Téma: X-Faktor

perry 2013 dec. 08. - 10:26:33
(1539/1899)
Magam nem azt mondtam , hogy nem :)
2/10
Semprini 2013 dec. 08. - 10:09:58 2/10
(1538/1899)
Danics Dóra valóban nem tegnap volt a legjobb, és az is tény, hogy az elmúlt 3 adásban mintha nem igazán sikerültek volna jól a dalválasztásai, elõtte valahogy egyenletesebb teljesítményt nyújtott. Én abban látom a dolog nyitját, hogy mivel õ tavaly is indult de akkor nem került be (és utána majdnem abba is hagyta azt éneklést, amint azt elmesélte), most nagy visszatérõként nagyon meg szeretné nyerni, de legalábbis a TOP2-es végsõ döntõbe eljutni, és ez az akarás kicsit görcsössé teszi. Mindez azonban - legalábbis számomra - nem homályosítja el azt sem, hogy Dóra egyszerûen nem egy ligában játszik a többiekkel. Olyan elõadómûvészi kvalitásai vannak, amelyek a teljes mezõny többi résztvevõjébõl hiányoznak (talán még Péterffy Liliben voltak meg, de õ már sajna nincs versenyben). Ráadásul ha szigorúan csak az éneklést nézzük, akkoris legalább egy szinttel felette áll Dóra a többieknek. Krasznai vagy Csordás néha már-már artikulátlan bömbölése nem is említhetõ egy napon vele. Persze ez szubjektív verseny, nem sport, itt nem lehet méterre, kilóra vagy idõre mérni a teljesítményeket, ráadásul a versenyzõk iránti elfogultság is rendkívül sokat nyom a latba, van akinek a ByTheWay éretlen tacskó-fiúkái jönnek be, na persze, nekik is volt írd és mondd kettõ, azaz kettõ darab viszonylag színvonalas produkciójuk az adássorozat folyamán, a többi olyan szürke középszer volt, ami miatt egyszer már abszolúte megérdemelten estek ki (csak épp vissza lettek hozva ugyebár mint tudjuk.) Csordás Ákos, a mentora által "tesztoszteronállatnak" (ezt vajon mire érthette?) kikiáltott nagy mackó jól láthatóan visszafejlõdött a verseny kezdete óra. Eleinte a fiúmezõny legjobbjának tûnt, most meg legalább 3 hete nem értem, mit keres még egyáltalán a versenyben, fõleg úgy, hogy Szabó Ádám, aki viszont talán a legtöbbet fejlõdött, és egyszersmind a legmuzikálisabb induló is volt, vele szemben esett ki.
Ahogy olvasom a kommenteket, legtöbben és a leghevesebb mértékben Krasznai Tündével szemben elfogultak. Számomra ez a legérthetetlenebb, mert hallom ugyan, hogy van hangja, nem is kevés, de ahogy õ bõg éneklés címszó alatt, az néha valóban fülbántó tud lenni. Az artikulációját is sokan kritizálták, de ha ez lenne a legnagyobb hibája, még nem szólnék semmit. Viszont neki meg rendre nagyon jók a dalválasztásai, azok viszik el sokszor a produkciót.
Ma este megint kiesik valaki, megint közelebb kerülünk a végsõ fináléhoz. Hogy ki fog nyerni, nehezen megjósolható. Ha Csordás esne ki, akkor fiúgyõztes már nem lenne, megszakadna a hímnemûek gyõzelmét jelentõ folytonosság az RTL-klubon, ha a csapat nyer, hát olyan se volt még, fõleg hogy egyszer már kiestek. Vagy lesz végre egy nõi gyõztes?
Meglátjuk...
Jessica00 2013 dec. 08. - 09:49:59
(1537/1899)
Nem veled van a baj. Ez a szám nekem tetszett mondjuk, de én is azt érzem vele, hogy színészkedés az egész. A fb-os posztjai, a beszéde, a fellépése, nagyon akarja nyomatni magát, és jófejnek tûnni, de erõltetettnek érzem...pedig eleinte jobban tetszett.
