dantonb 2011 okt. 25. - 22:43:01
(27/47)
Igen az ötvenedik évforduló 5 éve volt,ott voltam és tapasztaltam a goj motorosokat a gyurcsányozást,azt hogy sólyom nem mert elmenni az emlékmû avatására állítólag és kosáry professzor megindultságát ,amikor ennek avatása kapcsán ajobboldali csõcselék belefojtotta szót.Én nem a mostani garnitúrát utálom ,nem Orbánt ,hanem amit csinál, azt.Sõt én sokáig Orbán híve voltam ,szavazója ,amíg rá nem ébrtedtem ,hogy elvtelen érdekember ,és úgy váltogatja elveit mint más azokniját .Szerepet játszik ,és õ az állítólagos demokrata ,egykori ellenálló ,éppen most számolta fel ademokratikus ellensúlyokat és azokat a szabadságjogokat ,amiket az 56-os hõsök is fontosnak tartottak .Pl hogy a munkásnak legyen beleszólása szervezeti révén a munkástanácsok révén a saját életükbe.Ehhez képest mi van ma? Ezt utálom de nagyon.
dantonb 2011 okt. 25. - 22:30:54
(26/47)
Miért Te átélted?Attól még hogy valaki elegnagyobb tisztelettel adózik ennek páratlan forradalomnak,és annak az összefogásnak ,ami amagyar történelemben soha nem volt azóta sem és elötte sem,attól még nem hülye és észreveszi hogy egyesek ki akarják sajátítani és a nép manipulálására akarják használni .Ráadásul ezeknek igazából csakis ezért fontos 56 ,mert nem átallották meggyalázni pl az 50. évfordulót aktuálpolitikai hõbörgéssel ,belefojtani a szót pl kosáry domokosba ,Mécs Imrébe,akik 56 áldozatai voltak.Namost ezek tartanak elõadást komcsizásból és 56-ról.Röhej.
dantonb 2011 okt. 25. - 22:22:20
(25/47)
Ez nem ilyen egyszerû,és fõleg nem lehet így hozzáállni,ahogy beléd ültették.mert képzeld el ,hogy nem mindenki "vállalja büszkén" az MSZMP-t.És egyébként 800000 párttag volt és bizonyos fokig mindenkinek vállalni kell hogy érvényesülni akart .csak a hülye fidesz gondolja hogy amultat el lehet törölni.Mellesleg Gyurcsány nem vállalta Kádárt hanem Nagy Imre mellett tette le voksát és fel is szólította erre az MSZp-t is.Namármost ne csináljunk érdemet abból hogy valaki koránál fogva még csak a Kiszbe tudott belépni ,vagy ne adj Isten nem vették fel az MSZMPbe .Akkor az most hõs ellenálló?És az alakoskodhat a síroknál? Sematikus elképzelés, ami arra jó hogy uszítsa a népet, egyik embert amásik ellen ,mert ellenségkép is kell a diktatúrában ,mert akkor sem a balfasz kormánnyal foglalkozik a nép ,hanem a komcsikkal zsidókkal románokkal ,magyarokkal stb.
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 21:44:08
(24/47)
Ez pont ilyen formában nem tûnt fel nekem. Inkább az döbbentett meg, hogy az MSZMP jogutódja (ezt büszkén vállalják) vezetõinek van pofája az elõdpárt által kivégzettek sírjánál alakoskodni.
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 21:41:50 Előzmény dantonb
(23/47)
Nem! Így nem helyes! Ha pszychopatáznak, akkor pszychopata vagyok! Ez sokkal inkább találó.

http://www.mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=935&rovat=&PHPSESSID=b1cf9faaac7b78a36e9a8003ea74cdcd
dantonb 2011 okt. 25. - 21:11:00
(22/47)
A múlttal foglalkozni kell a történészeknek és nem a közmédiáknak ,amikor el akarják terelni a kormány baklövéseirõl a figyelmet.
dantonb 2011 okt. 25. - 21:04:45
(21/47)
Vagy azt is mondhattad volna : ha hülyéznek akkor hülye vagyok:)Bár az Magyarországon nem kisebbség,hanem a többség ,mert akik ilyen kormányt választottak azokra találó e jelzõ.
dantonb 2011 okt. 25. - 21:01:08
(20/47)
A szabadságunkat Gorbacsov és Reagen vívta ki,bár jelenleg eléggé megnyirbálta ez akis pökhendi miniduce.
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 20:31:36
(19/47)
"Persze kérdés, hogy mikor jött vissza...
Amikor még erõsen a helytállás volt a lényeg"

Ilyen is volt néhány. Visszajött, mert elhitte szép szavakat a megbékélésrõl, aztán szépen felakasztották.

