Téma: A Dal

onlény 2013 febr. 24. - 19:59:50
(682/1642)
és mért nem úgy hallgattatják velünk a dalokat, ahogyan azok ténylegesen elõ lesznek adva, tehát pl a Kállay álávmábébi-jét mért nem angolul, ha úgyis angolul fogja ott elõadni???
nem minden számnak van angol verziója gondolom, de aminek van, azt mért nem úgy értékeltetik...nem értem.
tompika74 2013 febr. 24. - 19:47:12
(681/1642)
A továbbjutók...
Kállay-Saunders András - Hát, nekem ez a szám csak ilyen kis salalala-la-la...
Rácz Gergõ - Ebbõl a dalból pontosan 12 egy tucat.
Keresztes Ildi - Nagyjából megfelelõ dal. Kár,hogy csak kétszer énekli a refrént, abból is a másodikat más dallammal. Így olyan, mintha csak egyszer énekelné a refrént - egyszeri hallásra ez a dal nem nyerõ.
Cserpes Laura. - Õ volt a leghamisabb. Már az elõzõ adásban is. És a dala is unalmas.

Mai adásban messze legjobban a Polyák Lilla dala tetszett. Van benne élet, dinamika.
Utána a Gáspár Lacié, még akkor is, ha a az S és SZ betûi elég furák voltak, és a szöveget megpróbálta magánhangzók nélkül kiénekelni :) Meg a derekáig érõ táncoslány is elég viccesnek hatott.

Nagyon jó ötlet volt a zsûrinek fülhallgatót adni, így legalább meghallották a hamisságokat. Kár, hogy a nézõk nem kaptak. Illetve a nézõknek olyan kellene, hogy ha hamis hang hallatszik, akkor egy tût beleszúrna a fenekükbe :) Minél hamisabb, annál mélyebbre!

A Pál Dénesrõl olvastam, hogy már kinyílt a csipája. Egy 20 perces fellépésért 200 ezret kér. :(
olahmiki1959 2013 febr. 24. - 19:44:38
(680/1642)
Ez az!

Így kell ezt, gyerekek!
A zsûri az egész este legjobb, legütõsebb, legfülbemászóbb dalát, - Polyák Lilla számát - szépen, ahogyan azt kell, kiejtette a versenybõl.
Szinte mindenki bizonytalankodott, kisebb-nagyobb bakik, hamisságok becsúsztak az elõadásokba, egyedül Polyák Lilla énekelt úgy, ahogyan kell egy Eurovíziós Dalfesztiválon, kristálytisztán, a betonfalat átütõ erõvel, baromi jó háttérrel, színpadképpel, hatásvadász módon lobogó hajjal, nem beszélve arról, hogy a dal is korszerû hangzású, és letisztult volt, fülbemászó dallammal, - ami nem utolsó szempont egy fesztiválra kiküldött számnál, amit 150 milliónyian fognak látni egész Európa-szerte, - lendületes ritmussal, tökéletes elõadással.
Én azt hittem, sorozatban fogja kapni a 10 pontokat, erre 7-eket adtak neki...

Miután a verseny elején Csiszár Jenõ elmondta, hogy - "Most már aztán nincs mese, ezután piszkosul meg fogjuk ám nézni, hogy melyik számot küldjük ki az EU-s Dalfesztiválra, és éppen ezért szigorúbban fogunk ám pontozni, akárki meglássa!" - és valóban, viszonylag alacsony, 6-7 pontokat adtak szinte mindenkinek, elõször akkor lepõdtem meg, amikor Kállay Saunders András egységesen 9 pontokat kapott, ugyanis ez a szám másodjára hallva már kifejezetten közepesnek hatott a számomra, egy hetvenes-nyolcvanas évekbõl lenyúlt hangzással, amit az O'Jays együttes csinált annak idején, - sokkal jobban persze, - Andrásnak a mikrofon elõtti megpördülése pedig már a közröhej kategóriáját súrolta.
Itt volt elõször tettenérhetõ a zsûrinek az a szándéka, amely arra irányult, hogy Kállay Saunderst nyomni kell ezerrel, nehogy véletlenül kiessen.
Az, hogy õ kapta a legmagasabb pontszámot, már elõrevetíti a versenynek a várható történéseit, és azt, hogy ezúttal sem fogjuk megúszni a taktikázások, a rossz döntések és a melléfogások sorát, amelyeknek elkerülésében minden hasonló verseny, és tehetségkutató mûsor esetében reménykedni szoktunk, és persze menetrendszerûen, mindig pofára is esünk, - elnézést a kifejezésért, - lásd Megasztár, Csillag születik, X Faktor, Voice...

