Téma: 2012

10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 17:35:44 10/10
(348/828)
Nem értem miért olyan nagy probléma hogy Diesel es motor van benne... :D
Legalább hamarabb tönkre vágja az ózonréteget :D
Tipikus benzinmotor imádó szöveg, a diesel motor kevesebbet eszik nem tudtad? :D
És a benzin lehet elfogyott, mert mindenki benzinessel jár!
7/10
nostromo 2009 dec. 20. - 17:31:05 7/10
(347/828)
Noé bárkája elindul és dízeles... A Deep Impact jobb volt.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 17:16:47 10/10 Előzmény RoKKfish
(346/828)
Kedves Rokkfiss barátom!
Valóban kevés ember áll mellém az én gondolkodásomban, de ez hajt engem mert érzem hogy ez az igazság!
A túlélés rendben van, de mit élünk túl? Nem az ember által tönkrecseszett Földi világot a mesterséges kreálmányokkal(most már én is alkalmazom ezt a szót) lásd környezetszennyezés stb(olaj) egy fõ pénzszerzési lehetõség(már nem sokáig). Aki ebben a mérgezett világban érzi jól magát annak egészségére! És ez a film azért jó mert végre valami változást sugall hogy hamarosan az ember válaszokat kap tetteire az életben!
Az életösztön pedig ez lenne? Hogy mások élete árán tuléljék azért mert õk magasabb rangra tették fel a mércét és aki ezt nem érte el az halált érdemel?
Én aztmondom aki ragaszkodik az életéhez az elveszíti aki feláldozza az életét másokért az megnyeri azt!
Lehet hogy nem jó nézni mások halálát mint ebben a filmben én bevallom könyeztem, de ha azt veszed hogy van élet a halál után akkor nem is olyan tragikus,csak az nem mindegy hogy az életében hogyan állja meg a helyét az ember? Mások kisemmizésével a saját érdekében vagy amig tart más is jól érezze magát körülöttem(ezzel az a baj hogy mindenki csak a saját világában érzi jól magát és ahogy nekem sincsenek pártfogóim ebben a gondolkodásban vagy nem merik felvállalni én mindenkinek jót akarok :))
Mert tudom hogy ez a világ rossz és múlandó, viszont akik megérdemlik kapnak újat(ez már más rétegekben való gondolat lehet hogy nem érted) és ezek nem a gazdag önzõ emberek lesznek...
Kovács kolléga 2009 dec. 20. - 08:21:39
(345/828)
Lehetne egy kérdésem: ha ennyire utálod a filmet (és gondolom Emmerich egész munkásságát), akkor miért nézted meg? Az elõzetesek, a filmrõl szóló kritikák és vélemények egyetlen percig sem hagytak kétséget afelõl, hogy mire számíthatsz? Akkor minek pazaroltál rá idõt és pénzt? Mazochista vagy, aki köpködni jár moziba?

Tudom, hogy nem feltétlenül az imdb átlagolása a mérvadó, de a 2012 jelenlegi 6,2-es szintje egyáltalán nem tekinthetõ tragikusnak. Az értékelést tekintve olyan sikerfilmekkel van egy súlycsoportban, mint a Baljós árnyak vagy Az elveszett világ.
2/10
RoKKfish 2009 dec. 20. - 01:39:22 2/10 Előzmény Kovács kolléga
(344/828)
Ez az! Megtaláltad a tökéletes, egyszavas meghatározását ennek a filmnek: KREÁLMÁNY. Gratula! :D
Más: Mióta egyenes arányú az összefüggés a népszerûség és a minõség között? (Ilyen alapon kozsó és zámbódzsimi a magyar könnyûzene non plus ultrái, hiszen annyi lemezük fogyott, mint nem sokaknak kis hazánkban...)
Emmerich tehát elmondhatja magáról, hogy anyagi szempontból sikeres projekt volt a 2012. Nyilván jó volt a film marketingje, a mozibajárók többsége meg harapja az ilyen katasztrófásos, majás-jóslatos Földes pusztulósat, oszt jól megvették rá a jegyet.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy a többség a film végén köpött egyet...
De sõt, ha Emmerich élete végéig nem csinál több filmet, azzal sem veszélyezteti a nyugdíjalapját. Ha a DVD - Blu-ray verziót csak a legelvetemültebbek veszik meg, akkor is borítékolható, hogy két év múlva a retekklub és hasonszõrû zombicsináló társai fél éves rotációban fogják vetíteni, amivel ez a hulladék még nagyobb zsugát produkál. Ettõl ez most egy jó film?
6/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 19. - 20:37:30 6/10
(343/828)
A 2012 az egyik legérdekesebb kreálmánya a filmiparnak ? Akkor a filmipar hatalmas bajban van!
Kovács kolléga 2009 dec. 19. - 20:14:23
(342/828)
Érdekes ezt a sok szitkozódást olvasni, pedig a filmipar egyik legérdekesebb kreálmányával állunk szemben.
Nézzétek csak a Box office listát!

