A sikeres Nyócker! című animációs film rendezőjének, Gauder Áronnak az alkotása az indián mondavilágról mesél és a hitük bemutatásán keresztül napjaink legégetőbb kérdéseire keresi a választ. Mi lehet az emberi lét és a természet eredete? Hogyan kerülhetünk harmóniába a minket körülvevő világgal, még azelőtt, hogy teljesen tönkre tennénk azt?
Bemutató dátuma: 2023. március 16.
Forgalmazó: Vertigo Média Kft.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Szerintem a történet vége rá volt bízva a néző fantáziájára. Elszívják-e a békepipát, megmenekül a szent hegy, vagy az történik, amit te leírtál. Kirúgják az embereket és másokkal rombolnak.
Indokolt és néhol feszegette már a 12-16 közötti határt! Sőt: így is el lett finomkodva. Ha bizonyos jelenetek finomkodás helyett naturálisabban lettek volna ábrázolva, akkor 16-os lenne.
Talán a hihetetlenül magas pontszám az oka, de nekem csalódást okozott. Az sem segített, hogy elolvastam a tartalmát, mert épp a lényeget lövi le. Kicsit gyermetegnek éreztem az ábrázolásmódot is, de azért találtam a történetben néhány nekem való, kreatív geget, ami tetszett.
Picit fárasztott de nem vitt el nagy mélységekbe, még ha indián történeteken alapul is. Viszont, jól hozzászabták ennek a hosszát is, így nem okozott problémát HAT/TÍZ
Miért lenne indokolatlan? Beülhetsz egy 3 évessel is... Meg fogja érteni??? Nem minden a külcsiny. Amögött mondanivaló is szokott lapulni. Nem jobb egy kicsit idősebb gyerekkel megnézetni? Én láttam a moziban. Kisgyerek mondogatta a szüleinek, hogy ez fura volt, meg sok mindent nem értett... Szóval tökre indokolt a 12-es korhatár. Ami még mindig nem jelenti azt, hogy gyerekeknek van szánva. Hagyjuk már...
Meglepő számomra, hogy eddig mindenki csak pozitív kritikát mondott a filmről. A képi világ és a rajzolás tényleg tökéletes, az 10/10-es nálam is, a zenék is nagyon jók voltak!, illettek az animációhoz, de a történetnek azért voltak nagyon fájdalmas pontjai. Jobb lett volna tisztán az indián teremtéstörténetre koncentrálni:
1. A mai fogalmaik szerint a történetben a fehér ember és az összes többi mások is az indiánokon kívül selejtként jelenik meg, a teremtés nemkívánatos melléktermékeként, aki csak rombol. Nettó rasszizmus a mai fogalmainkkal.
2. Tobzódunk a sztereotípiákban. Az indiánok a szokásos nyugati idealisztikus az IGAZI természetközeli embereknek vannak ábrázolva. Az európai, ázsiai, afrikai emberek nem azok voltak a nagyobb társadalmi közösségek, mezőgazdaság kialakulása előtt?
3. Ez az olajipari állítsuk-meg-a-romboló-gépeket vonulatát úgy ki kellett volna hagyni, mint a sicc. Ja, lejön három indián tüntető a hegyről a békepipával és nem hordják el a hegyet. Ha-ha. Aznap kirúgnak mindenkit és másnap gátlástalan emberekkel feltöltve a személyzetet leradírozzák. Szabadítsátok ki Willyt!-t feelingem volt. Amolyan igazi, rózsaszín hollywoodias befejezés a semmiből, elandalgunk a napnyugtába, problémák megoldva.
Csodálatos történet, képi világ! Köszönet az alkotóknak! A korhatár talán azért indokolt, mert a zene és a képi megvalósítás igényel némi érettséget. .
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások