Timke 2006 máj. 29. - 18:17:08
(69/369)
Na, én Magnetot nem tudtam megsajnálni, sõt.. egy ilyen ember, aki folyton árt a többieknek, igenis kapja meg a méltó büntetését. Ha belegondolsz, a többi mutánst sem fogadta el az emberiség, mégis normálisan tudnak élni, viselkedni, s nem kezdik el irtani a saját fajtájukat. Szerintem nagyon frappáns ez a büntetés, amit Magneto kapott, sokkal súlyosabb, mintha megölték volna.
Sundance 2006 máj. 29. - 13:47:23
(68/369)
Végre! Én is megnéztem... Hát vegyesek az érzéseim...

SPOILER!
Szóval vessetek meg, de most Magnetot jobban sajnáltam, mint Scott-ot... (bocsi). De annyira szomorú volt ott magányosan a sakk-tábla mellett... Amúgy kicsit szimpatizálni is tudtam vele, hiszen az emberek sohasem fogadták be, mint mutánst, most pedig a mutánsok változtatták Õt azzá, aki sosem akart lenni?! Teljesen én sem értettem, hogy épp Ciklon háborodott fel legjobban a "gyógyszer" használatán, mégis benne volt a "csapat munkában" Magneto ellen, ahol Õ is fegyverként használta a szert.
Mindezek ellenére szerintem nagyon-nagyon jó film, mindenkinek ajánlom. Picit szabadabb felfogásban a másság elfogadása & vele való együttélés jött le nekem a legfontosabbként. Biztos, hogy többször meg kell nézni. Én biztos ezt teszem...
Ja, és Scott fanoknak: bocsi...
Sundance
Helios 2006 máj. 29. - 00:37:32 Előzmény doome
(67/369)
Nem vagyok képregényfan de azt tudom hogyha a képregényt filmre akarnák vinni kb egy féléves filmet csinálhanátnak úgy hogy félévig moziban ûlsz ami fasza lenne csak kicsit drága meg elég vicces lenne katéterrel és infúzióval mozizni. A képregény isszonyat hosszú ez még csak töredék része a végén már szerintem szanaszét bonyolítják van már benne minden, ez az egész amerikai képregény világ olyan mint a Japánoknál a Mangák isszonyat kiterjedt és nagyon sok rajongója van. A képregények ráadásul sokszor egymásba érnek nagyonsokszor kerül össze az X-men más képregény hõsökkel is, sõt van hogy szinte mindenki megjelenik.

Amúgy meg Farkasnak az a szövege ...azt nem kellett volna felhánytorgatni mert ott én is úgyéreztem hogy leborulok a székrõl... ez a tipikus amerikai maszlag... ettõl mindig megfájdul a szívem annyi jó filmbe berakják és ezzel kevernek egy kis ürömöt az örömbe :(
Roxy 2006 máj. 28. - 21:56:16
(66/369)
Azért még arra lennék kíváncsi, hogy ha csinálnak köv részt, akkor ismét Singer fogja csinálni, vagy ott hagyja a stafétát a mostani rendezõnél??
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 21:01:40
(65/369)
ja...a vége nem volt túl kidolgozva, bennem a régi fogalmazásaimat hozta elõ...már nem volt kedvem, írni, és összecsaptam a végét :D na ez volt érezhetõ..mistique történetének nincs vége, magneto is lezáratlan, most abszolút nem egyértelmû, hogy mi a helyzet vele, van ereje, vagy nem. És Xavier is...totál lezáratlan....ezért is mondtam, hogy annyira de annyira nincs vége, hogy az ordít egy köv. részért :)))

a rövidség érzete, meg totálisan a mozgalmasságnak köszönhetõ...többek között. Annyi mindent sûrítettek ebbe a részbe, hogy ez néhány elem kidolgozatlanságát vonta maga után...sajnos.
pegazuslady 2006 máj. 28. - 20:42:22
(64/369)
szia kérlek mesélj a mostani részbõl mert még sajn nem tudtam megnézni
doome 2006 máj. 28. - 19:44:15
(63/369)
jah!
a képregény fanoktól kérdezném(csak mert ebbe nem vagyok annyira otthon, hehe):
mivel lassan a végéhez(?) közeleg a dolog...úgy értem lesz még 1rész...(azért 2 már kissé túlzás lenne...)
szal attól függetlenül a képregény az még folytatódik, ugye?
naív kérdés, csak nem szûnik meg, csak hát itt mondjátok, h a story már lezajlott a képregényben...