indingo 2013 dec. 08. - 08:34:43
(1536/1899)
Geszti mindig fikázza az ellenfeleket! Oda-oda szólogat kicsit! És ahogy látom õ azt szeretné, hogy Danics Dóra nyerje meg! A tegnapi kis filmben is nagyon ki kellett emelni, hogy Tünde késett a próbáról, nem tudja a szöveget, bezzeg Dóra...
ponca 2013 dec. 08. - 06:40:59
(1535/1899)
Magam már régóta nem nézem ezt a -szerintem- kifáradt sok reklám között néhány percnyi mûsort.
Tegnap véletlen annyi idõre kapcsoltam oda, amikor a 4 fiú magyar dalt énekelt. Kb. az utolsó fél percet hallottam belõle és vártam, hogy a zsûri mit mond majd.
Alföldi ömlengett, Tóth köszönte az élményt.
Én is köszöntem a semmilyen élményt nem nyújtó nyávogást és el is kapcsoltam.
A többi elõadóról nem tudok semmit, de ha ez a 4 fiú magasan a legjobb a hozzászólók szerint, akkor nem veszítettem semmit azzal, hogy nem nézem a mûsort.
3/10
kazsagx 2013 dec. 08. - 01:20:41 3/10
(1534/1899)
Nem fujok en semmit,csak baromira zavar,hogy ezzel jönnek allandoan... a velemenyemet meg kinyilvanitom,ha tetszik ha nem. :)
perry 2013 dec. 08. - 00:42:18
(1533/1899)
Már bocs, de mintha te fújnád a követ folyamatosan Krasznai ügyben.
2/10
offtopic
Semprini 2013 dec. 08. - 00:31:27 2/10
(1532/1899)
Ha jól számolom, Nagy Ferónak szerintem pontosan 3 db slágere volt, tehát aki ennyit felsorol, az mindet tudja. Ezek: a 8 óra munka, az Azok a boldog szép napok, ég veled, illetve a Krasznai Tünde által a múltkoriban elõszedett Gyere kislány gyere, amit még a Csuka Mónikás Beatricével énekelt. Több slágere nincsen nekije, A feldolgozásokat, mint a Pancsoló kislány metál változata, nem nevezném Feró számának, bármennyire is nagy sláger volt a maga idején, nem õ vitte sikerre.
olahmiki1959 2013 dec. 08. - 00:25:04
(1531/1899)
Szerintem az lenne a legkorrektebb, ha Danics Dóra, Krasznai Tünde és a ByTheWay jutna be az elsõ háromba, onnantól kezdve pedig "lehet esõ, lehet hó", - ahogy mondani szokták.
Régebbi X faktor adásokból láthattuk, hogy a fináléban már nem számít a valóságos teljesítmény, ott már abszolút a szimpátiáról szól a dolog.
A múltkor a nagyságrendekkel jobb énekes Takács Nicolas a döntõben alulmaradt a kis pisis lányok kedvencével, az elõnyösebb külsejû Vastag Csabával szemben.
Csordás Ákos ma nem tetszett, - és ez a mentorának a legnagyobb hibája, - az egész mûsorfolyam alatt szinte egyszer sem sikerült neki jó számokat összeválogatni.
Állítom, hogy az állandó üvöltés helyett, ha néha egy-egy lírai, HALKAN, mélyen, behízelgõ hangon elénekelt dalt adott volna elõ, egyenesen menetelt volna a döntõig.
Nyugodtan kieshet, benne ennyi volt, õt nem sikerült kibontani, nem sikerült a saját hangját igazából "megtaláltatni" vele.
Kár.
A ByTheWay ma jó volt, igaz, hogy a Queen együttes Bohemian Rhapsody címû száma azért magunk között szólva, még nem nekik való, bár a lehetõségekhez képest jól megoldották.
Freddy Mercury zsenialitását nem könnyû nemhogy elérni, még csak megközelíteni sem, a négy srácnak együttvéve sincs olyan átütõ, kristálytiszta, erõteljes hangja, mint amilyen neki volt.

