Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 20:50:50
(179/1899)
Remélem, nem lesz igazad Gesztivel kapcsolatban, bár kinézem belõle, hogy mégis.:( Konkrétan Márkra célzok, mert szerintem már a mentorházba sem kellett volna bejutnia. Volt nála jobb a kiesõk között (pl. a Bestiák volt tagja). Ha majd elveszik a kezébõl a gitárt, valószínûleg látszani fog, hogy addig milyen jól elbújt mögé.

És a másik - szerintem - nagy tévedésre is ráhibáztál (bár tudom, hogy nem ezért említetted): én örülök, hogy nem Geszti, hanem Alföldi kapta Olajos Esztit, mert bár a haja gyönyörû, maga a lány szerintem is csak "tucat", ahogy Alföldi mondta. Amikor Geszti megint jött ezzel a popsztáralkat dumával, azt hittem, hogy a falra mászom tõle!:/ Teljesen jelentéktelen versenyzõkre szokta aggatni. Persze, mert az ilyen se hús, se hal embereket jól lehet irányítani.

Ezen a két döntésen bosszankodtam, de a többinek örültem.:) Kivéve, hogy Dórit megint megkínozták.:/ A három kedvencem szerencsére eddig továbbjutott: Danics Dóri, "napsugaras" Karapándzsity Kristóf (nagy meló lesz megjegyezni a nevét:D) és Bátky Zoli. Hajrá!:)
Drukkolok még Batánovics Lilinek, Eckert Anikónak, Ráduly Botond Manónak, Szabó Ádámnak és a ByTheWaynek is. Bár nekem szinte mindegyik zenekar tetszett. Mielõtt azt mondanátok, hogy x vagy y tehetségesebb, jobban énekel, mint akiket felsoroltam: lehet, de nekem õk szubjektíve a kedvenceim.


Még egy utolsó morgolódás: tessék már mondani, nem lehetne egy magyar együttesnek magyar nevet adni? Arra már gondolni sem merek, hogy netán a saját szerzeményeiket magyarul énekeljék, hogy netán még én is megértsem. Magyarországon, magyar létemre...
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 20:48:59
(178/1899)
Reggel hallgattam a Klassz FM-et és azon poénkodtak, hogy valamelyik mentorházba jutott ember, vagy 15éve énekel különbözõ ismert bandákban, mire a mentorok, a teljesítményére:

tátott szájjal "hol volt ez mostanáig?"

Igen, valóban kissé vicces, hogy Mo-n csak így lehet elhíresülni manapság.

Miss Bee (Bestiák), kajak elsírta magát, hogy nem került be, pedig, neki kellene, h legyenek régrõl lemezkiadós ismerõsei, de õ is csak ebben a kiugrásban hisz.

http://www.youtube.com/watch?v=kCLDRQC25Wo
reay 2013 szept. 30. - 20:43:23
(177/1899)
Az a srác elképesztõ. Közben rájöttem arra is, hogy azért olyan ismerõs, mert valami metal banda énekese volt.
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 20:39:57
(176/1899)
Kékharisnya.
reay 2013 szept. 30. - 20:37:07
(175/1899)
Látom a mentorok nemcsak az én tetszésemet nem nyerték el eddig. Kivétel ez alól Alföldi, az õ megnyilvánulásaival nincs bajom. Ez a Danics Dóra eszméletlen jó, bár én kicsit furcsának találom, hogy indulhat olyan is, aki az elõzõ évben "elesett".
Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 19:55:09 Előzmény bandikabandita
(174/1899)
"Némi elõzetes információk birtokába jutottam...
Ebbõl ugye 2 dolog derül ki idõ elõtt, az elsõrõl már ma meg is bizonyosodhatunk:
1, Geszti lesz a fiatal srácok mentora
2, a 3 fiatal srác közül 1 tuti Bozsek Márk lesz."

