Téma: A Dal

offtopic
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:46:29
(1362/1642)
Úgy értettem, remélhetõleg kiderül az ártatlansága. :)
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 14:43:25
(1361/1642)
Õk úgyis az orosz dalra szavaznak, ha törik, ha szakad...szakad? Na jó, ezzel nem viccelek, nem vicc. De nincs szívem törölni se, bocs :)
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 14:40:03
(1360/1642)
Elsõsorban a határon túl d o l g o z ó magyarokra gondolok. Na persze lengyel v román sokkal több dolgozik külföldön. Lehet h ez a verseny arról szól majd, melyik dal küldõjének dolgozik több honpolgára külföldön? :)
Cordelia 2014 márc. 05. - 14:37:25
(1359/1642)
Kárpátalja, Ukrajna

fõorvos átlag fizetése kb 30.000 Ft
szakorvos fizetése kb 20.000 Ft
átlag nyugdíj kb 15.000 Ft
pneklara 2014 márc. 05. - 14:34:53
(1358/1642)
Ha a bíróság is úgy gondolkodik, hogy csak nem képviselheti hazánkat egy bûnösnek kikiáltott dalnok.:)
vondermonarchi 2014 márc. 05. - 14:33:17
(1357/1642)
Hülyeségeket ne terjessz :)
Szlovákiában, Romániában és Szerbiában is élnek határon túli magyarok jócskán, de ezekben az országokban nem 60 euro a havi fizetés, az üzemanyag nincs féláron és az élelmiszerárak körülbelül ott vannak ahol a magyarországi árak ...
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 14:28:37
(1356/1642)
Hol?
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 14:26:32
(1355/1642)
Nem m e X ö k t e m...amnesztiával szabadultam!
A mennyiség naná h minõségbe megy át, negatív irányban is. Sok ország, híguló minõség. Önazonosság-keresõ (utód-és egyéb) államok és az õ lobbitevékenységük. Keresztbe-kasul. Nemzeti motívumok dalban, dizájnban, kivitelezésben: olykor bejön, olykor nem. Másrészt meg kellett, jól jött a frissítés. Ja hogy már nem csak a régiek nyerhettek? sõt a lobbizás miatt kontraszelekció és az nem tetszett? Benne volt-van a portfolioban...brrr most ez a szó se trendi, tanárok, bocs! Szóval benne van a pakliban. Ha jól emlékszem, Olaszo. többször is, de egyszer jó idõre sértõdötten kivonult: hotty kééépzeli Európa h õk csak úgy lemaradnak?! Aztán visszajöttek, szerepelgetnek.
Wolf Kati: megírtam, ld. lejjebb. A travi imázs egy bizonyos (fõleg német) körben bejött, tán az elõszavazásnál, aztán kiderült az, ami. A király meztelen, a királynõ (WK) ugyan nem meztelen, DE a száma ennyit ér(t). Pont a "tipikus fesztiválnóták" azok, amikkel teli a padlás, ha közülük nyer vmelyik, annak kell h vmi extra fûszere legyen, ami a többi "tipikus fesztiválnóta" fölé emeli, a sokszor mantrázott lobbiszavazást itt és most elfelejtve.
Személyes vélemény: Friderika akkor, ott bejött. Ma, bárhol: nem jönne be. Tudom, nem bizonyítható, se pro se kontra.
Fesztivál komolytalanná vált: az a jóóó! komoly dolognak ott a háború h ne menjek túl messzire...mint már 12:11-kor megírtam: nem kell túl komolyan venni. Kis epizód kis életünkben. Mármint a dalfeszt.
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:23:26
(1354/1642)
:D No, attól szerintem bizonyosan nem kell tartanunk, hogy a rendezés gondja a nyakunkba szakad. :D
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:22:28
(1353/1642)
Akkor legalább az angolokkal szavazzunk má' egymásra! :D
offtopic
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:21:18
(1352/1642)
Konkrét példákat még régebbrõl tudok. Pl. a "Magyar, ne lopj!" feliratot az osztrák boltokban. Ennek viszont sajnos volt alapja. :( Vagy pl. a szomszédos országok egyikében - a határtól nem messze - a boltban az eladók nem voltak hajlandók magyarul megszólalni, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan tudtak vmennyit magyarul... Ilyenek.
Azt, hogy az Orbán-kormány politikája mennyire árt nekünk, már csak a médiából hallom...
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:11:07
(1351/1642)
A "tipikus fesztiválnótát" én vetettem föl. Nem azt írtam, hogy szerintem baj (bár speciel nem túlzottan szeretem õket), hanem hogy ezekkel nem tudunk kitûnni. És - mivel abban egyetértünk itt, azt hiszem, mindannyian -, hogy nem a dalok színvonalára szavaznak a népek, ezért írtam, hogy "tipikus" nótával nem tudunk kitûnni, amire nekünk egyébként szvsz szükségünk lenne.

