Téma: X-Faktor

2/10
Semprini 2013 okt. 22. - 14:16:55 2/10
(619/1899)
Egyetértek, Gesztit én kezdettõl fogva nem bírom mentorként, ha csak egyet kellett volna lecserélni, akkor õt. Ehhez képest egyedül õ maradt meg a korábbi gárdából. Szikora szinte minden megszólalása kínosan ciki, pedig nyilván ért valamennyire hozzá és lennének szakmai meglátásai de eszméletlen mennyire nem tudja magát kifejezni. Tóth Gabi Keresztes Ildikó 2.0-ás verzióját hozza, gyakorlatilag ennyi erõvel maradhatott volna az eredeti is (aki persze ugyanolyan szörnyû volt). Alföldit szinte már kezdem megkedvelni, pedig korábban nagyon nem bírtam elviselni. De pl. Péterffy Lilit már másodszor hozta a rossz dalválasztással kellemetlen helyzetbe, olyannyira hogy most már párbajoznia is kellett, Eckert Anikó esetében pedig egyszerûen nem értem hogy nem hallja, mennyire hamisan énekelt szegény lány. Tehát õ is beleesik a mentorbetegségbe: a saját mentorált szemében a gerendát se látjuk, a többiekében óriásira nagyítjuk a szálkát is.
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 14:09:53
(618/1899)
Kifelejtettem: Gesztitõl egyre inkább felfordul a gyomrom. Annyit hazudik már, mint egy politikus.
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 14:06:39 Előzmény olahmiki1959
(617/1899)
Kedves Miki! A 700. hozzászólás Neked ment volna válaszul. Vagy én rontottam el, vagy valami gubanc van a fórumon.
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 14:04:08
(616/1899)
Akkor kiemelem az elõzõ válaszomból:
"Különben nem a rómaiakra való célzás nem esett le, hanem hogy
kinek címzed, hogy ki kéne nõni belõle.
Ha a médiának, akkor oké, de nekem ne mondja meg senki, hogyan szórakozzam, már elnézést!"

Erre most sem válaszoltál. De mindegy, már túlbeszéltük.
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 14:00:55
(615/1899)
Számomra most Batánovits Lili emelkedett ki a mezõnybõl ugyanúgy, ahogy elõzõleg a ByTheWay. Tökéletesen a helyén volt minden: az éneklés, a tánc, a ruha, a frizura. Laza volt, szexi, látszott rajta, hogy élvezi, amit csinál. Ráadásul eddig számomra a Vaya Con Dios elõadását (az eredetit nem hallottam még) még senki sem tudta felül múlni, de még megközelíteni sem. Lili most volt olyan jó, mint õk, és ez nálam nagy szó. Nem másolta az õ díszítéseiket, egyedi volt, és így is csodás, amit Tündérõl nem mondhatok el, aki szintén Vaya Con Diost énekelt, de egy az egyben lemásolta azt. Ezen túlmenõen tényleg nagyon jól énekelt Tünde is, tényleg illett hozzá (a hangjához, az alkatához) ez a dal, és a ruháját is eltalálták megint. Dögös volt.:) Egyébként örültem, hogy két szám is szólt ettõl az együttestõl, nagyon szeretem a dalaikat.
A ByTheWay dalán is jól szórakoztam, megmutatták, hogy a ritmusérzékük is kiváló, ami nekem nagyon fontos. Én nem féltem, hogy elrontják, kirázták a kisujjukból, élveztem az egészet.:)
Dóri: "Profi, hibátlan, látszik, hogy mindent bedob, látszik, hogy nagyon "akar", de valószínûleg nem ismerném meg a hangját a rádióban." Én felismerném a hangját a rádióban, az elég egyedi, és a produkciója is tetszett. Örültem, hogy táncol, nagyon jól ment neki. Rajta is látszott, hogy örül annak, amit csinál, engem is magával ragadott.




Egészen új sorban:
Fat Phoenix: egyetértek Veled. Nem is érdemel több szót a csapat.
