Téma: Záróra

10/10
kgyuri0 2008 nov. 28. - 13:34:29 10/10
(149/829)
Egészen biztos vagyok, hogy a "Péter" keresztnevû Rózsáról van szó!
Már, ha épeszûek klubjába keveredtünk!
pirosaranyka 2008 nov. 28. - 11:07:04
(148/829)
nem nagyon ertem a 'miert nem versenyztetik Alindat' temakort...
az itt emlegetett Vitray Tamastol sem varta el senki,hogy mondjuk az "Otszemkozt" cimu musorat meg rajta kivul masok is vezessek,ugyanis az a VITRAY musora volt.ugyanugy,ahogy a Zarora az Alindae.

a 'Rozsa' alatt kit ertetek?ugye nem a Gyorgy keresztnevut?:)

Marsi Aniko nevenek felveteset remelem csak viccnek szantatok...

a Tordy Gezaval keszult interju tenyleg nem sikerult tul jol,de lassuk be,o nagyon nehez interjualany.:)vele mindenkinek nehez dolga van.az altalam latott beszelgetesek mindegyikeben megizzasztotta az ot kerdezoket.:)

en szeretem a Zarorat.
lehet,hogy jobb kerdeseket is fel lehetne tenni,de a mai hihetetlenul szegenyes valasztekot nezve,az Alinda keszitette interjuk messze a legelvezetesebbek koze tartozik.a 'fiatalok' kozul egyedul Alfoldy Robert kepes nala szorakoztatobb beszelgeteseket produkalni.legalabbis,szerintem.:)
10/10
kgyuri0 2008 nov. 28. - 09:43:50 10/10
(147/829)
**Tarkovszkij!
10/10
kgyuri0 2008 nov. 28. - 09:37:33 10/10
(146/829)
Hát, kedves hegyjáró!

“Mert azt látom, hogy mi, fórumozók képesek vagyunk vitatkozni személyes sértegetés nélkül. Alindácska erre nem volt képes; az õ harcmodora a sértés és sértõdés volt.”

Ézt azért nem állom meg szó nélkül!

Most olvastam el az egészet, abszolut noviciusként ebben a topicban, és grácia fejemnek ez nálam homlok egyenest ellenkezõleg “jött le”.
Szó szerint! Azaz az idéztem kétmondat alanyát kellene fölcserélni:

Mert azt látom, hogy Alindácska képes vitatkozni személyes sértegetés nélkül. ti, fórumozók erre nem voltatok képesek; harcmodorotok a sértés és sértõdés volt.
Azt az apó adalékot zárójelbe téve, hogy mint kívülálló nem véltem fölfedezhetni, hogy jogosult lennél Alindácskaként aposztrofálni.

Engem elképeszt hogy egy ilyen par excellence értelmiségi fórumon micsoda kulturálatlan, izléstelen, durva és arrogáns hiénázás folyik
Tényleg! Mit képzeltek magatokról? Te meg kalmopyrin?!
Szerintem helyes lenne hideg fejjel végigolvasnod itteni dicstelen szerepléstek.
Rá fogtok jönni, szégyenletes!

Szegény Alinda elkövette azt a hibát, hogy szóba ereszkedett veletek.
Tényleg el tudom képzelni, minden kicsit is jóakarója állandóan óvja az ilyesmitõl, de persze õ se bír ellenállni.
Azért keveredtem ide, mert 10 pontot akartam adni a Hankissal készült beszélgetésre(tájékoztatásul: az utóbi évben csak Tardovszkij filmjére adtam 10-est)

Elképesztõ az a légkör, ami ebben az országban elõállt, igazi Mucsa! A „magyar ugar”!
10/10
alex4427 2008 nov. 24. - 21:48:48 10/10 Előzmény hegyjáró
(145/829)
Én VA fórumos szereplését nem ismerem, csak az esti beszélgetéseit. Ez utóbbiakat viszont elég gyakran és szívesen nézem. Már ahhoz képest, hogy alig nézek tévét – filmek kivételével! (Filmekbõl is csak a reklám szünet nélkülieket!)
A 2 belinkelt cikk, közvetlenül, nem kapcsolódik a topichoz. Csak gondoltam, hogy ez a két ritka fontos és jó írás Neked is fog tetszeni. (Gondolom, tetszene VA-nak is!:)
1/10
hegyjáró 2008 nov. 23. - 17:33:14 1/10
(144/829)
Köszönöm, elolvastam, mindkét cikk nagyon tetszett és egyet is értek velük. Csak sajnos Alinda szereplése sem az önismeretet, sem a társadalmi kohéziót nem segíti elõ. Itt a fórumon bemutatta, mennyire fejlett az önismerete és a másokba (fórumozókba) vetett bizalma, az együttmûködési készsége...
Tehát, ha Alinda védelmében linkelted be ezt a két cikket, akkor igen alapos magyarázatot kellene hozzáfûznöd, a mûsorvezetõ mennyiben jeleskedik a tárgyalt tulajdonságokban; illetve a képernyõn való szerepeltetése mennyire segíti, hogy az ország ilyen irányú mutatói javuljanak.
Mert azt látom, hogy mi, fórumozók képesek vagyunk vitatkozni személyes sértegetés nélkül. Alindácska erre nem volt képes; az õ harcmodora a sértés és sértõdés volt.
Megértelek, Alex, és egyetértek azzal, hogy a két cikk roppant fontos dolgokról szól. És én is aggasztónak találom Kopp Mária adatait. Csak azt nem értem, hogy mindez miben változtatná meg V.A. megítélését?
10/10
alex4427 2008 nov. 23. - 16:22:43 10/10 Előzmény hegyjáró
(143/829)
Az un. elit (média, irodalmi stb.) egy jelentõs része igen rugalmasan alkalmazkodik bármilyen hatalomhoz. De hagyjuk! Nem fontosak!
Itt van inkább 2 ritka remek és fontos írás a hazai közállapotokról:
http://www.litera.hu/hirek/bunhodtemare
http://www.vigilia.hu/2008/10/skrabski.htm
1/10
offtopic
hegyjáró 2008 nov. 23. - 15:33:56 1/10
(142/829)
Off ugyan, de milyen irányban érdekelt HP, ha szabad érdeklõdnöm (és ha ez sokat nyom a latban)?
Másrészt ebben a mûsorban az ész fontosabb (volna), mint a haj.
10/10
alex4427 2008 nov. 23. - 15:20:01 10/10
(141/829)
Nekem VA jobban tetszik!:)
(Ebben az országban,médiában szinte minden párt-függõ! HP is!)
1/10
offtopic
hegyjáró 2008 nov. 23. - 15:12:21 1/10
(140/829)
Heltai Péter
1/10
hegyjáró 2008 nov. 23. - 15:06:42 1/10
(139/829)
Nos, egyrészt ebben az országban rengeteg médiaszakember vagy egyéb bölcsész van. Lehet válogatni.
Egyébként valóban gondoltam konkrétan egy riporterre, aki régebben vezette ezt a mûsort és a Tudósklubot; sajnos a nevére nem emlékszem. Középkorú, szakállas, Firenzében tanult filozófiát. Már jó ideje eltûnt a képernyõrõl. Pár éve még szombatonként dél körül volt egy rövid filozofáló-beszélgetõs mûsora.
Nos: például õ összeszedettebb, figyelmesebb, értelmesebb, tapasztaltabb, mint V.A.
Egyébként hogyan jön ide a pártfüggõség? Ez nem politikai mûsor, a meghívott vendégek nem a politikáról, hanem a szakmai tevékenységükrõl beszélnek.
10/10
alex4427 2008 nov. 23. - 14:27:27 10/10
(138/829)
Kösz!:)
Egyébként ki(k)re gondolsz, aki(k) hiteles, felkészült, jól kérdez, õszintén kíváncsi, nem gagyi, nem párt-függõ?
1/10
hegyjáró 2008 nov. 23. - 14:08:02 1/10
(137/829)
Alex, más hsz-aid alapján nem hiszem el, hogy nem érzékeled Alinda korlátait. És nem tudsz elképzelni nála okosabb és felkészültebb mûsorvezetõt. Nem mondom, hogy egyszer-kétszer ne vezethetné a mûsort; de botrány, hogy minden este, mindenkinek vele kelljen beszélgetnie. A meghívott vendégeknek is kellene adni választási lehetõséget. Kíváncsi vagyok, hányan kérnék õt fel riporternek.