A produkciók, és az elõadók egy része annyira felejthetõ, és jelentéktelen, hogy most, írás közben is, rá kellett mennem a netre, hogy puskázzak, hogy ki kicsoda.

Odett azzal a katasztrofálisan elõadott, nulla számával kiesett, - hálaistennek, - bár eleve be sem kellett volna kerülnie, Gáspár Laci hiába énekel jól, ez a száma sablonos, felejthetõ volt, Puskás Peti gyengécske hangját még a színpadi, teátrálisan túljátszott handabandázása sem tudta ellensúlyozni, az sem volt elég a továbbjutásához, Gyurcsik Tibi kellemes, de a "12 egy tucat" kategóriából kilépni nem tudó száma is kiesett.

Továbbjutott viszont a nekem kissé nagyképûnek tûnõ, a zsûrinek lezseren visszaválaszolgató Rácz Gergõ, egy olyan hallgatható tucatszámmal, amelyekhez hasonlókból ömlesztve fogunk hallani Malmõben, aztán a rendkívül dekoratív, de a múltkorival ellentétben, ezúttal borzasztóan hamisan éneklõ Cserpes Laura, a közönség továbbjuttatta az elõadásába mindent bedobó, valóban elképesztõen jól éneklõ Keresztes Ildikót, akinek viszont a száma nem volt igazán jó, egy kissé túlbonyolított, nem megfelelõen kinyíló, töredezett dallammal, és a nevetségesen felpontozott, a zsûrinél láthatóan valamiféle favorit szerepet betöltõ Kállay Daunders András.

Polyák Lilla kiesésével, sõt, kiejtésével! az egész verseny - legalábbis a számomra - komolytalanná és érdektelenné vált, sõt, most már nem félek kimondani, hogy a szóbeszédeket figyelembe véve, egyre inkább az az érzésem, hogy mintha Radics Gigi elõtt próbálnák meg megtisztítani az utat, hogy végül ne maradjon a számára ellenfél, vagy igazi rivális, az erõs versenytársakat ki kell ejteni mellõle, és a gyengébbeket kell továbbjuttatni, hogy õ lehessen a végsõ gyõztes.
Ha ez van a háttérben, - márpedig nagyon úgy néz ki, hogy a verseny "levajazásáról" szóló suttogások igaznak bizonyulnak, - az elég szomorú.

Nekem az a véleményem, - elég baj, hogy ide jutottam, - hogy "hülyére kell venni a figurát", nem kell komolyan venni az EU-s dalfesztivált, egy meghökkentõ, a sok európai országban a sokmilliós nézõsereg számára emlékezetes, groteszk, nulla énekesi teljesítményt megkívánó, két akkordból és három hangból álló produkciót kell kiküldeni, amely kritériumoknak nálam a ByAlex nevû, a "Hófehérke és a hét törpe" egyik kis gnóm manóját megtestesítõ figurája felel meg.
Õt kell kiküldeni, mindenki jót röhög rajta, mindenki emlékezni fog rá, aki csak egyszer is látta, és ugyanannyi eséllyel fog indulni az országok pontversenyében, mintha egy szuperprodukciót küldenénk ki.
Nem felejtem el, és valahányszor lehetõségem van rá, mindig megemlítem Wolf Kati szenzációsan jó dalát, amelyet világszínvonalon adott elõ, és láttuk, hogy meddig jutott.