Egyébként meg nem biztos, hogy attól sikeres egy dal, hogy olyan nagyon míves. A mûvészet nem errõl szól. Ezzel nem azt mondom, hogy ne legyen igényes, de lehet hatásosabb egy sokkal egyszerûbb mû is (legyen szó bármely mûvészeti ágról), mint egy nagyon cizellált...

Azzal viszont egyetértek, hogy az a ruha vmi rettenetes volt! (Annak idején egyedül voltam ezzel a véleményemmel a környezetemben, úgyhogy örülök, hogy más is így látja.) :)
-csengõzoli-- 2014 márc. 05. - 14:05:51
(1350/1642)
Én is így vagyok vele.
Ha épp itthon leszek,mikor megy,akkor biztos belenézek,de szerintem tök fölösleges ezen rágódni, szakmaiságról beszélni,mikor baromira nem ez dönt.
Ráadásul több száz millióba kerül a részvétel, megér ez ennyit?
36 millió csak a nevezés.
Miközben semmi rangja az eurovíziónak.
Ki hallott a tavalyi vagy a tavaly elõtti dalról azóta?
Netán az azeriekrõl?
Vicc az egész,de csak akkor lennénk igazán bajban,ha megnyernénk, mert akkor rendezhetnénk mi a következõt.
Na,már csak az hiányozna.
Úgyhogy tényleg lesz miért izgulni :D
HáziSárki 2014 márc. 05. - 14:05:40
(1349/1642)
:D

Nekem annyira Király Viktor hangszíne sem tetszik. :)
Cordelia 2014 márc. 05. - 13:57:58
(1348/1642)
a határon túli magyarok havi átlag fizetése 18.000 Ft (tizennyolc ezer forint).
Az élelmiszerárak és az üzemanyagárak a Mo-i árak fele, körülbelül. Nem elég a havi fizetés, muszáj benzint és cigit csempészni. Hogy is tudnának, mibõl, sms-t indítani külföldre?
Cordelia 2014 márc. 05. - 13:55:42
(1347/1642)
tavaly nem tûnt fel Bonnie Tyler szereplése a fesztiválon. Utána olvastam és az angoloknak az volt a határozott véleményük, hogy "nem szavaztak ránk, mert utál minket egész Európa." Ha ez így van, akkor két nemzetet utál egész Európa: a magyart meg az angolt. Így van?
Cordelia 2014 márc. 05. - 13:53:55
(1346/1642)
soha egy külfölditõl sem hallottam negatív véleményt a magyarokról. Például együtt dolgoztam egy skóttal, aki csupa szépet és jót mondott a magyarokról (magyar nõk, magyar konyha, Puskás Öcsi, Budapest), viszont az oroszokról már 2000-ben is rossz volt a véleménye :)

van egy holland haverom, aki szintén szereti a magyarokat, csak üzletet nem tud velük kötni, mert a magyarok állítólag mindig azt hiszik, hogy a külföldi hoz egy zsák pénzt :)

ezért kérdezem, hogy tudsz-e konkrét példát, mert ha nem, akkor kinek az érdeke ezt terjeszteni?
olahmiki1959 2014 márc. 05. - 13:39:58 Előzmény Edmond Dantes
(1345/1642)
Ezért kár volt megszökni If várából,- mondanám humorosan, ha kedvem lenne viccelõdni ebben a komoly bel-és külpolitikai helyzetben.:DD
Régi téma, hálás téma, sokszor körüljárt, de mindmáig nem eléggé kibeszélt, és tulajdonképpen állandó muníciót adó téma az Eurovíziós Dalfesztivál szavazási szisztémája - bár lehet, hogy a muníció szó nem a legszerencsésebb megjegyzés volt a részemrõl, mert a krími krimi események fényében ez talán rosszul "sült el"...:)) (Azt elõre borítékolom, hogy Oroszország és Ukrajna nem fog pontokat adni egymás versenyzõjének...)
Egészen a rendszerváltásig az Eu-s Dalfesztivál egészen jól megvolt magában.
Idõnként még igazi, színvonalas, megjegyezhetõ, máig fennmaradó dalok is születtek, - Nyugat-Európa országai versenyeztek a fesztiválon, akiknek azért ez az egész mûfaj jobban ment, mint a kelet-európai országoknak általában, - aztán belépett a képbe a keleti blokk, és a nyugat csak akkor kezdte a fejét a falba verni, amikor kiderült, hogy az újonnan belépõ országok annyian vannak, és annyira nem a dalok szakmaisága, hanem az országok egymás közötti történelmi, geopolitikai, gazdasági kapcsolatai számítanak, ami teljesen felborította, és irreálissá tette ezt az egész vetélkedést.
Akkor jött az a korszak, - és azóta is tart - amikor Szerbia Montenegróra, Görögország Ciprusra, Azerbajdzsán Tadzsikisztánra, Grúzia Belorussziára, a tatárok a dzsigitekre, a burjátok az oszétekre, a vogulok az osztjákokra szavaznak.:DD
Csak egy olyan dolog van, ami viszont állandó.
Arra lehet számítani, az bejön, ahhoz órát lehet állítani.
Miránk - az esetek nagy többségében - nem szavaz a kutya sem.
Mert ezek csak ugatják a zenét...:)))