Szabó Ádám: teljesen kiakadtam a Álomarcú lány ijetén feldolgozásától, áthangszerelésétõl. Úgy hiányzott végre egy magyar dal, mint egy falat kenyér, erre így elbaltázzák!:((( Hogy lehet így tönkretenni Presserék szinte tökéletes mûvét???
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 11:26:58
(614/1899)
Az a baj, hogy rossz embert gyõzködsz. Én sem szeretem, amerre a világ megy, de...
Mindenki maga válogatja meg, mivel tölti a szabadidejét, mint írtam. Van, aki kocsmázik, van, aki a TV-t bámulja egész nap, van, aki sportol, van aki a hobbijának él, van, aki családi programokat szervez, van, aki a szabadidejében is robotol, mert nem tud megélni a keresetébõl. Igen, kár a pénz ezekbe a kereskedelmi adókba, de ki mondta, hogy én akár egy SMS-t is küldtem? Ki mondta, hogy beveszem ezt a maszlagot, hogy csüngök a reklámokon? De mint írtam, kíváncsi vagyok a produkciókra, ezért nézem a mûsort szelektíve: a köztes idõkben, a "mentorok" és a mûsorvezetõk dumája alatt, reklámok közben hang le, és lehet beszélgetni, szöszölni valamivel.
Különben nem a rómaiakra való célzás nem esett le, hanem hogy kinek címzed, hogy ki kéne nõni belõle. Ha a médiának, akkor oké, de nekem ne mondja meg senki, hogyan szórakozzam, már elnézést! Vannak objektív dolgok, de ez nem az. "A szórakozás pedig egy meghitt családi élménynek kéne lennie..." Neked. A szórakozás lehet ilyen is meg olyan is: meghitt, családi, vagy harsány, baráti, netán önálló.
offtopic
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 09:24:01
(613/1899)
Elég ügyetlenül sértegetsz. Neked meg ehhez sok sikert a jövõben! És mellesleg megtanulhatnád, hová kell tenni vesszõt egy mondatban, és hová nem.
Ezüstliliom 2013 okt. 22. - 09:21:51
(612/1899)
Oké, akkor légyszives magyarázd meg, mit akart jelenteni, mikor ezt írtad:
"...És ez szórakozás? ...
Még mindig a római korban élünk. Ki kéne már jönni ebbõl."
Cordelia 2013 okt. 22. - 08:09:12 Előzmény szirgabor
(611/1899)
egyetértek, én is úgy érzem, hogy másnap már más dolgok vannak, kár volt kettévágni a mûsort.
amikor elmerülünk egy jó filmben és átváltanak reklámra, már nem olyan a folytatás. vagy amikor a film végérõl levágnak két kockát, az egész olyan befejezetlen. kimondottan szeretem a stáblistát olvasni és hallgatni a film zenéjét.
jó, hát aki kereskedelmi tévét néz, az ne várjon bélszínt, elégedjen meg a hotdoggal, amit bekaphat...
mushi 2013 okt. 21. - 18:58:01
(610/1899)
egyébként értem én, hogy a mentorok azért mentorok, hogy fényezzék a saját versenyzõjüket, mert ezzel elég nagy önbizalmat öntenek beléjük a színpadon; sokkal jobb közérzettel tudnak úgy szerepelni késõbb, ha a saját 'tanáruk' azt mondja, hogy igen, odatetted, f*sza voltál, mint hogy fúú gyerekek, ez nagyon nem jött össze. persze van átmenet a kettõ között, pl ez most nem volt annyira jó, mint a próbán, vagy ilyesmi.. de mikor annyira elmennek az egyik irányba, hogy semmivel se lehetne meggyõzni, hogy most azért lássa meg a rossz dolgokat is a produkcióban.. :S sokszor pedig annyira agyondicsérik a versenyzõt, még akkor is, mikor hallhatóan nem jó annyira (lásd tóth marci), hogy az a szerencsétlen átesik a ló túloldalára és annyira elszáll magától, hogy minden más kevésbé pozitív dologért besértõdik. tegnap alföldi rendkívül korrekten kezelte a párbaj utána helyzetet, jókat mondott mindkét versenyzõrõl, gabi meg sehall-selát módon ajnározta a mentoráltját.. szikorának pedig igaza volt, hogy rábízta a döntést a szavazatokra, talán õ maga egyiket se tudta volna igazán mondani, mert neki nem tetszett túlzottan egyik se.. nem tudom, õ tudja. de jó döntés volt a részérõl.
