Téma: X-Faktor

Aki bújt, aki nem 2013 okt. 19. - 20:47:25
(539/1899)
E. Anikó menjen haza, hamis!
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 19. - 20:46:58
(538/1899)
Bájdövéj, persze nagyon jó volt, de jobban el tudnám képzelni ezt a bemutatót utcai zenészeknél. Az ott ülõ nézõk nem sokat láthattak belõlük, elég uncsi lehetett.
mushi 2013 okt. 19. - 20:39:20
(537/1899)
jé, vagy a srácok, vagy a szikora pitch perfectet nézett...
10/10
agytröszt 2013 okt. 19. - 20:16:23 10/10
(536/1899)
Tényleg ByeAlex unokatestvére Marci? Nem sok hangja van, tõle sokkal jobbak estek ki.
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 19. - 17:35:51
(535/1899)
:DDD

Igyekszem, de néha mégis elõfordul...
olahmiki1959 2013 okt. 18. - 16:32:32
(534/1899)
"Ráadásul nekem még a két lovam mellé is kell ilyenkor találnom valakit, aki ellátja õket, amíg én távol vagyok."

Arra vigyázz, hogy nehogy átessél a ló másik oldalára, illetve, hogy nehogy elszaladjon veled a ló...:)))DDD
Ezüstliliom 2013 okt. 18. - 14:12:53
(533/1899)
Nem is fontos a jelenidejûség, de érdemes beleolvasni a topikba, mielõtt írsz valamit.:)
gabocs20 2013 okt. 18. - 13:18:01
(532/1899)
Restellem, de nem olvastam, sõt élõ adáskor nem is voltam jelen a fórumon, hanem tegnap néztem a Moston.
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 18. - 12:36:26
(531/1899)
Tudom, milyen nehéz egy vidékinek feljutni egy fõvárosi koncertre. Nekem is 200 km-t kellett utaznom hozzá, és tegnapra szabit vettem ki. Ráadásul nekem még a két lovam mellé is kell ilyenkor találnom valakit, aki ellátja õket, amíg én távol vagyok. (Ne értsd félre, nem akarok rádlicitálni ezzel! Nyilván mindenki maga dönti el, hogy mit tud megoldani és mit nem.) De az évi két-három koncertbe, amire el tudok jutni, õk mindenképp beletartoznak.:) Mostanában a Dream Theater már nem is annyira. Valahogy Portnoy kilépése jobban megviselt, mint a Fates Warning tagcseréi, és a legutóbbi lemezek sem annyira tetszenek már, fõleg a Train of Thought. Az nekem egyáltalán nem tetsz, az volt a vízválasztó nálam. Egyértelmûen a Scenes... a legnagyobb kedvencem tõlük, ezt ismertem meg elõször, a Fates Warningtól pedig, ahogy kitalálható, a Pleasant...:) Az idei lemezeket még nekem sem volt szerencsém meghallgatni.
Visszatérve a koncertre: kicsi, de annál lelkesebb közönség elõtt brillíroztak a srácok. Sok kedvencem felcsendült, úgyhogy elégedett vagyok.:) A hangosítással viszont most sem, mint máskor: Matheos gitárját szinte egyáltalán nem hallottam és Ray hangját sem túl jól. (Õ kapott az egyik rajongótól egy origami darut, aminek nagyon örült.:) )

"...vannak zenekarok, amelyek töredékét sem érték el annak, amire hivatottak lettek volna. Az ember ilyenkor automatikusan, szinte gondolkodás nélkül köpi egymás után a neveket a King's X-tõl a Trouble-ön, a Vainen, a Psychotic Waltzon, a Death Angelen és a Vicious Rumorson át egészen a Fates Warningig, ezek azonban mind olyan csapatok, amelyek mára alighanem maguk is túlléptek meg nem értett voltukon, és inkább megbecsülik azt, amijük van. Például azt a halálig hû, elkötelezett és fanatikus rajongótábort, amely a connecticuti progresszív metalosok harmadik budapesti koncertjét is valódi ünneppé változtatta – Jim Matheosék pedig meg is hálálták nekik a törõdést...
...A Fates Warning akár négy-öt órát is simán a színpadon tölthetne, és még mindig csak a csúcsnótáiknál tartanának..." (shockmagazin.hu)

