Az aktuális rész ismertetője: Japán 1942-ben lerohanta az olajban gazdag Burmát, hogy így biztosítsa a gyorsan növekvő birodalom jövőjét. A midway-i csatában megtizedelt hadseregének azonban szüksége volt egy új utánpótlás-szállítási útvonalra, így megszületett egy új, több mint 400 kilométeres vasútvonal terve a világ egyik legnehezebb terepén át. Az építkezésen mintegy 200 ezer szövetséges hadifogoly és helyi munkás dolgozott _ a szó szoros értelmében az utolsó erejéig, mert a felük nem élte meg a vonal átadását.
A műsor ismertetése:
A német tudósokon és mérnökökön nem múlt a náci Németország sikere a második világháborúban. Olyan zseniális, korukat megelőző alkotások fűződnek a nevükhöz, melyek a szó szoros és átvitt értelmében is túlélték a háborút, és amelyekre számos más ország fejlesztői kiindulásai alapként tekintettek az következő évtizedekben. A Nat Geo hatrészes technikatörténeti sorozata a legizgalmasabb fejlesztéseket mutatja be, ezek a háborúban betöltött szerepét is elénk tárva.
Bombabiztos, a mai napig álló tengeralattjáró-bázisok. Korukat megelőző, a későbbi űrverseny alapjait megvető ballisztikus rakéták. És egy több ezer kilométer hosszú, Norvégiától Franciaországig kanyargó erődítmény-vonal, mely a szövetségesek invázióját hivatott megakadályozni. A hitleri Németország tudós-zsenijei ilyen és ezekhez hasonló építményekkel és szerkezetekkel igyekeztek hozzájárulni a háború megnyeréséhez és a meghódított területek ellenőrzés alatt tartásához. De mi a története ezeknek a mérnöki remekműveknek? És az őket megalkotó tudósoknak? A sorozat hat felejthetetlen epizódban mutatja be a Harmadik Birodalom legizgalmasabb, technikatörténeti jelentőségű újításait.
Hozzászólások