Téma: X-Faktor

2/10
Semprini 2013 okt. 27. - 11:49:19 2/10
(679/1899)
Malek volt valóban az egyetlen hozzáértõ zsûritag az X-faktorok eddigi történetében, Ferót én se a szakmaisága, hanem a szókimondás miatt bírtam, Keresztestõl viszont kifejezetten a falat kapartam, a három évad alatt összevetve se volt egyetlen szimpatikus megmozdulása sem, a fõ bûnének pedig Király L Norbi ajnározását tartom, ami a mûsor történetének legnagyobb szégyene volt (mármint hogy bekerült a show-ba és harmadik tudott lenni).
Az, hogy a mentorok csak dicsérik a sajátjaikat a többieket meg igyekeznek minél rosszabb színben feltüntetni, valahol a mûsor lényegébõl fakad. Sztem jobb lenne, ha külön lennének a mentorok és külön egy tényleg szakmai zsûri, aki a versenyzõk mellett még a mentorok munkáját is értékel(het)né.
Leen 2013 okt. 27. - 11:39:55
(678/1899)
Malek nekem is hiányzik, õ volt a legjobb, õ volt az, aki igazi szakértõ ezen a területen. Ferót csak az elején bírtam, mikor kegyetlenül megmondta a véleményét a válogatókon, de egy idõ után õ se tudott nagyon érdemleges véleményt mondani (lehet visszafogták a szerkesztõk, hogy ne legyen ilyen õszinte? - jó hülyék voltak, mert anno csak miatta néztem :D ).Szikoránál én is ezt a gügyögést nem bírom elviselni, de amióta azt mondta Anikónak a párbajnál, hogy "úgysem hiányoznál", azóta bírom. Alföldi remélem visszatalál önmagához, ez a tipikus X-faktor mentoros stílus nem áll jól neki. Gesztinél megszoktam a marketing-vonulatot. Jobb lett volna, ha õt is leváltják. Gabinál meg pont arról beszéltünk anyukámmal, hogy érettségije sincs, meg semmi végzettsége, de azért egy asztalnál ül egy Alföldivel meg egy Szikorával...
Egy kérdés a végére: hol van az elõírva, hogy a saját versenyzõdrõl csak jót mondhatsz? Oké, hogy bátorítani kell meg minden, de ha égbekiáltóan szarul szerepel, nem fog belehalni, ha a mentora is közli vele. Megfigyeltem, hogy a mûsorban felmagasztalják a versenyzõiket, majd a következõ adás kisfilmjében azt hallom: "az a múltkori éneklés tényleg nem volt jó."
szonya1 2013 okt. 27. - 11:37:05
(677/1899)
Ennyire tellett tõlem :) Mit csináljak, én sem értem, miért olyan nagy szám, hogy a dobos kinek a fia.
lilalibaláb 2013 okt. 27. - 11:32:26
(676/1899)
Torkánál ragadtad meg a lényeget.
2/10
Semprini 2013 okt. 27. - 11:27:25 2/10
(675/1899)
A legtöbb versenyzõ most kimondottan alulteljesített önmagához képst, Péterffy Lilit és Dórát kivéve (õk most voltak a legjobbak!) szinte mindenki (talán még Eckert nem, de az meg nem egy szint, amit õ tud). Mindezért én minimum 70%-ban a mentorokat, illetve a rossz dalválasztást okolom, kisebb részben a rajtuk lévõ stresszt, a görcsös gyõzni akarást. De míg pl. Danics Dóri láthatóan sokkal lazább lett az elsõ adáshoz képest, addig ugyanezt pl. a fiúknál ezt egyáltalán nem tapasztalom, sõt épp ellenkezõleg, egyre görcsösebbek.
A mentorokról egyébként nagyon megvan a véleményem. Szerintem az eddigi összes tehetségkutatót egybevetve talán ez a legeslegrosszabb zsûri (na jó, a Voice-é még ilyen se volt.). Nem volt jó Keresztes sem, de Malek és Feró kifejezetten hiányzik.