Egész egyszerûen: a mûsor méltóságához nem illik egy kezdõ újságíró. A meghívottak mögött több évtizednyi nagyon komoly munka áll.
Megalázó, hogy Alinda elé ültetik õket.
A magyar televízió ennyire becsüli a szellemi elitet: ezek a mélyinterjúk a meghívottak komoly bemutetkozási lehetõségei az egész ország elõtt. És az mtv egy kezdõ riporter képességeit kínálja fel a számukra.
kalmopyrin 2008 nov. 23. - 13:44:57
(136/829)
Ez egy lehetetlen helyzet. És belátható (én már beláttam), hogy tökéletesen értelmetlen bármit is írni itt a mûsorokról, pláne a mûsorvezetõrõl.
10/10
alex4427 2008 nov. 23. - 13:34:37 10/10
(135/829)
Ne cseszegessük már ezt a tehetséges, okos, (a szó legjobb értelmében) kíváncsi fiatal újságírót/riportert/kérdezõt!
Bár lennének még sokan, olyanok, mint Õ!
(Én legutóbb a Mészáros Judit/pszichiáter és Menyhárt Jenõ/EK beszélgetéseit láttam. Mindkettõ nagyon jó volt! De emlékezetes, régebbrõl pl. Keserû Ilona/festõ vagy Mundruczó/filmrendezõ is! Jut eszembe, szívesen látnám Hajdu Szabolcsot, Dettre Gábort, továbbá Háy Jánost, Spirót bármikor! Vagy a, szinte ismeretlen PHSz színészeit! Pl. a zseniális Bacskó Tündét, a zseniális pécsi Prahból!)
1/10
hegyjáró 2008 nov. 23. - 12:55:29 1/10 Előzmény kalmopyrin
(134/829)
Alinda válaszolt nekem: magyarázatot adott arra, miért nem fog a fórumra írni - mivel itt válaszoltam neki és nem privátban, így erkölcsileg megbuktam.

De ez nem rontja el az õ ünneplését.


(passz)


Nos: mivel úgyis erkölcsi hulla vagyok, már mindegy: nemcsak a mûsorról való véleményemet írom le, hanem, tanulságul, a mûsorvezetõ reagálását is.

Hisz neki is mindegy, hogy az adófizetõk pénzébõl hány nézõt riaszt el a képernyõtõl.
A mûsorvezetést, a fizetését és a díjakat ígyis-úgyis megkapja.
kalmopyrin 2008 nov. 21. - 17:28:42
(133/829)
Alinda 9 másik újságíró társával együtt Prima junior díjas, vigyázz, miket írsz róla :))

(lol)
kalmopyrin 2008 nov. 21. - 17:21:51
(132/829)
Közben eszembe jutott, hogy a Fischer Ádámmal készült interjú 2007 tavaszán nagyon rosszul sikerült (butácska kérdések is voltak benne!).

