Téma: A Dal

Bobby1 2013 febr. 02. - 18:34:11
(402/1642)
Szerintem azért küld jópár ország, valamilyen bohózatba illõ produkciót - lást anno a szegény Wolf Katit követõ leginkább utcai tüntetésre, mint bármi másra emlékeztetõ valamit, dunnyuska kórust, prémcsizmás- bokacsattogtatós hujjogatást, meg hasonlókat- mert rájöttek a lényegre, amit itt már mások kifejtettek, és a helyén kezelik, hülyére veszik az egészet. Meg, ugye az ásványi kincsekben bõvelkedõ, jó gazdasági partner Azerbajdzsánban is "véletlenül" rendeztek Eurovíziós dalfesztivált.. Minden jó énekest szívbõl sajnálok, aki ettõl valami valódit vár!
olahmiki1959 2013 febr. 02. - 17:36:51
(401/1642)
Ez igaz, a lengyeleken már én is gondolkoztam.
Bár azt hiszem, ahhoz, hogy egy ország szavazhasson, az kell, hogy a képviselõi bejussanak a versenybe.
És én nem emlékszem, hogy a lengyelek olyan sokszor szerepeltek volna az EU-s Dalfesztiválon. Lehet, hogy azért nem szavaztak, mert akkor éppen nem voltak ott.
Persze, csak magyarázatot próbálok találni...
olahmiki1959 2013 febr. 02. - 17:34:13
(400/1642)
Kösz.
mulao 2013 febr. 02. - 16:14:23
(399/1642)
Akad egy-két jó énekes és dal is a mezõnyben, de tényleg jobb volt tavaly. Amúgy korábban jobban vártam az egész nemzeti döntõs meg Euróvíziós felhajtást.
10/10
kaftanos 2013 febr. 02. - 15:56:52 10/10
(398/1642)
Tavaly a "szovjet"Buranovszkie gyévuski tarolt, igaz nem nyert, de a szenzációs 2. helyen végzett. A magyar dal megint a vert mezõnyben végzett. Most is így lesz, tehát tök mindegy, hogy Palkó vagy Ferkó fog énekelni....
olahmiki1959 2013 febr. 02. - 10:35:12
(397/1642)
"A nyertes dal elõadójának mindig van egy háttér története,..."

Lehet, hogy így van, lehet, hogy nem.
De tételezzük fel, hogy így van.
Kérdem én: miért kellene, hogy engem érdekeljen egy dal hátterének a története, az elõadó nehéz gyerekkora, a zenekarban billentyûzõ, halálos betegségébõl hõsies küzdelem után kigyógyuló zenész szívfacsaró története, amikor fent vannak a színpadon, és játszanak?
Engem egy produkció megítélésekor nem érdekel, - szerintem nem is szabad, hogy érdekeljen, - hogy az elõadó a koldus-szegénységbõl küzdötte-e fel magát a legnagyobb koncerttermek világáig, vagy valamelyik gazdag arisztokrata család gyermekeként, a legdrágább iskolák, és a legjobb tanárok közremûködésével érte el a világhírt.
A két dolog nem összekeverhetõ, és nem összekeverendõ.

Emberileg minden nagy teljesítmény elõtt meghajtom a fejem, együttérzek azzal, akinek nehéz sors jutott osztályrészül, elismerem azt a hatalmas munkát, amit az illetõ mûvész belefektetett a produkciójába, de amikor egy festményt, egy regényt, egy filmet, vagy éppen egy zenei produkciót kell megítélnem, minden más körülmény elveszíti a jelentõségét a számomra.
Akkor csak azt nézem, és azt hallgatom, hogy az adott dal tetszik-e, vagy sem.

Egyébként, az én véleményemtõl függetlenül, valóban lehet, hogy a szavazatoknál a dal, vagy az elõadó története is szerepet játszik.
Ha nagyon olcsó fogást akarunk alkalmazni, akkor lehet, hogy Déneséknek kell kimenniük.
A vak kislány valószínûleg sok szívet meg fog melengetni.
Ráadásul az õ daluk egészen jó, amennyire emlékszem rá.
Bobby1 2013 febr. 02. - 09:57:53
(396/1642)
Teljesen egyetértek Veled. A slusszpoén nagyon jó! Annyit tennék csak hozzá, hogy a hetvenes években - sokszoros tapasztalat alapján mondom- a lengyelek nagyon bírtak minket. Hová tûnt ez a szimpátia?... Mert õk azért több mint negyvenmillióan vannak..
acefl 2013 febr. 02. - 09:51:52
(395/1642)
Részben egyet értek, mert az hogy egymásra szavaznak az országok és nem a dalra az valóban így van.

Viszont én évek óta figyelemmel kísérem az Eurovíziós dalfesztiválokat. A nyertes dal elõadójának mindig van egy háttér története, ami miatt lehet mindig sejteni, hogy ki nyeri meg. Lehet ezáltal sajnálni, különcnek mondani, de mindig van benne valami, ami miatt az õ története megmarad benned, szimpátiát kelt és lássuk be ez sok szavazatot hozhat.
Ebbõl a szempontból Dénesék lennének jó páros, mert jó a háttértörténetük is.
1/10
szirgabor 2013 febr. 02. - 08:36:22 1/10
(394/1642)
Teljesen egyetértek, jól szórakoztam az összefoglalódon :)
olahmiki1959 2013 febr. 02. - 07:09:45
(393/1642)
Tavaly nem néztem "A Dal" címû mûsort. Nem hiszem, hogy sokat veszítettem volna vele.

Az Eurovíziós Dalfesztivált viszont néztem. Sok köszönet nem volt benne.
Két évvel korábban Wolf Kati hihetetlenül jó száma, és elképesztõen, felháborítóan kevés szavazata érdekessé tette a dalfesztivált, ezúttal is kíváncsi voltam a mechanizmusra, a háttérben zajló játszmákra, meg arra, hogy esetleg, véletlenül nem zökken-e vissza a verseny a régi, megszokott kerékvágásba, mint évtizedekkel ezelõtt, amikor még valamiféle zenei teljesítmény, egy jó dal, egy színvonalas elõadás valóban azt jelenthette, hogy az illetõ énekes, vagy zenekar száma szakmai elbírálás alá esik, és nem valamiféle, teljesen más szempontoknak esik áldozatául.
Meglepetés nem ért, jelentem, a fesztivál NEM zökkent vissza a megszokott kerékvágásba.
A kirgiz a csukcsra, a vogul a türkménre, a kazah a krími tatárra szavazott, mi meg ismét, ezúttal jogosan, jól pofára estünk - másokkal együtt persze.
Wolf Kati valóban kitûnõ számától eltérõen, a tavalyi számunk a Compact Disco-val egy gyakorlatilag abszolút felejthetõ tucatszám volt, ráadásul sötét világítással, komor, mosolytalan elõadókkal, egy jó hangszerszóló nélkül...
Nem véletlen, hogy olyan kevés szavazatot kapott, nulla volt a köbön, én ki sem küldtem volna...

A Dal címû mûsor mostani szériája egy szempont miatt lehet érdekes nekünk, nézõknek.
Nyomon követni azt a bénázást, azt a szerencsétlenkedést, azt a színjátékot, amikor a zsûri komoly arccal "eljátssza", hogy ennek az egész kutyakomédiának valódi tétje van, - az égvilágon semmilyen tétje nincs, - és érvel, megindokol, szempontokat sorakoztat fel, miközben mindenki pontosan tudja, õk is, mi is, hogyha a világ legjobb dalát küldenénk ki a fesztiválra, akkor sem kerülhetnénk be a legjobbak közé.
Mert a dal minõsége, az elõadás színvonala semmiféle jelentõséggel nem bír az eredmény szempontjából.

Ha jó a földrajzi elhelyezkedésed, jóban vagy a szomszédaiddal...khm...és megvan a megfelelõ történelmi háttered, akkor - esetleg - nyerhetsz, vagy elõkelõ helyen végezhetsz, máskülönben reményed sem lehet egy jó helyezésre.

Hallom, hogy a tavalyi zenekar, a Compact Disco énekese is benne lesz a zsûriben.
Minek? - kérdezem tisztelettel. - Mi a francnak?
Az elért 24-edik hely miért jogosít fel valakit nálunk bármire? Elbujdosás helyett...

A dalokra azért kíváncsi vagyok.
Azt is rebesgetik, hogy - állítólag - a verseny le van vajazva, sok elõadó vissza is akar lépni, mert a zsûri Radics Gigit preferálja, és az egész verseny csak színjáték...