Alföldi kezdetben objektív, tárgyilagos és kíméletlenül õszinte volt, most a tipikus mentori hibába esik, elfogult a sajátjaival, és nem látja a hibákat, csak a többiek esetében.
Tóth Gabi nálam a no comment-kategória, már az is felháborító, hogy ilyen zéró múlttal egyáltalán a mentori székbe ültették. sokszor azt hiszi hogy okosakat mond, valójában csak okoskodik, és a legnagyobb baromságok tõle hangzanak el. A saját fiait is láthatóan szimpátia alapján értékeli, ráadásul kisstlûen bosszúálló, minden realitásérzékét elvesztette, ha ugyan volt neki...
Szikora eleinte teljes gáz volt, mintha azt se tudná, hol van, most kicsit mintha kezdene magára találni, mond néha jókat, de ahogy becsomagolja, az szinte elvonja a figyelmet a lényegrõl, annyira nem tud fogalmazni. És a stílus ahogy mondja, ez a nyálas, kényeskedõ gügyögés, az nálam kiveri a biztosítékot.
Gesztit kezdettõl fogva nem bírtam, gerinctelen, csak a gyõzelem érdekli, ráadásul õ a legnagyképûbb, kinyilatkoztatásokat mond, nem véleményt. Szakmailag pedig abszolút hozzá se szagol az egészhez és õ is baromi elfogult a sajátjaival (mondjuk Dóra esetében még meg is tudom érteni...) Õ egy szövegíró, reklámszakember, annak biztosan jó, de a zenéhez, énekléshez halvány lila gõze sincs. Szerintem teljes melléfogás, hogy pont õt nem cserélték le.
szonya1 2013 okt. 27. - 11:27:02
(674/1899)
Már nem házaspár.
Leen 2013 okt. 27. - 11:18:55
(673/1899)
Ákosnál tényleg valami visszafejlõdési folyamat megy végbe. Hiába ad neki Gabika üvöltözõs számokat, annyira nem tud megfogni vele. Kétség kívül jó hangja van, de ez a stílus nem áll jól neki. Egy Michael Bublé-dalt szívesen meghallgatnék tõle (vagy esetleg egy Josh Groban-t).
Hihetetlen, hogy egy rossz dalválasztás mennyire el tudja rontani a versenyzõk szereplését. Valaki írta, hogy nem igazán õk döntik el, mit szeretnének. Ennyit a tehetséggondozásról :P Ez a show business...
Castia 2013 okt. 27. - 10:07:55
(672/1899)
Ezt én se értem. Ugyanígy a múltkor kiesett Marci esetében az unokatestvére felemlegetését. Mintha Byealex legalábbis valami zenei mogul lenne, nem egy one hit wonder - most megelõlegezem neki, hogy soha többé nem lesz másik slágere -, akinek ráadásul semmi köze az RTL-hez. Tavaly a valóban RTL-közeli Hernádi lányát simán kivágták, ahogy idén is nyom nélkül eltûnt Nádas György fia valahol a válogatók során. Az egyetlen kivétel Jimmy Fia Krisztián volt, akinek a nevét mindenáron meg akarták lovagolni a szerkesztõk. Komolyan el tudja bárki képzelni, hogy Bánsági Ildikó neve hallatán nézõk ezrei ragadnak telefont, hogy a fiára szavazzanak? Ugyan már.
lilalibaláb 2013 okt. 27. - 09:48:22
(671/1899)
Nem értem ezt a hisztériát a Fat Phoenix dobosával kapcsolatban. Mert akkor mi van, ha a Bánsági Ildikó fia, miért kellene attól még "nyomni"? Talán a Bánsági-Gáspár házaspár olyan komoly milliárdokkal támogatja Simon Cowellt, hogy ha megvonják a támogatást, mehet a sarokra kéregetni, vagy mi?
Magyarázza már ezt el valaki, lehetõleg az, aki folyton emlegeti a rokonságot.