Most is sokan elmennek, pedig csak gazdasági megfontolásból teszik.

Egyébként nem hiszem, hogy egy nemzeti ünneppel el lehet mismásolni a politikusbûnözést, viszont fontos, hogy az ifjúság megismerje 56 történetét.
offtopic
perry 2011 okt. 25. - 20:08:19
(18/47)
Na most jól feldobtad a labdát a vénasszonynak.
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 17:43:49
(17/47)
300-an nem mentek külföldre és itthon akasztották fel õket. nem tudom mit használt volna a hazának, ha Pongrácz Gergely itthon marad és õ is erre a sorsra jut? Egyébként õ visszajött és alapított egy 56-os múzeumot Kiskunmajsán.
Azért gondolkozzál el azon is, hogy 56 hõseinek köszönhetõ, hogy leszámítva a megtorlásokat utána egy viszonylag enyhébb diktatúrában élhettek a magyarok. Ha unod, utazz el az ünnepségek idején külföldre wellnessezni. Gondolom az azért nem zavar, hogy 23.-a munkaszüneti nap?
offtopic
meszag 2011 okt. 25. - 11:32:59
(16/47)
Végre egy szélesebb látókörû ember. A mi családunkból se az ment ki, akit bántalmaztak 56-ban. Attól meg külön borzasztó a dolog, hogy politikai céllal felhasználják, s ezzel rontanak el minden ünnepet.
offtopic
meszag 2011 okt. 25. - 09:37:56
(15/47)
aha, én nem jártam ott soha.
Hasonlóképp utálom a kettõs mércét, lám valamiben egyetértünk.
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 09:32:26
(14/47)
Én teljesen nyugodt vagyok. utálom a kettõs mércét, ebben a "ne foglalkozzunk a múlttal" témában.
Egyébként még nem jártam Salgótarjánban.
offtopic
meszag 2011 okt. 25. - 09:14:14
(13/47)
tudnám mi a fenétõl vagy mindig ilyen indulatos? 56-tal kapcsolatosan is érintett vagy?
Sa
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 09:08:16
(12/47)
Igazad van, ezért Neked is ajánlom a 7. hozzászólásomat.
offtopic
meszag 2011 okt. 25. - 09:00:08 Előzmény feketevipera
(11/47)
ez az összemosás épp oly butaság, mintha a jelen jobboldaliakra egyöntetûen kijelenteném, hogy nácik, vagy aljas inkvizítorok, vagy ......
Így soha nem jutunk elõrébb, ha örökké a múltat hánytorgatjuk fel egymásnak, ráadásul nem kicsit igaztalanul
vénasszonyoknyara 2011 okt. 25. - 08:32:42 Előzmény dantonb
(10/47)
Megfeledkeztél a buzizásról, mint anno a példaképed. megható volt, ahogyan kijelentette.
"ha zsidóznak, zsidó vagyok, ha cigányoznak, cigány vagyok!" Azt õ is kifelejtette, ha buziznak, buzi vagyok!
Ez azért elég csúf kirekesztés.
dantonb 2011 okt. 24. - 22:42:14 Előzmény feketevipera
(9/47)
Van valami konkrétumod is ,vagy csak ilyennel tudsz elõállni ,hogy Gyurcsány segített szétverni egy ellenzéki csoportot? bizti az Echo Tv ben hallottad ,mert az híres az igazmondásáról:)És mit szólsz hozzá pl Gyurcsány vezetõ volt a Demiszben ,mert meg akarta reformálni a Kiszt ,ahol pl Orbán is titkár volt .namármost Orbánnal ellentétben ,õ le tudott mondani már akkor is apoziciójáról ,annyira fontos volt neki ,hogy "emelkedjen a ranglétrán"De azért annyira nem mint Orbánnak a Soros ösztöndíj és Martony ,Járai et.akról stb ne is beszéljünk vagy a jókomcsi Pozsgairól pl,akit minden fidesznyik szeret:)
dantonb 2011 okt. 24. - 22:37:14
(8/47)
Napersze van egy réteg ,amelyik vevõ a komcsizáson kívül a zsidózásra és a cigányozásra úgyszintén.Ezeket szolgálják ki az ilyen filmek.