Téma: X-Faktor

2/10
olahmiki1959 2016 nov. 19. - 22:58:24 2/10
(58/278)
A mûsor legnagyobb gyalázata, hogy ez az Aliz nevû "hölgy" még mindig bent van, ahelyett, hogy az elsõ adásban kiesett volna.
Az elõnytelen külsejét akkor bocsájtanám meg, ha mondjuk úgy énekelne, mint Barbra Streisand.
Viszont így, hogy nincs hangja, nincs benne vér, tûz, temperamentum, valami katasztrófa az egész csaj. Az egész mezõny legrosszabb énekese.

Ma egyébként szinte csak totálisan érdektelen, ismeretlen, unalmas számot hallhattunk, a versenyzõk között nincs egyetlen egy sem, akinél felkapnám a fejem. Azt hiszem, ez minden idõk leggyengébb szériája.
Magdi 2016 nov. 19. - 08:40:41
(57/278)
Az ajánlóban állandóan azt adják be, hogy Gáspár Laci azt mondja ByeAlexnek, hogy: - Az igazat mondd!
Jajj...
1/10
whitedoor41 2016 nov. 15. - 19:45:03 1/10
(56/278)
Szerintem nem a tûz hiányzik belõle, hanem a hangi adottságai korlátozzák, nem engedik neki, hogy "kitörhessen"
Amikor jobban nekitolhatná átvált a "be vagyok rekedve" üzemmódba, amitõl mindig olyan érzésem van mintha kaparna neki a torka.
1/10
nikato 2016 nov. 15. - 16:15:18 1/10
(55/278)
AlizLiza inkább fiúnak néz ki, mint lánynak, és valami nagyon ízléstelen ruhákat és szemüveget adnak rá! Ezenkívül unalmas és semmi tûz nincs az elõadás módjában. Semmi mosoly.
ponca 2016 nov. 15. - 12:48:55
(54/278)
Attól gereblye virtuóztól magam is rosszul vagyok.

Ez a verseny minden idõk leggyengébb 12 versenyzõjével indult az élõmûsorban.
Eszter hála égnek a múlt már, de ideje lenne, hogy a Mata gyerek is kövesse a szõke loboncos hajó kapa szökevénnyel karon fogva, mert baromira idegesítõek.
Nem is igazán tudom az ukrán gyereket leszámítva van.-e olyan köztük, aki szimpatikus.
charles58 2016 nov. 13. - 12:36:58
(53/278)
Egy csapat a múlt héten, egy csapat most. Alexnek már csak egy csapata maradt, mégpedig a 3 közül a leggyengébb. No, sebaj. Az etnikum bent tartja, egészen a döntõig. Talán még meg is nyerik, mint gereblyevirtuóz Gergõ.
1/10
whitedoor41 2016 nov. 13. - 10:26:42 1/10
(52/278)
Jövõ héten meg majd egyenes ágon fog kizúgni. Amúgy szerintem most egy fokkal tûrhetõbb volt, mint az elõzõ héten.
1/10
nikato 2016 nov. 09. - 15:49:27 1/10
(51/278)
Most csak Laci fejét néztem amikor kimondták a Balogh Eszter nevet, azta... nem semmi az a mosoly, megkönnyebbülés rajta.XDD
1/10
whitedoor41 2016 nov. 08. - 10:25:27 1/10
(50/278)
Gáspár Laci is örült annak, hogy végre megszabadult tõle, érdemes visszanézni az elsõ reakcióját, mikor bejelentik, hogy Eszter az akit párbaj nélkül kiejtettek a nézõk:
http://rtl.hu/rtlklub/xfaktor/balogh-eszter-parbaj-nelkul-tavozott-az-x-faktorbol
2:33-nál mikor meghallja a nevét mosolyra áll a szája, de gyorsan komoly arcot vág
2/10
olahmiki1959 2016 nov. 06. - 17:44:04 2/10
(49/278)
Eszter esetében úgy éreztem, hogy gyõzött az igazság.
És ennek nagyon nagy tanulságnak kellene lennie minden olyan zsûritag számára - nem csak ebben a mûsorban - aki méltatlanul nyomja, segíti elõre a közepes tehetségû mentoráltját.
Ez megy egy darabig, egészen addig, ameddig a nézõk nem veszik a kezükbe a döntést, mert akkor egy pillanat alatt kiejtik a versenyzõt - jó esetben., mert volt azért az ellenkezõjére is példa.
Kárörvendõ voltam - tudom, nem szép dolog! - de olyan jó volt látni Eszter döbbent arcát, amikor bemondták, hogy õ esett ki elsõnek, méghozzá párbaj nélkül. Csak saját magának, meg az erõszakos szüleinek köszönheti, hogy ez történt!
Aki gyakorlatilag beerõszakolja magát egy mûsorba, az mit vár? Megszeretik a nézõk???