1/10
stenmore 2013 okt. 27. - 09:33:49 1/10
(670/1899)
Krasznai Tündének nemcsak hangja van ,de élettapasztalata is rengeteg.
2/10
Semprini 2013 okt. 27. - 08:24:26 2/10
(669/1899)
Na akkor nézzük a harmadik élõ adást:

Fat Phoenix: Semmit nem várok jobban, mint hogy ezek essenek már ki végre! Annyira irritálnak, hogy az leírhatatlan. Ráadásul most voltak talán a leggyengébbek, legalább párbajozhatnának, érthetetlen hogy jutnak tovább mindig, és egyáltalán miért vannak itt amikor volt náluk jobb zenekar is minimum három? Nulla a köbön!
Eckert Anikó: háááát... való igaz, hogy jobb volt, mint legutóbb, de a JÓtól még mindig nagyon messze van. Van némi kisugárzása ez tagadhatatlan, de itt énekelni is kéne, az angolja meg valami hihetetlenül pocsék, igazából meg sem lehet állapítani, milyen nyelven énekel (én leginkább a francia és valami afrikai nyelv keverékének hallom, idõnként egy-egy angol szófoszlányt elkapva). És úgy agyondicsérték, hogy csak lestem! Még hogy egy másik személyiség, meg fejlõdés? Ugyan már!....
Ezzel túl is jutottunk az este két legrosszabb produkcióján, innen már csak felfelé van, bár voltak még gyengék ezután is.
Péterffy Lili: Múltkor azt írtam, nem kéne a mentorára hallgatnia, akkor jobban járnánk, és lõn! Sõt talán maga a Nagy Színidirektor is belátta, hogy nem jó úton haladnak, és Lilinek jobb, ha a saját útját járhatja. Jelentem, bevált, most tényleg jó volt, a kevés igazán jó produkció közül az egyik. Remélem, nem kerül párbajközelbe.
Csordás Ákos. Az egyike azoknak, akiknél határozott visszafejlõdés tapasztalható. Az elején azt mondtam, magasan a legjobb a fiúk közül, a mostani teljesítménye alapján ezt már nem állítanám. Ráadásul a dal sem passzolt neki, abszolút mellélõttek vele.
Batánovics Lili: A múltkori egészen frenetikus produkciója után most némi visszalépés tapasztalható, persze nyilván a mentora (is) tehet róla, maga az éneklés nem volt rossz, de kissé steril volt, nem volt átütõ. Nála is a dalválasztás kifogásolható. Soult, gospelt, Aretha Franklint neki, minél többet!
Szabó Ádám: Túlordította a dalt, pedig maga a dalválasztás jó volt, a feldolgozás viszont minõsíthetetlenül pocsék. Viszont a fiúk közül még így is a legjobb volt most, persze ezzel még nem sokat mondtam.
Bozsek Márk: Abszolút jellegtelen tucathang, minden elõadása maga a fáradt dögunalom, egy percre sem volt még képes felkelteni az érdeklõdésemet, lekötni a figyelmemet. Bármikor kieshetne, fel sem tûnne, hogy nincs ott.
Danics Dóra: Mondhatnám, hogy szuper volt mint mindig, de már lassan közhely, hogy õ a mezõny legjobbja, magasan az egész mezõny fölött áll, nem egy ligában játszik a többiekkel. Aki ezt nem látja, az vak a mûvészi teljesítményre és a kisugárzásra, nem is érdemes ilyen mûsorokat néznie. Dóra már most elõadómûvészi szinten van, ha nem õ nyer, akkor is színpadon a helye és pont.
By The Way: A múltkor kimondottan jók voltak, most valahogy nem érdekeltek. De hát nem lehet mindig nagyot dobni.
Krasznai Tünde: Szétbömbölte a dalt, fárasztó, acsarkodós stílusa kiábrándító, számomra teljesen érthetetlen, hogy miért dicsérik a mentorok annyira, szerintem semmi extra, sõt, továbbra is meglehetõsen irritál, mint személyiség. Hangja van, de minek.
