Téma: A Dal

onlény 2015 febr. 01. - 11:56:26
(1422/1642)
3 tetszett:
Éliás, Ív....mi az hogy ív....ilyen hülye nevet...és Szabó Ádám.
olahmiki1959 2015 febr. 01. - 03:20:48
(1421/1642)
A mai adás egy - de csak egy - fokkal jobb volt, mint a múltkori.:D

Ív dala harmatgyenge, a refrén két hangból áll, a zenei kíséret igénytelen, Iv hangja pedig nem haladja meg egy tehetségkutató selejtezõjének elsõ fordulójából kiesõ házmesterlány képességeit.
Honnan a bánatból szedik elõ ezeket a tucatfigurákat, közepesnek is csak nagy jóindulattal mondható "tehetségeket", akik ráadásul, pipaszár lábakkal, bombázó külsõ nélkül, - ha legalább az meglenne, az egy darabig talán még mentené a menthetetlent... - szabadulnak ránk?:D
(Az, hogy a csajnak milyen zenei elõélete van - azt is elolvastam a neten, - engem különösebben nem hat meg, ha rossz, amit csinál, akkor lehet mögötte akármilyen szakmai múlt, sõt, akkor még cikibb, hogy ilyen gyengén teljesít...:)
És ha ez még mind nem lenne elég, akkor még a zsûri is felpontozza a semmit, a nullához közelítõ teljesítményt, és nyakatekert magyarázatokkal - mert õk is érzik, hogy milyen jellegtelen és szürke az a dal, amit dicsérniük kell - próbálják nekünk eladni ezt a vacakot.
Meghallgattam a számot, - a mûsor után, a neten is! - tehát nem látatlanban mondok véleményt, hanem megalapozottan.
Ív számának nem lett volna szabad tovább jutnia, - nem kell félni, nem õ fog kimenni Bécsbe, - viszont elvett egy helyet másoktól, és ez a nagyobbik baj.:D

Szabó Ádámé volt a nagyon kevés produkciók egyike, amelyik megütötte azt a színvonalat, hogy nyugodtan ki lehet küldeni az EU-s Dalfesztiválra, - legalábbis az eddig látottak alapján, ebben a meglehetõsen gyenge mezõnyben.

A legelsõnek fellépõ, a Chanses névre hallgató duó megint csak harmatgyenge volt, nekik már eleve nem lett volna szabad a tv adásig sem eljutniuk, jó, hogy kiestek, de akik az elõválogatásokat szervezték, nem álltak a feladatuk magaslatán...:)

A Leander Rising hangzásban szuper - mondom ezt annak ellenére, hogy különösebben nem csípem ezt a kemény, heavy metál jellegû zúzós rockot, - de a számuk dallama teljesen átlagos, "semmi különös", a szöveg meg egyenesen katasztrófa - tele prozódiailag gyenge megoldásokkal, suta, erõltetett fordulatokkal.
A zenészek baromi jók, kitûnõ hangszerjátékosok alkotják a bandát, megérdemelnének egy jó zeneszerzõt, és egy még jobb szövegírót.
Õket sajnáltam, hogy nem jutottak tovább, Ívnél egy nagyságrenddel jobbak voltak...:)

Dér Heni helyes, jól énekel, - nagyon jó alakja is van, de ezt tudjuk, láthattuk, - viszont a száma neki is abszolút jellegtelen, semmitmondó - az, hogy Rúzsa Magdi képes volt neki 10 pontot adni valamiféle nagyon rosszul értelmezett szolidaritásból, csak azért, mert õ is határon túli, az mindent elárul a zsûri teljes elfogultságáról, és a döntéseik szakmai inkompetenciájáról, egyáltalán, a mûködésük teljesen felesleges voltáról.