Wolf Kati...
Már az is baj - kérdezném teátrálisan, az ég felé emelve a tekintetemet - ha egy dal "tipikus fesztiválnóta"???
Ha baromi jó, fülbemászó, megjegyezhetõ a dallama, az énekesnõ kristálytisztán, bizonytalanságok nélkül énekel, a dalnak a hangzása korszerû, és mindenben megfelel az egy pillanat alatt slágerré válás legszigorúbb követelményeinek?
Ha ezt a dalt egy nyugat-európai elõadó énekelte volna, talán meg is nyeri vele a fesztivált.

De, hogy - jó szokásomhoz híven - megpróbáljak teljesen objektív és korrekt lenni, elmondom, hogy - szerintem - mi volt az az ok, ami teljesen agyonvágta Kati kitûnõ dalának az összhatását (amire csak rátett egy lapáttal a háttérben húzódó geopolitikai és történelmi okok összessége).
A ruha.
Bizony, a roppant elõnytelen, Kati agárszerûen vékony, gacsos térdekkel bíró lábait közszemlére tévõ, nagyon rosszul kiválasztott ruha.
(Mizu, stylistok? Van egy jó hírem a számotokra! Holnap már nem kell bejönni dolgozni, Bátonyterenyén a disznóhizlaldában megüresedett néhány munkahely, szeretettel várnak benneteket!..:)))

Amikor megláttam Wolf Kati ruháját, felszisszentem, pedig az utoljára akkor történt meg velem, amikor a hideg fagyi hozzáért a fájós fogamhoz...
Egy földig érõ, elegáns ruha, vagy egy szép nadrágkosztüm legalább nem rontotta volna még tovább Kati amúgyis megkérdõjelezhetõ esélyeit.

Személyes vélemény...
Annak idején - szerintem - Bayer Friderika azért érte el a mindmáig legjobb helyezést - 4. hely - az EU-s dalfesztiválon, mert egy nagyon szép, letisztult, minden szempontból szinte tökéletesnek mondható dalt adott elõ, egy szál gitár kíséretében, ráadásul, "a nyugat" szájtátva bámulta a "keleti" elõadót, mert nem akarták elhinni, hogy az éppen leomlott, kinyitott "vasfüggöny" mögül érkezett magyar énekesnõ ilyen jól tudja csinálni az általuk kitalált, és évtizedekig mûvelt zenei mûfajt.
Hozzájött még ehhez a rendszerváltás euforikus érzete, az irántunk megnyilvánuló szimpátia, és még ezernyi más szempont.
Közben eltelt 20 év, és az egész fesztivál zenei színvonalában felhígult, az egymásra szavazások miatt pedig teljesen komolytalanná vált.

Uff, én beszéltem.
Cordelia 2014 márc. 05. - 13:33:11
(1344/1642)
szerintem a Bors szaklap így reklámozza az Eurovíziót, hogy ne lankadjon addig sem a figyelmünk :)

Király Viktornak nagyon kellemes bársonyos hangja van, szívesen hallgatnám egészen közelrõl, karnyújtásnyira akár :)

Az idei dala nem tetszett. Annál sokkal jobb a Running. Érdekes lenne a Running-ot az õ elõadásában meghallgatni. Itt sokaknak nem tetszik KSA hangszíne.
HáziSárki 2014 márc. 05. - 13:06:23
(1343/1642)
1. A Bors aztán fölöttébb hiteles információforrás... :D
2. Minek egyáltalán (egyelõre???) arról beszélni, hogy nem KSA megy?