Ma van a rejtvényfejtők napja, azaz a Füles című lap első száma megjelenésének évfordulója. A jeles alkalomból összeszedtük azokat a filmes agycsavardákat, amik a legizgalmasabb módon dolgozták meg szürkeállományunkat.
A holló forgatásán, tragikusan fiatalon elhunyt Brandon Leere emlékezünk, aki már örökre egy két lábon járó Nine Inch Nails-szám marad a nézők számára Eric Draven legendás szerepében.
Ha kegyetlen kikapcsolódásra vágysz, vagy esetleg az emberiség kollektív nyomorán akarnál röhögni, nem érdemes kihagyni ezeket az éjfekete modern klasszikusokat.
Egy rossz film sosem lehet elég rövid, egy jó film pedig sosem lehet túl hosszú. Ezt bizonyítják a listánkon szereplő, filmtörténeti jelentőségű alkotások is – és nem, nem a Sátántangó a leghosszabb közülük.
Lehet imádni vagy gyűlölni ezeket a sorozatokat, azt azonban mindenképp el kell ismernünk, hogy nélkülük ma teljesen mások lennének a tévénézési szokásaink.
Olyan ronda vagy, mint Putyin! De mi van, ha mi szurkolnánk nagyon szívesen a saját hangját megtaláló, félénk csajnak, miközben a gyilkossághadjáratát azért rossz ötletnek tartjuk?
A brutalista túlságosan lekötött ahhoz, hogy jegyzeteljek a vetítésen, de a stáblista alatt egészen biztosan valami olyasmit körmöltem volna le, hogy “ez a film képes lenne leprásokat gyógyítani.”
A magyar kultúra napja tökéletes alkalom arra, hogy összeszedjük azokat a megkerülhetetlen magyar filmeket, amelyekről még a legszőrösebb szívű kritikusoknak is el kell ismerniük: ezek bizony megdicsőültek.
A kor csak egy szám? Vagy az életkorral általában együtt járó tapasztalat- és pozícióbéli különbségek problematikussá teszik az ilyen párkapcsolatokat? Számít-e, hogy az idősebb fél nő vagy férfi? Ezekből a filmekből talán kiderül.
Adam Sandler alulmúlja önmagát, Sean Connery nézhetetlenül unalmas, Tapsi Hapsi pedig egy gigacég hadműveletét vezeti a gyerekkorunk ellen. Itt van még 7 vígjáték, amelyen csak lobotómia után lehet őszintén nevetni.
A tegnap elhunyt, legendás David Lynch bőséges, feledhetetlen filmográfiát hagyott maga mögött, amelyet kétség kívül még évtizedekig elemezni és szeretni fogunk.
A Vészhelyzet vezető írója által jegyzett sorozat thrilleres beütésű presztízstévéként értelmezi újra a nagy előd alapötletét, ami a siker egyszerű, de nagyszerű receptje.
Poénkodni mindig lehet mindenen, ám érdemes néha feltenni a kérdést: muszáj-e? Cikkünkben összeszedtük azt a 7, az ezredforduló óta készült gyalázatos vígjátékot, amelyeknél még egy végbéltükrözést is viccesebb valós időben végignézni.
A gálát megnyitó standupos Bob Dylant sem tisztelte, a Diddy-ügyet is kitárgyalta a színpadon, és a Joker 2-t is megrángatta picit a sárban.
Érkezik Nemes Jeles László és Enyedi Ildikó új rendezése, de a taxis hiénákról szóló film, és Schwechtje Mihály sünvadásza is izgalmasan hangzik.
Lehet, hogy egy film elsősorban a fiatalabb nézőknek szól, de a forgatókönyvírók, animátorok és rendezők gyakran ügyesen elrejtenek bennük egy-egy olyan pajzán vagy máshogy korhatáros viccet. Ezekből szedtük össze a legjobbakat.
Ezek a sorozatok többek pénzéhes bőrlehúzásnál: értékes, lényegi módon építik tovább az eredeti film vagy széria világát, és képesek újdonságokat mutatni a nézőknek.
Ma ünnepli 45. születésnapját Diego Luna mexikói színész, akit az évek során számtalan rendkívül erős filmben láthattunk. Most összegyűjtöttük a legemlékezetesebb filmes alakításait.
A Netflix koreai sikersorozatának folytatása sok dologban ügyesen-okosan épít az elődre, ám némileg széthullani látszik, ha épp nem a gyilkolásra és a dilemmázásra fókuszál.