Összefoglalva tehát három jó produkciót hallottunk tegnap este: Danics Dórát, Péterffy Lilit és Batánovics Lilit - ahogy az elõre sejthetõ volt. A többi közepes vagy annál rosszabb volt. Párbajozni mindenképpen a Fat Phoenixet szeretném látni, a másik pedig a két Lili és Danics Dóra kivételével gyakorlatilag bárki lehet. Mondjuk csodálkoznék, ha tényleg így lenne...
3/10
kazsagx 2013 okt. 27. - 02:49:07 3/10
(668/1899)
Sajnos igy adjak el a szart a nezönek,es az a durva,hogy tapsikolnak a mentorok,hogy vilagszinvonal...nevetseges az egesz!
Ezekre az emberkekre ez fel ev mulva nem fogok emlekezni... lehet bennem van a hiba.
1/10
stenmore 2013 okt. 27. - 02:09:38 1/10
(667/1899)
Ez a mûsor kifáradt,uncsi és mintha szándékosan még az elõadott dalokat is aszerint választanák hogy minél szarabb, annál jobb
Mert az OK hogy az énekesek sem világsztárok ,dehogy ilyen tingli tangli zenékkel meg be sem futnak az biztos .Ki lehet az ahülye ,aki szerkeszti a músort.esetleg a mentorok? ,mert azok nemcsak a dalválasztással de az ítéleteikkel is leszerepelnek ,Alföldit álétalában kivéve.
3/10
kazsagx 2013 okt. 27. - 01:22:27 3/10
(666/1899)
Nem vagy ezzel egyedül,én is így érzem,hangja van az tény,de mint ember nekem sem szimpi,vagy csak a képernyõn keresztül nem jön át a csajszi...nem tudom.

Ma este viszont senki nem tetszett,kezd gyenge lenni ez a mûsor!
mapk 2013 okt. 27. - 00:20:04
(665/1899)
A dal nem ócska(habár van jobb Kings of Leon szám is.) Az más kérdés, hogy nem illik hozzá, csak hát mi illik?
2/10
Semprini 2013 okt. 27. - 00:12:08 2/10
(664/1899)
Egyetértünk, nagyon hasonlóan halljuk a dolgokat.
Leen 2013 okt. 27. - 00:10:55
(663/1899)
Danics Dóri produkciójánál én elmorzsoltam 1-2 könnycseppet, nagyon jó volt a dalválasztás, nekem teljesen átjött. Csak így tovább! P. Lili is szépen szerepelt ma, az MDC-s kíséret nagyon jó ötlet volt. A By The Way-t még mindig nagyon bírom, igazi csapat. Nem úgy, mint a Fat Phoenix - hihetetlen, hogy még mindig bent vannak Anikóval egyetemben. Borzalom... Anikó mostani, világfájdalmas arccal elõadott Amy-dala katasztrofális volt.
B. Lilihez ez a mostani dal nem passzolt. Tény, hogy remek hangja van, de ez nem az õ dala volt. Egy Mariah Carey-számmal jobban járhatott volna.
Krasznai tényleg túl sokat markolt, de keveset fogott.
Márknak miért adnak ilyen tingli-tangli számokat? És csodálkoznak, hogy nem mutatja meg igazán önmagát? Számomra õ csak egy szépfiú, kapja az sms-eket dögivel, de remélem ez a tinilány-õrület nem fog kitartani a döntõig.
A többiek tûrhetõek voltak.
Még mindig egy Eckert-Fat Phoenix párbajban reménykedek.
Seven7Crown 2013 okt. 27. - 00:04:13
(662/1899)
Köszi!
Leen 2013 okt. 26. - 23:58:58
(661/1899)
Rihanna-Unfaithful
szonya1 2013 okt. 26. - 23:46:25
(660/1899)
Nekem aztán teljesen mindegy, kinek a csemetéjérõl van szó, ettõl nem fogok jobban szeretni vagy utálni senkit sem. Egyszerûen rettenetesen irritálnak, fõleg az énekes miatt.