Oláh Gergõ...
Az egyik szemem sír, a másik meg üveg - mondanám szellemesen, de ez olyan gyenge poén lenne, mintha Rákay Philip mondta volna, úgyhogy ezt most ki is hagyom.:DDD
Gergõ eszméletlen jó énekes, most is hatalmasat énekelt, ugyanakkor a száma csak éppen-hogy tetszett, - az is csak a dallama, meg az elõadás minõsége miatt, - viszont a szöveg nála is nagyon gyengécskére sikeredett.
De természetesen ebben a mezõnyben még így is az egyik legjobb produkció volt, jogosan jutott tovább.

A Pankastic.
Errõl egy kisebb tanulmányt tudnék írni, de nem teszem, a terjedelmi korlátok miatt, sajnos...:)
A zenekar hihetetlenül jó zenészekbõl áll, - a gitárosok és a klarinétos valószínûleg az egész mezõny legjobbjai - viszont a számuk, amivel kiálltak a színpadra...
Teljes félreértés!...
Nagyon szerethetõ, de nagyon sajnálatraméltó próbálkozás, hogy az általuk játszott zenei stílust megismertessék szélesebb körben, de ez a fajta, cigány-dzsessznek is mondott gipsy-szving nálunk nem nagyon menõ, Európában sem túlzottan.
Ezzel elindulni az EU-s Dalfesztiválon, biztos bukás.

Amikor Csiszár Jenõ elkezdte magyarázni ennek a cigányok által játszott zenei stílusnak a lényegét, és megemlítette Django Reinhardtot, meg Stephane Grappelli-t, - amivel nagyon nagyot nõtt a szememben! - érdemes volt a közönség értetlen, kissé zavarban lévõ arcát figyelni.
SENKI NEM HALLOTT EZEKRÕL A ZSENIÁLIS ZENÉSZEKRÕL!
Django Reinhardt, a dzsessztörténet három legnagyobbnak tartott gitárosának egyike, belga-francia cigány volt, már 1953-ban meghalt, mégis, azóta is a francia cigány dzsesszgitárosok, - akik Európa legvirtuózabb gitárosai - a mai napig az õ játékát utánozzák, olyan hatással volt a gitárosok nemzedékeire.
Stephane Grappelli hegedûs pedig õvele játszott évekig, és a két zseniális zenész elképesztõ felvételeket hagyott az utókorra.
Kérdezd meg a magyar, és az európai, plázákba járó, internetezõ, mobiltelefonozó fiatalokat, hogy hallottak-e már Django Reinhardtról...:)
A válasz borítékolható.:D

De nem ez a baj.
A Pankastic száma olyan bonyolult fordulatokkal, bizarr akkordokkal, hangnemváltásokkal, ide-oda csapongó dallamokkal van tele, amelyek befogadása még profi zenehallgatók számára is komoly feladat - saját nevemben beszélek,- nemhogy az ún. "laikus" közönség számára.
Az Eurovíziós Dalfesztivál színpadára pedig teljesen alkalmatlan.
A klarinétos szólója baromi jó volt, a gitárosok ének alatti díszítõ futamai pedig bravúrosak, de összességében a dal egyszerûen nem ebbe a versenybe való.

Voltak még más számok és elõadók is, - szürkék, egyhangúak, - többek között a közönség szavazataival továbbjutott, teljesen sablonos számot bemutató, de elõnyös külsejû frontemberrel rendelkezõ New Level Empire, - de õk annyira nem érdekesek, hogy beszéljek róluk.

A mûsorvezetõ Tatár Csilla kedvesen csetlõ-botló, minden második mondatba belebakizó figurája egy darabig még szórakoztató, de ha nem tud változtatni, látványosan fejlõdni, - márpedig miért tudna, évekig mûsorvezetõ volt egy kereskedelmi csatornán, jellemzõ... - akkor ez az egész egy idõ után már kínossá fog válni...:)