SPOILER

csak mert így konkrétabban kérdezhetem, hehe...
szal ugyebár Mistique átváltozik...ez így volt a képregényben is?és akkor ennyi???ezzel ki is esett abból???
a segítséget elõre is köszi!
jah!
még1...milyen rendszerességgel jelenik meg a képregény?(tudom, ezért ilyen alap kérdésért kövezés jár, de sajna naív gyarló halandó vagyok...:D)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 19:19:49
(62/369)
jaja..de õ már a második részben sem szerepelt...az elsõre már nem emlékszem annyira....
djava 2006 máj. 28. - 19:17:26
(61/369)
A prof a gyerekeknek mesélt egy kómában(?) levõ emberrõl (videón nézték). Ez az ember a végén felébred és megszólítja az ápolónõt a professzor hangján. Ennyi.
Helios 2006 máj. 28. - 19:14:50
(60/369)
Határozottan hiba volt kinyírni kardfogat, aki kulcsfigura fõleg Farkas/Rozsomák életében. Amúgy bevezetõnek az egy sem volt rossz szerintem.

PheCho- <a target="_blank" href="http://www.comicbookmovie.com" title="http://www.comicbookmovie.com">www.comicbookmovie.com</a> itt le van írva szinte minden képregényfilm ami készülõben van. Amúgy valaki mondjom már nekem valami oldalat vagy valamit ahol a képregényeket megnézhetem vagy megvehetem. Egyet találtam de az elég foghíjas.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 19:03:19
(59/369)
amúgy nekem az elsõ rész nem tetszik valami nagyon a másod már jobb és a harmadik van olyan szinten mint az elõzõ....sõt..mozgalmasabb, de persze ez csak én vagyok....és a véleményem. A zene is nagyon sokat dobott rajta :))
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 19:01:39
(58/369)
SPOILER...elmondom a végét!!! ne olvasd el, ha nem akarod tudni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emlékeztek, mikor Xavier prof. arról beszélt, hogy ki dönti el a határokat meg hogy mi etikus? tudjátok az a videófelvétel egy betegrõl...

a stáblista után...azt a beteget mutatják, magához tér, nevén szólítja a doktornõt, és az felismeri Xaviert..igen igen..a tudatát átmentette abba a férfiba...így támad fel
Roxy 2006 máj. 28. - 18:55:44
(57/369)
Kobe!
Teljesen egyetértek veled!!!!!!
Eddig én is szerettem az x-men-t az 1. és 2. része miatt. Szerintem Brian nagyon jól megcsinálta!
Erre jön ez a Brett Ratner és egy teljesen más arculatot ad neki. Nagyon vártam már ezt a 3. részt és hát eléggé nagy pofon volt számomra. :(
De igazán most már valaki leírhatná pontosan(!), hogy mi volt a stáblista után!!!!!!!!!
Nem én vagyok az egyedüli, aki kéri!
Mit akartok, mit tegyünk még? A lábatok elé boruljunk? :)
Könyörgöm!!!
Szánjon már meg valaki!!!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 18:49:17
(56/369)
megnéztem ma a második részet, és ögtön utána rohantam a moziba....szval nost egy kicsit össze tom hasonlítani...

mit mondjak..teljesen szubjektív leszek, mivel nem vagyok szakember :)

tetszett, nagyon jól meg volt csinálva, az effektek, a vágás, a zene isteni volt, marha jól egybe volt gyúrva. Amúgy sejteni lehetett, hogy mi lesz a leges legvégén, a stáblista utáni kis jelenetre gondolok...
én teljesen tudtam követni, a helyszíneket meg mindent a cselekményszál sem túl bonyolúlt :P mozgalmasabb mint az elõzõ két rész, és úgy hiszem hogy most több is benne a "lelki" oldal...és az is tetszik, hogy annyira de annyira nincs vége, hogy az ordít egy következõ részért :))

