Téma: X-Faktor

Aki bújt, aki nem 2013 okt. 13. - 19:59:57
(439/1899)
Apa kezdõdik!
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 13. - 19:56:35
(438/1899)
+g
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 13. - 19:56:15
(437/1899)
Komolyan ondolod, h bárki küld is smst? max. a családtagok.
Szerintem a pénz a reklámokból jön be a mûsornak.
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 13. - 19:50:01
(436/1899)
Képzeld, nem muszáj válaszba írni a hozzászólásodat, hanem sim ahozzászólásként is.
jakabalajos 2013 okt. 13. - 19:37:40
(435/1899)
a bytheway produkciója szerintem is fergeteges volt. idén végre nem a csapatok fognak elõször elfogyni. amugy a másik véglet is a csapatoknál van. a fat phoenix nem idevaló.
horipapa. 2013 okt. 13. - 19:31:15
(434/1899)
Az írásod nagy részével egyetértek, örülök, hogy a ByTheWay produkcióját nem csak én láttam nagyon jónak, sõt a tegnapi nap legjobbjai voltak.
Végre egy jó csapat!
olahmiki1959 2013 okt. 13. - 18:56:40
(433/1899)
Meglepõen erõs az idei mezõny.
A régebbi szériáktól eltérõen, - amelyekben hemzsegtek az érdemtelenül elõretolt, hátulról segített, fogcsikorgatva ránk erõltetett közepes tehetségû, vagy annál is rosszabb versenyzõk, (emlékezzünk Gerendás Péter szupertehetségtelen gyerekére, Zámbó Krisztiánra, és másokra), - itt egy-két kivételtõl eltekintve, az átlagos színvonal kifejezetten jó.
Itt én két olyan résztvevõt tudok említeni, akik nagyon kilógnak a sorból, Eckert Anikónak nem szabadna itt lennie, a Jennifer Anistonra való hasonlósága két perc után már nem érdekes, a hangja kissé erõtlen, itt-ott hamis, neki éppen elég, hogy idáig eljutott.
Alföldi Róbert arcát azért érdemes nézni, miközben a kislány énekel, azt a tátott szájú lelkesedést, feltétel nélküli imádatot talán csak Malek Miklóséhoz tudnám hasonlítani, amikor annak idején Csobot Adélt figyelte a színpadon...

A másik résztvevõ, aki egyáltalán nem idevaló, - és itt teljesen értetlenül állok az eddig viszonylag elfogadhatóan ítélkezõ zsûri ömlengései elõtt, - a Fat Phoenix.
" - Zseniális zenészek vagytok! Annyira jó ez a hangszerelés, olyan tömör a hangzásotok, hogy az valami elképesztõ! - általában ilyen szövegeket mond ezt a két szerencsétlent hallgatva Tóth Gabi, meg Alföldi Róbert, én meg nem akarom elhinni, hogy ez most komoly, vagy poénkodásnak szánják.

Kérem tisztelettel:
A Fat Phoenix hangzása, zenei betétei, a dob, a basszusgitár, a szólógitár hangja MIND, MIND GÉPRÕL, ELÕRE FELVETT ALAPRÓL SZÓL!!!
Minden alkalommal árgus fülekkel (hoppá! kitaláltam egy új kifejezést, az árgus szemekkel mintájára, hiába, a kreativitás...:))) - tehát, kihegyezett, árgus fülekkel hallgatom a Fat Phoenix produkcióit.
Az énekes srác gitár tudása a zéróhoz közelít, a dobos srác tisztességesen hozza a ritmust, A DOBGÉP HANGJÁRA RÁDOBOLVA, a hangszerszólókat - azt a keveset, - kizárólag a gép játssza, a két srác pedig jelenlétével emeli az est fényét...
Az énekes srác éneklése nem rossz, de semmi különös...
Kíváncsi vagyok, mikor esnek ki, bár a tinilányok sms-ei elméletileg jó sokáig bent tarthatják õket. Sajnos...

A jó képességû, de szürke egyéniségû elõadók képezik a középmezõnyt, én ezek közé tartozónak gondolom Péterffy Lilit, - aki hiába énekel tisztességes színvonalon, nem elég "érdekes" a közönség számára, - és Tóth Marcellt, aki helyett legalább ketten bekerülhettek volna a mentorházba.

Az MDC egy kellemes fiúzenekar, de nem több annál, Bozsek Márk a csatorna üdvöskéje, rá biztosan sok sms-t fognak nyomni, õt tehát bent kell tartani, ameddig csak lehet.