Krasznai Tünde hol tetszik, hol nem.
Ma - is - jól énekelt, õ most már mindig hoz egy megbízhatóan magas szintet, - bár a magyar számnál, - vagy szándékosan, vagy tudtán kívül, - nagyon elkente a szöveget, nem artikulált tisztán, de lehet, hogy ez tudatos koncepció volt...
Viszont, aki ma a legjobban tetszett, - nem minden számában, - az Danics Dóra volt.
A Presser Gábor által írt "Egyszer..." címû dalánál, - engem is teljesen meglepõ módon, - elszorult a torkom, annyira megérintett az elõadása.
Persze ehhez hozzájárult a szöveg bensõséges hangulata, líraisága, érzelmekre ható mivolta, de a végeredmény szempontjából ez mindegy.
Azt hiszem, Dórának, - valóban, ahogy a mentorok is mondták neki, - ez a stílus, ez a fajta, nem üvöltõ, és nem harsány éneklési mód, és ezek a fajta dalok állnának a legjobban.

Danics Dóra, Krasznai Tünde, ByTheWay - ha ez a három elõadó, illetve csapat jut be a legjobb háromba, akkor már nagy baj nem lehet.

Nagy Feróval, és a lassan mindenkinek a könyökén kijövõ, "Nyolc óra munka..." címû számával kapcsolatban bennem is felmerült, hogy egy átlag tv nézõ vajon hány Nagy Feró slágert tudna felsorolni kapásból.
Az eredmények feldolgozása jelenleg is tart...
2/10
Semprini 2013 dec. 07. - 22:21:34 2/10
(1530/1899)
Dóri a jobb elõadó és jobb énekes, Tündének meg egyedibb hangszíne van (ami mellesleg engem irritál). Õszintén szólva én azt hittem, Krasznai sokkal elõbb ki fog esni, max. a 6-. helyre tippeltem, Dórát meg simán a TOP3-ba. Ehhez képest most kénytelen vagyok azt írni, hogy Krasznai az aki a legnagyobb veszélyt jelenti Dóra gyõzelmére.
3/10
kazsagx 2013 dec. 07. - 22:20:35 3/10
(1529/1899)
Olvasom itt a véleményeket...nehogy már a By the way menjen haza!Inkább húzzon a macilaci Csordás,unalmas a gyerek és bõg minden alkalommal.
Gabikán rendesen látszik az irigység amikor a fiúk fent vannak a színpadon.
Dóra elsõ számát amúgy meg fel sem ismertem sokáig annyira rosszul énekelte, a második dala sem gyõzött meg,plusz az orrhangja ott is csúnyán hallatszott!
Amúgy eléggé unalmas,hogy Tünde minden számához hozzácsatolják a kedves mentor elvtársak,hogy ilyen meg olyan volt az élete,meg a múltja.... nem kellene már ezt ennyire erõltetni,nem tartozik ez ide!
Geszti meg külön péklapát díjas nálam,mindenki produkciója szar,csak az õ mentoráltjai a jók,és természetesen semmi hibát nem fedez fel bennük,pedig van,bizony van...
1/10
szabyy 2013 dec. 07. - 22:16:19 1/10
(1528/1899)
Én is gondoltam hasonló megoldásra, csak nem tudom Krasznai tud még többet mutatni vagy Dóra...
Akosh 2013 dec. 07. - 22:12:39
(1527/1899)
Csordás Ákos gyenge, egyre gyengébb. Holnap párbajozhatna Danics Dórával és Ákos menjen haza.
2/10
Semprini 2013 dec. 07. - 22:10:17 2/10
(1526/1899)
Bár korábban azt írtam, hogy csajos döntõt szeretnék, holnap annak örülnék, ha Krasznai-Csordás párbaj lenne. Persze essen ki Csordás, már régesrég bent se kéne lennie, de nem bánnám azt se, ha Dóri megszabadulna a fõ riválisától...
Jessica00 2013 dec. 07. - 22:06:56
(1525/1899)
Ez az ûrlény nõ elég gáz...volt "szerencsém" látni élõben, egy aszott-ráncos banya, aki 10-15 évet hozzátehet igazi korához. Inkább Feró, mint õ, Ferónak jobb stílusa van (mily' finoman fogalmazok)
1/10
szabyy 2013 dec. 07. - 22:02:49 1/10
(1524/1899)
ja és Ferónak valóban nincs sok hangja de õ a Nagy Feró :D
1/10
szabyy 2013 dec. 07. - 22:01:48 1/10
(1523/1899)
A BTW vitte Ákost is, jó hangulatot csináltak.
Gabi egészen gyerekes megnyilvánulásaival, pontosabban azzal amit akar mondani egyetértek. A két csaj egymás mellett nem hangzottak rosszul, viszont vizuális szempontból kissé taszító volt az elõadás.

Ahogy ígértem, mai rangsor:

1. BTW
2. Danics Dóra
3. Krasznai Tünde (nálam nagyon visszaesett ma)
4. Csordás Ákos

Remélem párbajozni Csordás és Krasznai fog és Csrodás kiesik. Mondjuk kiváncsi lennék egy közönség döntésre Dóra és Krasznai között, de nem a végsõ döntõben :). A végsõ 2-ben az egyik lányt és a BTW-t szeretném látni.
2/10
Semprini 2013 dec. 07. - 22:01:04 2/10
(1522/1899)
Azért sztem sokan bajba lennének ha az lenne a feladat hogy soroljon fel 3 Nagy Feró-slágert...
mushi 2013 dec. 07. - 22:00:23
(1521/1899)
nagy feró ebbõl a számból még mindig megél. :D
Nofri 2013 dec. 07. - 21:59:43
(1520/1899)
két dolgot szeretnék: nyerjen Danics Dóra és Szikorát soha többet ne kelljen látnom. (még) mindig meglep az ostobasága.