Leen 2013 okt. 21. - 17:13:25
(609/1899)
Teljesen egyetértek! Én Lilit a mentorházban kedveltem meg, a Kispál-dallal nagyon meggyõzött. Senki sem tökéletes, és a vele egyidõsek, vagy a fiatalabbak (!!!) sokkal ocsmányabbul beszélnek. Senki ne mondja, hogy nagy nyomás alatt nem csúszott ki 1-2 csúnya szó a száján! Ettõl még nem kulturálatlan szerintem, akkor lenne az, ha minden második szava b+ lenne (sajnos van ilyen). És van abban valami, hogy PONT akkor volt kihangosítva a mikrofonja... A Wrecking ball ugyan jobban sikerült neki, mint a Monday morning, de én továbbra is bírom õt, remélem a mezõny elsõ felében fog végezni.
Tóth Marci kiesése igazi felüdülés volt, se hang, se lelkesedés, se varázs. Már a múlt héten is ideje lett volna, hogy távozzon, sõt! Az élõ adásba sem kellett volna eljuttatni. A Fat Phoenix és Eckert Anikó produkciójánál mindig elkapcsolok az elsõ 10 mp után, komolyan mondom én érzem kellemetlenül magam, ha hallgatom. Irritáló emberek 0 hanggal. A FP-nél nem a tinilányok szavazótábora nagy szerintem, hanem Bánsági Ildikó és a színészkollégái nyomják õket. Remélem jövõ héten õk párbajoznak Anikóval, idáig õk a leggyengébb láncszemek.
A By the way most is remek volt, nagyon tehetségesek, jófejek, jó rájuk nézni. Batánovits Lili hangja nem kérdés, hogy az egyik legjobb, és most, hogy kezd kinyílni, egyre jobb lesz. Danics Dórától már vártam egy Amy-dalt, most megkaptam, tetszett!
A többiekkel sem volt gondom, bár nem nagyon fogtak meg.
Lilu mûsorvezetõnek tényleg egyre pocsékabb, vagy csak rosszul látom? "A neveket nem a továbbjutás sorrendjében fogom mondani, ami azt jelenti, hogy nem a továbbjutás sorrendjében fogom mondani a neveket" -tényleg??? -.-
perry 2013 okt. 21. - 13:53:39
(608/1899)
Azért elgondolkodtam azon , hogy a neten szavakba önteni a gondolatokat szerintem szintén bizonyos szintû közszereplésnek nevezhetõ. Olvasva a hozzászólásokat azt látom , hogy egyes fórumozók mocskosabbnál mocskosabb kifejezésekre transzponálják magukat.
olahmiki1959 2013 okt. 21. - 12:45:22
(607/1899)
Úgy látom, többen is fennakadtatok az én hozzászólásomon, amiben kifogásoltam, hogy Lili kimondott egy csúnya szót, és álszentségnek tartjátok, hogy ezt én egyáltalán megemlítem.
Pláne, a mai világban, - ahogy írjátok.
Szó sincs róla.
Nem ez a lényeg!
Nem magának a csúnya szónak a kimondásán akadtam fenn, - bár nem tetszik, ha BÁRKI káromkodik, alpári kifejezéseket használ, különösen nem egy fiatal lány, (Lili, ahogy a neten láttam, 18 éves!, tehát nem egy profi, 30 éve a szakmában dolgozó, mindenen túl lévõ, kiégett, rutinos énekesnõ), - hanem azon, hogy valaki sokáig édibédinek, kulturált beszédmodorúnak, jól neveltnek mutatja magát, aztán jön egy pillanat, amikor stresszhelyzetbe kerül, indulatba jön, megijed, nagy lesz rajta a nyomás, és akkor kibukkan az igazi énje, felszínre kerülnek az eddig rejtett tulajdonságai.