Nos ennek a fele már nem jött be. Remélem, a másik fele sem fog.:)
Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 19:53:23 Előzmény hunzizz
(173/1899)
Elég furákat írsz szinte mindenkirõl. Alföldit rühelled, de "színész, nem is rossz" és "stim". Szikora nem a stílusod, de az R-Gon nõttél fel. Gesztirõl szintén ilyeneket írsz. Talán el kellene dönteni ezt a se veled, se nélküled helyzetet, nem gondolod?:)
Szóval bírhattad volna még...:)
Obsession 2013 szept. 30. - 18:56:51
(172/1899)
Nagyon gáz ez a Tóth Gabi!!!! Eddig nem volt vele bajom, semleges volt, de most kifejezetten megutáltam! Nem tud viselkedni, játssza az eszét, úgy adja magát elõ mintha már 20 éve énekelne és mennyire ért hozzá..... Nem értem miért nem tudtak egy komoly, sokat tapasztalt, elismert énekesnõt berakni helyette?! Éretlen erre a feladatra. Látni a mentorokon, hogy néha csak néznek az idétlen megnyilvánulásain.
lilalibaláb 2013 szept. 30. - 18:36:19
(171/1899)
Most olvastam a facebookon, a Sugarloaf oldalán, hogy Kvaka Andi is az énekesnõjelöltjeik között van.
(Dér Heni kilépett a Sugarloafból, ezerrel keresik az utódját)
horipapa. 2013 szept. 30. - 17:49:27
(170/1899)
A szombati rész után most sikerült megnéznem a vasárnapi adást.

Egy kicsit a mentorokról:
Az elején még nem tetszett ez az összeállítás, egyszerûen úgy gondoltam, hogy a 3 új nem idevaló, Gesztinek pedig már unalmas lesz az egész.. de hát van az a pénz ami még itt tartja.

Így hogy eltelt pár adás azt kell, hogy mondjam, hogy változott a véleményem.
Szerintem jobbak õk, mint az eddigi mentorok.
Alföldi Róbert korrekt és egybõl megmondja az igazat, amit gondol. Legtöbbször egyetértettem vele.
(Az elõzõ szériában Malek volt az, akinek a véleményével egyet lehetett érteni, de õ nem igazán merte vagy akarta megmondani mindig azt amit gondol, pedig ért a zenéhez.)
Szóval számomra Alföldi kellemes meglepetés és nincs vele baj.

Tóth Gabi... nagyon megosztó személyiség. A Keresztes Ildikónál csak jobb jöhetett és õ is jobb egy-két fokkal.
Vannak idegesítõ dolgai, sokszor olyan mint egy kislány.
Sajnos azt veszem észre, hogy erõsen beleviszi a külsõségeket a produkciók értékelésénél, illetve az elõadások közben mikor mutatják mindig nyitva a szája. :D
Na mindegy is, szerintem õ is jobb mint az elõdje (de helyette találhattak volna jobbat is).

Szikora Róbert: Nálam hatalmas kakukktojás.
Nem azért mert nem szimpatikus, errõl szó sincs. Szórakoztató és jó dolgokat mondd. A baj az, hogy mentornak nem való. Zsûrizésre még igen. De kíváncsi leszek, hogy hogyan fogja segíteni mentoráltjait, milyen tanácsokat fog nekik adni, hogy fog bírni az erõs személyiségekkel stb.
Kellett a változtatás mert Nagy Feró már unalmas volt, így itt is rendben van a dolog, de majd kiderül az élõ adásoknál, hogy mennyire volt õ jó választás.

Egyébként annak külön örülök, hogy Istenes Bence nem szerepel túl sokat, így nincs rá lehetõsége, hogy feleslegesen játssza az agyát. Liluval pedig így, hogy nincs sok feladata semmi gond nincsen.


A versenyzõkrõl néhány szó:

Nagyon nem értek egyet azokkal akik szerint gyenge a mezõny, sõt a leggyengébb az eddigi X-factorai közül.
Aki ezt írja, gondolja, vagy provokál vagy nincsen füle.
Nem azt írom, meg gondolom, hogy erõs a mezõny, mert nem. Csupán annyit, hogy a tavalyinál SOKKAL erõsebb.
Persze tavaly is úgy indult, hogy egész sok a tehetség, aztán a mentor ház után maradt kb. 3 a 6ból.