A vicc az - és ezt egy kicsit zenészfüllel mondom -, hogy tegnap nem énekelt rosszul, de a szavazók számára ez nem volt érdekes, "megbüntették", szerintem helyesen.

Alexandra eszméletlen nagyot énekelt, nem értettem, hogy miért végzett az utolsó háromban, - talán a testalkatát nem tudták neki megbocsájtani a nézõk, örülök, hogy végül nem esett ki, a Jaggers-t viszont sajnáltam, nagyon jók voltak.

Az RTL Klub totálisan levizsgázott azzal, hogy nem lehetett az applikáción keresztül szavazni, mert túl sokan akarták letölteni, ezzel számolni kellett volna.
Ilyen szempontból, akik kiestek, akár még jogosan hivatkozhatnak is arra, hogy emiatt a technikai hiba miatt kaptak túl kevés szavazatot.

A gitáros lány - Vince Aliz Liza - harmatgyenge volt, szerintem legközelebb nyugodtan kieshetne, ahogy a verekedõs Petics Kristóf helyett visszahozott Mata Ricsi is.
Õ egy nagyon szimpatikus, nehéz sorsú srác, nagyon jól is énekel, de tegnap Caramel számát nagyon rosszul, itt-ott hamisan, erõtlenül adta elõ, hosszú távon nem látok benne semmi különlegeset.

Tóth Gabi teátrális felugrálása nem tetszik, ráadásul sokszor indokolatlanul teszi.
Várom a további fordulókat, azonban már most szent meggyõzõdésem, hogy nem ezek a fiatalok a legjobbak a sok ezer jelentkezõ közül.
De, hát ez van...
pneklara 2016 nov. 06. - 17:23:29
(48/278)
Ugyanezt állapítottam meg:) Úgy mered maga elé, mint aki UFO-t lát. Befele néz, befele koncentrál, próbálja centire leénekelni, amit a mesterével megbeszéltek? Ebbõl is látszik, hogy összetett dolog a szimpátia, rajongás megszületése: kétoldalú. Õ hiába akar görcsösen. Egyébként valljuk be, voltak nála rosszabbak is, pl az az alternatív, "megosztó" lány, aki saját szerzeményeit szokta elõadni. El voltam képedve, hogy ki szavazott neki zöld utat? Eszter édesanyja bakot lõtt, õ intézte el a lányát, mert akár sajnálhatták is volna, hogy szegény, az ifjúságát azzal tölti, hogy görcsösen akar, de így unszimpatikussá vált.
1/10
nikato 2016 nov. 06. - 16:34:27 1/10
(47/278)
Teljesült Eszterke álma, egyszer állhatott az élõ show színpadán! Szerencsére csak egyszer!!! A hangjában nincs semmi különlegesség, semmi plusz.. egyébként pedig ellenszenves kívülrõl-belülrõl.. Semmi keresnivalója nem volt a show-ban! Kicsit sem megalázó, hogy szánalomból került be és már az elsõ részben kiesik.XD
1/10
whitedoor41 2016 nov. 06. - 15:31:53 1/10
(46/278)
Ha valakinek Balogh Eszter még nem lenne (eléggé) unszimpatikus, akkor ezzel biztosan azzá válik:

"Nehéz szembesülni azzal, hogy az emberek ennyire nem szerettek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire lehet engem utálni! - csuklott el Eszter hangja. - Sajnálom, hogy nem lehetek itt több mûsorban, de hálás vagyok hogy eddig eljutottam - szipogta a lány. Megfogadtam, hogy ma nem fogok bõgni, de nem bírom ki! Jó volt hallani a hozzá értõ emberektõl hogy jó vagyok, a hozzá nem értõ emberek pedig lefikáznak. De kit érdekel ez igazából?! Az számít, amit a szakma mond és ezt viszem tovább magammal - véli Eszter könnyeit törölgetve, aki megfogadta tovább küzd az álmaiért és az énekesnõi karrierért."

http://www.blikk.hu/sztarvilag/teljesen-osszeomlott-az-x-faktor-kiesoje-balogh-eszter/jqwhyv0
Mia1234 2016 nov. 06. - 15:20:04
(45/278)
Amikor meregeti a szemét, marhára hasonlít a lófeje a Rubint Rékára.
1/10
whitedoor41 2016 nov. 06. - 12:16:19 1/10
(44/278)
A mûsorról: a lányok produkcióit ledaráltam netrõl, SENKI sem hagyott mély nyomot bennem, a jobban éneklõk is mesterkéltnek, megtervezettnek tûntek, ezalatt nem (csak) az éneklést értem, hanem a gesztikulációt, mimikát is. Az Opitz lány egyenesen katasztrófa volt ahogyan meghajolt és ezt követõen a sörényét dobálta, látszott az arcán, hogy elõtte nagyon összpontosított, kb. mint aki a wc-re ült volna le. Lehet, hogy a hangok a helyén voltak, de amin/akin ennyire látszik az igyekezett, koncentráció az már erõltetetté válik és az élvezet rovására megy. Ugyanezt a számot (Janis Joplin - Cry Baby) vissza lehet nézni Rúzsa Magditól, teljesen spontán, jobb is mint az eredeti!
1/10
whitedoor41 2016 nov. 06. - 12:05:46 1/10 Előzmény sunny_days
(43/278)
Köszönd meg a portnak, nagyon sokan ki lettek zárva, indapass vagy facebook, na és akinek csak portos acc.-ja volt?
Prosztó 2016 nov. 06. - 07:17:36
(42/278)
Vártam a mûsort, de csalódtam. Az, hogy Esztike esett ki, az nem esett rosszul, mert be sem kellett volna kerülnie, persze, ha nem fenyegetõznek a szülõk, akkor ez meg sem történik (kíváncsi lennék, hogy a csaj az érettségit hogy szerezte meg ezek után...), de hogy a Jaggers volt a másik kiesõ...!!! Ez igazságtalan! Lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy a mûsor elején összeomlott a netes rendszer, így online nem lehetett szavazni, csak súlyos forintokért? ...
sunny_days 2016 nov. 05. - 23:24:10
(41/278)
Komolyan senki nem szólt hozzá az Élõ show elsõ adásának napján? Honnan fogom így megtudni, hogy milyen volt?
King Diamond 2016 okt. 31. - 22:02:30
(40/278)
Ezt az évadot is nézem, mint eddig mindet és reményked(t)em a minél több egyedi fellépõben. Most, hogy megvan a 12 élõ adásokba bejutott versenyzõ, írnék róluk kicsit bõvebben: örültem, hogy olyan produkciókat is beválogattak, tovább juttattak, akik abszolút nem a 12/112 egy tucat kategória és van (vagy lenne) bennük potenciál.

Tóth Gabi és a lányok: Talán itt vannak a legjobban éneklõ továbbjutók. És kb. ennyi. Ez azt jelenti, hogy jók, de ki fognak hullani, mint eddig is pl.: Ilyés Jenifer, Kállai-Kiss Zsófi, Horányi Juli, Wolf Kati, stb. Jáger Kinga továbbjutásában szinte biztos voltam, a másik két lány közül a fiús kinézetû meghökkentõ lehetett, de nem gondolom, hogy olyan nagyon sokáig fog jutni. Elõzetesen nem gondolnám õket a döntõbe. A mentor helyébe kb. én is ezeket vittem volna az élõ adásokba, leszámítva talán Lizát, cserélve bármelyik másik hárommal.

