2/10
artad 2022 szept. 03. - 01:03:53 2/10
(10/30)
Gyerekek, ez egy katyvasz. A 'Pillangó hatás' és egyéb hasonló filmek magyar low budget veziója gagyi kiadásban.
Kicsit talán szpojler, de lehet, hogy annyira mégsem.
Eleve azt nem értem a film elején, hogy 2022-ben vagyunk és minden retro, nincs olyan dolog, ami nem. Teljes kavarodás, pedig akkor még a csávó nem is utazott sehova az időben. Ennek mi volt az értelme?
Komolyan örülök, hogy ezek a filmek előbb vagy utöbb megjelennek onlájn és nem kell a megnézésért fizetni. Sajnos az író meg a rendező előre megkapja a gázsiját ezekért a sz*rokért...
9/10
szürkekabát 2022 júl. 05. - 09:03:49 9/10
(9/30)
Ez egy nagyon jól összerakott, a maga keretei (magyar film, műfaj, költségvetés) adta lehetőségek között szinte tökéletes film, nagyon jó színészi játékkal, mind a főszereplők, mind a főbb mellékszereplők esetében. Fiataloknak és kevésbé fiataloknak is jó szórakozás.
8/10
Ledina 2022 júl. 04. - 12:12:18 8/10
(8/30)
Szórakoztató film. Vasvári Emese ismét fantasztikus alakítást nyújt, de a többi szereplő is kíváló.
fofilozofus 2022 jún. 25. - 11:03:28
(7/30)
Végre egy szórakoztató magyar film, aminek története is van. Az a legnagyobb baj a magyar filmekkel, hogy NEM AKARNAK ELMESÉLNI SEMMIT. Csak történik bennük a semmi. Az nem film. Szerintem jó poénok voltak benne, és egy hihetetlenül csavaros történet. Ajánlom.
8/10
janderka 2022 jún. 10. - 21:18:10 8/10
(6/30)
Jó szórakozás volt. Nekem tetszett. A műfaj elemeit szépen hozta. Kicsit lehetett volna persze nyesni a jeleneteiből, főleg az első két visszatérésben. Illetve a külső helyszíneken visszatérhettek volna ugyanazok a szituk, csak kicsit megváltoztatva (pl. a nagyi után érdeklődő haverral a buszon, vagy a suli előtt ácsorgó diákokkal a kapunál - ilyenek). De ettől még tetszett. A film hibrid játszódási kora volt csak fura elsőre - bár barátságosan ismerős. Ez az egyszerre kilencvenes évek eleji s egyszerre kortárs hangulat. Nekem 50 közelinek persze bejött. De hogy a mai tiniknek - akikről végülis szól - bejön-e majd, azt már nem t'om. Illetve, hogy értik-e pl. a plakátokat, a bulihangulatot, a zenéket, vagy épp a walkment. De mindegy is.
Jó, hogy elkészült. Pont! :)
10/10
funfun 2022 jún. 08. - 15:13:24 10/10
(5/30)
Teljesen rendben volt a film. Vígjátékként nem hasfájósan röhögős, de tényleg vicces. Amiért a maximális 10 pontot adtam: a casting. Nagyon üdítő volt gyakorlatilag ismeretlen színészeket látni, akik teljesen hozták a szerepet, hitelesek voltak, nem lógtak le a vászonról. Talán az öreg történelem érettségiztető színészt láttam már régi filmekben, mást nem ismertem.
A film végén tényleg izgultam, összejön-e, aminek össze kell jönnie, mivel egyre inkább drámai irányba ment a történet.
A főszereplő srác is 10 pontot érdemel. Nem tudom, valójában hány éves, de teljesen hiteles érettségiző korú. A nagymamája is nagyon jó volt, aki szerepe szerint egy cukiság.
SPOILER: kedvenc jelenetem a kórházi ébredés volt, a festett mennyezettel.
10/10
Kaktuszka6 2022 jún. 05. - 21:40:33 10/10
(4/30)
Végre eljutottam moziba és nem bántam meg, hogy magyar filmet választottunk! Jól eltalált jelenetekkel, jó zenékkel. Kellett már ez a film!
9/10
lacska 2022 jún. 02. - 04:47:39 9/10
(3/30)
Határozottan tetszett! Kicsit retró ízű - de nem poros. (Az operatőr is zseniális volt) Izgalmas - de nem rágod le azért a körmöd. Színészek, mellékszereplők szuperek! És hát szerintem NAGYON VICCES! Kis megszakításokkal végignevetgéltem. Tinilányaimnak is bejött. Ez egy jó magyar film, na!
7/10
villain_ 2022 máj. 29. - 14:52:08 7/10
(2/30)
vannak gyerekbetegsegei, de aranyos film, erdemes megnezni. :)