http://boxofficemojo.com/alltime/world/

Ilyet még nem pipáltam. A 2012 jelenleg minden idõkk 33. legtöbb bevételt hozó filmje. Ráadásul mindezt úgy érte el, hogy az Egyesült Államokban megbukott. Az USA határain kívül viszont egyelõre lehengerlõ: a bevételi adatokat tekintve lemosta az összes Pókember-, Transformers-, Star wars- és Indiana Jones-filmet, valamint A sötét lovagot is. Pedig alig pár hete mutatták be.
1/10
Padre86 2009 dec. 19. - 16:46:02 1/10
(341/828)
Gyerekek, szólni kéne a port.hu szerkesztõségének, elírták a film mûfaját. Hiszen ez egy VÍGJÁTÉK, rég röhögtem ennyit egy filmen, köszi Emmerich
2/10
RoKKfish 2009 dec. 18. - 19:21:02 2/10 Előzmény GörögNecsi
(340/828)
Az "emberek többségei" - drága barátom - nagyon is jól tudja, hogy mi az élet "igazi" értelme. A túlélés. Azzal, hogy a kis meleg szobádból irogatsz kommenteket a netre butus hollywoodi mozikról, nagyjából a föld népességének legszerencsésebb 10%-ába tartozol...
Nem az a lényeg, hogy az "elõkelõ" kinél találja magát fontosabbnak, hanem az, hogy az õ túlélését extra anyagi lehetõségek biztosítják. Nyilvánvaló, hogy elsõsorban mindenki a saját, ill. a családja bõrét menti, ha gáz van. Ezt az emberi gyarlóságot életösztönnek hívják. Aki ezt tagadja, az hazudik, vagy Jézus Krisztus.
Amúgy az "igazi élet értelmét" lehetõleg ne a hollywoodi hulladékból próbáld kiolvasni! Olvass inkább! Kezdd az alapoknál! (pl.: Madách - Az ember tragédiája)
2/10
májki77 2009 dec. 18. - 12:40:21 2/10 Előzmény MuseR
(339/828)
Tegnap nekifutottam. Másfél óráig bírtam, utána kikapcsoltam. Ha egy szóval kellene jellemeznem: atomgagyi. 0. Nézhetetlen. mérges vagyok magamra, hogy ennyi idõt is rápazaroltam. Ez az én véleményem errõl a filmnek nevezett valamirõl.:))
MuseR 2009 dec. 15. - 18:39:44
(338/828)
Ennyi pénzt költeni egy ilyen sz_arra. Hollywood építs inkább bárkákat lol!
5/10
Spooner 2009 dec. 15. - 14:41:10 5/10
(337/828)
Látványos film, talán túlságosan is látványos.. egyszer meglehet nézni..
9/10
11messi87 2009 dec. 15. - 01:23:25 9/10
(336/828)
:)
Egyet értek.

