Téma: X-Faktor

Leen 2013 okt. 28. - 17:02:46
(799/1899)
Szerintem Tarány Tamásra gondoltál. Õérte az én szívem is fájt anno.
Cordelia 2013 okt. 28. - 16:02:56
(798/1899)
olyan vicces, amikor a közös számnál a fat finiksz-es dobos ott téblábol és tapsikol. Nem tud szegény énekelni, a színpadképbe sehogy sem sikerül beépíteni, dobverõ nélkül teljesen kuka.
a gülüszemû társa meg éneklés közben állandóan topog a bal lábával, szerintem kényszeres.

én sem értem csordás ákos jelenlétét. Jellegtelen és semmilyen. Persze helyes, jóságos meg fiatal, de semmi több. Az a vajdasági fiú, aki olyan vicces nadrágban énekelt a válogatáson és picit manófeje volt, no az tudott valamit.
Cordelia 2013 okt. 28. - 15:59:25
(797/1899)
Geszti rombolja az énekesek kicsi önbizalmát, hogy az õ embere nyerhessen. Pontosan tudja mit csinál.
Tóth Babi a kisvárdai marci óta haragszik a világra és sértõdötten üldögél, összevont szemöldökkel.

Egyértelmûen Alföldi a legjobb mentor. A színészmesterséghez hozzátartozik az ének és a tánc, õ ezeket nem csak tanulta, hanem akár taníthatná is. Sokkal szélesebb látókörû, mint a többiek. Nekem hiányzik Malek Miklós. Õ például soha nem vette fel a Geszti által eldobott kesztyût és milyen jól tette.

Bár nem tartozik ide, de amikor Lilu beszél befogom a fülem. Nem tudom mi történt vele, tele van a beszéde szóismétlésekkel és egyéb bakikkal. Ott van a füles a fején, inkább ne improvizálna. Volt az a másik mûsor, ahol agronómusok házasodtak. Egyszerûen fájt, amikor megpróbált kontár pszichológus módjára "beszélgetni" a résztvevõkkel. Most is ezt csinálja, pedig egy hideg nõ, még mimikája sincs, nem való neki ez szerep.
Seven7Crown 2013 okt. 28. - 15:49:21
(796/1899)
Ez így igaz!
Az amatõrök soha nem fognak úgy teljesíteni mint a profik.
Ráadásul még a legjobbak sem az Õ csapatában vannak, hanem
a Gesztinél.
Babi néni 2013 okt. 28. - 13:52:02
(795/1899)
Kivételesen jók voltak a fõnixék, de eddigi teljesítményük alapján be sem kellett volna kerülniük, vajon ez az egész egy felépített koncepció volt?
Van egy olyan érzésem, hogy õk fognak nyerni, mert unalmas már, hogy az együttesek, mindig hamar kiesnek, dehát õk elvileg majdnem nem is együttes, a zenét kapják, mint az énekesek, csak van hátul egy idióta dobos, aki ütlegeli a dobokat.

Anikónak is ez az elõadása volt az eddigi legjobb, de hozzátenném, hogy olyan hangosan ment a zene az éneke alatt, hogy alig lehetett hallani õt, gondolom így a hamis hangok nem voltak olyan feltünõek.

Nem bánom, h kiesett.

