Hiába nyit a tavasz, azért a vasárnap program menete nem sokat változik. Délelőtt, kora délután a családos őrültségeké, amit követ hűen a felnőttek zenés bolondériája, aztán pihenés. Talán csak az, hogy tegnap óta hagyományosan esti csillagozhatnak a gyerkőcök!
Bár az időjárás még nem mindig igazolja, de a tavasz már beköszöntött, legalábbis ami a bulifelelős helyeket illeti. Nyílnak a teraszok, virágoznak a megfelelő fák. Valahol már egyenesen a húsvétra készülődnek, a gyerekek meg még este is csillagászkodhatnak! És persze az elmaradhatatlan táncos-zenés produkciók!
Vasárnapra nyugisabbá válik a pörgés, de a felállás ugyanaz, délelőtt a gyerekek mondják meg, mi lesz, aztán estig a felnőttek szórakoznak, végül meg mindenki alszik.
A gyerekeknek nagyon jó lesz a nap első felében, aztán fordul a kocka, és a felnőtteknek lesz, talán még jobb!
Tavaszra a vasárnapok elengedték a programtumultust, csak annyit adnak, hogy meglegyen a választás lehetősége. Azért nem kell búsúlni, Autók, étel, virág, piac, majd a mozik és a zenei aktualitások várják a vasárnapi vendégeket!
Itt a nyárias tavasz, virágoznak a cseresznyefák, megint gurulnak az oldtimerek és a kisautó modellek, de beindult Etyeken is a gasztró! És ez csak pár, zeneiség nélküli program a hétvége szombati napjából!
A tegnapihoz hasonlóan színes, délelőtt családias, majd este pörgős, zenei programokkal vár ez a vasárnap. Meglepetésre a záró program a kíváncsi gyerekeké!
Hétvégére visszatérni látszik a jó idő, ami azért is kellemes hír, mert az esti koncertek mellé remek szabadtéri és szabadidős programokat is kínálunk délelőttre!
A cseresznyefáknak és a futóknak megtiltani nem lehet! zért hát kerekedjen fel a család, és ha nem csersznyézik, vagy fut, akkor fedezzen fel Erzsébetligeten szinte mindent! Akinek szép szakálla van, annak eljött a nagy napja, a többiek ott is hagyják, és elmennek tavaszt köszönteni valamely zenés rendezvényre.
A cseresznyefáknak nem lehet parancsolni, ahogyan a városon átfutó embertömegnek sem, ezért, aki emiatt szomorú, menjen megérinteni valamit, jó lesz! Aztán tovább nyugodhat művészeti mozizással, ami már-már veszélyesen lelassítja az embert, tehát aztán irány a különböző koncertek!
Mint általában, a vasárnap délelőtt a családoké, folytatódhat a tavasz köszöntése a Füvészkertben. Később a felnőttek komolykodhatnak a zeneművek és a színház vonatkozásában is. Mint mindig, a zenével nyitjuk az estét, hogy aztán azzal is zárjuk, végül irány a pihenés hétfőre!
Megkezdődött a tavasz ünneplése programokkal, mert most már talán az időjárás is engedi. Japánkodjunk, múzeumkodjunk, majd a nap második felében ropjuk a táncot és örvendjünk a hátha megmaradó nap általi melegnek.