És hogy végre ON is legyek egy kicsit: hazafelé a villamoson összefutottam Bátky Zolival, és elmondtam neki, mit gondolok az X-faktoros szereplésérõl. Azt válaszolta, hogy jobb ez így, hogy kiesett, mert az élõ show-ban jött volna a tánckar meg a hasonlók.:) Megint konstatáltam, milyen szimpatikus ember.
Ezüstliliom 2013 okt. 18. - 09:15:46 Előzmény gabocs20
(530/1899)
Ha visszaolvastad volna egy kicsit a topikot, tudnád, hogy még sokan vagyunk így vele.
Ezüstliliom 2013 okt. 18. - 09:14:23 Előzmény indingo
(529/1899)
Köszi, majd figyelni fogom.:)
Ezüstliliom 2013 okt. 18. - 09:13:50
(528/1899)
Mi a modern kori felfogás? Hogy a TV-nézés szórakozás? Szerintem ez egyénfüggõ. Nekem az, Neked nem, de nem hiszem, hogy bárkinek megszabhatja más, hogy mivel töltse a szabadidejét. Már írtam, miért nézem ezt a mûsort, múlt héten pl. a ByTheWayért volt érdemes. Amit meg a "mentorok" karattyolnak, nem érdekel többnyire.
7/10
nikato 2013 okt. 17. - 22:39:53 7/10
(527/1899)
Ebbe rock énekes sose kerülhet be. Az árnyjátékosoknak is külföldre kellett menniük, hogy sikert érjenek el. Nálunk sajnos csak a sablonra gyártott celebnek való, stylistolható egyének futhatnak be.
Seven7Crown 2013 okt. 17. - 22:36:11
(526/1899)
Nem pár slágeres embereket kéne keresni, akik egy Tv.csatorna bulvár mûsorainak riportalanyit is megszemélyesítik egy egész évre, inkább sokkal érdekesebb lenne egy küzdelem, ami dalok megírásának versenyérõl szólna.
gabocs20 2013 okt. 17. - 13:16:49
(525/1899)
Csak én nem vagyok Bozsektõl elájulva? Egyébként védtelenül szimpatikus srác, sõt a színészi tehetségét is elismerem. De könyörgöm! A hangi adottságok nincsenek topon, meg szegény egyébként is komparatív hátrányban van az ismertség miatt, akárcsak Szabó Ádám. B.Lili teljesen Fejes Szandra emlékeztet (Társulat).
indingo 2013 okt. 17. - 10:52:37 Előzmény Ezüstliliom
(524/1899)
Szerintem is a BytheWay volt a legjobb! A mély hangú szerintem a Yao volt!
grace08 2013 okt. 16. - 11:01:12
(523/1899)
Teljesen egyetértek. Ez nem szórakoztatás, ez a mûsoridõ
igénytelen kitöltése, amibõl csak a tv profitál.
Elvétve találni egy-két elõadót, aki a mûsor után vmi értékelhetõt produkál.
offtopic
Bornbela 2013 okt. 15. - 21:59:06 Előzmény Ezüstliliom
(522/1899)
Sajna nem tudok menni, nem vagyok Budapesti és hétköznaponként rengeteg munkám van. :(((((((((((((
A Fates-tõl a Pleasant... album egyike a progresszív metal ékköveinek! Úgy, ahogy van! :)))
A Dream-tõl meg persze az Images and Words, az Awake, na meg persze a Scenes is! (+ A Train of Thought, a Black Clouds,... na jó, szinte az összeset fel tudnám sorolni, igaz, az újat még nem hallottam.)
Rock on!
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 15. - 14:46:00
(521/1899)
"Hát, Ezüstliliom, egyik korábbi hozzászólásodra hivatkozva, nem hittem volna, hogy az X-Faktor topikban egyszer majd a Fates Warning zenekar nevét fogom találni! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))) Totális respekt Neked! :))))
(Koncert jó volt?:)))))"

Azért vagyunk itt néhányan, akiknél nem ér véget a zene Britney Spearce-nél.;)

A koncert holnap lesz! Nem jössz? Az A38-ason lesz este nyolckor. A legnagyobb kedvenceim közé tartozik a Fates Warning és a Dream Theater is.:)

A Fates Warningtól az A Pleasant Shade of Grey VIII. része a kedvencem:
http://www.youtube.com/watch?v=x2WSaaxJCFQ

A Dream Theatertõl pedig a Scenes from a Memoryról a Fatal Tragedy:
http://www.youtube.com/watch?v=_Vq6NevcLOQ

Én inkább szintipárti vagyok (tudom, kakukktojás ebben a stílusban:) ), így a kedvenceimben is inkább szinti szólók vannak.


Az Evergreyt meg fogom hallgatni. Kíváncsi vagyok rá. Szerintem tudnánk még napestig sorolni a jó zenéket, csak akkor szétoffolnánk a topikot.
Ezüstliliom 2013 okt. 15. - 14:16:10
(520/1899)
"Ha valaki igazán tehetséges, és egyedi annak nincs szüksége felfedezõ mûsorra meg zeneszerzõre meg koreográfusra stb. stylist meg ilyen szintetikus "munkák", vagy látszat munka."

Szerintem szerzõkre szüksége van minden elõadónak.:) Persze sejtem, mit akartál mondani, csak abban a formában, ahogy írtad, nem igaz szerintem.


"Az orvos és a vízvezeték szerelõ fontos munka, amire mindig szükség lesz, énekesre egyáltalán nincs."

Szerintem mindegyikre szükség van, mert a lelket is táplálni kell, vagy prózaibban fogalmazva szórakozásra is szükségünk van, de nyilván van fontossági sorrend. Viszont az is biztos, hogy egy vízvezetékszerelõ tehetségkutatót a kutya se nézne, és itt most ez az utóbbi dolog a lényeg. Vízvezetékszerelõk nem így lesznek, de énekesek így IS lehetnek.
Persze, amúgy nyilván nem ez a fenkölt cél lebeg a TV csatorna szeme elõtt, de mellesleg ez is történik, és én ezért nézem, mert néha kincset talál az ember.