A fiú mezõny szerintem a legerõsebb kategória, nézzük bármelyik X-factor adás bármelyik mezõnyét.
Nem csak jók, de sokfélék, sokszínûek és szimpatikusak.
Persze azt is meg kell említeni, hogy ilyen gyenge nõi mezõny még nem volt!

Fiúk:

Csordás Ákos: Nagyon jó, erõs és jó hangja van, mindemellett sokszínû. Számomra az egyik esélyese a versenynek.

Horváth Dávid: Nagyon profinak érzem, de nincs benne sok mûfaj, a trendet tudja (jól) énekelni és a fiatal nézõközönségben kapós lehet. A hangja jó, de beképzelt. Számomra nem szimpatikus.

Karapándzsity Kristóf: Nagyon tehetséges, sokat kell vele foglalkozni mert messze nem kész énekes. Nagyon drukkolok neki és nagyon sajnálom, hogy pont akkor jelentkezett mikor ilyen erõs a "Fiúk" mezõnye.
Szép, tiszta és õszinte hang egy nagyon szimpatikus fiatalembernek. Szerintem sokan szurkolunk neki.

Nagy Richárd: Nagyon fiatal és jó hangja van, eddig az összes éneklése jó volt, nem volt kiemelkedõ de a színvonalat mindig hozta és ez nagyon fontos, hogy megbízható.

Ráduly Botond Manó: Sok ismerõsöm mondja, hogy õ a legnagyobb tehetség és legjobb énekes a versenyben, engem eddig nem gyõzött meg. Jó hangja van ez kétségtelen, de egyszer nem éreztem azt, hogy annyira kiemelkedne.
Szerintem neki is ez a legnagyobb pechje, hogy ilyen erõs a "Fiúk" mezõnye.

Szabó Ádám: Óriási meglepetés. Nem gondoltam volna hogy ilyen jól énekel. Nagyon hasonlít a hangszíne Takács Nikolaséhoz, de õ nem bonyolítja a dalait felesleges dolgokkal. Mindamellett, hogy van egy jó "modern" hangja, szerény és jóképû is, ezért tartom õt a végsõ gyõzelemre is esélyesnek.
Persze elõny, hogy ismeri õt a közönség, egyszer már sikeresen szerepelt és sokan megszerették, ezt az RTL ki is fogja használni.

Tóth Marcell: Az elsõ éneklése nagyon jól sikerült. Azóta gyengébbnél gyengébb produkciók, én nálam õ a leggyengébb a fiúk között.

Úgy gondolom, hogy nekik kéne továbbjutniuk: Csordás Ákos, Nagy Richárd, Szabó Ádám
Azt szeretném, hogy õk jussanak tovább: Csordás Ákos, Karapándzsity Kristóf, Szabó Ádám
Illetve, véleményem szerint õk jutnak tovább: Csordás Ákos, Horváth Dávid, Szabó Ádám



A többi kategóriát nem szeretném annyira boncolgatni, egy-két mondat:


Lányok:

Eckert Anikót nem értettem miért ment tovább, mert nem énekelt különösebben jól, abban viszont egyetértek, hogy nagyon jól néz ki. :)

Batánovics Lili végtelenül szimpatikus és jól énekel. Szurkolok neki, hogy az élõ showban minél tovább jusson, az nem lehet kérdés, hogy ott a helye.


25 év felettiek:

A második legerõsebb csoport.

Bátky Zoltán: Nekem óriási kérdõjel a pali. Nagyon jól énekel, nagyon erõs és jó hangja van, emellett egy erõs személyiség. Én úgy gondolom nem lehet már õt alakítani, változtatni a stílusán és a karakterén, az éneklésén.
Tudása alapján, hogy az élõ showban a helye az nem kérdés.

Bozsek Márk: Szimpatikus fiatalember, akit sokan ismernek. Jól gitározik és átlagosan énekel, alapvetõen ez kevés is lehet meg pont elég is. Szerintem ha nem lenne ismert nem jutna be az élõ showba, de így befog, mert az RTL feladata a szavazatgyûjtés és Szabira sokan fognak szavazni. Kérdés persze, hogy Bocsek Márkra hányan szavaznának.

