1/10
kiceg 2013 szept. 07. - 22:08:44 1/10
(13/93)
SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER!!!


Már a trailer is el van írva (nem ezen az oldalon, mindenhol).

"Egy olyan Amerikában, ahol tombol a bûnözés, és túlzsúfoltak a börtönök, a kormány kijelölt egy ..."

A filmben pont egy bûntelen, és virágzó Amerika szerepel, amit ennek az éjszakának lehet köszönni.

Ráadásul az egész film nem szól semmirõl, csak az öldöklésrõl. Se magyarázat, se tanulság, semmi.
Sosem hittem, hogy ilyet írok, de:

1/10
2/10
Julicska 2013 szept. 07. - 21:31:41 2/10
(12/93)
Az alapötlet eredeti, de nagyon átgondolatlan. Minden bûn megengedett? És ez jót tesz a gazdaságnak? Valójában csak testi erõszakot, gyilkosságokat látunk. Mi a helyzet a lopásokkal, garázdasággal, rombolással, sikkasztással, stb. stb.? Egy csapat úgy dönt, hogy õk a Metropolitan Múzeumot rabolják ki, a Káosz Brigád felrobbantja a pénzügyi szervezetek épületeit, egy titkosszolgálatis államtitkokat szivárogtat ki a WikiLeaks-re. :):)

Sokkal hihetõbb lett volna, ha eleve csak a testi erõszakot legalizálják. De akkor meg nem szünetelhetne teljesen a segítségnyújtás. Azonban pontosan mikor intézkedhetnének, és mikor nem? Áh, ez már túl bonyolult. :) Az egész egy hamvába holt ötlet.
kybuck 2013 szept. 06. - 17:43:05
(11/93)
Az alapötlet valóban érdekes, de annyira életszerûtlen és abszurd, hogy azzal már saját magát hozza cikibe: reggel pontban nyolckor mindenki szépen abbahagyja a törés-zúzást meg toroknyiszálást és szépen hazamegy, mint egy másnapos hajnalon, vagy egy focimeccs után! Ne viccelõdjünk, ha ilyen durván elszabadulnak az indulatok, ki tudná visszaterelni az embereket a normál kerékvágásba másnap? Rohamrendõr? Vízágyú? Ott folytatnák, ahol abbahagyták, és ezzel szépen vége is lenne a világnak. Másrészt érdekelne a külvilág viszonya: mit szólnának ehhez más országok, esetleg a reptér és minden más nemzetközi dolog is leállna, mert most gyilkolászunk és aki leszállna a repülõrõl Amerikában, azt mindjárt felkoncolnák?! Nem igazán hihetõ ez az egész, de attól még érdekes. Viszont ha ezen túl a film többi része tényleg sablontenger, ahogy írták, akkor azt hiszem bõven ráér, már ha egyáltalán meg akarjuk nézni.
Balagex 2013 szept. 05. - 12:57:55
(10/93)
Úgy nyilvánítok véleményt, hogy nem láttam, csak az elõzetest. De ez alapján is egy újabb beteg filmnek tûnik, amibõl egyre és egyre több van.
tarantinofan 2013 szept. 05. - 00:29:41 Előzmény gocsa
(9/93)
Undorító egy tolvaj vagy, az a helyzet! egy dolog átvenni valakinek a személyes véleményét, egy másik, és sokkal gerinctelenebb, azt saját véleményünkként feltüntetni, forrásmegjelölés nélkül.

itt az eredeti, a bizonyíték: http://www.reelviews.net/php_review_template.php?identifier=2628&utm_source=feedly

Gratulálok!
7/10
jmisi31 2013 szept. 04. - 22:22:03 7/10
(8/93)
Ez egy nem rossz film bizarr és nagyon jó alapötlettel, de kicsit gyenge megvalósítással. 7/10
3/10
gocsa 2013 szept. 04. - 02:22:38 3/10
(7/93)
Papíron mennyivel jobban hangzott. A bûn éjszakája csak egy sablonos tucathorror. A tény, hogy az egésznek még valahol szándékolt társadalompolitikai üzenete is van, amit esetlenül próbál a szánkba rágni, csak tovább ront az összképen.

http://www.gamechannel.hu/cikk/cinemachannel/a_bun_ejszakaja
5/10
tommasi 2013 aug. 19. - 20:35:34 5/10
(6/93)
Ez a film tipikus esete,hogyan csináljuk egy tucat filmet egy briliáns ötletbõl.
Még a nézhetõ keretek között marad,de ha belegondolok milyen pazar filmet is lehetett volna csinálni az alapötletbõl ,ha nem az agyatlanságra fókuszálnak.
7/10
melody03 2013 aug. 15. - 23:18:40 7/10
(5/93)
Én 7 pontot adtam rá. Nekem tetszett, bár az tény hogy többet is ki lehetett volna hozni belõle. Sok minden érthtetlen számomra, bár reálisak voltak a reakciók, nekem hiteles volt. SPOILER: Én speciel azt hittem hogy valami bonyolultabb csavar lesz a végén, nem pedig csak a "nem vagytok szimpik, mert túl gazdagok lettetek". :SPOILER
Mindent összevetve az alapsztori és a szereplõk jók voltak, maga a kivitelezés és a hangulat elfogadható, a végkifejlet hagy némi kivetnivalót maga után, de rendben volt ez így is... egynek.
5/10
Front3r 2013 júl. 28. - 09:37:55 5/10
(4/93)
Lehetett volna profibb a színészi játék, és egy epikusabb, nagyobb költségvetésû filmnek megalkotni, mert megérte volna!
Az alapja nagyon jó a filmnek, kár hogy nem fektettek rá több idõt, de azért így is kötelezõ megnézni egyszer mindenképpen! Nem lesz unalmas a film egyáltalán, fenntartja az érdeklõdést végig. Kiszámíthatóság sajnos itt is megvan.
petyaaa6 2013 júl. 13. - 01:03:15
(3/93)
Valóban,ahogy említettétek,gondolatébresztõ,és igencsak jó a témája és ijszetõ a gondolat is hogy egyszer ilyen.. tehát,lehetne jó film..
Namármost, alapvetõen igen,a film nemrossz, de annyi apró idegesítõ dolog van benne,hogy elba***a a pozitív érzést a filmmel kapcsolatban. 1 A gyerekek miért nem kaptak már legalább 2 anyai pofont történtek után? Charlie dolgai kifejezetten idegesítõek,akkora pofont kellett volna már rég kapnia az anyjától.. 2 Miért nem engedtél el a túszt ha már ígydöntöttek hogy ezt az utat választják, 3 a csaj mit siránkozik meg mit védi a srácot? Röhejes reakció azok után amit a srác tenni akart... éés sorolhatnám. 4 Ha már ilyen gazdagok,miért nem valódi védõrendszerük van .. ,,mert olyan környék hogy nem lehetne ilyen" .. és Ha netán mégis,lám most? Szóval ezek azért nevetséges idegesítõ dolgok én azt gondolom.
sonny777 2013 júl. 11. - 21:20:02
(2/93)
Nagyon jo film! Miutan megneztem, elgondolkodtam nagyon mert a film egy annyira komoly dolgot taglal es annyira ijeszto meg a gondolata is a temajanak, hogy egyszeruen nem lehet szabadulni a hatasa alol. Gyakorlatilag a lelkiismereti korszakrol ertekezik, persze ''Hollywood-i'' modon. Nem bantam meg, hogy megneztem, ajanlom Mindenki szives figyelmebe.
Sonic8 2013 máj. 13. - 21:27:54
(1/93)