Várom a harmadik adag 10 dalt.:D
magicvoice 2015 jan. 31. - 22:25:20
(1420/1642)
A zsûri ma sem hazudtolta meg önmagát, és érthetetlenül juttatott tovább kimondottan gyenge produkciókat, de végre volt egy szám, ami tetszett: Szabó Ádámé! A szõkenõ mûsorvezetõ bakijain ma is jót röhögtem. Ha direkt ilyen butuska, akkor nagyon jól csinálja, ha nem, akkor nem értem, miért vezetheti ezt a mûsort.
3/10
zs9302 2015 jan. 31. - 21:15:35 3/10
(1419/1642)
Ív dala jó, de amit az imént hallhattunk az nagyon rossz volt.
1/10
southwind 2015 jan. 31. - 20:36:02 1/10
(1418/1642)
eltévedtem? Mi ez? Iskolai ki mit tud?
1/10
southwind 2015 jan. 31. - 20:32:15 1/10
(1417/1642)
ruzsamagdi ugy nez ki szegenykem, mint egy ötvenéves
onlény 2015 jan. 31. - 19:00:11
(1416/1642)
komolyan nem értem.....magamat....biztos velem van a gond....de ez a Passed....ez mi????? és az elsõk???? mi van? kritikán alulian hamis, mesterkélt, izzadtságszagú, dedós ugrálós-vihogós....
Farkas Jensen bezzeg megint nincs sehol...
a zsûrit meg hagyjuk..nem tudom Pierron kívül ki mit hallgat...
olahmiki1959 2015 jan. 28. - 18:07:56
(1415/1642)
Általában nem szoktam elõre megnézni-meghallgatni a dalokat, sem ebben a mûsorban, sem máshol, szeretem, ha a tv adásban, abban a pillanatban hat rám a produkció, de lehet, hogy most megteszem, felkeltetted az érdeklõdésemet.:D
10/10
sanderson 2015 jan. 28. - 16:53:48 10/10 Előzmény olahmiki1959
(1414/1642)
A döntõbe nyolc dal jut be, de a közönség már csak a zsûri által pontszámban legmagasabbra értékelt négy elõadóra szavazhat. Újra meghallgattam a nekem tetszõ dalokat, és rájöttem, hogy pontosan négy dal lóg ki a sorból pozitív értelemben, amelyekkel jó helyezést érhetünk el az Euróvízión. De van olyan félelmem, hogy ebbõl a négybõl talán egy sem lesz ott a végsõ szavazáson, amikor már a közönség dönt a kijutó dalról. Ruzsa Magdi és Philip zenei ízlése erõsen eltér az enyémtõl, ezért is van balsejtelmem. Szerintem azért ez a mezõny nem annyira gyenge, mint ahogy sokan az elsõ elõdöntõ után gondolják. A második és harmadik elõdöntõben több jó számot is hallhatunk majd. A végsõ cél az Euróvízióra kijuttatni egy esélyes számot, és az sem feltétlenül jó, ha a bõség zavarával küzdünk. Szerintem a négy legjobb dal elõadója Oláh Gergõ, Csemer Boglárka, Ív és Mujahid Zoltán. Meghallgattad-e a második, harmadik elõdóntõben fellépõ elõadókat? Azért kérdezem, mert nem biztos, hogy hasonló az ízlésünk a zenei mûfajok területén. Azért biztosan találsz legalább egy számot, amire azt mondod, hogy jó eséllyel képviselhetné Magyarországot, ha azt juttatnánk ki Bécsbe.
Papp Sándorné 2015 jan. 26. - 14:48:25
(1413/1642)
Ha már a dalok ilyen borzalmasak, legalább Éva és Gundi maradhatott volna. Így aztán magamnak is azt tanácsolom, amit más elégedetlenkedõnek szoktam: Keresd meg a távszabályzót!!
Nira1900 2015 jan. 25. - 20:32:10
(1412/1642)
Most elõször néztem bele ebbe a mûsorba, nem tudom, mi ütött belém. :-) Ugyan az adás második felében inkább a mosogatást választottam, így lemaradtam pár produkcióról, de azért kicsit reméltem, hátha Farkas-Jenser Balázsék dala továbbjut - elsõ hallásra egész jónak tûnt. Ezek után, a végén minden magyarázat nélkül kidobják, miközben a másik kettõ, ugyanannyi ponttal, továbbjut. Ez aztán a korrekt.

