveltség komoly és kitartó munka eredményeként szerezhetõ meg, mégis létezik egyfajta kollektív bölcsesség, nagyon kirívóan csak ritka esetben tévednek a szavazók.


Kemény dolog a párbaj. A mûsor talán legizgalmasabb része, itt végre megint ki lehet élni a kukucskálódás vágyát: mit is csinál, hogy is reagál más a stresszhelyzetre. Szép pillanatoknak lehetünk tanúi, érdekes módon ritkán az öröm a bennmaradó elsõ reakciója, sokkal inkább az együttérzés a jellemzõ. Barátok, kollégák lettek, és ne feledjük, együtt táncoltak a borotva élén. Hát, most a másik esett le.


Az X-faktor megadja a 15 másodpercnyi hírességet. Aki tényleg a show világába született, az élni is tud vele. A társadalom mobilitásának sajátos tényezõjét tisztelhetjük a tehetségkutató mûsorokban, és mi szeretjük a szegény ember legkisebb fiáról szóló történeteket. Szurkolunk nekik."
olahmiki1959 2012 szept. 09. - 06:45:57
(98/3153)
"Viszont Zámbó Krisztián indulása szerintem etikátlan, mert ez a mûsor, ismeretlen emberek felfedezésérõl szól, nem pedig ismert elõadók futtatásáról."

Azt hiszem, ezt régebben már párszor körüljártuk, veled is, és másokkal is.
Teljesen igazad van, csak amikor Adry, Bozont, és még néhány olyan ember is feltûnt és továbbjutott az ilyen tehetségkutató versenyekben, akiknek már évek óta zenekaruk, sõt, klipjük is van, akkor mondja azt az ember, hogy komolytalan az egész.
Ráadásul szép lassan mindig kiderül, hogy szinte mindenki, aki továbbjut, régebbrõl ismert valakit a tv-bõl, a zenei világból, a médiából, vagy a mentorok közül, és akkor megint gyanakszik az ember, hogy talán nem véletlen, hogy szerényebb képességû jelentkezõk továbbjutnak, míg náluk sokkal tehetségesebbek kiesnek.
Extrém figurákból - sajnos, vagy szerencsére - nincs hiány, a nagy kérdés, ami vízválasztó lehet, és ami mindig segít az egy-számos elõadók lemorzsolódásában, hogy mit fog csinálni legközelebb.
Én a magam részérõl - annyira - nem ájultam el a 16 éves kis cigánylány éneklésétõl, jó volt, meg is érintett, de Keresztes Ildikó sírását azért nem éreztem indokoltnak, inkább egy kissé teátrálisnak.

Nekem inkább egy más dolog tûnt fel, ami nem is az éneklésre vonatkozik, hanem inkább egy szociológiai tanulmány témája lehetne, különösen Magyarországon.
Észrevettétek, hogy fõleg a vidéki, fiatal, tizenéves versenyzõknek milyen idõs szüleik vannak? Legalább is külsõleg. Mintha a nagymamájuk kísérné el õket a versenyre, több generáció választja el õket egymástól, mintha nem is szülõk, hanem nagyszülõk lennének.
Két teljesen külön világ, mentalitásban, viselkedésben, szóhasználatban, mindenben. Nem tudom, hogy van-e közös téma otthon, meg tudnak-e beszélni zenéket, filmeket, divatot, vagy akármi mást, vagy pedig úgy élnek egymás mellett, mint az idegenek.
Tartok tõle, hogy nem nagyon. A gyerek elhúz az iskolába, vagy a barátaival lógni, aztán amikor hazamegy, egy "sziasztok!" felkiáltással bevonul a szobájába, és becsukja maga után az ajtót.
Néhány évtizeddel ezelõtt én a szüleimmel dzsesszt hallgattam, - na jó, apám játszotta is, - könyveket ajánlottunk egymásnak, együtt videóztunk ha hazavittem a tékából egy jó filmet, jókat röhögtünk, ebédnél megdumáltuk a világ dolgait, és mentalitásukban és külsejükben is valószínûleg azért maradtak õk olyan fiatalok, mert mindig érdeklõdtek az újdonságok, a filmek, a zenei irányzatok, az új könyvek iránt, nem ragadtak le egy szinten.

Ezek a szülõk talán azért sem tudják a tehetségtelen gyermeküknek megmondani, hogy nem jó az, amit csinál, mert egyrészt nem akarják bántani, másrészt meg egyszerûen nem tudják, fogalmuk sincs róla, valószínûleg sosem hallgatnak modern zeneszámokat és új elõadókat, pedig elméletileg egy tizenéves gyerek 50 év körüli szülõje még nyitott lehetne az újdonságok iránt.

Aztán még egy apróság, ami szintén nem az énekkel kapcsolatos, de manapság annál jellemzõbb.
A kedves, tehetséges cigány fiatalok sajnos nagyon sokszor a legmélyebb szegénységbõl, nyomorból érkeznek ide, és próbálnak kitörni az otthoni környezetbõl, egy új, jobb élet reményében.
Viszont ennyi Jennifer, Kevin, Evelyn, Yvett, Giulio, vagy ma például Loretta nevû fiatal szerintem még a gazdag arisztokrata családokban sincs, mint ezek között a mélyszegénységbõl jövõ cigány gyerekek között.
Az István, József, Sándor, Béla, vagy Mária, Katalin, Júlia, Zsuzsanna nevek mintha teljesen eltûnni látszanának, - köszönhetõen a tv-ben futó amerikai, vagy még inkább brazil, mexikói, argentin, olasz, spanyol sorozatoknak, amelyekbõl az egyszerû emberek egyre gyakrabban választanak keresztnevet a gyermeküknek.

Úgy tudom, nemsokára beindul a "Voice" nevû mûsor is a másik csatornán, ami állítólag eddig nem látott elemekkel fogja színesíteni a tehetségkutató mûsorok megszokott formáját.
Persze attól, hogy a forma kissé megújul, az elfogultság, a rossz döntés, a melléfogás még ugyanúgy megmaradhat, mint ahogy eddig megszoktuk.
Ne legyen igazam...
Bigpapa 2012 szept. 08. - 22:10:33
(97/3153)
Áááá,ezeket a borzalom ikreket nem láttam az elején. Micsoda ego,de ez olyan brutálisan szar volt,igaza van a Gesztinek.
Bigpapa 2012 szept. 08. - 22:04:10
(96/3153)
Nem rossz ez a néni :)) Ma nem láttam,de testre,fejre jó.És énekelnek ennél szarabbul is "sztárok",szóval...nem rossz.
Seven7Crown 2012 szept. 08. - 22:02:50
(95/3153)
Ja, és a Malek Mikinek örültem, mert Õ a kedvencem.
Viszont Zámbó Krisztián indulása szerintem etikátlan, mert ez a mûsor, ismeretlen emberek felfedezésérõl szól, nem pedig ismert elõadók futtatásáról. És akármennyire is fáj, ez Malek hibája is.
Seven7Crown 2012 szept. 08. - 21:54:38
(94/3153)
Azt hiszem, hogy a mai adás, csak a mentorok beszólásai miatt volt nézhetõ.
Talán az utolsó versenyzõ számított szalonképesnek, és a testvérek közül a srác.
De egyébként minõsíthetetlen versenyzõk léptek színpadra!