Egy véletlenül kiejtett csúnya szóból persze nem kell messzemenõ következtetéseket levonni, - én talán ott hibáztam, hogy túlságosan komolyan vettem ezt az apróságot, de mentségemül szolgáljon, hogy abban a pillanatban annyira elütött attól, amit Lilitõl megszokhattunk, hogy teljesen váratlanul ért, és ledöbbentett, - bár a "komoly" hírportálokat böngészve, amikor az X Faktor tegnapi adásáról van szó, kivétel nélkül MINDENKI megemlíti Lilinek ezt a bakiját.
Tehát más is észrevette, nem csak én.
Aki a nyilvánosság elõtt szerepel, vagy a késõbbi pályája során szerepelni fog, annak minden pillanatban vigyáznia kell arra, hogy mit mond, és mit tesz.
Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy Lili emiatt ne lenne szimpatikus nekem, - eddig is közömbös volt a számomra, ezután is az lesz, - de az biztos, hogy rengeteg nézõ lehet, akinek ez szöget ütött a fejébe, és kissé árnyaltabban fogja nézni ezután a lányt.

Egyébként meg, ha az énekesi teljesítményét nézzük, bizony, a párbajdala - talán a nagy igyekezet miatt, - rendesen tele volt elcsúszó tisztaságú hangokkal, ami eddig azért nem volt rá jellemzõ.
Most bent maradt, de elõbb-utóbb úgyis kiesik, mert vannak nála jobb énekesek, és énekesnõk is a versenyben.
mushi 2013 okt. 21. - 12:05:13
(606/1899)
egyetértek icemannel és semprinivel, ha ezek után valakinek lili unszimpatikussá válik, hogy élõ adásban kimondott egy csúnya szót, és még csak nem is úgy tette, hogy rá figyel mindenki, akkor az bizony álszent.. izgul az a szerencsétlen lány, mert a bennmaradása a tét, persze, hogy magát nyugtatja így. de még csak nem is azt mondta, hogy b*sszátok meg.. ezen fennakadni álszentség..
2/10
Semprini 2013 okt. 21. - 10:37:43 2/10
(605/1899)
Arról nem is beszélve, hogy az inkriminált "csúnya" szót (amelynél egy átlagos mai amerikai filmben ezerszer csúnyábbak is elhangoznak percenként) válaszként mondta Alföldi mondatára, amelyben már benne volt ez a szó csak az nem nagyon hallatszott. Tehát Lili csak megismételte, pechére az õ mikrofonja volt kihangosítva, az Alfödié meg nem (különben meg azon sem csodálkoznék ha ez elõre megrendezett jelenet lett volna).
Nota Bene: sztem iszonyatos álszentség ezen hüledezni a mai világban, úgy, hogy közben meg szemrebbenés nélkül leírjuk magát a szót (én szándékosan nem írtam le, de nem álszentségbõl). Lili ettõl nekem csak még szimpatikusabb lett, egyben kifejezte a felfokozott lelkiállapotot is, amelyben a versenyzõk egy ilyen párbaj elõtt vannak.