Többiek: én elfogadom, hogy katasztrófa film, de azok a menekülések, Istenem, én jobbat tudtam volna csinálni.
Például: a limóval áthajtanak az összedõlõ épületen...én kinevettem, mondom ilyen nincs....

Vicces film, komédia inkább, mint katasztrófa...

Vártam a végén, hogy a csoki professzor Afrika legmagasabb pontjára kitûzi az USA zászlót, de sajna elmaradt :) :) :)
Okos Tóni 2009 dec. 15. - 01:01:32
(335/828)
Borzalmasan szar film.

X jármûvel 4 vagy 5 alkalommal pont sikerül megugrani az épp összedõlõ világból.

X lehet autó, repülõ, teherrepülõ, vízben úszó ûrhajó....

Jajde nagy halom sz@r ez a film.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 14. - 22:35:56 10/10 Előzmény kessy6
(334/828)
A Titanicot is tükrözi a film!
Ott is ugyanaz volt hogy az elõkelõ réteg mindigis fontosabbnak találta magát a szegényebb rétegtõl!
Viszont egyet elfelejtettek! Hogy aki görcsösen ragaszkodik az életéhez ráadásul ilyen áron, az elveszíti azt...
Ebben az egész Föld egy süllyedõ hajót képvisel ahol az emberek többségei már elfelejtették hogy mi az igazi élet értelme...
Ez is egy üzenete a filmnek!
Egy szemétdombon élünk aminek az órái megvannak számlálva...
kessy6 2009 dec. 14. - 10:15:38
(333/828)
Nekem kifejezetten tetszett,hogy nem volt az utolsó utáni pillanatban nagy világmegmentés. Bár megmaradt "az egyik jó meghal,a másikból megmentõ lesz" standard, de szerintem "élethû" volt,hogy egy kiváltságos réteg/társaság túlélni,de az átlag emberek közül csak kevesen...
biroattila 2009 dec. 14. - 09:57:38
(332/828)
Mielott megneztem a filmet, neztem a hivatalos weboldalt, olvasom hogy a majak osi naptara meg bla bla, elkepzeltem egy percre, hogy akkor most valoszinu hogy igy kezdodik a film, felfedeznek egy osi naptart valami bonyolult kutatassal, egy rejtett barlangban, valami Indiana Jones stilusra vartam ebben a reszben es utana jon az ami valojaban van a filmben. Lehet nem figyeltem elegge, de ilyen resze nem volt. Csak valahol megemlitettek, hogy na igen, a majak is azt jovendoltek, de ezzel a tema le is volt zarva. Amugy jo volt a film, izgis volt, de ezt kifejezetten hianyoltam az elejerol. A vegen meg mint pl a mag cimu filmnel, vartam volna valamilyen komolyabb megoldast, mint peldaul megszuntetni a napsugarzast vagy egyaltalan azt az okot, ami miatt vegso soron az emberiseg nagy resze elpusztult, de ehelyett kaptuk hogy egy jonehanyan tuleltek a maguk epitette hajoval, egy parat meg talaltak fokvarosban (ha jol ertettem) azzal pont.
10/10
nicole94 2009 dec. 13. - 20:51:46 10/10
(331/828)
sztnm ez egy nagyon jo film volt(L). NAgyon látványos és magával ragado volt. A barátnõmmel tökre izgultunk. mindig történt valami izgis. 10/10(*)
3/10
Time79 2009 dec. 13. - 17:56:13 3/10
(330/828)
Látványos volt, de azon kívül semmi jót nem tudok róla mondani.

Szeretem a katasztrófa filmeket, láttam is jó párat, de ez szörnyû volt.
Direkt moziban néztem a látvány miatt, sajnálom a pénzt amit kidobtam. :(
ercypici 2009 dec. 13. - 16:24:38
(329/828)
hát szerintem igen, jó nyilván nem tudom mit tennék ilyen helyzetben, de azért a hozzám közel állóknak biztos szólnék:P
aztán ki tudja, valszeg nem néznének normálisnak:D