A Passed száma is érdekes volt, de akármilyen nehéz is a dal, itt már muszáj (lenne) magabiztosan énekelni, ha álmából keltik is fel az illetõt. Ez már nem az 1980-as évek underground feelingje, ez összeurópai MÛÛÛsor. ;)
olahmiki1959 2015 jan. 25. - 18:02:30
(1411/1642)
Megnyugodtam...:)
10/10
sanderson 2015 jan. 25. - 17:43:10 10/10
(1410/1642)
Mind a harminc dalt megkerestem, volt amelyiket végighallgattam, és akadtak olyanok is, amelyeket egy perc után leállítottam. Akik szerint katasztrófa az elsõ elõdöntõ, nyugodjanak meg, lesznek sokkal jobb számok is. Szerintem talán a két legerõsebb Oláh Gergõ és Mujahid Zoltán dala, de jó száma van még például a Fool Moonak, Ívnek, és Éliás Gyuláék elõadása sem rossz.
olahmiki1959 2015 jan. 25. - 13:20:59
(1409/1642)
A mai adás minden túlzás nélkül katasztrófa volt, a zsûri olyan produkciókra adott 9, meg 10 pontokat, amiket tovább sem lett volna szabad engedni.
Minden szám ezerszer visszaköszönõ sablonokból állt, ilyenekkel lesz tele az Eurovíziós Dalfesztivál, a zsûri - jó szokása szerint - nem mert valódi kritikát mondani, - kivétel talán Pierrot, - a Passed címû zenekar száma a hangszerelését tekintve érdekes volt, - elsõsorban az elektromos hárfa miatt, - de az énekes kiscsaj olyan hamis volt, hogy valami borzasztó.
10 pont, gratulálok!...
Tóth Vera hiába énekel nagyon jól, a száma elénekelhetetlen, megjegyezhetetlen, a dallama sehová nem visz, nincs egy lekerekített íve, nem jut el valahonnan valahová, dallamfoszlányok és innen-onnan összeszedegetett motívumok halmaza.
És ha ez mind nem lenne elég, Adele-nak a James Bond filmben énekelt számára hasonlít, de teljesen.
Naná, hogy továbbjutott!

A szövegek szinte minden elõadónál hemzsegnek a prozódiai hibáktól, az énekesek nagy része hamis, erõtlen, hatástalan, nincs közöttük igazi egyéniség, a számaik megkülönböztethetetlenek egymástól, zenész létemre egy hang nem maradt meg bennem az egész estébõl, nem kaptam fel a fejem egyetlen produkciónál sem, - oké, Farkas Jenser Balázs számában volt egy elképesztõen jó zongoraszóló, ki is lógott rendesen a többiek közül, a dal "természetesen" nem jutott tovább...

A zsûri mûködése kritikán aluli, - nem tudom, ezt visszatérõen, miért kell minden alkalommal megjegyeznünk, de ott valami komoly baj lehet, és ez az összes magyarországi tehetségkutató versenyre érvényes - mindenféle buta, nyakatekert indokkal adnak jó produkciókra - pl. Antal Timi, - vérlázítóan kevés pontot, és adnak felháborítóan magas pontot hamis, alacsony színvonalú produkciókra.
A kontraszelekció, az egyéni ízlés, a rosszul értelmezett taktikázás, a régi kapcsolatok felmelegítése, a nyilvánvaló elfogultság jellemzi az egész versenyt már most, és ez csak romlani fog.

Hogy mást ne mondjak, Rúzsa Magdi azért adott 10 pontot az egyik zenekarnak, - miközben a többiek alacsony pontokkal jutalmazták az elhangzott produkciót, - mert a tagok között ott volt az õ egyik régi zenésze még a vajdasági idõkbõl... Felugrottam a levegõbe, és azóta sem jöttem le onnan...:)))
Zsûrizés, 2015-ben, Magyarországon... "Objektíven", "elfogulatlanul", "szakmai alapon", kizárólag a dalt, és a teljesítményt értékelve... Szúr az oldalam a röhögéstõl!...

