Téma: A dadus

The Nanny 2006 szept. 28. - 12:17:23
(161/681)
Nem ismerem a szinkronkészítés folyamatának írott és íratlan szabályait, de az felettébb érdekes, sõt inkább furcsa, ha egy szövegíró úgy fordít, hogy nem látja a szöveget. Ha ez itt tényleg így van, akkor le a kalappal a szövegíró elõtt, hogy 99%-ban tutit fordít vaktában! Viszont amikor a szinkront veszik fel, a szinkronrendezõnek csak látnia kell, milyen képi megjelenítés tartozik a szöveghez, és adott esetben kapcsolni, hogy "Hoppá, ide ez a szöveg mégsem passzol."
The Nanny 2006 szept. 28. - 11:42:07
(160/681)
Ja, és C.C. is hozta a formáját az ominózus nagy fekete táskával meg a zöld növénnyel, és aztán a csúcs, amikor a BABY feliratú táblát tartotta maga elõtt! :-))))))
The Nanny 2006 szept. 28. - 08:59:13
(159/681)
Vándor Éva és Kocsis Mariann mit össze nem sírtak a tegnapi részben! :-)))) Azok a bõgések és bõdülések, nem tudom, hogy bírták röhögés nélkül a szinkronizálást! :-DDD

Mai részben kíváncsi vagyok a "gene therapy" és "jean therapy" azonos hangzásának magyarítására, ennek a poénnak nem kéne eltûnni a süllyesztõben, mint a múltkor...
Nannyfan 2006 szept. 26. - 20:31:25
(158/681)
Igen az sántított rendesen. Az a baj, hogy szerintem a fordító nem látja a jeleneteket... õ megkapja a szöveget és ennyi. Nem ismeri úgy a karaktereket. Fordítja amit gondol.
De még így is szerencsések vagyunk, mert Magyarország Európában vezet minõségileg , mind fordításban és mind szinkronizálásban. :)
Nannyfan 2006 szept. 26. - 20:26:41
(157/681)
Ez is SPOILER! Akkor már a tüzifagyûjtésrõl és a ruha leszaggatásrõl ne is beszéljünk... :D
The Nanny 2006 szept. 26. - 13:53:08
(156/681)
Lehetett volna mondjuk az, hogy azt olvassa fel a papírról, hogy "családi állapot", majd reagál: "Hajadon? Nincs semmi a hajamon!" vagy felolvassa: "családi állapot", majd reagál: "Férjezett? Bárcsak már így lenne!"
The Nanny 2006 szept. 26. - 12:18:15
(155/681)
Pici észrevétel, árnyalatnyi hiba, a tegnapi rész fordítási illetve ferdítési bakija: amikor Fran magyarázza Valnek a hitelkártyaigénylõlap kitöltését, és ahhoz a részhez ér, hogy "neme", akkor így szól: "Neme? Minél többet!" És jön a háttérben a röhögés. De ebben így szerintem nem igazán volt poén. Viszont angolul a "neme" a "sex" szóval van kifejezve, és Fran a szexre mondja, hogy minél többet, és az úgy tényleg poén. Nem kell mindig ragaszkodni a szó szerinti fordításhoz, adott esetben a tartalom szerintihez sem, ha azon van a lényeg, hogy poénos legyen a megszólalás.
The Nanny 2006 szept. 26. - 10:46:03
(154/681)
Én most éppen arra vagyok kíváncsi, milyen magyar verset faragnak abból a lényegretörõ bökversbõl, amit az eljegyzés utáni részben Niles üzen meg C.C.-nek két táncos fickó elõadásában :-)))) :

"Fran and Maxwell are engaged,
it looks like you're a loser.
She'll be happy all her days
and you'll become a boozer."

:-DDD
The Nanny 2006 szept. 26. - 10:31:41
(153/681)
A hozzászólásaim SPOILER-veszélyesek! :-))

Azon a nászúton Maxwell is eléggé zsibbadt... :-DDD
Amikor közli Frannel, hogy valami megcsípte, és aztán azt, hogy a fél teste elzsibbadt. Fran: "Melyik feled?" Max: "Deréktól lefelé." Fran eddig nyugodt volt, de erre már üvölt: "Segítséééég!"