Ebbõl a versenybõl a legvalószínûbb, hogy Malmõbe vagy Pál Dénes a vak kislánnyal, vagy Radics Gigi fog kijutni, a többieknek semmi esélyük.
Pál Dénes és Agárdi Szilvia dala hatásos lehet, a nézõk szimpátiájára építve, Radics Gigi pedig az énekesi teljesítményének, meg a "bájos romalány" mivoltának, imázsának köszönhetõen érhet el esetleg jó eredményt, legalábbis elméletileg.
A realitásokat, meg az utóbbi 20 év tapasztalatait figyelembe véve, - hogy mely országok szoktak egymásra szavazni, - viszont azt hiszem, teljesen mindegy, hogy kit küldünk ki.
Már annak is örülhetünk, - mert odakint, Malmõben is lesz egy elõválogatás, - ha egyáltalán bekerülünk az ottani döntõbe.

A szavazás alatti vendégprodukciók jók voltak, bár arra nem igazán tudtam rájönni, hogy a több, mint 30 évvel ezelõtti, "Yes Sir, I Can Boogie!" címû számban mit láthatott Dér Heni és csapata, ami miatt úgy érezték, hogy ezt a dalt mindenképpen fel kell dolgozniuk...
Péter-Szabó Szilvia Eurovíziós dala most is tetszett, még mindig hatásos, ütõs, az itteni, mostani dalokat simán kenterbe verné...

Kíváncsi vagyok a ma esti, - szerintem - papírforma fordulóra, Radics Gigi és Pál Dénesék biztos továbbjutására, két további, teljesen érdektelen produkciónak pedig alibi, töltelék beszavazására.

Polyák Lilla szándékos kiejtése megbocsájthatatlan!
onlény 2013 febr. 24. - 19:34:28
(679/1642)
a legtöbbjüknek van "múltja" és néhány írt is dalokat...ettõl még nem jó a dala sem, meg az elõadása sem..szerintem...ahogy Csiszár(aki egyébként idegesítõ)mondaná:)
neked tetszik?
gyureo22 2013 febr. 24. - 19:08:29
(678/1642)
Szép dal a Lauráé (tovább is juttatta a közönség a dalt), de a Lilla hangjával (ugyanez a dal) sokkal, de sokkal ütõsebb lett volna. Nem minden esetben jó, ha maga a szerzõ énekli a saját szerzeményét!
mulao 2013 febr. 24. - 14:59:22
(677/1642)
Polyák dalánál mindig elõjön, hogy Eufória koppintás. Tényleg az lenne? Érdekes, hogy az senkit se érdekel, hogy az idei ukrán dal zenéje meg kísértetiesen hasonlít Rácz Gerõ Harc és vágy c. 2011-es dalához. Legalábbis engem nagyon emlékeztet rá, de konkrét koppintást nem mondhatok, hiszen mégse tudom, hogy ismerték-e Gergõ vagy csak véletlen. Szerintem meg pont, hogy Lilla volt az egyik olyan dal, amivel egy ilyen erõs elõdöntõs mezõnyben lett volna esélyünk. Idén nem hiszem, hogy lesz esélyünk döntõbe jutni. :(
Towner 2013 febr. 24. - 14:21:02
(676/1642)
Rácz Gergõ, (Tolvai Renátávával párban) nyerte el a Kritikusok díjját, a legjobb popdal kategoriában 2011-ben evvel a számmal:

http://www.youtube.com/watch?v=oL0ZmvRBQvA

Rakonczai Viktorral szerezte Gergõ, és szerintem meglepõen jól sikerült.
Keeley 2013 febr. 24. - 13:53:28
(675/1642)
a zsûri döntése alapján 1. Kállay S. András 2. Rácz Gergõ lett. Most már csak ketten jutottak tovább általuk. A 3. egyébként Keresztes lett volna, õt a nézõk is tovább juttatták Laurával együtt :)
9/10
nikato 2013 febr. 24. - 11:45:41 9/10
(674/1642)
Nem tudom a tegnapiból kik jutottak tovább, mert elaludtam. De szerintem is Keresztest fogják nyomni. A hangja jó, de a dal amit énekel fos. Nem csak azt kéne nézni, hogy itthon tetszik-e vkinek, vagy melyik nem ejt több hang hibát, hanem, hogy a fesztivált több országban is fogják nézni és melyik dal olyan, ami úgy tényleg fülbemászó, és libabõrös.
Keeley 2013 febr. 24. - 11:00:25
(673/1642)
nézz utána kicsit Gergõ múltjának :) a vip zenekarban is volt, sok-sok zenét írt és énekelt :)
onlény 2013 febr. 24. - 10:40:31
(672/1642)
kállay kinek a kije???? és rácz???
érthetetlen, mert a produkciójuk nulla.
laura most nem volt jó, múltkor pedig tetszett.
keresztes dala jó és elõ is tudta adni, kihozta magából a maximumot, kinézetileg is:)
nah kivi vagyok a jövõ hétre...
remélem addig lecserélik a zsûrit:)
2/10
elizabeth 2013 febr. 24. - 09:31:23 2/10
(671/1642)
Bár én tudnék úgy angolul ahogy Õ magyarul!
10/10
somogyi60 2013 febr. 24. - 09:27:03 10/10
(670/1642)
Szerintem is csak Ildikó akivel lehetne probálkozni. A többi csak égés.
zaran.dok 2013 febr. 23. - 23:42:22
(669/1642)
Szerintem is Keresztes Ildikóé a legjobb produkció. Van akkora tehetség, hogy akár magyarul is énekelhetné a dalt, akkor is megfogja az embert. Persze jó lenne ha lenne hozzá egy szép angol szöveg, Õ hiteles, el tudja adni magát, anélkül, hogy ismernénk a történetét.
Polyák Lillát én is sajnálom. A zsûri által továbbküldött két produkcióval nem értek egyet.
dr.66 2013 febr. 23. - 23:14:11
(668/1642)
Hát legalább ijesszük meg a szemeteket,úgyis lepontoznak minket szokás szerint.Tök mindegy milyen lesz a dalunk.Maximum a finnekben bízhatunk! :D
Egyébként ebben a mezõnyben toronymagasan Keresztesé a legjobb produkció.
dr.66 2013 febr. 23. - 23:10:38
(667/1642)
Dehogy tud!
1/10
Kornél73 2013 febr. 23. - 22:43:52 1/10
(666/1642)
A verseny leggyengébb láncszeme a zsûri. Úgy látom, idén is olyan elõadót fognak kiküldeni, akivel csúfosan megbukunk. Erre most Kállay-Saunders látszik legesélyesebbnek, aki énekelni és beszélni sem tud, csak motyogni és cincogni.
Cserpes Laurát a végén megdicsérték, hogy mennyit fejlõdött. Ehhez képest a múlt héten 45 pontot adtak neki, most 33-at... Ez a fejlõdés a zsûri szerint???
Keeley 2013 febr. 23. - 22:42:30
(665/1642)
legalább írni tud remélhetõleg. A baj csak az, hogy itt énekelni kell...
Milibindi 2013 febr. 23. - 22:35:58
(664/1642)
attól, hogy akcentusa van még tud magyarul.
5/10
kazsagx 2013 febr. 23. - 22:34:20 5/10
(663/1642)
Jeeee Ruzsa kisasszony ma nem volt agyon meszelve :) nem ertem hogy miert kell ennyire Ildit es Kallayt nyomni,eleg feltünö! A Gergö tovabb jutasat nem ertem...