Krasznai Tünde - szerintem - kissé túl van értékelve, kétségtelenül jól énekel, de valami hiányzik nála, hogy igazi, nagy énekesnõ legyen belõle. A külsejében, az arcában pedig van valami kifejezetten antipatikus, nem tudom megmondani, hogy mi, de olyasmi ez az érzés, amint amikor valaki eleve ellenszenves nekünk, pedig még nem is váltottunk vele egyetlen szót sem.
Csordás Ákos egy rokonszenves, mackós külsejû figura, - mellesleg nagyon jó hangi adottságokkal, - nála az a nagy kérdés, hogy meg tudják-e találni neki a megfelelõ énekszámokat, mert a tegnapi nóta nem igazán volt az övé.
Szabó Ádám szintén nagyon jól énekel, - a kifinomult zenész fülei miatt soha nem hallani tõle hamis hangokat, - jó a külseje is, színpadra termett, kérdés, hogy meddig jut el ebben a mezõnyben.
Danics Dóra szerintem a végsõ gyõzelemre is esélyes, minden szempontból egészen elképesztõen énekel, átéli a produkciókat, neki biztosan itt a helye.
Batánovics Lili az én nagy kedvencem, eszméletlen õserõvel, kristálytisztán énekel, amellett a maga 150 centijével, hihetetlenül bájos arcával és rendkívül formás alakjával az egyik legkedvesebb jelenség a mûsor eddigi történetében. Egy élõ energiabomba az egész pici hölgy, remélem, az utolsó háromban benne lesz..

A tegnapi mûsorban számomra a legnagyobb élményt a négytagú ByTheWay együttes produkciója jelentette.
Ha volt az eddigi X Faktor szériákban abszolút világszínvonalú elõadás, akkor ez az volt!
Ilyen kristálytiszta vokált, a négy fiú egyéniségére szabott szólamokat, dinamikus, összehangolt, egy pillanatnyi kihagyás, vagy unalmas rész nélküli szuperprodukciót nem tudom, mikor láttam, és hallottam utoljára a magyar tehetségkutatók történetében.
Valami eszméletlen volt, nekik ott KELL lenniük a döntõben, vagy végleg leveszem a kezem a mûsorról...:)))

A ma esti döntés alkalmával nem csak a zsûri, hanem a szavazó közönség is vizsgázni fog...
1/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 13. - 18:31:41 1/10
(432/1899)
Tóth Marci mindig is gyenge volt. Köztudott hogy ugye õ is protekcióval került be, mint ahogy rajta kívül a versenyzõk fele. Remélem hamar kiesik.
2/10
Semprini 2013 okt. 13. - 18:29:09 2/10
(431/1899)
Ebben nem osztom a véleményed, Krasznai az egyetlen a nõk közül, akit nem bírok, se a hangját se a habitusát, nem tehetek róla. Dóri sztem tegnap is jó volt, csak kicsit túlénekelte a dalt. A kevesebb több lett volna, de ezzel együtt õ az abszolút kedvenc, a két Lili holtversenyben második.
bandikabandita 2013 okt. 13. - 18:23:45
(430/1899)
Bár nagyon szeretem Dórit, a tegnapi elõadása nekem nem tetszett. Ettõl függetlenül szinte biztos vagyok benne (és reménykedek is), hogy lazán továbbjut majd párbaj nélkül. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy alakul a mai este. Krasznai Tündiért fájna a szívem, ha kiesne...
2/10
Semprini 2013 okt. 13. - 18:18:20 2/10
(429/1899)
Sajnos tökéletesen igazad van, én is attól tartok, hogy valamelyik lány fog párbajozni, csak remélni merem hogy nem rögtön Danics Dóri, bár õt talán bárkivel szemben megmentenék, és remélem, hogy a két Lili se kerül párbajközelbe.
A Fat Phoenix nekem is nagyon szúrja a szemem, ritka ellenszenves az énekes, és bizony Tóth Marci is harmatgyenge volt tegnap, ha van igazság, õk párbajoznak ma, de nincs, ezt tudjuk. Az ilyen mûsorokban azt utálom legeslegjobban, és ezért nem is vagyok hajlandó két csillagnál többet adni rájuk, hogy a nyálas tinifiúkat hang nélkül is bent tartják, akármilyen bûn rosszul teljesítenek, a jókat meg módszeresen kiejtik, s csak kivételes szerencse mikor a legjobbakból valaki véletlenül bejut az utolsó 3 közé.
bandikabandita 2013 okt. 13. - 18:02:09
(428/1899)
Arról megfeledkezel, hogy a hülye nézõ (tehát a közönség 95%-a) nem az énektudásért szavaz. Az általad írt, párbajra esélyes versenyzõk közül szerintem egyik sem lesz párbaj közelben. Tinilányok bõszen küldik rájuk az SMS-eket, no nem azért, mert jól énekelnek. Sokkal inkább mert "cuki pasik". A 2 párbajozóból legalább az egyik lány lesz. De megkockáztatom azt is, hogy mindkettõ.