Szerintem Vándor Éva van olyan tehetséges, hogy szenzációsan, sõt néhol még jobban visszaadja Fran alakítását.
Nannyfan 2006 szept. 26. - 10:05:12
(152/681)
Igeeeeeeen!!!!! :D :D :D Sylvia mindent kézben tart! :))
Én a nászúton zsibbadtam még rendesen! Nem tudom, hogy a magyar verzió visszadja-e azt amit én angolul átéltem... nagyon remélem, hogy igen! :) Fran amit abban részben mûvel.. (és itt a hangjára célzok) az nem semmi. :)
The Nanny 2006 szept. 26. - 08:20:36
(151/681)
Igen, C.C. próbálkozása csúcs. De az sem semmi - SPOILER! de szerintem nem élményrontó, hanem élményfokozó, mert ezt látni kell -, amikor a pap elmondja a szokásos mondatot, hogy "Aki tud olyan okról, ami miatt ez a házasság nem jöhet létre, az most szóljon vagy hallgasson örökre", akkor Maaa olyan tekintettel fordul a vendégek felé, hogy azonnal villámokat szórna a szemével arra, aki meg mer mukkanni. Ez frenetikus!!!
Nannyfan 2006 szept. 25. - 20:44:21
(150/681)
Remélem az elõbb betett kép miatt senki nem akar majd a késõbbiekben megverni! Ne haragudjatok, de nem bírtam magammal!!! Ez a kedvenc képem!!!!! Fran ANNYIRA GYÖNYÖRÛÛÛ!!!!!! :))
Az a baj, hogy már én is láttam a teljes orozatot és így nehéz tûrtõztetnem magam. Fõleg az esküvõvel kapcsolatban. AZ AZ ABSZOLÚT CSÚCS PONTJA A SOROZATNAK!!! És természetesen az azt követõ epizód!! Azt csak kismilliószor láttam.
De mostmár tényleg leálltam. Eskü befogom. Nem mindenki látta még, és nem akarom kifecsegni a folytatást. :)
Nannyfan 2006 szept. 25. - 20:37:06
(149/681)
Az eljegyzés és az esküvõ is nagyszeû rész lesz!!! :) Már alig várom õket! Fõleg az esküvõt! Két részes epizód lesz. A szertartás, Fran ruhája.... GYÖNYÖRÛÛÛÛ!!!!! C.C. próbálkozása a templomban csúcs!!! Olvastam egy külföldi újságcikket, hogy Fran mindent beleadott az esküvõs epizódokba. A ruháját is egy híres tervezõ készítette (és természetesen egy vagyont ér), és az eljegyzési gyûrûjét is úgy kapta kölcsön, mert az is valmi eszméletlen összegbe kerül. Azt nyilatkozta, hogy az amerikai lányok álmait akarta valóra váltani ezzel az esküvõvel. Szerintem sikerült neki. .)
The Nanny 2006 szept. 25. - 13:56:35
(148/681)
Fran és Max házassága - SPOILER!, bár szerintem nem sok értelme jelezni, hogy spoiler, mert annyira nyilvánvaló, hogy részeken belül bekövetkezik :-)))) - e szezon utolsó részében lesz. Ez a szezon 22 részes, ma adják az 5. részt, a 15. részben lesz az eljegyzés (ha nincs mûsorrendváltozás, és jól számoltam, akkor október 9-én), a 22. részben (ha nincs mûsorrendváltozás, és jól számoltam, akkor október 18-án) pedig az esküvõ. Egyik sem megy el simán, szomorú és vidám pillanatok egyaránt lesznek, de ahogy már megszoktuk, ami itt szomorú, az is poénos. :-)))
Lasagne 2006 szept. 25. - 13:12:59 Előzmény Nannyfan
(147/681)
éppen múltkor hallgattam MAxvell hangját és már totál hozzászoktam,nem is emlékszem az elõzõre:) Ja és a poénok is jók:) nincs olyan rész amin ne nevetnék..
nem tudja valamelyikõtök hogy mikorra várható Franék házassága??
Nannyfan 2006 szept. 21. - 08:34:08
(146/681)
A tegnapi rész volt az elsõ hosszú idõ óta, hogy hangosan röhögtem rajta!!! :D Nagyon jól sikerült!
C.C. és Niles is hozta a formáját!
A másik dolog ami roppantul tetszik, az az, hogy a szinkronizálás megint kifogástalan! Olyan mintha megint a régi (elsõ 3 évadot) részeket nézném. :) Mindenki belejött újra a Dadus feeling-be. Le a kalappal az összes szinkronszínész elõtt!!!! Már Maxwell hangját is megszoktam. Csak egy dolgot nem szabad csinálni, régi részeken nosztalgiázni, mert akkor meghallom Mihályi Gyõzõ hangját és...... Nah mindegy.... De ez már így is csúcs!!!!
The Nanny 2006 szept. 21. - 07:51:45
(145/681)
Fran nemhiába emlegette már az elõzõ szezon záró részében, hogy szépen lassan átváltozik Yettává, a tegnapi epizódban meg is tette. Hát, amit Yettának öltözve mûvelt.... ROTFL!!! :-)))) Nem lehetett könnyû a jelenet forgatása, mert röhögés nélkül megállni annak a látványát, hogy megrágja a tulipánt, simogatja a pincér kezét, asztal alatt fogdossa Elton Johnt, szalvéta helyett salátalevélbe törli a száját, majd ugyanazt a salátalevelet a nyakához tûri! Csúcs!

De a Sydney-effektus se volt semmi. Azért C.C. sem olyan elveszett ember, mint amilyennek látszik, a végén õ is megtréfálta Niles-t. :-)))
The Nanny 2006 szept. 20. - 14:26:01
(144/681)
Igen, már az arcán is látszik, hogy gyermeket vár.

Az a jelenet lesz majd nagyon jó a terhességével kapcsolatban (egészen pontosan e szezon 7. részében), - SPOILER - amikor Maxwell irodájában egy nagy táskával az oldalán és egy nagy zöld növényt maga elé tartva így szól: "Hihetetlen, ami manapság a tévésorozatokban folyik. Éppen a Seinfeld ismétlését néztem, és Elaine már vagy 12 hónapja terhes, de még mindig nem vesznek róla tudomást. Inkább folyton elrejtik mindenféle hatalmas kellék mögé." :-))))))
Nannyfan 2006 szept. 20. - 14:16:42
(143/681)
Az csúcs volt!!!!!!! :D Ahogy elnéztem lassan lehet Lauren pocakját is figyelni. Ha jól emlékszem azzal magyarázzák késõbb a "meghízását", hogy bánatában szedett fel ennyi kilót, merthogy Fan és Max..... Ez az évad csúcs!!!!!!
The Nanny 2006 szept. 19. - 19:15:22
(142/681)
Niles és C.C. konyhai jelenete "vitte el a pálmát" a mai részben!!! :-))))