Radics Giginek a Frizbiben elõadott száma egy akkora nulla volt, - máshol már megírtam, - hogy ha azzal akarunk kimenni az EU Dalfesztiválra, akkor mondjuk le az egészet, és inkább vegyünk a pénzbõl néhány lélegeztetõgépet rászoruló gyerekeknek, vagy adjuk oda az összeget kutyamenhelyeknek, még azzal is több hasznot hajtunk, mint így - hogy én is ilyen baromi okos, meg demagóg legyek.
Most néhány hétig szombat esténként A Dal lesz a fõ attrakció a tv-ben, az egyik dal nyerni fog, amit aztán nagy dérrel-dúrral kiküldünk a fesztiválra, ahol meg is fogja szerezni az utolsó helyek valamelyikét.
És ezt a cirkuszt évrõl-évre eljátsszuk...

Errõl az egészrõl nekem Sándor Györgynek egy régi vicce jutott eszembe. Õ mondta, a szokásos szarkasztikus humorával:

- Szerintem az ételt egyenesen a wc-be kellene önteni. Minek az a közbülsõ tortúra?...:)))DDD
perry 2013 febr. 01. - 14:25:23
(392/1642)
A még nagyobb gond viszont az, hogy a dalszerzõk "iszonyat" gyengék, ergo a dalok is, és ezen már az elõadók sem tudnak segíteni.
Nagy és kellemes meglepetés lenne számomra ha most meg 22. lennénk.:)
CsizmásPandúr 2013 febr. 01. - 12:46:59
(391/1642)
Volt szerencsém meghallgati az indulókat.

pff .. mit is mondjak. Tavaly kerestük a legjobbak, most a"kevésbé rosszat" fogjuk keresni. Elképesztõen gyenge, vérszegény mezõny.

Akit kiemelnék, sorban: Gigi, Dénesék, Kállay S., Odett

Sokkolt a mezõny, iszonyat gáázzz. Tisztelet a 4 kivételnek, akik csináltak is valamit.
1/10
Shayne.Fawntanna 2013 febr. 01. - 11:14:52 1/10
(390/1642)
Magyarország és a magyar emberek többsége is nagy szégyen... Mindenesetre én nézni fogom, kiváncsi vagyok megint kivel égetjük magunkat világszerte, ugyebár..
Bogrács 2013 jan. 31. - 22:52:44
(389/1642)
Méghogy SZAKMAI zsûri!!! Ezek tisztában vannak vele, hogy mit jelent a zenei világban a szakmai szó? Szégyen ez a zsûri!!! Meg ez az ország, hogy ezt így hagyja és még tetszik is az embereknek!
mulao 2012 márc. 25. - 07:15:10
(388/1642)
Így, hogy már tudom milyen dalok indulnak a többi ország képviseletében úgy gondolom a Compact Disco-n és a Király tesókon kívül mindenki teljesen elveszne a mezõnyben. Habár szerintem valahol Lindáék is a vicceskedõ stílust használták a jelmezeikkel és mivel van több vicceskedõ produkció (oroszok vagy a popórázó Ausztria) nem biztos, hogy velük több esélyünk lenne. Remélem, hogy visszajön a renoméje az Euróvíziónak és valami olyan dal nyer, ami tényleg megérdemli.
fredi60 2012 márc. 17. - 16:16:07
(387/1642)
Kis ismertetõ az Eurovízió idei dalfesztiváljának pár fellépõjérõl és dalaikról.

Nagymamák versenyeznek az egzotikummal az Eurovízión
http://quart.hu/cikk.php?id=7201
Ezüstliliom 2012 febr. 18. - 19:30:27 Előzmény magicvoice
(386/1642)
Épp most igazoltad, amit a sajtó írt.
offtopic
Ezüstliliom 2012 febr. 18. - 19:24:18 Előzmény kevinspéci
(385/1642)
Ezt most miért kellett? Nem lehetett volna egyszerûen efogadni, hogy más a véleményünk?
offtopic
kõmacska 2012 febr. 13. - 17:36:45
(384/1642)
Pedig a nép döntött. Vagyis a kétharmad. Vagyis Rákay Philip. Gondolom.
CsizmásPandúr 2012 febr. 13. - 17:29:16
(383/1642)
A nézõi szavazatokra azért kíváncsi lennék, meg hogy mire értette zokogva Tóth Gabi, hogy "van, amirõl pedig nem beszélhetünk...".
Azért egy grafikon nélküli szavazós mûsor elég meredek.