Teljesen nyilvánvalóan tettenérhetõ az erõlködése a mûsornak, hogy küllemében, szisztémájában megpróbál versenyre kelni a kereskedelmi tévék hasonló jellegû mûsoraival, - most például a Risig Star-ral, - szavazni ugyanúgy a mobiltelefonokra letöltött applikációval lehet, a mûsorvezetõk megpróbálnak baromi lazák, viccesek, könnyedek lenni, a zsûri megpróbál okosokat mondani, - csak éppen a pontozásnál derül ki, hogy süketek, mint az ágyú, vagy pedig taktikai okokból pontoznak teljesen rosszul, minden szakmaiságnak és józan észnek ellentmondva - és valahogy az egészbõl árad a gagyi, a felszínes, a másodkézbõl való, a talmi.

Még 2 adás jön, új dalokkal, új elõadókkal, én csak azt remélem, azokkal több szerencsénk lesz, mert ez az elsõ, bemutatkozó adás harmatgyengére, és borzasztóan kiábrándítóra sikeredett.
Cordelia 2015 jan. 25. - 13:05:35
(1408/1642)
szegény tóth verát senki sem akarta megbántani és próbálták szépíteni azt a végtelenül rossz dalt. miért kell belõle cserháti reinkarnációját csinálni, ha egyszer nem az?
Texas Bill 2015 jan. 25. - 05:41:06
(1407/1642)
Én inkább a produkció stylist-ját abajgatnám kicsit. Hogyan lehetett a mûsorvezetõnõre ilyen ruhát adni? Az egész alak egybemosódott. A haja, a bõre, a ruhája, hasonló árnyalatú volt, kontúrok nélkül. Mint egy nagy paca a képernyõn.

A zsûri inkompetenciájával messzemenõen egyetértek. Nem akarok személyeskedni, de sokszor úgy látszott, mintha kifejezetten a fals, rossz produkciókat tömjéneznék. Lehet, hogy van néhány általuk jónak vélt dal a mezõnyben, és azt akarják körülbástyázni gyenge produkciókkal, hogy a végén érezhetõ legyen a különbség???
tombenko 2015 jan. 25. - 02:36:19
(1406/1642)
Végignéztem/hallgattam a feleségem miatt. Szívem szerint az elsõ fellépõ elsõ másodperce után elkapcsoltam volna. Totálisan ötlettelen, semmitmondó, közhelyes, zeneietlen hulladék. Megvan a helye, ahogy az egyik zsûritag mondta, csak éppen az a hely a vécé. Lehúzni, elfelejteni, nemhogy ezzel képviselje magát az ország. Én legalábbis szégyelleném.
Nomeg az élvezkedés az eleján, méghogy ezek rádióbarátak. Bár lehet, évek óta nem hallgatok rádiót, inkább zenét szoktam. Jövõre én is benevezek.
marie1 2015 jan. 24. - 23:17:41
(1405/1642)
Én Novodomszky Évát sem kedvelem. Robusztus, tenyeres talpas nõ, nem elég légies és finom jelenség - már ami a külsejét illeti. Markáns arc, vaskos nyak...és modoros is. Ez a szegény Tatár Csilla most itt próbál helyezkedni, miután kifázott a TV2-bõl. Ezek a nõk felejthetõek, mint ahogy a kérész életû mûsorok is...
Trivia Showtime 2015 jan. 24. - 22:49:37
(1404/1642)
..Novodomszky Évát lecserélni Tatár Csillára kb. olyan, mint egy estélyi ruha helyett felvenni egy összehányt szabadidõnadrágot..
marie1 2015 jan. 24. - 22:31:21
(1403/1642)
Hihi, most látom, hogy az utolsó pár hozzászólóval ugyanazokban a percekben írtunk, és pont ugyanaz a véleményünk is...:-))