Danics Dóra: Múltkor kiesett, ez hiba volt. Bár akkor erõsebb volt a nõi mezõny, most nem tud olyan rosszul énekelni, hogy kiessen. Énekel annyira jól és van annyira helyes és szimpatikus, hogy szerintem a legjobb 4-ben benne lesz, talán a legjobb nõi énekes lesz idén. Neki is szurkolok.

Komondi Lia: Róla sokat nem tudtam meg az adások alatt, énektanár elvileg, ehhez képest nem volt kiemelkedõ.

Krasznai Tünde: Sokaknak nagyon tetszik a hangja és az éneklése, engem nem nyûgözött le, sõt.
Sokszor modorosan énekel, illetve rekedt hangja sem a legszebb. Egyedi, de nem tiszta, vannak bizonytalan és hamis hangok. Engem nem gyõzött meg, ennek ellenére ott lehet a helye a legjobb 12ben.

Nagyváradi Nelli: Õ is énekes, de ellentétben Liával õ meggyõzött. Nagyon szép hangja van és jól is énekel.


Úgy gondolom, hogy itt lesznek meglepetések. (Persze kinek mi a meglepetés.)


Úgy gondolom, hogy nekik kéne továbbjutniuk: Bátky Zoltán, Danics Dóra, Nagyváradi Nelli
Azt szeretném, hogy õk jussanak tovább: Bátky Zoltán, Danics Dóra, Nagyváradi Nelli
Illetve, véleményem szerint õk jutnak tovább: Bozsek Márk, Danics Dóra, Krasznai Tünde


Csapatok:

Egyedül a ByTheWay gyõzött meg és az MDC-nek, illetve a Wild Rhythm Smokers-nek voltak olyan elõadásaik amik tetszettek.


Összességében úgy gondolom, az idei széria nem rosszabb a tavalyinál, sõt jobb.
A mentorok jobbak és különösebb gondom nincs velük, a versenyzõk között sok a tehetség, több mint egy éve, jóval több. A férfi mezõny sose volt ennyire erõs, a nõi meg sose volt ennyire gyenge.
A legnagyobb kérdés, persze az, hogy a mentorok hozzák-e az eddigi formájukat és a tehetségeseket kiejtik-e ismételten a mentorok házában. Nagyon nem örültem mikor Tóth Gabi kapta a legtehetségesebb kategóriát, mert sajnos képes meglepetéseket alakítani.


Hajrá Batánovics Lili, Danics Dóri és Karapándzsity Kristóf!
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 30. - 17:18:04
(169/1899)
Jó, de azért valljuk be, nem egy popsztár alkat. Dagi is, iszonyat ronda a haja és azért a stílusa sem az a nyerõ manapság. Persze x-ben elmegy és nézik, de aztán kutya nem veszi meg a lemezét.

Egyébként bekerült sztem, egy halom tehetségtelen majom...
Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 14:18:26 Előzmény olahmiki1959
(168/1899)
Bocsánat, nekem úgy tûnt, arról a lányról beszélsz.

Amit arról írtál, hogy egy számból meg tudod ítélni, hogy fog más stílusokban elõadni a versenyzõ, az szerintem ellentmond annak, amit elõtte írtál. Lehet, hogy abban a stílusban, amit éppen hallasz tõle, nagyon jó, de másban meg teljesen el lesz veszve. Mert nem csak azok az "egystílusosak", akik leutánozzák a kedvenc elõadójukat. Lehet, hogy az adott stílusban kialakította már az egyéni hangját, de ez még mindig nem garancia arra, hogy mást is jól fog tudni énekelni. Annyit lehet megtudni egy szám után - ahogy írod is -, hogy van-e tehetsége, hangja, zenei hallása vagy sem.
gb4400 2013 szept. 30. - 14:17:36
(167/1899)
A Bátky Zoli nem kezdõ. Látszik rajta, hogy egy ideje már zenél, énekel. Õ egyébként évekkel ezelõtt egy számítógépes magazinnál is dolgozott, mint újságíró.
offtopic
Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 13:56:32 Előzmény perry
(166/1899)
Abból a szempontból nem látom kilátástalannak, hogy legalább egy kis kellemetlenséget lehetne okozni "Illetékes Elvtársnak". Azt én sem remélem, hogy szakmailag bármi baja lenne belõle... sajnos.:/ Ráadásul szegény lány még ki is esett a mentorház elõtt. Két szék között a földre.:( Persze nem tudom megítélni, hogy jogosan ejtették-e ki, mivel egy hangot nem adtak a produkciójából. Vagy csak átsiklottam volna felette?