ByeAlex és a zenekarok: Elõzetesen ez a hatos tartogatta számomra a legérdekesebb formációkat. Szinte tudtam, hogy melyik hármat fogja magával vinni a mentor, háromból kettõt én is vittem volna. Ezek a Crossroads (amely új nevet kapott Jaggers néven) és a Soulbreakers. Az elõbbi olyan produkciót nyújtott a válogatón a Led Zeppelin számmal, hogy nagyon sokan megirigyelhetnék. Nagyon remélem, hogy nem nyálas, fos számokat fog nekik adni ByeAlex, hanem csakis rock és metal zenét, mert az áll jól nekik, illetve azért abban is elég széles a skála. Utóbbi pedig egy jó kis közép/lassútempós soul, country zene, jó énekesekkel. Bár, valóban, nem hiszem, hogy a magyar közönség annyira vevõ lesz rájuk. Harmadiknak pedig egyértelmûen az Atomic Playboyznak kellett volna továbbjutni, sokkal több potenciál lett volna bennük, mint a Ham Ko Hamban. Utóbbiban nem tudom, hogy mit láttak annyira, szinte csak magyar számokat lehet nekik adni, mert angolul nem tudnak, Coolio számával is amit mûveltek, az felháborító volt, fel sem lehetett ismerni azt az egyébként baromi jó számot. Erre alapozni egy élõ showt, az baromi kevés. A glam rock/metal csapat sokkal érdekesebb, fantáziadúsabb lehetett volna, de hát nem merte õket bevállalni a mentor, a segítõje pedig inkább lebeszélte róla, akirõl lerítt, hogy köze nincs a rock/metal zenéhez, szerintem azt sem tudta, hogy mi az a Backyard Babies, de még a Motörheadet sem. Hát persze, hogy nem nagyon érinti meg egy olyan zene, amihez abszolút köze nincs. A The Wedding at the Slaughterhouse idáig jutásáért mondjuk taps jár ByeAlexnek, õket mondjuk megértem, hogy nem választotta be az élõ adásokba, az már túl sok lett volna ezeknek a nézõknek. Érdekesek voltak õk is, az elején bohóckodásnak tûnt a Mézga család fõcímdallal, ám a Motörhead klasszikusában azért megmutatták, hogy nem csak egy átlagos death/grind csapatról van szó. A Dynamite Dudes nekem is baromira tetszett ezidáig, ezért is volt fura, hogy új felállással jöttek a Mentorházba, és nem is voltak olyan jók, mint ahogy megszoktuk. Õket sajnáltam, mert az eredeti formáció szerintem simán kiszorította volna a Ham Ko Hamot, és õk is nagyon érdekesek lehettek volna, volt bennük potenciál.
Tehát, akiket én vittem volna az élõ adásokba: Jaggers, Atomic Playboyz, Dynamite Dudes (eredeti felállással)/Soulbreakers.

Gáspár Laci és a 25 év felettiek: Hát igen, itt van az a bizonyos Balogh Eszter, akit mindenki utál, megvet, azok után, ami történt. Bekerült az élõ adásokba is, sõt, megkockáztatom, hogy egy ideig nem is fog kiesni. Megnyerni szerintem nem fogja, mert nincs olyan jó, mint mondjuk Jáger Kinga vagy Fejes Szandra. Ha ki volt adva, hogy õt tovább kell juttatni, akkor ugye már csak két hely maradt. Akiket én vittem volna még: Fejes Szandra és Sárosi Anita Alissza/Horváth Nikolett Colette. Ebben a hármasban sokkal több potenciál van, mint mondjuk Ónodi Jánosban, nem is tudom, benne mit lát annyira a mentor. Baromi unalmas 2-3 szám után ez a nyavalygó, virnyákoló hangja. És akkor a buzis kinézetrõl még nem is beszéltem. Véleményem szerint a legerõsebb közülük egyértelmûen Fejes Szandra, neki kéne a legtovább jutnia, aztán majd elválik.

És végül Puskás Peti és a fiúk: Elõre leszögezem, hogy botrány, ahogy a legtöbbjük kinéz. Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy ez a porbafingó, abszolút buzis kinézet bejön bárkinek is. Az egyedüli normális férfinek/fiúnak kinézõ versenyzõ a Dánielfy Gergely volt. Szinte borítékolni lehetett Dmitrij továbbjutását, azt meg ki nem szarja le, hogy hogy néz ki, milyenek a gesztusai, stb. Jó, szépen énekel...és? Elõadott itt 4 lassú, világfájdalmas számot, ezzel baromi unalmas lesz ám az élõ showkban. Mert, hogy neki egy mozgalmas/pörgõs számot egyáltalán nem tudnék elképzelni, az is biztos. De még egy Guns N' Roses November Raint sem. Ugyanez volt a helyzet Mata Richárddal is. Nagyon szépen énekelt, és kész. 2-3 adás/dal után baromira unalmas, mivel ez nem csak egy énekverseny. Egy ilyen, másfél órás koncerten, esküszöm, nem tudom, mit csinálnék, annyira minden bajom lenne már 3-4 szám elteltével (gondolom ezért sem járok ilyenekre). Berki József és Türk Máté is elmentek, de a 112 egy tucat kategória, a kinézetükrõl inkább nem mondanék semmit. Direkt a végére hagytam Petics Kristófot. A válogatón rendkívül irritált (leginkább a hímringyó kinézete), ha jól emlékszem, õ volt a legelsõ színpadra lépett versenyzõ. A táborban viszont meglepett a The Sweet dallal, amit meglepõen jól, átéléssel adott elõ. Ha a mentorok ismernék a együttest, tudnák, hogy bizony az eredeti is hasonló, nem sokban tér el tõle. És a Mentorházas produkciója sem volt rossz. Így tõle egyáltalán nem sajnálom a továbbjutást, mert színes egyéniség, lehet neki adni bulizós, lassú, középtempós számot is. Ilyenekbõl kellene több, nem a nyálhuszárokból, meg a világfájdalomból. Remélem, nem fogják kizárni, mert egy szórakoztató egyéniségtõl fosztanának meg minket. Szóval, ez a hármas is ok, mert Dmitrij helyett sem találni jobbat.

Kíváncsi vagyok, hogy a hetek haladtával hogyan alakul majd a verseny, elképzelhetõ, hogy minden élõ adás után fogok írni az adott heti mûsorról kicsit hosszabban.
kovaka05 2016 okt. 31. - 06:13:52
(39/278)
Nos meg van a legjobb(?) 12!
Egyik ellenszenvesebb és gyengébb, mint a másik!

A lányok csapata?
Katasztrófa!
A szõke nagy hajú, a fiús külsejû vagy a korábban is mentorházig eljutott lány lenne a legjobb a több ezer indulóból?
Nem hiszem!

A csapatok talán a legjobb választás.
De tény, hogy talán csak az egyik koncertjére mennék el (talán-talán!) amelyikben a lány is énekel. Õk kiforrottak, van stílusuk.

A fiúk:
Az ukrán Dimitrij (jé, megjegyeztem a nevét!) alázattal dolgozik, szépen, átéléssel énekel, igazi mûvész lélek.Nekünk bejön, drukkolunk neki!
A másik kettõ közül az egyikre csak a balhéja miatt emlékeztünk, aki ugyan tegnap jó volt, de a rendõrségi balhé miatt gyanítom valamelyik kiesettet halásszák elõ helyette.
A harmadikra nem emlékszem korábbról, valószínû, mert nem hagyott mély nyomot.

Gáspár Laci csapata:
A minõsíthetetlen és korábban felállított tehetségtelen és baromira unalmas Eszter (remélem az elsõ adásban megy haza)csak a balhé és terrort alkalmazó szülõk miatt maradt meg. A teljesítménye alapján tucathang, borzalmas grimaszok, ellenszenves viselkedés...soha nem szenvedném végig egyetlen koncertjét sem!
A másik kettõ elmegy kategória.