Amúgy meg a Fat Phoenixeseknél irritálóbb alakokat az elmúlt 3 évad ÖSSZES selejt jelentkezõje közül se tudnék kiválasztani. Olyan szinten ellenszenvesek, hogy kapcsolok is el, amikor õk jönnek.
Leen 2013 okt. 13. - 17:15:47
(427/1899)
Szerinted ki az ázsiai a lányok közül? B. Lili? Ugyan már. A By The Way egyik énekese, Feng Ya Ou Ferenc viszont félig kínai.
horipapa. 2013 okt. 13. - 15:22:34
(426/1899)
Úgy gondolom, hogy összességében elég erõs ez a mezõny. Nem azért mert nagyon kiemelkedõ tehetségek vannak, hanem mert sok (azonos szintû) van. A legszínesebb és legsokoldalúbb mezõny az idei. Én többet kaptam, mint amit vártam az elsõ élõ showtól. A mentorok viselkedése/értékelése is kellemes meglepetés volt.

Az is nagyon tetszett továbbá, hogy nagyon jók voltak a dalválasztások. (Nekem például Eckert Anikó, a Fat Phoenix és Krasznai Tünde eddigi produkciói egyáltalán nem gyõztek meg és nem tetszettek, de a jó dalválasztásuk miatt hallgatható és elfogadható volt a mostani.)

Bozsek Márk, Tóth Marcell és az MDC voltak a leggyengébbek. Szerintem közülük kerül ki a 2 párbajozó.

(Egyébként Lilu és Bence erõltetett párbeszédeit idegesítõnek találom.)
lilianna1988 2013 okt. 13. - 14:15:44
(425/1899)
hat mit is mondjak!ez az evad naon szar szerintem.eleg volt mikor latta Alfoldi valasztasait,azok kozul lehet csak egy csakjt valasztottam volna,de pontosan tudtam h ez lesz a valasztasa.talan ugy gondolkodott h nem az igazi tehetseget kell valasztania....ahogy en lattam:legyen egy szoke,egy azsiai es egy atlagos arc.....nehogy az legyen h egyforma csajok legyenek es igy konnyen eladobbak.ahogy vartam nem enekeltek vlmi jol ...ennyi a tobbieket mar meg sem neztem.
Towner 2013 okt. 13. - 13:05:33 Előzmény stenmore
(424/1899)
A kedvedért értelmezem amit leírtam.
Mindössze arra útaltam hogy Dóra extázsig éli meg dalát, és pont. Ennyi. Nem hasonlítottam a kis verébhez hangját, munkásságát, hiszen a nyolcadik legnagyobb Franciáról van szó. (Egy szavazáson sorolták õt a franciák erre az elõkelõ pozicióba)
Tényleg morbid..
perry 2013 okt. 13. - 12:25:39
(423/1899)
Gondoltam , hogy képes vagy humorral felfogni azt amit írtam, semmi bántó szándékom nem volt, sajnálom , hogy neked ez jött le. Bizonyára a kérdésed költõi volt arra meg nem illik válaszolni. Nagy tanulság nekem a válaszod.
fo.ma 2013 okt. 13. - 11:45:57
(422/1899)
Neked meg mi bajod? Felõlem nézheted! Csak nekem már annyira unalmas és ki mertem nyilvánítani csodálkozásomat afölött, h van akinek még nem. De mielõtt a torkomnak ugrasz, számolj el 10-ig, vagy szedjél hangyát, mert nem állt szándékomban senkit megbántani a hsz-emmel. Hidd el, ha akarnám, akkor egyenesen szemtõl szembe tenném, nem használnék metaforákat!
andros 2013 okt. 13. - 11:37:57
(421/1899)
a vihar kezdetekor kezdtem hozzá,akkor az utolsó hozzászóló voltál(valakinek csak kell választ írnom),majd jött az égszakadás,és a filmszakadás is
mapk 2013 okt. 13. - 09:28:18
(420/1899)
Igen, gyerekkoromban mindig ez a szlogenes reklám ment és nem értettem én se. :D