mindent egybevetve 6.8/10 film nálam
Petra1 2006 máj. 28. - 18:43:15
(55/369)
Micsoda, micsoda????
Feltámad? Hogyan? Részletes beszámolót kérek!!!!
Elõre is köszi.
Jaaaaj, de szeretem! Nagy rajongója vagyok a fimnek! :)
Predy 2006 máj. 28. - 18:27:00
(54/369)
Valaki tényleg leírhatná mivolt az utolsó 10-15 mp-ben a film legvégén, mert naon kiváncsi vaok rá, és kitudja miko' fogom látni újra a filmet.
Helios 2006 máj. 28. - 13:45:47
(53/369)
Rézben egyetértek veled. Szerintem soha nem jó egy sorozatnál egy rendezõ vagy színész váltás. Megbont egy kiépített munkát. Énis szépen kidolgozottnak tartom az elsõ két részt két szép lépcsõfok a végkifejlettig, de én akikkel beszéltem nagyon sokaknak unalmas volt. Az elsõ rész még jó felvezetõnek de a második rész is az, olyanoknak akik többet foglalkoznak filmekkel (bármilyen szinten) vagy esetleg X-men fanoknak szépen kidolgozott az 1-2, de a többségnek akik a $-t hozzák. Tény hogy most át kellett ugrani egy csojmó lépcsõfokot és egybõl valami kasszasikert, valami látványosat csinálni, de szerintem itt is voltak azért elég jó jelenetek pl.: mikor Angel vágdosta a szárnyait, az elég szívszorító volt.

Ezenfell énis úgyéreztem hogy néhány rész a filmben ... néha nem illett volna a karakterhez, de ez nem volt vészesen sok. Az tény hogy küklopsz annyi szerepet kapott kb mint Johnny Cage az MK2-ben de szerintem fontos volt az elején megmutatni hogy Phoenix és Jean között mekkora külömbség van. Szerintem Phoenix karaktere teljesen okésan meg volt magyarázva. Tudathasadása van (skizofrénia egyik fajtája) van egy másik énje ... aki mint mutáns sokkal erõsebb. Phoenix nem öli meg Logant mert az õ karakterével annyira nem ütközik Logan mint a Professzór aki kordában akarja tartani õt. És mikor Logan mondja amit mondd a végén akkor Phoenixbõl pillanatra újra Jean lesz (egyébként engem ez a karakter kicsit Hulkra emlékeztet :D).

Amúgy meg énis gondolkoztam hogy mennyi idõ teljen el amíg konkrétan a filmrõl lehet beszélni, de most már mindegy. Viszont eddig a fórum viszonylag kultúrált volt szóval a kurvaanyázásokat jó lenne felejteni. Egyébként meg bazd meg ha olvasod és látod hogy a filmet meséli ne olvasd tovább. És amúgy már a bemutatóból le lehet vágni hogy kik hallanak meg én is tudtam még is élveztem a filmet.
doome 2006 máj. 28. - 12:18:19
(52/369)
jah...és Ciklon sokkal jobban néz ki, mint az elsõ 2ben, nyehhhe :P

!
!!
!!!
talán SPOILER!!!!!!
!!!
!!
!

ha Ciklon jobb, akkor Mistique-et is megemlíteném :P
doome 2006 máj. 28. - 12:11:36
(51/369)
uwh...megnéztem én is...
NAGYON DURVA!nekem iszonyatosan bejön!!!!
nem csípem a sci-fit, de az X-men mindigis nagy kedvenc volt!messzemenõen a legjobb képregény adaptáció!
hihetetlen, h merik tovább húzni a dolgot, de nagyon jól csinálják!nagyon kevés film van, aminek a 2.része nem rosszabb, mint az elsõ, de olyan végképp kevés van, aminek a 3.(!) része is tartja a szintet!!!
igaz, h nagyon pörgõs, mire felfogja az ember az adott szitut, már rég másik jelenet megy, hehehe...de nekem bejött!

írtam, h a legjobb képregény adaptáció...az igazat megvallva nem vagyok valami nagy képregényb*zi, de ez nyilvánvaló :D
nem fognak hülyének nézni...21 éves fejjel megyek X-men képregényt venni :DDD
de muszáj!túl jó ahoz, h ne tegyem :DDD
Jim Raynor 2006 máj. 27. - 21:23:48
(50/369)
MINDENKINEK A FIGYELMÉBE AZ ELÕZÕ HOZZÁSZÓLÁSOMHOZ :

SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!
SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!
SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!
SPOLIER! SPOILER! sPOILER! SPOILER!
SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!

MINDENKITÕL ELNÉZÉST, AKI ELOLVASTA ÉS MÉG NEM LÁTTA A FILMET!

Derbi, tõled is bocs természetesen elsõsorban, de arra meg viszont én kérlek meg, hogyha legközelebb is felb@szom az agyad, NE AZ ANYÁMAT SZÍDD, HANEM ENGEM!
Mert nem az õ hibája, hanem az enyém!
Gondolom ez világos, senki nem szereti, hha szídják az édesanyját!