http://www.mtv.hu/videotar/?id=2475
1/10
hegyjáró 2008 nov. 21. - 16:35:01 1/10
(131/829)
Nos, Anger Zsolt szövegét azért idéztem, mert kíváncsi vagyok: mivel konzervatív - alternatív dichotómiára osztod a színházat, mi az, ami ebbõl a szövegbõl korszerû és fiatalos; mi az, ami miatt meg kell újítani a színházat; mi az az érték, mondanivaló, amit Tordy Géza sem megtanítani, sem kihozni nem tudna ebbõl a történetbõl? Mi Anger Zsolt alternativitásának értéke? Hisz Tordy Géza öreges és konzervatív.
Tegyük fel, Alinda, hogy érdekel téged a téma. Tegyük fel, hogy van róla véleményed. Ha nincs, és Tordyt minden elõzetes töprengés, gondolkodás nélkül minõsítetted, nyugodtam leírhatod, és akkor nem kell értékelned Anger szövegét.
Ha viszont önálló véleményt alkottál Tordyról; ha valódi munka, valódi gondolatok rejlettek Tordy címkézése mögött - akkor nyilván nem fog nehézséget okozni neked ennek a szövegnek az értékelése sem.
1/10
hegyjáró 2008 nov. 21. - 16:06:38 1/10
(130/829)
Alinda, megnéztem. Nem azt a részt, amire kértél – azért legyünk egy kicsit elfogulatlanabbak, kiegyensúlyozottabbak…Tehát egy, az általad kérthez nagyon hasonló témájút láttam, szintén egy idõsebb korosztályhoz tartozó magyar színésszel (ez volt a legutóbbi beszélgetés a neten): Tordy Gézával.
Amit leszûrtem: bután megfogalmazott, körmönfont, mégis semmitmondó kérdéseket tettél fel. Folyton közbevágtál. Ítélkeztél, alaptalanul, amit elég jól viselt, a helyében én megsértõdtem volna.
A beszélgetést Tordy Géza intelligenciája, türelme és nagyvonalúsága mentette meg. Bármilyen „szõkenõsek” is voltak a kérdéseid, ki tudott belõlük hozni valami fontosat és érdekeset, amit jó volt végighallgatni.
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de zavaró jelenség voltál. Nem éreztem, hogy partnerként beszélgetnétek, hogy igazán képben volnál. Szánalmasak voltak azok a kulcsmondatok, amik a felkészültségedet voltak hivatva bizonyítani, és amikkel a beszélgetés menetét irányítottad.
Nem látszott, hogy érdekelne akár Tordy Géza, akár az a színházelmélet, amit elõadott, akár az élete során átélt történelem stb.
Nem voltál elég jó, egyszerûen nem tudok mást mondani. Inkább igénytelen, ízetlen; humor, bölcsesség és empátia nélkül. De ez nem a te hibád; 28 éves létedre szépen megálltad a helyed. Csak hiányzik 30 év az életedbõl, ami alatt ezeket a nélkülözhetetlen jóságokat összegyûjthetnéd.
Nem azt hiányolom, hogy egy-egy szót jól vagy rosszul ejtesz ki, vagy mennyire vagy képben Tordy Géza színházi alakításai terén. Sokkal inkább azt, amit õ is mondott: te még mindannak elõtte vagy, amin õ már keresztülment. Szerintem itt nem a háborúra vagy a forradalomra gondolt elsõsorban; hanem arra, hogy még rajta van a tojáshéj a fenekeden. Ha ordít rólad, hogy nem tudod elválasztani az értékest az ocsútól - mi alapján kategorizálod Tordyt ennyire merészen és egyértelmûen? Ez csak a buták bátorsága, drága, és kérlek, ne sértõdj meg.
Azt mondtad, másik mûsor volna, ha Tordy kérdezhetne téged. Nos, játsszuk el: legyen ez most az a bizonyos másik mûsor.
Légy oly kedves, és értékeld (ne skatulyázd) az itt következõ alternatív színházi rendezõ gondolatait:

"Melyik vagy? Dogville vagy Grace? Akarod-e tudni? Mered-e tudni? Megérdemled, amit kapsz a végén? Akár Grace vagy, akár Dogville? Azt hiszed, hogy te egyik se vagy? Mersz röhögni, amikor kurvára fáj? Hiányzik a Menedék, amit a film nyújtott Neked valaha azzal, hogy Lars von Trier a földgolyó átellenes oldalára helyezte a történetet, nyolcvan évvel ezelõttre? Láttad egyáltalán, vagy Te is mindig mindennel kevered? Mered-e azt mondani a Bûnre, hogy nem, mikor azt mindenki Erénynek nevezi? Mered-e?! Egyáltalán eszedbe jut-e? Vannak-e törvények, amelyek nincsenek leírva? Vajon le kell-e írni egyáltalán? Ettél-e húst éhedben kutya elõl a csontról? Ennél-e? Van-e vágy, melyet le lehet küzdeni? Vajon le kell-e egyáltalán? Ha leküzdöd, mit vársz cserébe? Voltál-e már láncon? Raktál-e láncot valaki nyakára? Milyen kémiai folyamat indul meg a testedben, ha csak leírom ide: egy meztelen nõi láb? Lehet-e élni valakivel? Az Ember mindig magányos marad? Vagy talán bizony társas lény? Akarsz-e ölni? Vagy csak néha…? Csak egy kicsit...? MIT, AKARSZ, TE? Vagy, aki vagy? Vagy olyanok leszünk mind, mint amilyennek majd elmesélnek bennünket? Megéred-e a holnapot? Vagy azt hiszed, hogy minden örökké tart? Látsz te egyáltalán? Vagy inkább titkolod, hogy vak vagy? Miért pont én? Mije fáj annak, aki alatt máglyát gyújtanak? A levágott fejnek futja-e még egy utolsó pillantásra? Mit gondolsz, meddig mehet ez még így tovább? Mikor tanuljuk meg, hogy amit nem látunk, az attól még van? Vagy az sincs, amit látunk, csak nem akarjuk észrevenni? Voltál-e már csak egy izé, aki nem tehet róla, hogy hova született? Vagy arról se tehet, hogy kinek született? Lehet-e születni valakinek? Csak azért mert az apám, azért már mindjárt az apám? A gonosz gyerek csak gonosz szüleit bosszulja? Jobb hely lenne a világ nélküled? Vagy a világ olyan, amilyen? Vagy olyan, amilyenné tesszük? Nincs visszaút? Vagy az is elõre van? Te is az erõszakolós jelenetet várod a legjobban, holott az csak természetes, hogy neked ilyesmi eszedbe sem jutna? Vettek már el tõled olyat, amit nagyon nem akartál adni? Adtál-e már valamit, amit elvenni sem bírtak tõled soha? Tudsz-e függeni? Ér-e annyit az Élet? Függeni, láncon akár, csak élni? Mit adnál oda az életedért? És az Övéért? És Õ a Tiedért? Akarod-e tudni? Vagy elég csak kijelenteni, hogy mi mindent odaadnánk egymásért, mert tudod, hogy úgyse kell majd odaadni? De ha mégis? Akkor megint csak, és elõször is, hogy miért pont én? Ki az az Én? Van-e az egyedül is, vagy csak miattunk, többiek miatt leszel-e Én? Van-e megváltás? Mi dolgunk egyáltalán? Mér' van ennyi kérdés? Kell-e válasz egyáltalán? Van-e? Belevágod-e a hamutálat a monitorba, ha véletlenül lefagy a gép, pedig azelõtt másodpercenként milliószor millió kérdésre válaszol igent vagy nemet? De elvárod a türelmet, ha nincsenek azonnali válaszaid? Fel tudod sorolni a hét fõbûnt? És a tíz parancsolatot? A hétbõl melyiket cserélnéd le súlyosabbra? A bujaságot? Azzal a vállvonással, hogy ma már, ugyebár? És melyiket enyhítenéd a tízbõl? A faragott képet, mert úgyis ott a feszület a szobád falán, meg a visszapillantó tükrödre akasztva, meg aztán ezt sosem értetted?

Volt ez már színház a moziban, most csinálunk egy mozit a színházban:

Anger Zsolt (a rendezõ)"






Valóban sajnálom, hogy egyelõre nem lett jobb a véleményem. Azért az egy csillag túlzás, belátom. Ennél természetesen jobb a mûsor. A hiba a fõnökeidben van, akik nem találnak ki jobb és igényesebb koncepciót ennél.