Amit azokról írtál, akik itt élik ki rosszmájúságukat (mert valószínûleg szemtõl szemben gyávák hozzá), azzal teljesen egyetértek. Szerintem csak magukat járatják le. Csak annyit tehetünk, hogy levegõnek nézzük õket.
Ezüstliliom 2013 szept. 30. - 13:37:12 Előzmény Semprini
(165/1899)
Az Általad idézett mondatom arra reagált, hogy a szolfézstanárnõ, aki metált énekelt, vajon fog-e tudni más stílusban énekelni. Tehát amit írtál, nem vitatom, de én nem ebben az összefüggésben írtam, amit.
_goldie_ 2013 szept. 30. - 13:23:58
(164/1899)
a dal elején még nem voltak a helyükön a hangok
de aztán beindult és a helyére kerültek
nem mondom..némi képzés még ráférne..de jó volt hallgatni

volt vmikor egy Stone /hendzs nélkül/:))
(lehet a másik sztárocskafelfedezõn..nem nézem így nem tudom hol)


(ja és üdv a tûzoltóknak is:))
_goldie_ 2013 szept. 30. - 10:41:12
(163/1899)
egy rocker? na végre! ..ajánlásod alapján õt megnéztem a neten (a mûsort szándékosan nem!)
http://xfaktor.rtlklub.hu/video/221325

az adatlapjáról:
"A legszebb pillanat az életemben az volt, amikor…:
...elõször álltam több ezer ember elõtt színpadon az elsõ lemezes zenekarommal, a Stonehenge-dzsel, még úgy 2000 környékén.
...amikor az elsõ lemezt elõször végighallgattuk a stúdióban.
...amikor Õ igent mondott.
...amikor a legfelsõ lépcsõfokról átlépek a színpadra.
Illetve minden olyan pillanat, amikor béke van és nyugalom, és kizárhatom a modern világ káoszát. Ebbõl is látszik, hogy nincs EGY legszebb pillanat, folyamatosan keresni kell a legszebbeket, és dolgozni érte, hogy ne csak neked legyen szép." http://xfaktor.rtlklub.hu/versenyzok/25evfelettiek/1611

"Hobbi: Macskatutujgatás" ..ja igen..a rocker egy macska fogadott apja! :))
..és kinézettre akár egy vikingharcos :D
ill. még az én egykori kedvenc némettanárom jut eszembe róla a danubiusnál..szeretettel üdvözlöm kedves Takács úr! :))
-csengõzoli-- 2013 szept. 30. - 09:07:56
(162/1899)
Szerintem a válogatás elsõ körben úgy zajlik,hogy legyen minél sokrétûbb a paletta.
Kislányoknak legyenek fiú zenekarok, kisfiúknak legyen benne papper, rockereknek pár rockzenekar, pasiknak pár jó csaj stb.
Aztán mikor megvan az 50? kiválasztott,akkor elnevezik õket ilyen vagy olyan csapatnak.
Vilora 2013 szept. 29. - 23:02:28
(161/1899)
Egyedül Gesztinél teljesen nyilvánvaló a továbbjutók kiléte: Danics Dóra, és mivel favorizálja a megosztó emberkéket, ezért Krasznai Tünde és a tinilánynyálcsorgató Bozsek Márk.
Szegééény Olajos Eszti jól kifogta Alföldit, pont azt az embert kapta mentornak, aki kiütést kap tõle az õ tegnapi szavaival élve.
Leen 2013 szept. 29. - 22:37:39
(160/1899)
Az én top12-m:
Csapatok: By The Way, MDC, Speak Up.
25 év felettiek: Danics Dóra, Komondy Lia, Nagyváradi Nelli.
Lányok: Batánovics Lili, Péterffy Lili, Molnár Melina.
Fiúk: Nagy Richárd, Szabó Ádám, Tóth Marcell.
De mért Gabi kapta a legnehezebb csoportot???