Iceman87 2013 okt. 21. - 10:32:23
(604/1899)
Ha valaki ez miatt nem szimpatizál tovább Lilivel, akkor ott fejben elég nagy gondok vannak :) Kit érdekel mit mond?! Az a lényeg, hogy legyen jó a hangja, legyen szórakoztató és kész :)
2/10
Semprini 2013 okt. 21. - 08:47:59 2/10
(603/1899)
Megmondom õszintén, engem megdöbbentett, hogy Péterffy Lili volt az egyik párbajozó. Nem mondom, hogy õ az egyik nagy esélyes a gyõzelemre, hiszen mint tudjuk, a retekklubon nõi induló nem nyerhet, de azt gondoltam, simán elmehet párbaj nélkül minimum az 5.-6. helyig. Gondoljunk csak bele: Király L Norbi hang nélkül a 3. helyig vitte, és sosem párbajozott! Csobot Adél kb. negyedannyi hanggal mint a Lilié, szintén harmadik lett, és még hosszan lehetne sorolni a nagyobbnál nagyobb anomáliákat. A dolgot még tovább tetézte, hogy legelsõ továbbjutóként a Fat Phoenix-et mondták, akikrõl mesze a legtöbb negatívumot lehet olvasni a netes véleményekben, a második legtöbb rosszat pedig Eckert Anikóról, aki szintén megúszta most a párbajt, pedig legutóbb õ volt az egyik párbajozó. Öröm az ürömben, hogy legalább Tóth Marcell kiesett, ráadásul a borítékos kieséssel, azaz valóban õ kapta a legkevesebb szavazatot tegnap, már ha tényleg tiszta a verseny (igen, én még mindig ennyire naiv vagyok, hogy feltételezek ilyesmit!) Tóth Marci valóban a leggyengébb láncszem volt, már a legelsõ adásban neki kellett volna távoznia, de akkor még a párbajt is megúszta. Persze, tudom, a tinilányok szavaznak a tehetségtelen süvölvényekre, ezért úszta meg már kétszer a párbajt a Fat Phoenix, de szívbõl remélem, hogy legközelebb tényleg õk esnek ki végre, be sem kellett volna kerülniük az élõshowba, hiszen a mentorházban kiesett három zenekar mindegyike klasszisokkal jobb volt..
3/10
kazsagx 2013 okt. 21. - 02:57:47 3/10
(602/1899)
Ha nem ismernem mar regota Lilut (meg ugye a csapbol is ö folyt regen) azt hinnem,hogy valami kezdö emberke a csatornanal....annyira gazul vezeti a müsort es sokszor töri a magyart. :)
olahmiki1959 2013 okt. 21. - 02:07:09
(601/1899)
Annak végül is örültem, hogy ma kiesett Tóth Marci, - kicsit ugyan összeugrott a gyomrom, amikor Lilu beüvöltötte, hogy a Fat Phoenix továbbjutott, - de ne legyünk türelmetlenek, miután hetenként csak egy ember esik ki, reménykedjünk, hogy szép sorban mindenki lemorzsolódik, akinek le kell morzsolódnia.
A végén, amikor tényleg csak a legjobbak maradnak benn, úgyis minden egyes kiesõt sajnálni fogunk, mert a versenyt csak egyvalaki nyerheti meg.
A párbaj dal elõtt a - látszólag - rendkívül kulturált Péterffy Lili - amikor azt hitte, nem veszi a kamera, és nem hallják a mikrofonok, - azt mondta a vele összeölelkezõ Alföldi Róbertnek a fülébe, hogy "Kemény lesz. Odab*szom".
Ennyit a visszafogott stílusról, és a decens, polgári neveltetésrõl...
Miután ezt a beszólást valószínûleg mások is észrevették, ezzel valószínûleg bebiztosította magának az elkövetkezõ hetekben a legkevesebb szavazatot a nézõk részérõl.
mushi 2013 okt. 21. - 00:15:35
(600/1899)
Bigpapa azon ritka fórumozók egyike, akik normálisan leírják a véleményüket, nem kötnek bele senkibe csak azért, mert különbözik a véleményük.. ha valakinek tetszik alföldi stílusa, tetsszen, személy szerint nekem is. attól még nem kell fellengzõsen gratulálni hozzá, hogy gyakorlatilag kifolyik a megvetés a fórumból. ha valakinek más tetszik, akkor tetsszen. miért nem lehet elfogadni egymás válaszát? full respect neki, meg fair play díj!

és egyébként marhára igaza van, ez a kis taknyos tóth marci úgy viselkedett, ahogy azt végülis a korábbiakból várni lehetett, túl nagy arccal vágott neki ennek a mûsornak, azt hitte, itt most akkor mindenki hanyatt vágja magát neki a "tehetségétõl". itthon mondtuk is, neki kell kiesnie, de figyeljétek meg, mit cirkuszolni fog miatta, ha tényleg.. és milyen igazunk lett.. ez a füleskitépés, meg a rohangálás fel-alá, jesszus. tipikusan egy vérig sértett tinifiú viselkedése volt, akivel nem az történt, amit szeretett volna. de tényleg neki kellett kiesnie. következõnek remélem a fat phoenix esik ki..