Csordás Ákostól rosszul vagyok, pedig annyira hájpolják, hogy az valami borzasztó, semmi különleges hangja nincs, de komolyan és baromi ellenszenves az álszenteskedõ viselkedése.
Essen már ki!
Castia 2013 okt. 28. - 13:33:13
(794/1899)
Alföldi mindenképpen elrontott valamit, ezt simán a tények mutatják. Eckert Anikó a kezdettõl gyenge volt, beválogatni se kellett volna, az õ bukdácsolása várható volt. Péterffy Lilit is legfeljebb középmezõnybe lehetett várni, olyan 7.-8. hely körül; ehhez képest hogy a 2. adásban már párbajoznia kellett, nem túl jó elõjel. Azt jelenti, nem sikerült õt pozicionálni, megtalálni a közönségét. De hogy Batánovics Lili a jó kezdés és a kezdeti szép remények után ide jutott, azon mindenképp el kéne gondolkodni. A korábbi bejátszások alapján is õt olyan mostohagyereknek éreztem, akire nem jut annyi figyelem és törõdés, mint a másik kettõre - talán azért mert úgy voltak vele, õ majd úgyis boldogul a hangjával. Erre sikerült teljesen összetörni az önbizalmát, most már abban is bizonytalan, amiben eddig jó volt. Sõt nem csak az önbizalmát, de még a bizalmát is jelentõsen megtépázták: segítségért fordult a színfalak mögött TG-hez, erre élõ adásban, egy amúgy is kényes szituációban az arcába kapta tõle, hogy igen, tényleg nem tud "közölni", és a hangsúlyban az is benne volt: soha nem is fogod megtanulni. Aztán meg a saját mentora mellette állva, a másik mûsorban jelenti ki (nincs RTL2-m, most néztem vissza az Aftert), hogy igazából már bánja, amiért "gyáva" volt és a szakmaiságot helyezte elõtérbe az egyéniség támogatása helyett. Magyarán sajnálja, hogy nem Anikó mellett szavazott. Ezek után várhat-e bizalmat a bent maradó lánytól?
Ha Lili ezek után össze tudja szedni magát, megemelem a kalapom, de most valószínûbbnek tartom, hogy nem tud majd megállni a lejtõn.
mulao 2013 okt. 28. - 11:01:40
(793/1899)
Hogy ki mennyire jó mentor? Egyedül Alföldi 3 mentoráltjának kellett már minimum egyszer párbajoznia, sõt egy már ki is elsett. Egyedül Geszti mentoráltjai jutottak tovább párbaj nélkül és még mind a hárman bent vannak. Plusz tavaly is az õ versenyzõje nyert. Tóth Gabi veszett egy fiút, így még két mentorálja van bent. Szikora szintén bukott egy zenekert, de még versenyben van két csapata. És egyikük bent lévõ versenyzõjének se kellett még párbajoznia.
1/10
stenmore 2013 okt. 28. - 09:52:13 1/10
(792/1899)
A mellékelt ábra ponthogy azt mutatja hogy Alföldi meglátásai ülnek, míg mentortársai összevissza hablatyolnak hülyeségeket.
Jasinbure 2013 okt. 28. - 09:36:45
(791/1899)
Abban a bizonyos elsõ szériában sem a hang számított...Király L. Norbi, hogy juthatott el odáig?
Wolf Kati, Janicsák Veca és Nikolás nak kellett volna a döntõben lenni, de ez nem énekverseny.Alföldi, Szikora. Tóth Gabi elõször válogatott Geszti meg 4.-re.Alföldi ha jövõre is lesz még, biztosan másként fog válogatni.P.Lili sem rossz csak olyan dalokat kellene neki adni, amiben kiderülne, hogy valóban nagyon jó énekes.
szonya1 2013 okt. 28. - 09:31:04
(790/1899)
Azt hiszem, nem mondunk ellent egymásnak. Én csak errõl a mostani idõszakról beszéltem.
mulao 2013 okt. 28. - 09:05:37
(789/1899)
Az elsõ élõ show után sajnos jól visszaesett a színvonal. Pedig nem lennének ennyire rosszak a versenyzõk, ha nem lenne ennyi/ennyire rossz dalválasztás mindig. Nekem egyedül Danics Dóra dalválasztása tûnt jó ötletnek, mivel van neki egy nagyon egyedi hangszíne így jól illet hozzá egy nem tipikus pop dal, ráadásul talán most énekelt elõször magyarul, ami csak még inkább kiemelte ezt a különleges hangszínét. Mivel hangi adottságokban Batánovics Lilit tartom az egyik legjobbnak, így meglepett, hogy neki kellett párbajoznia, igaz a szombati produkciójával jól alul múlta az eddigi jókat. A Batánovics-Eckert párbajból természetesen Eckertnek kellett haza mennie, de egyébként is elérkezett az ideje, hogy kiesessen. Még mindig nem igazán körvonalazódik elõttem hogy ki lesz a tuti befutó, remélem Szabó Ádám és Bozsik Márk nem nyernek csak azért mert már a mûsor elõtt is ismertek voltak. Lányok közül talán hárman vannak, akikben esetleg van annyi lehetõség, hogy akár most elõször lány nyerjen (történelmet írjanak), Dóra, Batánovics Lili és esetleg Krasznai Tünde. De végsõ soron a Kocsis Tibi-Oláh Gergõ vonalon haladva a legesélyesebb befutónak Csordás Ákost vélem. Zenekar meg szerintem sose fog hazai X-faktort nyerni.
2/10
Semprini 2013 okt. 28. - 09:02:06 2/10
(788/1899)
Ez is igaz, de a mentoroknak a kiválogatásnál csak szempontnak kéne lennie a jó hangnak, és akkor nem kontraszeleáktlnák a mezõnyt ennyire. Szikora is, Tóth is, Alföldi is kiszórt a mentorházban nem egy olyat, aki jobb volt mint akiket továbbvitt. Gesztinek meg az egyetlen pozitívuma, hogy bevitte Danics Dórát, akit Malek kihagyott tavaly.
szonya1 2013 okt. 28. - 08:53:28
(787/1899)
Régi mániám, hogy a mentorok keze nyilvánvalóan erõsen meg van kötve a dalok megválasztásakor. Pl. nem létezik, hogy a tévének nem kell jogdíjat fizetnie az elõadott dalok után. El tudom képzelni, hogy annyit nem óhajtanak fizetni, amennyibe a legjobb számok kerülnének. Más kérdés az, amikor azt mondjátok, hogy nem a versenyzõk alkatához illõ dalokat választanak. Dehát az sem jó, ha mindig ugyanabban a stílusban énekel valaki, mert unalmassá válik, illetve ez mégis csak egy tehetségkutató, ahol a versenyzõknek több színt is fel kellene tudniuk mutatni. Én elvárom, hogy egy jó énekes tudjon többféle stílusban is énekelni. Szerintem az a fõ baj, hogy ezek a versenyzõk többnyire nem elég jók, nem elég gyakorlottak ahhoz, hogy képesek legyenek igazán jól betanulni egy új számot ennyi idõ alatt.
2/10
Semprini 2013 okt. 28. - 08:25:35 2/10
(786/1899)
"Három teljesen különbözõ karaktert vitt magával, nagyon okosan. Molnár Melina és P. Lili nagyon hasonló karakterek, választania kellett. "
Ez világos, de miért kellett volna választania? És ugyan miért ne lehetne egy csapaton belül két hasonló karakter, ha egyszer õk voltak a legjobbak? Nem értem, csak azért bevinni a leggyengébbet mert elüt a másik négytõl? Ez azért eléggé meredek szempont. És hát látjuk, mire ment a "különleges egyéniségû" versenyzõjével"... Ide nem elég a cukiság-faktor (legalábbis lányok esetében nem), ha nem párosul megfelelõ hangi adottságokkal. Amúgy meg a retekklubon amúgy se terem nõknek babér, akármennyivel is jobbak mint a férfimezõny. Wolf Kati pl. a hatodik(!) helyen végzett pedig senki nem közelítette meg az elsõ szériában azt, ahogy õ énekelt. Két hangtalan meg dobogós lett.
lilalibaláb 2013 okt. 28. - 06:33:24
(785/1899)
Három teljesen különbözõ karaktert vitt magával, nagyon okosan. Molnár Melina és P. Lili nagyon hasonló karakterek, választania kellett.

Alföldi nem ehhez a szinthez van szokva, õ évek óta nem dolgozik amatõrökkel. Valamikor tanított a Színmûvészetin, de már évek óta nem. Kiforrott, profi mûvészekkel dolgozik, akik egységesen elfogadják, elfogadták, amit mondott nekik. Nem nímand, senki színészekrõl beszélek.
Lehet szidni a Stohl Bucit is, tényleg egy köcsög, de a színészi tehetségét vitatni nem lehet. Ilyen alapon George Michaelt sem kellene hallgatnunk, õ is vezetett részegen, nem egyszer, okozott mindenféle botrányt még többször. És mégis tehetséges mûvész.

Ezeknek a gyerekeknek csak évek múlva kellene Alföldi kezébe kerülni ahhoz, hogy mûvész lehessen belõlük. Picassotól sem az ecset megfogását tanulták a tanítványok, már ha voltak neki egyáltalán.
Seven7Crown 2013 okt. 28. - 00:30:15
(784/1899)
A legnagyobb baj, hogy aki tényleg zenével akar foglalkozni, annak gyerek korában kell elkezdeni, és nem itt, mert ezek a mûsorok inkább az adott Tv.csatornákat szolgálják ki.
Mindenki énekelni akar, de a gyõztes soha nem fogja azt a sikert elérni, amit hosszú évek tanulása eredményezne egy iskolában.
A versenyzõk nem tanulnak meg játszani hangszeren, de normálisan énekelni sem, csupán pár fellépés jut számukra, amit csalódások követnek majd, mivel ennyi embert a magya pop piac sem bír el.
Tehát parasztvakítás az egész.

Ha csak nem a pénzre mennek!


PS.
Viszont annyit hagy jegyezzek meg, hogy csak Alföldi volt, aki erre próbálta felhívni a jelentkezõk figyelmét, és ha nem is olyan jó szekember, de a versenynek ezt a lélektani részét próbálja kezelni, még akkor is, ha most bakizott. És nem csirkéver, meg anyuci látogatásával!
2/10
Semprini 2013 okt. 28. - 00:25:02 2/10
(783/1899)
Ja, és ha már Alföldinél tartunk: azt sem bocsátom meg neki, hogy a mentorházból nem vitte tovább Molnár Melinát, aki az egyik legjobb volt a lányok mezõnyében, de nem, neki Eckert Aniston kellett. Hát megkapta.
Õszintén szólva kétlem, hogy okulna a hibákból, de talán még nem reménytelen a dolog.
Seven7Crown 2013 okt. 27. - 23:07:12
(782/1899)
Csak én, és a mentorok!:D
2/10
Semprini 2013 okt. 27. - 23:01:38 2/10
(781/1899)
Igen, sõt maga a mentor úr is a jobbikra szavazott, egyedül Tóth "mûvésznõ" voksolt csak azért is a másikra. Tehát végülis jól van így. Alföldinek talán a 25 fölöttieket kellett volna kapni,akiken már nem sok alakítgatni való van, és nem annyira befolyásolhatóak, persze ez nem változtat azon a tényen, hogy nem zenés mûsorba való mentornak. Hogy egyesek szerint így is õ a "legjobb" mentor, ez inkább a többiekrõl információ negatíve, semmint róla pozitíve.
Seven7Crown 2013 okt. 27. - 22:57:50
(780/1899)
Ez így igaz!
A rendezés nem egyenlõ azzal, ami az éneket illeti.
De azért a versenyzõínek sincsen csodás hangja!
És még így is a jobb maradt bent!